Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα νεύρα μου με την 4.3!!!!

Το κινητο κολλαει τρελα!

παταω home button και μετα απο 4-5 δευτερολεπτα ανοιγει.

3 φορες μαλιστα κολλησε πανω απο λεπτο. Ειτε home button ειτε το

πλαγιο δεξι, δεν ανοιγε με τιποτα, και ενα λεπτο μετα ανοιξε μονο του.

χθες επισης κατα τη διαρκεια κλησης, αρχικα χτυπουσε ο ηχος σαν παραμορφωμενος

και οταν το σηκωσα εσβηνε εντελως η οθονη.

πωωω, ειδικα αυτο με την αργη αποκριση με εχει τρελανει.

ελπιζω αμεσα σε διορθωτικη αναβαθμιση, διοτι επαναφορα εργοστασιακων

θα χρειαστει να χασουμε τα παντα

 

Παιδιά, διαβάζεται και λίγο πριν αναβαθμίσετε. Προφυλάσσει από αυτές τις αιτίες εκνευρισμού που αναφέρεις.

Για την περίπτωσή σου, σε ότι αφορά την αργή απόκριση στο ξεκλείδωμα, είναι bug της 4.3 από Samsung μεριά και διορθώνεται μόνο με custom kernel προς το παρόν. Και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να κάνεις δεν την γλιτώνεις.

 

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω, δεν τα έχω ξαναδεί γραμμένα έτσι που τα περιγράφεις. Πως την πέρασες; Επίσημα από samsung (πχ ΟΤΑ) ή μόνος σου; Ισως αυτά να διορθωθούν με επαναφορά.

Γενικά τέτοια αναβάθμιση θέλει προσοχή, είναι θέμα τύχης να "κάτσει" καλά πάνω σε παλαιότερη. Εγώ μέχρι τώρα είμαι από τους τυχερούς που δεν έχω προβλήματα (με custom kernel βέβαια).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέρασα την original vodafone 4.3 μεσω odin..

 

Πραγματικά η απόκριση για να ανοίξει είναι άθλια..ειδικά με το power button.με το home ανοίγει σε +- το χρόνο που άνοιγε με την 4.1.2..Ο ξάδερφος μ π χει το ιδιο,σημερα το εβαλε διπλα διπλα και ναι..η 4.1.2 είναι γρηγορότερη στο άνοιγμα με το power button!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαβάζεται και λίγο πριν αναβαθμίσετε. Προφυλάσσει από αυτές τις αιτίες εκνευρισμού που αναφέρεις.

Για την περίπτωσή σου, σε ότι αφορά την αργή απόκριση στο ξεκλείδωμα, είναι bug της 4.3 από Samsung μεριά και διορθώνεται μόνο με custom kernel προς το παρόν. Και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να κάνεις δεν την γλιτώνεις.

 

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω, δεν τα έχω ξαναδεί γραμμένα έτσι που τα περιγράφεις. Πως την πέρασες; Επίσημα από samsung (πχ ΟΤΑ) ή μόνος σου; Ισως αυτά να διορθωθούν με επαναφορά.

Γενικά τέτοια αναβάθμιση θέλει προσοχή, είναι θέμα τύχης να "κάτσει" καλά πάνω σε παλαιότερη. Εγώ μέχρι τώρα είμαι από τους τυχερούς που δεν έχω προβλήματα (με custom kernel βέβαια).

 

Καλησπέρα φίλος.

Μου ήρθε ειδοποιηση στο κινητο για νεα αναβαθμιση, και την εκανα απο το κινητο το ιδιο, διχως χρηση pc.

Γενικως μεσα στις εφαρμογες παρατηρω πιο γρηγορη εκτελεση απο πριν.

το μεγαλυτερο μου θεμα, ισως και μοναδικο, αυτο με το bug στο κλειδωμα.

:-/

Link to comment
Share on other sites

έχει υπάρξει κάποια ανακοίνωση/απάντηση της samsung για το θέμα της αναβάθμισης?

 

και να μου έρθει λοιπόν στο γερμανικό μου, δεν προχωράμε μέχρι νεοτέρας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ! Λοιπον απο χτες με την 4.3 και μου εχουν σπασει τα νευρα. Εκανα factory reset και τα παντα ολα και τιποτα.

 

προβληματα..

 

 

1. αν θες να ανοιξεις απλα να δεις την ωρα ας πουμε ΔΕΝ το κανει . Σαν να ειναι σε sleep mode το κινητο η κατι τετοιο.

