Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα:

 

FULL GUIDE-FIX Για το αργο ξεκινημα της οθόνης του κινητού!

 

Παμε settings- περισσοτερα-πληροφοριες συσκευής...

 

Πατάμε συνέχεια το Έκδοση βασικού φάσματος ή το Έκδοση Kernel...Όχι παρατεταμένα συνεχόμενα κλικ..ένα απο τα 2 όταν τελειώσετε την διαδικασία θα σας βγάλει ένα μύνημα για τις επιλογές προγραμματιστή..

 

Μετά πάτε πίσω στην σελίδα περισσότερα των settings και πανω απο το πληροφοριες συσκευης πρεπει να υπαρχει..

όλα τα settings για εφέ των σελίδων κ.λ.π στο 0.5x και ειστε οκ..Ο χρόνος έχει βελτιοθεί κατα πολύ στο δικό μου.

 

Αυτό είναι για την ταχύτητα των εφέ μετάβασης στις σελίδες των ρυθμίσεων κλπ και πόσο γρήγορα να ανοίγουν τα pop ups. Δεν έχει σχέση με ταχύτητα ξεκλειδώματος ούτε κάνει πιο γρήγορη τη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό είναι για την ταχύτητα των εφέ μετάβασης στις σελίδες των ρυθμίσεων κλπ και πόσο γρήγορα να ανοίγουν τα pop ups. Δεν έχει σχέση με ταχύτητα ξεκλειδώματος ούτε κάνει πιο γρήγορη τη συσκευή

 

Ναι το ξερω αυτο που λες αλλα εμένα λύθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Προσπαθώ να κάνω την παραπάνω ενέργεια αλλά η έκδοση βασικού φάσματος ή η έκδοση Kernel δεν κάνουν καμία ενέργεια, ειναι σε σκούρο φόντο δεν δέχονται πάτημα. Τι μπορώ να κάνω μπας και σταματήσει το πρόβλημα της εκκίνησης?

Ευχαριστώ

 

Το βρήκα

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Γιά λόγους που δεν είναι της παρούσης , θέλησα να ενεργοποιήσω τα MMS Cosmote .

Εστειλα στη Cosmote sms με αίτηση ενεργοποίησης και αποστολή ρυθμίσεων , έλαβα τις ρυθμίσεις , τις εγκατέστησα , ελέγθησαν

και είναι σωστές , αλλά MMS τίποτα . Ούτε αποστολή ούτε λήψη .

Επικοινώνησα με το τεχνικό τμήμα της Cosmote , κάναμε βήμα βήμα έλεγχο στις ρυθμίσεις , αδυνατούν να εντοπίσουν το πρόβλημα .

Με τις ίδιες ρυθμίσεις το S2 δεν έχει πρόβλημα .

Μήπως φταίει το S3 , ξέρει κανείς κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Γιά λόγους που δεν είναι της παρούσης , θέλησα να ενεργοποιήσω τα MMS Cosmote .

Εστειλα στη Cosmote sms με αίτηση ενεργοποίησης και αποστολή ρυθμίσεων , έλαβα τις ρυθμίσεις , τις εγκατέστησα , ελέγθησαν

και είναι σωστές , αλλά MMS τίποτα . Ούτε αποστολή ούτε λήψη .

Επικοινώνησα με το τεχνικό τμήμα της Cosmote , κάναμε βήμα βήμα έλεγχο στις ρυθμίσεις , αδυνατούν να εντοπίσουν το πρόβλημα .

Με τις ίδιες ρυθμίσεις το S2 δεν έχει πρόβλημα .

Μήπως φταίει το S3 , ξέρει κανείς κάτι ?

 

Το "mobile data" τα έχεις ανοιχτό?

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να βρω email επικοινωνίας με κεντρικά samsung στην κορεα. Είναι αδυνατον να βρω . Μηπως κάποιος ξερει?
Link to comment
Share on other sites

μου λες και μένα μιας και δεν το βρήκα!

ευχαριστώ!

 

Ανοίγει πατώντας μερικά κλικ επάνω στον αριθμό κατασκευής, κάτω από την έκδοση Kernel.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Ο Αδερφός μου έχει το μαύρο S3 κανα χρόνο τώρα και ακόμα έχει 4.1.2. Πώς θα περάσει 4.2.2 μιας και η 4.3 βγήκε ακατάληλη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Ο Αδερφός μου έχει το μαύρο S3 κανα χρόνο τώρα και ακόμα έχει 4.1.2. Πώς θα περάσει 4.2.2 μιας και η 4.3 βγήκε ακατάληλη;

Δεν έχει βγεί επίσημη 4.2.2, ούτε απόλυτα σταθερή custom. Ας μείνει για τώρα με την 4.1.2

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! μπορει καποιος να μου λυσει την απορια που εχω σχετικα με το μηνυματα! που εκανα στην σελιδα 841....!!!! ;;;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους...

 

μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία?

