Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ροοτ και το cwm να υποθεσω χανονται? αν υποθεσω οτι χάνονται πως το ξανακανω?

 

Ναι χάνονται ,διάβασε τον οδηγο για root /cwm http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως η 4.3 δείχνει να κάνει καλύτερη διαχείριση της ram και δείχνει αρκετά πιο γρήγορο.
生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι καλή σε σχέση με αυτά που διάβαζα.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το wake up lag.Είναι σε πολλές φάσεις ενοχλητικό.Υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου γερμανικο, ηρθε μια αναβαθμιση 78ΜΒ αλλα ειναι 4.1.2 δεν εχει ερθει ακομα η 4.3
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι καλή σε σχέση με αυτά που διάβαζα.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το wake up lag.Είναι σε πολλές φάσεις ενοχλητικό.Υπάρχει λύση;

Έβαλα τον κερνελ του yank και εξαφανίστηκε το lag αυτό (φοράω omega rom). Άλλη λύση δεν έχω ακούσει (από αλλαγή κερνελ)

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

περασα την ελληνικη οι πρωτες εντυπώσεις θετικές

μπαταρια προς το παρον δεν ειδα κατι το ουαου αλλα σε benchmark που ετρεξα οπως ειχα και πριν το τηλ στημενο εβγαλε 6150.

το μονο που αυτη την στιγμη δν μπορω να βρω ειναι πως να βγαλω τισ συντομεύσεις απο την οθονη ξεκλειδωματος.

επισης πσαχνω τροπο να βαλω το crt effect αλλα ο προηγουμενοσ τροπος δν μου δουλεψε.καμοια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση μέσω κιες. Στο δικό μου εμφανίζει κανονικά τα βελάκια για την αλλαγή γλώσσας .

Πρώτες εντυπώσεις : συγκρατημένα θετικές,

Θετικά (για μένα) : λίγο πιο γρήγορο στις εναλλαγές ,δεν παρουσιαζει lag , καλύτερο σήμα παρόχου , ομαδοποίηση ρυθμίσων, καλύτερο σκορ στο antu tu (18966 vs 17350), πιο γρήγορο στις ρυθμίσεις τις κάμερας , απαιτεί για σύνδεση με pc το κιες3 που είναι σφαίρα. κ.α.

Αρνητικά (για μένα): αλλαξε η γραμματοσειρά και είναι λίγο μικρότερη των εικονιδίων των εφαρμογών , ανεβάζει 2 βαθμούς περισσότερη θερμοκρασία, οι επαφές ανοίγουν πιο γρήγορα από πριν όχι όμως ακαριαία (με στοκ), χάθηκε το ροοτ παρόλο που έκανα μέσω κιες την αναβάθμιση, έχω λιγότερη μνήμη ελευθερή από πριν .

Μπαταρία δεν έχω δοκιμάσει γιατί είναι μόνιμα συνδεμένο μεσω usb

Αυτά προς τοπαρόν χωρίς να έχω ολοκληρώσει την αποψή μου

 

Δυστυχώς σε εμένα τίποτα. :mad: Περίεργα πράγματα. Θα πρέπει να κατεβάσω κάποιο άλλο keyboard από το play store (κάθε πρόταση δεκτή :)). Κάποιες πρώτες εντυπώσεις:α) όταν πατάω το home button όταν είναι κλειδωμένο η οθόνη ανάβει μετά από 4-5 δευτερόλεπτα εν αντιθέσει με πριν που η ανταπόκριση ήταν ακαριαία β) έχει κάνει 2-3 φορές restart από μόνο του γ) έχω την εντύπωση ότι ξεφορτίζει πιο γρήγορα από πριν κάνοντας την ίδια χρήση. Προς το παρόν οι εντυπώσεις δεν ιδιαίτερα θετικές και με προβληματίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε εμένα τίποτα. :mad: Περίεργα πράγματα. Θα πρέπει να κατεβάσω κάποιο άλλο keyboard από το play store (κάθε πρόταση δεκτή :)). Κάποιες πρώτες εντυπώσεις:α) όταν πατάω το home button όταν είναι κλειδωμένο η οθόνη ανάβει μετά από 4-5 δευτερόλεπτα εν αντιθέσει με πριν που η ανταπόκριση ήταν ακαριαία β) έχει κάνει 2-3 φορές restart από μόνο του γ) έχω την εντύπωση ότι ξεφορτίζει πιο γρήγορα από πριν κάνοντας την ίδια χρήση. Προς το παρόν οι εντυπώσεις δεν ιδιαίτερα θετικές και με προβληματίζει.