 

2. Για το προβλημα 1. χανω κλησεις,δεν μπορω να απαντησω. Δηλαδη χτυπαει το κινητο και δεν βγαζει την επιλογη για να συρω το πρασινο κυκλακι κλπ.

 

3. Κανει ξαφνικα restart ενω το εχω μεσα στην τσεπη.

 

Πως θα γινει να παω πισω στην 4.1.2 ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαβάζεται και λίγο πριν αναβαθμίσετε. Προφυλάσσει από αυτές τις αιτίες εκνευρισμού που αναφέρεις.

Για την περίπτωσή σου, σε ότι αφορά την αργή απόκριση στο ξεκλείδωμα, είναι bug της 4.3 από Samsung μεριά και διορθώνεται μόνο με custom kernel προς το παρόν. Και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να κάνεις δεν την γλιτώνεις.

 

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω, δεν τα έχω ξαναδεί γραμμένα έτσι που τα περιγράφεις. Πως την πέρασες; Επίσημα από samsung (πχ ΟΤΑ) ή μόνος σου; Ισως αυτά να διορθωθούν με επαναφορά.

Γενικά τέτοια αναβάθμιση θέλει προσοχή, είναι θέμα τύχης να "κάτσει" καλά πάνω σε παλαιότερη. Εγώ μέχρι τώρα είμαι από τους τυχερούς που δεν έχω προβλήματα (με custom kernel βέβαια).

 

Φιλε πως αλλαζουμε kernel ; θελει ροοτ κλπ ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ! Λοιπον απο χτες με την 4.3 και μου εχουν σπασει τα νευρα. Εκανα factory reset και τα παντα ολα και τιποτα.

 

προβληματα..

 

 

1. αν θες να ανοιξεις απλα να δεις την ωρα ας πουμε ΔΕΝ το κανει . Σαν να ειναι σε sleep mode το κινητο η κατι τετοιο.

 

2. Για το προβλημα 1. χανω κλησεις,δεν μπορω να απαντησω. Δηλαδη χτυπαει το κινητο και δεν βγαζει την επιλογη για να συρω το πρασινο κυκλακι κλπ.

 

3. Κανει ξαφνικα restart ενω το εχω μεσα στην τσεπη.

 

Πως θα γινει να παω πισω στην 4.1.2 ;

 

Φιλε πως αλλαζουμε kernel ; θελει ροοτ κλπ ;

 

Για την πρωτη σου ερωτηση για το πως θα γυρισεις πισω στην 4.1, θα την περασεις απλα με odin οπως περασες και αυτη, αν την περασες ετσι. Οδηγιες εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

 

Στην δευτερη ερωτηση σου, ναι χρειαζεται root η συσκευη για να περασεις αλλον Kernel.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για την πρωτη σου ερωτηση για το πως θα γυρισεις πισω στην 4.1, θα την περασεις απλα με odin οπως περασες και αυτη, αν την περασες ετσι. Οδηγιες εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

 

Στην δευτερη ερωτηση σου, ναι χρειαζεται root η συσκευη για να περασεις αλλον Kernel.

 

Μεσω ΟΤΑ την περασα αυτη. Μεσω ODin που λες θελει Ροοτ ;

Link to comment
Share on other sites

Μεσω ΟΤΑ την περασα αυτη. Μεσω ODin που λες θελει Ροοτ ;

 

Όχι δεν χρειαζεται να είσαι root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειαζεται να είσαι root .

 

Ευχαριστω. Τωρα κατι τελευταιο επειδη δεν το εχω ξανακανει...υπαρχει περιπτωση να χαλασει το κινητο αν περασω αλλη Ρομ μεσω odin ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Τωρα κατι τελευταιο επειδη δεν το εχω ξανακανει...υπαρχει περιπτωση να χαλασει το κινητο αν περασω αλλη Ρομ μεσω odin ;

 

Οχι, αν διαβασεις προσεκτικα τις οδηγιες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αν διαβασεις προσεκτικα τις οδηγιες.

 

Αλλά θα χάσει ότι έχει μέσα στο κινητό (εκτός τα αρχεία της ad) σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Αλλά θα χάσει ότι έχει μέσα στο κινητό (εκτός τα αρχεία της ad) σωστά?

 

Εφοσον κανει factory reset ειτε πριν ειτε μετα το φλασαρισμα, ναι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλη λύση η βάζεις τον κερνελ η περιμένεις να δώσει λύση η ίδια η Samsung με επόμενη αναβάθμιση.

 

παιδια εχουμε καποιο λινκ με τον κερνελ?

