Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δίκιο ο φίλος geobas.. Κι εμένα κάτι μου λέει πως οι νέες αναβαθμίσεις σε "παλιότερα" τηλέφωνα ίσως να έχουν σκοπό να σε κάνουν με κάποιο τρόπο να αφήσεις το τηλέφωνο σου για κάποιο νεότερο.. Δεν ξέρω..το θέμα με τις αναβαθμίσεις με προβλημάτιζε πάντα για το αν σου δώσει περισσότερα νέα πράγματα ή αν σου καταστρέφει αυτά που έχεις.

 

Ίσως να είμαι και προκατειλημμένος - περιμένω να δω απόψεις για να δω μια πιο σταθερή κατάσταση για να κινηθώ για αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

geobas καλα μωρε τα λες με την διαφορα οτι δεν θα πας στο s4 γιατι ξερεις οτι θα φας παλι τα ιδια στην μουρι.

 

εγω βλεπω τις μικροτερες εταιριες να ανεβαινουν πολυ απειλιτικα γιατι δειχνουν υπευθυνοτητα.

πχ xiaomi με εβδομαδιαίες αναβαθμισεις, πολυ μεγαλη κοινότητα, πολυ καλο hardware και τρομερες τιμες και oppo σε συνεργασια με την cyanogenmod που ξερεις οτι δεν θα σε απογοητευσει, ειναι 2 απο τις κορυφαιες εταιριες για εμενα πλεον.

αρκει να αρχισουν να φερνουν ευρωπη και λεμε αντιο σε ολες τις μεγαλες εταιριες. ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! να μαι παλι πολιτης πλεον!!!!:D

μπορει καπιοιος να με ενημερωσει τι γινεται με τις αναβαθμισεις του σ3 ! θα παμε κατευθειαν 4.3; θα εχουμε κανενα feutures του σ4 ή παπαλα;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Γερμανικό έχω (DBT γράφει στην έκδοση του τηλεφώνου που έψαξα) αλλά δεν έχει έχει έρθει τίποτα ακόμα.. όταν έρθει κάνω πρώτα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά περνάω την 4,3 με kies ή over the air?

Ποια είναι η πιο καλή διαδικασία?

Πάντως ακούω πως η 4,3 είναι μια πρόχειρη δουλειά και δεν ακούω τόσο καλα λόγια. Θα το αφήσω λιγο να δω σχόλια και μετά θα βάλω τη νέα. Αν είναι η 4,3 να μην είναι τόσο σταθερή και να καίει πχ πιο γρήγορα την μπαταρια κλπ. καλύτερα να μείνω με την 4.1.2.

 

over the air κανω εγω. για να μην σβησω τιποτα απο τα παλια μεσα στο τηλεφωνο. εχω και το note 3 με 4.3 μεσα. μια χαρα ειναι και παει σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω S3 Cosmote 4.1.2 XELLA.

 

Ήμουν απο Custom rom και root..

 

Πρώτα πήγα απο custom στην original rom (ειχα κρατήσει backup) και μετα εκανα reset ton flash counter και ξε rootαρα..

 

Όταν άνοιξα το κινητό,ήταν σαν την 1η μέρα με μία διαφορά..

 

TO SUPERSU (Superuser)είχε μίνει κανονικά..Και δούλευει κανονικάα!!Στις ρυθμίσεις έλεγε κανονικό στην κατάσταση συσκευής και στο recovery mode όλα ήταν official..

 

Τι να πώ δεν ξέρω..Είναι φυσιολογικό;Έκανα απεγκατάσταση μέσα απο την εφαρμογή το SUPER SU

 

Αν θέλω να φλασάρω την ROM Tης vodafone 4.3,την επίσημη ελληνική,μπορώ απλά να περάσω το md5 στο odin και να προχωρήσω;Πρέπει να ξανα-rootαριστώ κ.λ.π;

 

Θα μετρήσει στον flash counter κανονικά;

 

Πότε περίπου περιμένουμε την 4.3 cosmote official?

 

Thanks A Lot!

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα ειναι official και ο counter μηδενισμένος απλά περνάς την rom με odin ,δεν χρειαζεται κάτι άλλο ,o μετρητής δεν γράφει όταν περνάς official firmware .

Λογικά σύντομα θα την δώσει και η cosmote .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις μου ηρθε το update για την 4.3 ...γυρω στα 430 mb..τοσο πρεπει να ειναι ;

 

ΤΟ εκανα και το κινητο καρακολλαει.

 

Καποια λυση ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις μου ηρθε το update για την 4.3 ...γυρω στα 430 mb..τοσο πρεπει να ειναι ;

 

ΤΟ εκανα και το κινητο καρακολλαει.

 

Καποια λυση ;

 

Η ποιο σίγουρη , Factory reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

"Φοβού τους Δαναούς κα δώρα φέροντας "

ή μήπως ................