 

Κατέβασε από το market το multiling. Έχει πολλές δυνατότητες, μαγαλώνουν ή μικραίνουν τα πλήκτρα. έχει διόρθωση (κατεβάζεις και add-on για ελληνικά), πολλές άλλες γλώσες εάν θέλεις (ακόμα και κινέζικα), συμβολα και εικόνες (smiles). Είναι πολύ καλό...

Link to comment
Share on other sites

Κάνω restore την original COSMOTE ROM Στο s3 μου..Δεν κάνω ούτε UN-root ουτε τίποτα..

 

Το κάνω,γιατί περιμένω την 4.3 την original...

 

Η vodafone οστόσο έχει βγάλει την 4.3 για της συσκευές της..με τα branded logos στο boot φυσικά..Ο κωδικός του modem της rom mou με αυτη της vodafone είναι διαφορετικός απο ότι είδα στο sammobile...

 

Μπορώ όσπου να ρθεί η cosmote 4.3 να περάσω την vodafone να δώ πως είναι η θα χω modemο προβλήματα;;

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο συνέβη κάτι εντελώς κουλό.

Η μπαταρία έπεσε από το 30 στο 7 μέσα σε λιγότερο από 10 λεπτά και μου το που πάτησε το 6% η οθόνη άρχισε να τρεμοπαιζει και το κινητό σταμάτησε να ανταποκρινεται. Περίμενα 15-20 δευτερόλεπτα και αφού είδα ότι δεν θα νιώσεις έβγαλα την μπαταρία.

Το κινητό μετά δεν άνοιγε.

Το σύνδεσα να φορτησει και το άνοιξα κανονικά.

Έχετε πάθει τίποτα παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο συνέβη κάτι εντελώς κουλό.

Η μπαταρία έπεσε από το 30 στο 7 μέσα σε λιγότερο από 10 λεπτά και μου το που πάτησε το 6% η οθόνη άρχισε να τρεμοπαιζει και το κινητό σταμάτησε να ανταποκρινεται. Περίμενα 15-20 δευτερόλεπτα και αφού είδα ότι δεν θα νιώσεις έβγαλα την μπαταρία.

Το κινητό μετά δεν άνοιγε.

Το σύνδεσα να φορτησει και το άνοιξα κανονικά.

Έχετε πάθει τίποτα παρόμοιο;

 

Ίδια συμπεριφορά είχε ένα Note που είχα.Άλλαξα την μπαταρία και ήταν κομπλέ.Αν μπορείς δοκίμασε καμια άλλη μπαταρία. :)

Link to comment
Share on other sites

Kατι ακομα ποιο κουλο το εβαλα στον φορτιστη και ενω δειχνει οτι φορτιζει εδω και μιαμιση ωρα ειναι στο 10 %

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Kατι ακομα ποιο κουλο το εβαλα στον φορτιστη και ενω δειχνει οτι φορτιζει εδω και μιαμιση ωρα ειναι στο 10 %

 

Η πλάκα είναι ότι και τέτοια τα περιμένεις από κινέζικα κινητά.αλλά από ότι βλέπω συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες χαχαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Kατι ακομα ποιο κουλο το εβαλα στον φορτιστη και ενω δειχνει οτι φορτιζει εδω και μιαμιση ωρα ειναι στο 10 %

 

Εμένα αυτό μου το κάνει με τον φορτιστή που έχει το καλώδιο USB ξεχωριστά,ενώ με άλλον φορτιστή της samsung,φορτίζει μια χαρά.