Link to comment
Share on other sites

Οχ καταλαβα να μην την κανουμε δηλ ακομα την 4.3. Update μεχρι να ακουσουμε καλα λογια!!

Τοσο υπομονη για το τιποτα!!Αρχιζει να μας Ξενερωνει μου φενεται η Samsung!!

Link to comment
Share on other sites

για εμας που εχουμε κοσμοτε εχει παρει καποιος επισημη αναβαθμιση ? αν ναι πως ειναι ? ειναι τοσο απαραδεκτη οπως διαβαζω ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει ότι "η διαδικασία com. google. process. gapps. διακοπηκε". Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω το εν λόγω τηλ από πέρυσι τον Ιούνιο cosmote branded 4.1.2, με αγγλικό μενού. Σήμερα και ενώ ποτέ δε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα το τηλ, μάλλον μετά από αναβαθμίσεις προγραμμάτων που ζήτησε ανάμεσα σε αυτές και το super user,(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, απλά το αναφέρω) κολλάει . Και όταν λέμε κολλάει, δεν επανέρχεται με τίποτα παρά μόνο αν βάλω τη μπαταρία. Αν το αφήσω και ζεσταθεί κανα 10 λεπτό θα κάνει επανεκκίνηση και όταν θα ανοίξει πάλι θα με περάσει σε ελληνικό μενού το οποίο σιχαίνομαι. Το γυρίζω σε αγγλικό μενού και κολλάει επιτόπου!!

Έχει συμβεί σε κανέναν κατι αντίστοιχο?

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από αυτά που διαβάζω μάλλον θα περιμένω Sudden death.. Γιατί έτσι ξαφνικά? τι κάνουμε??

 

Απ οτι φαινεται δεν κανουμε τιποτα.

Περιμενουμε να στρωσει η 4,3 και να την βγαλουν με τον 3,4 Kernel γιατι αλλιως το τηλεφωνο θα ειναι τσιριμπιμ τσιριμπομ:lol::lol::lol:

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου λυσετε μια απορια λιγο! χρησιμοποιω την εφαρμογη sms backup & restore! εχω κανει αρκετα back ups απο διαφορες ημερομινιες ! μερικα μηνυματα ειναι ιδια και συνεχιζουν να συμπληρωνετε με καθε back up! αυτο που θελω να ρωτησω ειναι γινετε να τα επαναφερω ολα σε ενα και να συμπληρωνονται τα καινουρια....! δεν ξερω αν το εδωσα να το καταλαβετε καλα και σωστα...! :/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!

Να σας ξεκινησω το προβλημα μου απο την αρχη,ειχα το S2 και του ειχα αλλαξει ρομ,ολα τελεια μεχρι που καποια στιγμη αρχισα να μην δεχομαι μηνυματα απο εναν συγκεκριμενο αριθμο και ακομα ποιο συγκεκριμενα την γυναικα μ!!!ολοι οι υπολοιποι μου εστελναν κανονικοτατα μηνυματα!!!εκανα διαγραφη μηνυματων(ολων) μηπως και τυχων ''μπουχτηζε'' το κινητο,εκανα διαγραφη ολων των εφαρμογων μηπως καποια το κολλαγε,εκανα ελεγχο μηπως ειχε παει καταλαθος στο αρχειο ''ανεπιθυμητα μηνυματα''...τιποτα απο ολα αυτα,το μονο που το εκανε να επανελθει και να ξαναδεχτω μηνυματα ήταν να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων και μετα δεχομουν κανονικα μηνυματα και μαλιστα μου ερχοντουσαν και οσα μηνυματα ηταν σε εκρεμμοτητα και δεν μου ειχαν ερθει...

επιδη λοιπον αυτο ηταν πολυ κουραστικο γιατι επρεπε να ξανακατεβασω εφαρμογες και να ξανα''στησω'' στο κινητο στα μετρα μου,αποφασισα και πηρα το S3 με την προοπτικη να του αφησω την εργοστασιακη rom για να μην ξαναπαθω τα ιδια,και ετσι εγινε,εδω και ενα χρονο κατοχος του s3 δεν ειχα κανενα προβλημα,μεχρι προχτες που μου ξαναεκανε τα ιδια και φυσικα με την εργοστασιακη rom!!!

εχω αγανακτηση με αυτο και λυση δεν μπορω να βρω...μηπως ξερει καποιος το γιατι?εχει τυχει σε κανεναν αλλον??τι μπορω να κανω εαν το ξαναπαθει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...