"Φοβού τη Samy και αναβάθμιση φέρουσα"

Το έχουμε ξαναδεί το έργο και σε άλλες αναβαθμίσεις και κάποιοι από εμάς εκφράσαμε τις απόψεις μας στα forum

του myphone όταν κυκλοφόρησε η αναβάθμιση γιά το Note 10.1 και όσοι την έκαναν έγινε η ταμπλέτα τους κώλ@ς .

Να επαναλάβω αυτά που έλεγα τότε , ότι οι αναβαθμίσεις δεν είναι τίποτε άλλο παρά ένα κωλομπαριλίκι (sorry) , μιάς

ξεπερασμένης αμερικάνικης επικοινωνιακοεμπορικής προέλευσης και μεθόδου , που υιοθέτησαν οι σχιστομάτηδες για

να κρατάνε το πόπολο on edge , με τάχα μου διαρροές :D γιά επικείμενη ανάβάθμιση που θα κάνει , στην περίπτωσή

μας , το S3 να γίνει ως δια μαγείας ακόμα και στο UI ίδιο με το S4 . Στατιστικά τσιμπάνε το παραμύθι πάνω από 80%.

Κάνεις την αναβάθμιση , μάπα το καρπούζι , αρχίζουν τα προβλήματα που δεν είχες πριν , αγανακτείς , αν ξέρεις να

κάνεις downgrade ή αν δεν σου πετύχει , τότε βλαστιμάς και πας γιά το S4 . Σκοπός επετεύχθει .

 

Προσωπικές απόψεις βέβαια .

 

Η ποιο σίγουρη , Factory reset .

 

Επειδη εχω πολυ πραγμα μεσα...ειναι σιγουρο οτι μετα δεν θα κολλαει ; Συγνωμη κιολας αλλα δεν εχω ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω πολυ πραγμα μεσα...ειναι σιγουρο οτι μετα δεν θα κολλαει ; Συγνωμη κιολας αλλα δεν εχω ιδεα.

 

Που και που χρειαζεται ενα factory reset ,τώρα αν μετά θα συνεχίσει να κολλάει ή όχι αυτο δεν το ξέρω ,αν θελεις πάρε ένα backup αυτά που πρέπει και κανε το .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Που και που χρειαζεται ενα factory reset ,τώρα αν μετά θα συνεχίσει να κολλάει ή όχι αυτο δεν το ξέρω ,αν θελεις πάρε ένα backup αυτά που πρέπει και κανε το .

 

Οδηγιες για να παρω το backup που θα βρω ;

Link to comment
Share on other sites

Οδηγιες για να παρω το backup που θα βρω ;

 

Αναλογα τι backup θες να κανεις, θα βρεις ολες τις πληροφοριες εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τι backup θες να κανεις, θα βρεις ολες τις πληροφοριες εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171

 

Ευχαριστω ! Λοιπον μολις τωρα συνεβη αλλο τρελο στο κινητο...

 

Δεν μπορω να σβησω αρχεια απο την καρτα SD ,βγαλτε λεει το write protected , καμια ιδεα ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ! Λοιπον μολις τωρα συνεβη αλλο τρελο στο κινητο...

 

Δεν μπορω να σβησω αρχεια απο την καρτα SD ,βγαλτε λεει το write protected , καμια ιδεα ;

 

Αυτο συμβαινει προσπαθωντας να σβησεις τα αρχεια αυτα μεσω της συσκευης η συνδεοντας το και στο pc σου?

Δεν ξερω τι ακριβως μπορει να ειναι αυτο και ποια μπορει να ειναι η λυση του.

Ισως εχεις τικαρει καποια επιλογη στις ρυθμισεις?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει προσπαθωντας να σβησεις τα αρχεια αυτα μεσω της συσκευης η συνδεοντας το και στο pc σου?

Δεν ξερω τι ακριβως μπορει να ειναι αυτο και ποια μπορει να ειναι η λυση του.

Ισως εχεις τικαρει καποια επιλογη στις ρυθμισεις?

 

Ευχαριστω. Λοιπον βρηκα λυση..φορματ μεσω PC δεν γινοταν,οποτε την εκανα φορματ μεσα απο το κινητο.

 

** ρε παιδια κατι αλλο..με την 4.3 μου σβηνει το κινητο ενω μιλαω. ΤΡΕΛΑ πραγματα...ΕΛΕΟΣ απλα !!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει τα εξής: 1. Μερικές φορές αργεί σε wake up mode. (Το έχουν παρατηρήσει και άλλοι), 2. Οι κουκίδες στο μοτίβο κλειδώματος έχουν μικρύνει αλλά το σημαντικότερο είναι ότι τρώει πολύ μπαταρία το σύστημα. Προς το παρόν είναι χειρότερο πριν από την αναβάθμιση. Βάζω και μια φωτό που δείχνει αυτό που λέω
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει τα εξής: 1. Μερικές φορές αργεί σε wake up mode. (Το έχουν παρατηρήσει και άλλοι), 2. Οι κουκίδες στο μοτίβο κλειδώματος έχουν μικρύνει αλλά το σημαντικότερο είναι ότι τρώει πολύ μπαταρία το σύστημα. Προς το παρόν είναι χειρότερο πριν από την αναβάθμιση. Βάζω και μια φωτό που δείχνει αυτό που λέω

Αυτά που περιγράφεις είναι τα "χαρακτηριστικά" της 4.3

Για το μοτίβο, είναι πιθανά επιλογή τους, θα ξέμεινε από το ΝΟΤΕ 3 που έχει μεγαλύτερη οθόνη και εκεί φαίνεται κανονικό.