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει απο τα χερια κινεζικα και μαπα τελειως αλλα και καλα οπως (zopo,inew,xiaomi) το καλο με αυτα ειναι οτι φορτιζανε με τα παντα οτι φορτιστη και να εβαζες.

Οταν φορτιζα το S3 το ειχα σε φορτιστη samsung χωρις αποσπομενο καλωδιο και το αποτελεσμα ηταν για μιαμιση ωρα το 10%

μολις εβαλα τον αποσπομενο ολα οκ...

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Kατι ακομα ποιο κουλο το εβαλα στον φορτιστη και ενω δειχνει οτι φορτιζει εδω και μιαμιση ωρα ειναι στο 10 %

 

Το καλώδιο usb ή ρεύματος έχει πρόβλημα. Εγώ άλλαξα μόνο το καλώδιο USB, όχι το πριζάκι, και διορθώθηκε. Μου έκανε ακριβώς το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

στο quadrant standard όσοι έχετε την 4.3 τι αποτέλεσμα σας βγάζει?εμενα την πρώτη μερα έβγαζε 6100 μέση τιμη και απο χθες το απόγευμα είναι στο 4600 μέση τιμη και μονίμως κατω απο το one x Edited by kasmpou
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε εμένα τίποτα. :mad: Περίεργα πράγματα. Θα πρέπει να κατεβάσω κάποιο άλλο keyboard από το play store (κάθε πρόταση δεκτή :)). Κάποιες πρώτες εντυπώσεις:α) όταν πατάω το home button όταν είναι κλειδωμένο η οθόνη ανάβει μετά από 4-5 δευτερόλεπτα εν αντιθέσει με πριν που η ανταπόκριση ήταν ακαριαία β) έχει κάνει 2-3 φορές restart από μόνο του γ) έχω την εντύπωση ότι ξεφορτίζει πιο γρήγορα από πριν κάνοντας την ίδια χρήση. Προς το παρόν οι εντυπώσεις δεν ιδιαίτερα θετικές και με προβληματίζει.

και σε μένα το κάνει αυτο με το home button και μαλιστα 2 φορές έκανε πολύ ώρα να ανοιξει . Την μια φορά αναγκαστηκα να βγάλω την μπαταρία . Κατι που παρατήρησα είναι ότι 1) καποιες (ίδιες εφαρμογές) διακόπτονται συνέχεια και αργεί πολύ περισσότερο στο boot από πριν . Βέβαια δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά την αναβάθμισή παρά μόνο wipe partision . Λέτε να φτάιει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πολύ προχειροδουλειες η Samsung...

Απορώ πόσο δύσκολο είναι πια να φτιάξουν μια σωστή rom;

Οι xda πώς το κάνουν δηλαδή;

Καλά , να μου πείτε, αυτοί έχουν και το δικαίωμα να έχουν bugs, τους δικαιολογουμε δηλαδή, αλλά από την στιγμή που γεμιζουν τις roms τόσο πολύ, λογικό είναι.. Παρ όλα αυτά τέτοια σοβαρά bugs με αργή ανταπόκριση της οθόνης δεν υπάρχουν.

 

Και να είχαμε κανένα άκυρο κινητό να λέγαμε οκ. Αν συμπεριφερονται έτσι στο s3 που είναι τόσο διάσημο (το πιο διάσημο της samsung, αν όχι όλων των εταιριών), όταν βγει το s5 πως θα συμπεριφερθουν στο s4;

Ούτε στις ναυαρχίδες πλέον να μην έχουμε εμπιστοσύνη...

 

Τα έχουμε πει πολλές φορές αλλά δυστυχώς δεν αλλάζει και τίποτα...

