Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με stock φιλε

 

Μπες recovery mode και κανε wipe cache για αρχή και αν δεν ανοίξει μπες ξανά recovery κάνοντας αυτήν τη φορά wipe data/factory .

 

@giannisma_1998

Δες αν έχει χαθεί το imei .Αν συμβαίνει αυτο,κανε root και πέρνα τον efs αφού τον έχεις backup .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπες recovery mode και κανε wipe cache για αρχή και αν δεν ανοίξει μπες ξανά recovery κάνοντας αυτήν τη φορά wipe data/factory .

 

@giannisma_1998

Δες αν έχει χαθεί το imei .Αν συμβαίνει αυτο,κανε root και πέρνα τον efs αφού τον έχεις backup .

 

η ρομ εχει διαφορετικο imei απο το δικό μου..θα προσπαθήσω να ξανα φλασαρω την ρομ

Link to comment
Share on other sites

φιλε πως το κανω αυτο?

 

Στο recovery mode μπαίνεις πατώντας ταυτόχρονα volume up /power button /home button και μετά επιλεγείς με τα volume buttons αυτά που σου είπα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

plz ειναι sos

 

Εκανα root μπαινω απο root browser παω να κανω αλλαγή του υπαρχον efs folder με τον backuped και την ωρα που κανω paste μου λεει failed!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε με την πρωτη επιλογη τιποτα να κανω την δευτερη επιλογη με την εντολη να σβεσει ολα?,τι σβηνει?

 

φιλε φκαλει μου λαθος το mount

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

plz ειναι sos

 

Εκανα root μπαινω απο root browser παω να κανω αλλαγή του υπαρχον efs folder με τον backuped και την ωρα που κανω paste μου λεει failed!

 

Με ποιο πρόγραμμα τον έκανες backup (efs) ?

 

 

@Andreascy

Το factory reset σβήνει ολα όσα υπάρχουν στην εσωτερική sd .

To άλλο που γράφεις δεν το κατάλαβα .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα έναν τρόπο στο youtube.πέρασα ξανά τα 2 zip των modem και έφτιαξε..

 

http://www.youtube.com/watch?v=i7K6RDVRBhs

 

Ton ΕFS τον είχα πάρει με το Root explorer!

Edited by giannisma_1998
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου βγαζει με κοκκινα γραμματα τα εξεις: failed to mount/efs (invelid argument)

 

Πέρνα μια stock rom να δούμε αν ανοίξει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα μια stock rom να δούμε αν ανοίξει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

Θα το δοκιμάσω φιλε και να σε ενημερώσω

 

φιλε εχω το ιδιο προβλημα ακομα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Έχω το samsung s3 εδώ και 1 μήνα αλλά δεν μπορώ να βρώ τον τρόπο να αναγνωρίζει τα ελληνικά στο πληκτρολόγιο το τηλεφώνου Δηλαδή όταν πάω να πάρω ένα τηλέφωνο και πατάω τους αριθμούς με τα γράμματα μου βγάζει τις επαφές που έχω στα Αγγλικά και όχι αυτές στα ελληνικά . Αν κάποιος μπορούσε να βοηθήσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, μεγάλο μειον της συσκευής ότι η οθόνη δεν ειναι τοσο anti-glare οσο το SII (τα συγκρινα διπλα-διπλα με συσκευή φίλου), και οι AMOLED θέλουν καλό anti-glare για να μην κουράζουν.

Ξέρει κανείς καμιά καλή anti-glare μεμβράνη για το SIII;

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Έχω το samsung s3 εδώ και 1 μήνα αλλά δεν μπορώ να βρώ τον τρόπο να αναγνωρίζει τα ελληνικά στο πληκτρολόγιο το τηλεφώνου Δηλαδή όταν πάω να πάρω ένα τηλέφωνο και πατάω τους αριθμούς με τα γράμματα μου βγάζει τις επαφές που έχω στα Αγγλικά και όχι αυτές στα ελληνικά . Αν κάποιος μπορούσε να βοηθήσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Νομίζω δεν υπάρχει λύση με το πρόγραμμα που έχει μέσα το κινητό. Εγώ δεν βρήκα πάντως. Οπότε κατέληξα στο play store και στην εφαρμογή ex dialer. Αγόρασα και την pro έκδοση και έχω λύση το πρόβλημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχει λύση με το πρόγραμμα που έχει μέσα το κινητό. Εγώ δεν βρήκα πάντως. Οπότε κατέληξα στο play store και στην εφαρμογή ex dialer. Αγόρασα και την pro έκδοση και έχω λύση το πρόβλημα αυτό.

 

Το έχουν βάλει στην 4.2.2 και μετά αυτή την αναζήτηση.Μέχρι τότε μόνο από 3rd party apps όπως σωστά το ex dialer.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2013/11/22/galaxy-s-iii-on-us-cellular-receiving-android-4-3-r530uvxubmja/#.Uo-KN0yHA6I.twitter

 

 

Απο αμερικη πλευρα...ηβαναβαθμιση περιλαμβανει κ knox κ νεα καμερα features(φανταζομαι κατι απο s4)κτλ...οχι που λεγανε οτι δεν βαλανε το knox γιατι ειναι θεμα hardware...κουραφεξαλα...

