Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα,

Κάτοχος και εγώ s3 μέσω vodafone έκανα χθες την αναβάθμιση σε 4.3. Δεν έχω παρατηρήσει προς το παρόν κάποια πολύ σημαντική βελτίωση, πιστεύω ότι θα δείξει στην πορεία. Υπάρχει όμως κατ'εμέ ένα πολύ σημαντικό μειονέκτημα.

Στο πληκτρολόγιο της Samsung έχοντας προσθέσει κλασικά 2 γλώσσες (ελληνικά και αγγλικά) δεν μου εμφανίζει στο space τα βελάκια για να μπορώ να κάνω εναλλαγή γλώσσας. :mad:

Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν έχω βγάλει άκρη. Ή ελληνικά θα είναι ή αγγλικά.Το κινητό είναι με stock rom δεν το έχω πειράξει καθόλου.

Κάθε βοήθεια / πρόταση ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ :)

 

Καλοριζικη !! Πολυ κακο αυτο !! Ευτυχως που το αναφερες φιλε !!! Ζημια μεγαλη για εμενα !!

Να σου πω μπορεις να κοιταξεις και να κανει το hotmail push ; Γιατι στην 4.2 οταν ειχα GS 4 ΔΕΝ εκανε και εχανα email πολλα !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατεβαζω κανονικα την αναβαθμιση, την κανει εγκατασταση, το κινητο κανει επανεκιννηση και μολις ανοιγει μου λεει "σφαλμα υλικολογισμικου η εγκατασταση απετυχε" :wacko:

Δοκιμασα και μεσω Kies αλλα τα ιδια... :wacko:

Ευχαριστω για οποια βοηθεια :)

 

εισαι ή ήσουν root; μπορει να μην εκανες σωστα το unroot και να εχει πειραχτει το recovery.

Link to comment
Share on other sites

εισαι ή ήσουν root; μπορει να μην εκανες σωστα το unroot και να εχει πειραχτει το recovery.

 

Ημουν root ναι. Πως μπορω να το εξακριβωσω αυτο? Και πως το διορθωνω? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ημουν root ναι. Πως μπορω να το εξακριβωσω αυτο? Και πως το διορθωνω? Ευχαριστω

 

δεν ξερω καν αν μπορει να γινει αυτο που σου ειπα.... απλως εκανα μια υποθεση.

 

προσπαθησε να μπεις recovery με τον κλασικο τροπο.

κλεισε κινητο και πατα volume up, power και home button μαζι για δυο-τρια δευτερολεπτα.

θα πρεπει να σου βγαλει καποιες επιλογες.

αυτο που λεω εγω ειναι μηπως κολλησει στο ρομποτακι στην αρχη και δεν μπει κανονικα recovery.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω καν αν μπορει να γινει αυτο που σου ειπα.... απλως εκανα μια υποθεση.

 

προσπαθησε να μπεις recovery με τον κλασικο τροπο.

κλεισε κινητο και πατα volume up, power και home button μαζι για δυο-τρια δευτερολεπτα.

θα πρεπει να σου βγαλει καποιες επιλογες.

αυτο που λεω εγω ειναι μηπως κολλησει στο ρομποτακι στην αρχη και δεν μπει κανονικα recovery.

 

μπηκα κανονικα στο recovery. Αν φλασαρω αυτο I9300XXUGMJ9_I9300VFGGMJ5_VGR.zip απο ΟDIN θα είμαι εντάξει?

Υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

μπηκα κανονικα στο recovery. Αν φλασαρω αυτο I9300XXUGMJ9_I9300VFGGMJ5_VGR.zip απο ΟDIN θα είμαι εντάξει?

Υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ και πάλι

 

Κανε wipe ,πέρασε την rom (tar αρχείο ) με odin και θα είσαι εντάξει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέπτομαι να το αγοράσω δεν γνωρίζω ραδιόφωνο FM έχει;

 

Ναι ,έχει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα ήθελα τη βοήθειά σας.Εδώ και λίγες μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα συνδεσιμότητας του κινητού με το wifi του σπιτιού.Πρόσφατα βάλαμε κωδικό στο ασύρματο δίκτυο και από τότε ξεκίνησαν τα προβλήματα.Ενώ βάζω τον κωδικό στο κινητό,μου βγάζει ότι συνδέθηκα επιτυχώς στο δίκτυο αλλά ίντερνετ δεν έχω.Τι φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Κανε για αρχή μια επανεκκίνηση στο modem .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

To έκανα εξαρχής επανεκκίνηση,αλλά δυστυχώς δε λύθηκε το πρόβλημα.

Εχεις πρόβλημα μόνο με το s3 ? σε άλλες συσκευές δουλεύει κανονικά ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Κάτοχος και εγώ s3 μέσω vodafone έκανα χθες την αναβάθμιση σε 4.3. Δεν έχω παρατηρήσει προς το παρόν κάποια πολύ σημαντική βελτίωση, πιστεύω ότι θα δείξει στην πορεία. Υπάρχει όμως κατ'εμέ ένα πολύ σημαντικό μειονέκτημα.

Στο πληκτρολόγιο της Samsung έχοντας προσθέσει κλασικά 2 γλώσσες (ελληνικά και αγγλικά) δεν μου εμφανίζει στο space τα βελάκια για να μπορώ να κάνω εναλλαγή γλώσσας. :mad:

Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν έχω βγάλει άκρη. Ή ελληνικά θα είναι ή αγγλικά.Το κινητό είναι με stock rom δεν το έχω πειράξει καθόλου.

Κάθε βοήθεια / πρόταση ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ :)

Μόλις έκανα την αναβάθμιση μέσω κιες. Στο δικό μου εμφανίζει κανονικά τα βελάκια για την αλλαγή γλώσσας .

Πρώτες εντυπώσεις : συγκρατημένα θετικές,

Θετικά (για μένα) : λίγο πιο γρήγορο στις εναλλαγές ,δεν παρουσιαζει lag , καλύτερο σήμα παρόχου , ομαδοποίηση ρυθμίσων, καλύτερο σκορ στο antu tu (18966 vs 17350), πιο γρήγορο στις ρυθμίσεις τις κάμερας , απαιτεί για σύνδεση με pc το κιες3 που είναι σφαίρα. κ.α.

Αρνητικά (για μένα): αλλαξε η γραμματοσειρά και είναι λίγο μικρότερη των εικονιδίων των εφαρμογών , ανεβάζει 2 βαθμούς περισσότερη θερμοκρασία, οι επαφές ανοίγουν πιο γρήγορα από πριν όχι όμως ακαριαία (με στοκ), χάθηκε το ροοτ παρόλο που έκανα μέσω κιες την αναβάθμιση, έχω λιγότερη μνήμη ελευθερή από πριν .

Μπαταρία δεν έχω δοκιμάσει γιατί είναι μόνιμα συνδεμένο μεσω usb

Αυτά προς τοπαρόν χωρίς να έχω ολοκληρώσει την αποψή μου

Edited by bilste1965
συμπλήρωσει στοιχείων
Link to comment
Share on other sites

Εχεις πρόβλημα μόνο με το s3 ? σε άλλες συσκευές δουλεύει κανονικά ?

Το ipod touch της αδερφής μου συνδέεται κανονικά,μόνο το s3 έχει πρόβλημα.Σε άλλα ασύρματα δίκτυα δεν έχει πρόβλημα,μόνο στου σπιτιού

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση μέσω κιες. Στο δικό μου εμφανίζει κανονικά τα βελάκια για την αλλαγή γλώσσας .

Πρώτες εντυπώσεις : συγκρατημένα θετικές,

Θετικά (για μένα) : λίγο πιο γρήγορο στις εναλλαγές ,δεν παρουσιαζει lag , καλύτερο σήμα παρόχου , ομαδοποίηση ρυθμίσων, καλύτερο σκορ στο antu tu (18966 vs 17350), πιο γρήγορο στις ρυθμίσεις τις κάμερας , απαιτεί για σύνδεση με pc το κιες3 που είναι σφαίρα. κ.α.