 

Να πω κάτι άσχετο.

Πόση ώρα βγάζετε με ανοιχτή οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου γερμανικο, ηρθε μια αναβαθμιση 78ΜΒ αλλα ειναι 4.1.2 δεν εχει ερθει ακομα η 4.3

 

Κι εγώ Γερμανικό έχω (DBT γράφει στην έκδοση του τηλεφώνου που έψαξα) αλλά δεν έχει έχει έρθει τίποτα ακόμα.. όταν έρθει κάνω πρώτα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά περνάω την 4,3 με kies ή over the air?

Ποια είναι η πιο καλή διαδικασία?

Πάντως ακούω πως η 4,3 είναι μια πρόχειρη δουλειά και δεν ακούω τόσο καλα λόγια. Θα το αφήσω λιγο να δω σχόλια και μετά θα βάλω τη νέα. Αν είναι η 4,3 να μην είναι τόσο σταθερή και να καίει πχ πιο γρήγορα την μπαταρια κλπ. καλύτερα να μείνω με την 4.1.2.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πολύ προχειροδουλειες η Samsung...

Απορώ πόσο δύσκολο είναι πια να φτιάξουν μια σωστή rom;

Οι xda πώς το κάνουν δηλαδή;

Καλά , να μου πείτε, αυτοί έχουν και το δικαίωμα να έχουν bugs, τους δικαιολογουμε δηλαδή, αλλά από την στιγμή που γεμιζουν τις roms τόσο πολύ, λογικό είναι.. Παρ όλα αυτά τέτοια σοβαρά bugs με αργή ανταπόκριση της οθόνης δεν υπάρχουν.

 

Και να είχαμε κανένα άκυρο κινητό να λέγαμε οκ. Αν συμπεριφερονται έτσι στο s3 που είναι τόσο διάσημο (το πιο διάσημο της samsung, αν όχι όλων των εταιριών), όταν βγει το s5 πως θα συμπεριφερθουν στο s4;

Ούτε στις ναυαρχίδες πλέον να μην έχουμε εμπιστοσύνη...

 

Τα έχουμε πει πολλές φορές αλλά δυστυχώς δεν αλλάζει και τίποτα...

 

Να πω κάτι άσχετο.

Πόση ώρα βγάζετε με ανοιχτή οθόνη;

 

"Φοβού τους Δαναούς κα δώρα φέροντας "

ή μήπως ................

"Φοβού τη Samy και αναβάθμιση φέρουσα"

Το έχουμε ξαναδεί το έργο και σε άλλες αναβαθμίσεις και κάποιοι από εμάς εκφράσαμε τις απόψεις μας στα forum

του myphone όταν κυκλοφόρησε η αναβάθμιση γιά το Note 10.1 και όσοι την έκαναν έγινε η ταμπλέτα τους κώλ@ς .

Να επαναλάβω αυτά που έλεγα τότε , ότι οι αναβαθμίσεις δεν είναι τίποτε άλλο παρά ένα κωλομπαριλίκι (sorry) , μιάς

ξεπερασμένης αμερικάνικης επικοινωνιακοεμπορικής προέλευσης και μεθόδου , που υιοθέτησαν οι σχιστομάτηδες για

να κρατάνε το πόπολο on edge , με τάχα μου διαρροές :D γιά επικείμενη ανάβάθμιση που θα κάνει , στην περίπτωσή

μας , το S3 να γίνει ως δια μαγείας ακόμα και στο UI ίδιο με το S4 . Στατιστικά τσιμπάνε το παραμύθι πάνω από 80%.

Κάνεις την αναβάθμιση , μάπα το καρπούζι , αρχίζουν τα προβλήματα που δεν είχες πριν , αγανακτείς , αν ξέρεις να

κάνεις downgrade ή αν δεν σου πετύχει , τότε βλαστιμάς και πας γιά το S4 . Σκοπός επετεύχθει .

 

Προσωπικές απόψεις βέβαια .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...