Για το θέμα του wake-up και της μπαταρίας, η μόνη λύση που έχει αναφερθεί είναι αλλαγή kernel. (Εγώ φοράω τώρα τον Yank555 V4)

Γενικά δεν είμαι υπέρ custom kernel καθώς δεν με ενδιαφέρει ο υπερχρονισμός και πολλές επεμβάσεις που κάνουν δημιουργούς σε ειδικές καταστάσεις περισσότερα προβλήματα από όσα λύνουν. Στην συγκεκριμένη, όμως, περίπτωση και μέχρι να βγεί διόρθωση από την Samsung για τα προβλήματα, δεν βλέπω άλλη λύση....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μπορει καπιος να μου απαντησει τι γινετε τελικα με την 4.3;;; εχω γραψει και σε προηγουμενη σελιδα αλλα δεν πηρα απαντηση! εχω χασει αρκετα επεισοδια λογο στρατου και προσπαθω να τα αναπληρωσω τωρα που τελειωσα! εγω το εχω ακομα με 4.1.2 ροοτ με framaroot και δεν με βγαζει ενημερωσεις δεν ξερω τι παιζει και απο που μπορω να τις δω.....!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τα παραπάνω σχόλια, κατάλαβα 2 πράγματα: 1) Εφόσον το κινητό με την 4.1.2 τσουλάει μιά χαρά δεν υπάρχει λόγος να κάνω update σε ένα firmware που θα το κάνει χειρότερο, και 2) Η Samsung βρήκε έναν ύπουλο τρόπο για να σε κάνει να πας στο S4.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μπορει καπιος να μου απαντησει τι γινετε τελικα με την 4.3;;; εχω γραψει και σε προηγουμενη σελιδα αλλα δεν πηρα απαντηση! εχω χασει αρκετα επεισοδια λογο στρατου και προσπαθω να τα αναπληρωσω τωρα που τελειωσα! εγω το εχω ακομα με 4.1.2 ροοτ με framaroot και δεν με βγαζει ενημερωσεις δεν ξερω τι παιζει και απο που μπορω να τις δω.....!

Διάβασε 2-3 σελίδες πίσω να δεις τα μαντάτα με την αναβάθμιση και αποφασίζεις ανάλογα

με τη διάθεση που έχεις να αναφέρεις εδώ στο φόρουμ τα προβλήματά σου .

 

Εγώ από τα παραπάνω σχόλια, κατάλαβα 2 πράγματα: 1) Εφόσον το κινητό με την 4.1.2 τσουλάει μιά χαρά δεν υπάρχει λόγος να κάνω update σε ένα firmware που θα το κάνει χειρότερο, και 2) Η Samsung βρήκε έναν ύπουλο τρόπο για να σε κάνει να πας στο S4.

1. Ελα ντε . Βέβαια εξαρτάται και και από το πόσο έχεις την τάση να πας γυρεύοντας .

2. Σώωωωωωωωπα . So what's new .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τα παραπάνω σχόλια, κατάλαβα 2 πράγματα: 1) Εφόσον το κινητό με την 4.1.2 τσουλάει μιά χαρά δεν υπάρχει λόγος να κάνω update σε ένα firmware που θα το κάνει χειρότερο, και 2) Η Samsung βρήκε έναν ύπουλο τρόπο για να σε κάνει να πας στο S4.

 

Μια από τα ίδια.. Σιγά μη αλλάξω έκδοση να πάω σε χειρότερή.. Αν τη βελτιώσουν το συζητάω..

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου με την 4.3!!!!

Το κινητο κολλαει τρελα!

παταω home button και μετα απο 4-5 δευτερολεπτα ανοιγει.

3 φορες μαλιστα κολλησε πανω απο λεπτο. Ειτε home button ειτε το

πλαγιο δεξι, δεν ανοιγε με τιποτα, και ενα λεπτο μετα ανοιξε μονο του.

χθες επισης κατα τη διαρκεια κλησης, αρχικα χτυπουσε ο ηχος σαν παραμορφωμενος

και οταν το σηκωσα εσβηνε εντελως η οθονη.

πωωω, ειδικα αυτο με την αργη αποκριση με εχει τρελανει.

ελπιζω αμεσα σε διορθωτικη αναβαθμιση, διοτι επαναφορα εργοστασιακων

θα χρειαστει να χασουμε τα παντα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...