Αρνητικά (για μένα): αλλαξε η γραμματοσειρά και είναι λίγο μικρότερη των εικονιδίων των εφαρμογών , ανεβάζει 2 βαθμούς περισσότερη θερμοκρασία, οι επαφές ανοίγουν πιο γρήγορα από πριν όχι όμως ακαριαία (με στοκ), χάθηκε το ροοτ παρόλο που έκανα μέσω κιες την αναβάθμιση, έχω λιγότερη μνήμη ελευθερή από πριν .

Μπαταρία δεν έχω δοκιμάσει γιατί είναι μόνιμα συνδεμένο μεσω usb

Αυτά προς τοπαρόν χωρίς να έχω ολοκληρώσει την αποψή μου

 

Φιλε μια ερωτηση ...στο hotmail σου ερχεται ειδοποιηση κανονικα ; Γενικως κανει αυτοματα push το κινητο οπως πριν με την 4.1.2 ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη ραμ θα είναι λίγο θέμα αν ισχύει..είχε που είχε κακό διαχείριση στη ραμ..

Ωστόσο σημαντικό να συνεχίσει να έχει push mail..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μια ερωτηση ...στο hotmail σου ερχεται ειδοποιηση κανονικα ; Γενικως κανει αυτοματα push το κινητο οπως πριν με την 4.1.2 ;

Δεν χρησιμοποιώ το hot mail . Χρησιμοποιώ yahoo.mail & facebook που ήρθαν κανονικά ειδοποιήσεις . Για gmail δεν είχα e-mail οποτε δεν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ το hot mail . Χρησιμοποιώ yahoo.mail & facebook που ήρθαν κανονικά ειδοποιήσεις . Για gmail δεν είχα e-mail οποτε δεν γνωρίζω

 

Ευχαριστω φιλε να εισαι καλα .

Link to comment
Share on other sites

παίδες

είμαι με στοκ 4.1.2 αλλα με ροοτ. πως μπορώ και αν γίνετε να βαλω την ελληνική της vodafone.

αυτη την στιγμή την κατεβάζω ,απο το κινητο μου λεει οτι εχω τροποποιημένο λογισμικό

Link to comment
Share on other sites

παίδες

είμαι με στοκ 4.1.2 αλλα με ροοτ. πως μπορώ και αν γίνετε να βαλω την ελληνική της vodafone.

αυτη την στιγμή την κατεβάζω ,απο το κινητο μου λεει οτι εχω τροποποιημένο λογισμικό

 

Over the air σου ηρθε η ειδοποιηση? Μπορεις να την περασεις απλα με odin και μετα αν θες το ξαναρουταρεις.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

όχι αφου πατάω για ενημέρωση και μου λεει οτι η συσκευή σας εχει τροποιηθει. οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες.απλα σκεφτωμε να την περασω με καποιον τροπο αν γίνετε.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη ραμ θα είναι λίγο θέμα αν ισχύει..είχε που είχε κακό διαχείριση στη ραμ..

Ωστόσο σημαντικό να συνεχίσει να έχει push mail..

Η τωρινή μου συσκευή πριν την αναβάθμισή σε 4.3 χρησιμοποιούσε από 450-670ΜΒ και σπάνια ανέβαινε πιο πάνω με πάρα πολλές εφαρμογές φορωμένες και συγχρονισμούς ενεργούς κ.α. Η προηγούμενη μου συσκευή (αντικαταστάθηκε με την τωρινή) με τις ίδιες εφαρμογές είχε μονίμως 700-820ΜΒ μνήμη σε χρήση, το ίδιο και ενός φίλου .

Τώρα που έκανα την αναβάθμιση δεν έχει πέσει κάτω από 650 και έφτασε μέχρι 780ΜΒ . Περίμενα καλύτερα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

όχι αφου πατάω για ενημέρωση και μου λεει οτι η συσκευή σας εχει τροποιηθει. οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες.απλα σκεφτωμε να την περασω με καποιον τροπο αν γίνετε.

 

Σου απάντησε το παιδί ,βάλε την με odin ,διάβασε τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...