 

Δε νομιζω οτι θα βγει τελικη 4.3 για αυτο το κινητο στο μελλον. Στο μονο που θα διαφωνησω ειναι στο knox, μιας και μου φενεται δυσκολο η sammy να βαλει το knox στο s3 γιατι φενεται να μην την ενδιαφερει τοσο το S3 οσο οι νεοτερες συσκευες της.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι θα βγει τελικη 4.3 για αυτο το κινητο στο μελλον. Στο μονο που θα διαφωνησω ειναι στο knox, μιας και μου φενεται δυσκολο η sammy να βαλει το knox στο s3 γιατι φενεται να μην την ενδιαφερει τοσο το S3 οσο οι νεοτερες συσκευες της.

 

Κ γω δεν πιστευω πολλα αλλα σιγουρα θα παρει 4.3 το s3 υπαρχουν κ πολλα leaked δημοσιευματα κ για μετεπειτα αναβαθμίσεις. ..τεςπα θα δειξει το μελλον..μακαρι ν αλλαξει σταση η σαμι σ αυτον τον τομεα

 

http://techmaniacs.gr/galaxy-s4-and-note-3-to-get-android-4-4-in-january-s-iii-and-note-ii-before-april-2014/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να δω πότε θα στείλουν μια αναβάθμιση για να επιστρέψει το κινητό στην καλή λειτουργία που είχε πριν την 4.3

 

:blink:

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πήρε νερό από τη βροχή το SIII μου στο πάνω μέρος του γιατί ήταν όρθιο κάθετα. Μετά από κάποιες ώρες το κινητό εμφάνισε μαύρες γραμμές στην οθόνη και σιγά σιγά επεκτάθηκαν με αποτέλεσμα με πολύ δυσκολία να μπορείς να δεις κάτι τώρα μέσα από τις οριζόντιες μαύρες γραμμές. Φαίνεται να λειτουργεί στα υπόλοιπα κανονικά. Τι μου προτείνεται να κάνω παιδιά; Έχω ψυχολογία στα τάρταρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το knox που διαβαζω συνεχεια τι εινααι ακριβως ;; δεν το επιασα.....!! :/

 

Το knox εκτός που είναι μια εφαρμογή η οποία ελέγχει τις εφαρμογές που έχεις για παράνομη δραστηριότητα του τύπου υποκλοπή αρχείων, contacts και τα λοιπά προυπάρχει και στον bootloader με τρόπο ώστε αν βάλεις οποιοδήποτε custom kernel ή λειτουργικό ενεργοποιεί μια efuse σαν ασφάλεια η οποία μέχρι στιγμής δεν έχει βρεθεί τρόπος να μηδενίσει και έτσι ξέρει το service ότι έχεις επέμβει. Ουσιαστικά είναι ένας μετρητής ο οποίος γράφει 1 όταν ενεργοποιείται. Καμία σχέση με τον υπάρχον που σβήνουμε με το triangle away.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Το knox εκτός που είναι μια εφαρμογή η οποία ελέγχει τις εφαρμογές που έχεις για παράνομη δραστηριότητα του τύπου υποκλοπή αρχείων, contacts και τα λοιπά προυπάρχει και στον bootloader με τρόπο ώστε αν βάλεις οποιοδήποτε custom kernel ή λειτουργικό ενεργοποιεί μια efuse σαν ασφάλεια η οποία μέχρι στιγμής δεν έχει βρεθεί τρόπος να μηδενίσει και έτσι ξέρει το service ότι έχεις επέμβει. Ουσιαστικά είναι ένας μετρητής ο οποίος γράφει 1 όταν ενεργοποιείται. Καμία σχέση με τον υπάρχον που σβήνουμε με το triangle away.

 

δηλαδη με την 4.3 την οφισιαλ την παταμε αν θελουμε να κανουμε παλι ροοτ στο κινητο μας η τιποτα αλλο! και αμα παθει τιποτα κλαφτα χαραλαμπε! μενουμε 4.1.2 που παει σφαιρα μεχρι νεοτερας δλδ.....;;;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με την 4.3 την οφισιαλ την παταμε αν θελουμε να κανουμε παλι ροοτ στο κινητο μας η τιποτα αλλο! και αμα παθει τιποτα κλαφτα χαραλαμπε! μενουμε 4.1.2 που παει σφαιρα μεχρι νεοτερας δλδ.....;;;

 

Σωστά, αν ενεργοποιηθεί πάπαλα η εγγύηση .... είχα το galaxy s4 mini το οποίο με το που το ρούταρα ενεργοποιήθηκε και δεν υπήρχε τρόπος να το μηδενίσω.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα ... ! Απο χθες το βραδυ εχω ενα θεμα με την ωρα κ το ρολοι ..! Ενω η εξωτερικη ωρα (οταν ειναι κλειδωμενη η αρχικη οθονη ) ειναι σωστη ... οταν ξεκλειδωνω κ μπενω στο κιν ... μου βγαζει 5 ωρες πυσω !!! Ξερουμε τι παιζει ..? Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...