Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα περιεργο και ενοχλητικο φαινομενο,ειναι να ερχονται ειδοποιήσεις για διαφορα θεματα,εισερχομενες κλησεις,ληψη μηνυματων κλπ.να τα σβηνω και την επομενη φορα που θα ανοιξω το κινητο,να ερχονται παλι οι ιδιες,πολλες φορες 2 κ 3 φορες.Εχω επικοινωνησει με την wind πανω από 4 φορες χωρις αποτέλεσμα.Αν ξερει καποιος αν αυτό είναι πρόβλημα του κινητου η της wind.Δυστυχως η sim που εχω είναι μικρη και δεν μπορω να την δοκιμασω σε άλλο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένα περιεργο και ενοχλητικο φαινομενο,ειναι να ερχονται ειδοποιήσεις για διαφορα θεματα,εισερχομενες κλησεις,ληψη μηνυματων κλπ.να τα σβηνω και την επομενη φορα που θα ανοιξω το κινητο,να ερχονται παλι οι ιδιες,πολλες φορες 2 κ 3 φορες.Εχω επικοινωνησει με την wind πανω από 4 φορες χωρις αποτέλεσμα.Αν ξερει καποιος αν αυτό είναι πρόβλημα του κινητου η της wind.Δυστυχως η sim που εχω είναι μικρη και δεν μπορω να την δοκιμασω σε άλλο κινητο.

 

φυσικα κ ειναι θεμα κινητου,ειδικα στην 4.3 ειχε ο κουμπαρος μου αυτο το θεματακι...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγινε διαθεσιμη η διορθωμενη εκδοση 4.3 ! αντε να δουμε ποτε θα ερθει ελλαδα και θα την τσιμπισουμε! ειδη στις ηπα την περνανε....!
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως αυτο ειναι για το s4 και οχι για το s3...

καποιο λινκ;

 

http://techblog.gr/mobile/android-4-3-for-samsung-galaxy-s4-and-samsung-galaxy-s-iii-resumed-8923/

Link to comment
Share on other sites

Μετα το root που εκανα,και πηγε καλα,καποιες εφορμογες,οπως το kik Messenger,που αναβοσβηνε το led και ακουγοταν κ ενας ηχος όταν ερχοταν καποιο μηνυμα,τωρα δεν το βγαζει,αλλα μονο αν τρεξω την εφαρμογή.Σημειωτεον ότι εχω επεγκαταστησει το S-Voice,αν αυτό λεει κατι. Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Επαφές> Κουμπί μενού> Επαφές για εμφάνιση και επιλέγεις μόνο την κάρτα SIM.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

όσοι περάσατε την 4.3 , με τα τόσα στραβά της τέλος πάντων, παρατηρήσατε καμία καλυτέρευση στο σήμα δικτύου ?

καλύτερο ή πιο σταθερό σήμα ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

 

αν ακολουθήσεις τις πηγες του αρθρου και φτάσεις στο σαιτ που έγραψε την αρχική είδηση θα δεις ότι δεν λέει κάτι για το σ3. κατά την γνώμη μου το techblog έχει καταλήξει να μεταφράζει ειδησεις από το εξωτερικό χωρίς επαλήθευση και δεν προσφέρει κάτι πλέον. καλύτερα να διαβάσω ένα σαιτ του εξωτερικού και να τα μάθω από πρώτο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

αν ακολουθήσεις τις πηγες του αρθρου και φτάσεις στο σαιτ που έγραψε την αρχική είδηση θα δεις ότι δεν λέει κάτι για το σ3. κατά την γνώμη μου το techblog έχει καταλήξει να μεταφράζει ειδησεις από το εξωτερικό χωρίς επαλήθευση και δεν προσφέρει κάτι πλέον. καλύτερα να διαβάσω ένα σαιτ του εξωτερικού και να τα μάθω από πρώτο χέρι.