Θέλει ο αδερφός μου να πάρει το Samsung galaxy S3

τι διαφορά έχει αυτό : http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9300-Galaxy-S-III-16GB-Blue-GR.aspx

με αυτό : http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9300-Galay-S-III-16GB-Black.aspx

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

καμια διαφορα,απλα το ποιο ακριβω ερχεται με προεγκατεστημενη την ελληνικη γλωσσα ενω το αλλο κυριως με αγγλικα,εξαρταται απο την χωρα προελευσης!με λιγα λογια το πιο φτηνο ειναι εισαγωγης!και τα δυο εχουνε 2 χρονια εγγυηση οποτε...το δικο μου ειναι απο γαλλια!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους...

 

μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία?

Θέλει ο αδερφός μου να πάρει το Samsung galaxy S3

τι διαφορά έχει αυτό : http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9300-Galaxy-S-III-16GB-Blue-GR.aspx

με αυτό : http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9300-Galay-S-III-16GB-Black.aspx

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

το ακριβο ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας. το αλλο ειναι ευρωπαικο τηλεφωνο.

και τα δυο εχουν ελληνικα μεσα.(το δικο μου ηταν γερμανικο και ειχε ελληνικα μεσα)

ρωτα ποιας χωρας ειναι ,αρκει να ειναι Ευρωπαικης ενωσης.

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν τη γλίτωσα........ μετά από πτώση το s3 έμεινε χωρίς οθόνη. το κρυσταλο δεν έπαθε τίποτα ,χρωματίστηκε αρχικά και μετά μαύρισε η οθόνη. στο επίσημο της samsung στη Λάρισα μου είπαν 140 ευρω. μπορώ να κάνω κάτι άλλο? κάτι πιο φθηνό ξέρει κάποιος? να πάρω ένα κινέζικο ? η να το φτιάξω?

καπου εχει αναφερθει , δεν θυμαμαι πότε, για μια περιπτωση σε κάοποιο καταστημα με αρκετα φθηνοτερη επισκευη.

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2013/11/22/galaxy-s-iii-on-us-cellular-receiving-android-4-3-r530uvxubmja/#.Uo-KN0yHA6I.twitter

 

 

Απο αμερικη πλευρα...ηβαναβαθμιση περιλαμβανει κ knox κ νεα καμερα features(φανταζομαι κατι απο s4)κτλ...οχι που λεγανε οτι δεν βαλανε το knox γιατι ειναι θεμα hardware...κουραφεξαλα...

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2013/11/22/galaxy-s-iii-on-us-cellular-receiving-android-4-3-r530uvxubmja/#.Uo-KN0yHA6I.twitter

 

 

Απο αμερικη πλευρα...ηβαναβαθμιση περιλαμβανει κ knox κ νεα καμερα features(φανταζομαι κατι απο s4)κτλ...οχι που λεγανε οτι δεν βαλανε το knox γιατι ειναι θεμα hardware...κουραφεξαλα...

 

Καλημερα. Για να καταλαβω..θα δοθει νεα εκδοση της 4.3 και στην Ελλαδα ; Επισης τι ειναι το ΚΝΟΧ ;

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν τη γλίτωσα........ μετά από πτώση το s3 έμεινε χωρίς οθόνη. το κρυσταλο δεν έπαθε τίποτα ,χρωματίστηκε αρχικά και μετά μαύρισε η οθόνη. στο επίσημο της samsung στη Λάρισα μου είπαν 140 ευρω. μπορώ να κάνω κάτι άλλο? κάτι πιο φθηνό ξέρει κάποιος? να πάρω ένα κινέζικο ? η να το φτιάξω?

καπου εχει αναφερθει , δεν θυμαμαι πότε, για μια περιπτωση σε κάοποιο καταστημα με αρκετα φθηνοτερη επισκευη.

 

όποιος γνωρίζει ας μου δώσει πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν ανοίγω το τηλέφωνο μου μένει κολλημένο στο λογότυπο της εταιρίας και κάνει συνεχεια επανεκκίνηση από μονο του,τι συμβαίνει?(αυτό έγινε όταν έκλεισε το τηλέφωνο από πατάρια)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν ανοίγω το τηλέφωνο μου μένει κολλημένο στο λογότυπο της εταιρίας και κάνει συνεχεια επανεκκίνηση από μονο του,τι συμβαίνει?(αυτό έγινε όταν έκλεισε το τηλέφωνο από πατάρια)

 

Με stock ή custom rom ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πριν λίγο έβαλα το κινητό μου στο pc με odin,ωστε να παω απο την vodafone 4.3 οπου ειχα περασει μεσω odin παλι στην original tou 4.1.2 cosmote.Στην αρχή μ έκανε και το θέμα που αναφαίρει και παραπάνω ο φίλος..δλδ συνεχείς επανεκκινήσεις.με vol up,home και power on έφτιαξε..

 

Τώρα αντιμετοποίζω κάτι ακόμα χειρότερο..το κινητό λέει μόνο επίγουσες κλήσεις..έβγαλα έβαλα SIM τπτ.τον EFS τον έχω αποθηκευμένο πάλι καλά..Είμαι φουλ μαμά ούτε ροοτ τι να καν;; SOSS:!:OSSOS

 

Επείσης το IMEI είναι διαφορετικο στο status απο το κουτί της συσκευής!

Edited by giannisma_1998
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...