 

δεν το εχω ψαξει τοσο να σου πω την αληθεια.....! θα δουμε στην πορεια :/

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,εδώ και κάποιες μέρες δεν μπορώ να μπώ στο gmail.ουτε λαμβάνω ούτε στέλνω.σήμερα δοκίμασα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν συνδέεται με τιποτα.γράφει οτι προσπαθει να μπει συνεχεια και στο τέλος αποτυχία.εχει κανεις καποια ιδεα????
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια τραβαω παιδια κ εγω με ενα s4..

επικοινωνησα με εξυπηρετηση,αφου τα καταστημετα δεν

ηξεραν τπτ,κ απλα μου εβγαλαν ελευθερη αλλαγη σιμ καρτων

σε καταστημα μεχρι να δουεψει:rolleyes:,τραγικοι..

 

ηδη εχω δοκιμασει 10δες καρτες κ μονο της κοτε οι νεες σιμ δεν...

μου λενε δοκιμασε σμρ κ nanosim:rolleyes:,που αλλαζει η μνημη των σιμ...

 

καποιο σχολιο?βοηθεια ψυχολογικη εστω?:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να συνδεθω στο λογαριασμο μου google.Με συνεπεια να μην μπορω να μπω στο play store και πολλα αλλα.εκανα επαναφορα της συσκευης αλλα παλι τιποτα.τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Από τον υπολογιστή σου μπαίνεις στο Gmail αυτό; να δούμε για αρχή αν έχει θέμα ο λογαριασμός σου
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις - διαχείριση εφαρμογών - όλα - βρες το Google market - μπες μέσα και κανε εκκαθάριση δεδομένων. Μια επανεκκίνηση και πες μου
Link to comment
Share on other sites

ζητησα να δω αν μπορω να κάνω αναβαθμιση και μου λεει οτι η συσκευη μου εχει τροποποιηθει.Τι σημαινει αυτό?

Δεν εχω πειραξει ποτε κατι στο κινητο,παλιοτερα μου εβγαζε κανονικά τις αναβαθμισεις?

εχω την 4.1.2 kernel 3.0.31-1314436.μπορει καποιος να βοηθησει τι να κάνω?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

ζητησα να δω αν μπορω να κάνω αναβαθμιση και μου λεει οτι η συσκευη μου εχει τροποποιηθει.Τι σημαινει αυτό?

Δεν εχω πειραξει ποτε κατι στο κινητο,παλιοτερα μου εβγαζε κανονικά τις αναβαθμισεις?

εχω την 4.1.2 kernel 3.0.31-1314436.μπορει καποιος να βοηθησει τι να κάνω?

 

Σημαίνει ότι κάτι έχεις πειράξει. Μάλλον με το odin και λογικά root..

Σίγουρα δεν έχεις κάνει τίποτα;

Πάντως μην αγχώνεσαι γιατί η λύση είναι σχετικά εύκολη απλώς.

 

Θα πρέπει να μηδενίσεις τον counter και να φλασαρεις κάποιο επίσημο firmware με odin.

Link to comment
Share on other sites

δεν προσπαθησα ποτε να κανω κατι στο κινητο.

πώς γινονται όλα αυτα που μου ειπες?μου ακουγονται κινεζικά?ενημερωσεις πάντως ερχονται κανονικά.

πειραζει οτι την ωρα που το εκανα το χρησιμοποιουσα σαν ρουτερ το κινητο?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Εκανα οπως μου ειπες αλλα το προβλημα παραμενει

 

Σβήσε το λογαριασμό Google από το τηλέφωνο και ξαναφτιάχτον.

Link to comment
Share on other sites

ζητησα να δω αν μπορω να κάνω αναβαθμιση και μου λεει οτι η συσκευη μου εχει τροποποιηθει.Τι σημαινει αυτό?

Δεν εχω πειραξει ποτε κατι στο κινητο,παλιοτερα μου εβγαζε κανονικά τις αναβαθμισεις?

εχω την 4.1.2 kernel 3.0.31-1314436.μπορει καποιος να βοηθησει τι να κάνω?

 

για δοκιμασε ενα factory reset θα φτιαξει!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...