Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα ειχα ενημερωση επιτελους οτι εγκριθηκε η αντικατασταση της συσκευης μου απο οσο ξερω η smartec εχει το 1 hour service αν το λεω σωστα πας το αφηνεις περιμενεις κ το παιρνεις επισκευασμενο,τσεκαρε το στο σαητ τους.

 

Τι εννοείς; Τόσο καιρό εσύ το έχεις; Πες λίγο την όλη διαδικασία που ακολούθησες. Το έχω κάνει κι εγώ τέσσερις φορές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι κολλάει που και που.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς; Τόσο καιρό εσύ το έχεις; Πες λίγο την όλη διαδικασία που ακολούθησες. Το έχω κάνει κι εγώ τέσσερις φορές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι κολλάει που και που.

 

Την συσκευη την ειχα ενα χρονο στα χερια μου χωρις κανενα κολλημα,απο εκει και μετα αρχισε ξαφνικες επανεκινησεις και κολληματα απο το πουθενα,κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων 1-2 φορες παλι τα ιδια ,το παω σε επισημο σερβις στην περιοχη μου ,το παιρνω πισω παλι τα ιδια ! το ξαναπαω στο σερβις και το στελνουν στην σμαρτεκ τωρα...λεω για αντικατασταση συσκευης στην samsung και μετα απο 15 μερες και επιμονα τηλ απο μεριας μου πηρα το οκ σημερα ,λογικα την καινουργια συσκευη θα την εχω στα χερια μου μεσα στις επομενες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευη την ειχα ενα χρονο στα χερια μου χωρις κανενα κολλημα,απο εκει και μετα αρχισε ξαφνικες επανεκινησεις και κολληματα απο το πουθενα,κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων 1-2 φορες παλι τα ιδια ,το παω σε επισημο σερβις στην περιοχη μου ,το παιρνω πισω παλι τα ιδια ! το ξαναπαω στο σερβις και το στελνουν στην σμαρτεκ τωρα...λεω για αντικατασταση συσκευης στην samsung και μετα απο 15 μερες και επιμονα τηλ απο μεριας μου πηρα το οκ σημερα ,λογικα την καινουργια συσκευη θα την εχω στα χερια μου μεσα στις επομενες μερες.

Ευχαριστώ! Να φανταστώ δε σου δώσανε κάποια συσκευή για όσο κράτησαν το κινητό σου έτσι; Σε ποιο σέρβις πηγές;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Να φανταστώ δε σου δώσανε κάποια συσκευή για όσο κράτησαν το κινητό σου έτσι; Σε ποιο σέρβις πηγές;

 

Τιποτα φιλε μου ευχομαι να βρεις μια ακρη συντομα κι εσυ :) Επειτα απο δικια μου απαιτηση μου δωσανε μια συσκευη samsung φυσικα :D Ολα αυτα απο το επισημο service της Νικαιας.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα φιλε μου ευχομαι να βρεις μια ακρη συντομα κι εσυ :) Επειτα απο δικια μου απαιτηση μου δωσανε μια συσκευη samsung φυσικα :D Ολα αυτα απο το επισημο service της Νικαιας.

Νάσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα s3 το οποιο ειχα αγορασει απο την Vodafone....δεν ηταν ομως κλειδωμένο. Με το τελευταιο update σε 4.3 και το ξενέρωμα αποφασισα να επιστρεψω στην 4.1.2 την οποια κατεβασα απο το sammobile σκετο firmware I9300XXUGMJ9. Τωρα το κινητο μου δεν βλεπει την καρτα sim μου η οποια ειναι wind!!

Τι να κάνω?? η ολη διαδικασια εγινε μεσω ODIN 3!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα s3 το οποιο ειχα αγορασει απο την Vodafone....δεν ηταν ομως κλειδωμένο. Με το τελευταιο update σε 4.3 και το ξενέρωμα αποφασισα να επιστρεψω στην 4.1.2 την οποια κατεβασα απο το sammobile σκετο firmware I9300XXUGMJ9. Τωρα το κινητο μου δεν βλεπει την καρτα sim μου η οποια ειναι wind!!

Τι να κάνω?? η ολη διαδικασια εγινε μεσω ODIN 3!

 

Ευχαριστώ

 

ΤΟ S3 ΕΙΝΑΙ ROOT ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ EFS ΤΟΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ BACKUP?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! εχουμε κανενα νεο με την οφισιαλ 4.3 η ακομα;;;!!! ξερει κανενας πως μπορω τα back ups απο μηνυματα που εχω να τα ξαναπερασω ολα μαζι στο κινητο χωρις να τα εχω διπλα μερικα;;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! εχουμε κανενα νεο με την οφισιαλ 4.3 η ακομα;;;!!! ξερει κανενας πως μπορω τα back ups απο μηνυματα που εχω να τα ξαναπερασω ολα μαζι στο κινητο χωρις να τα εχω διπλα μερικα;;;

Με κάποιο πρόγραμμα απο το play π.χ SMS Backup & Restore

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο πρόγραμμα απο το play π.χ SMS Backup & Restore

 

ναι εχω πχ! 3 μπακ απς ξερω εγω 3/4 5/7 6/9 και θελω να τα επαναφερω ολα μαζι χωρις αλλα χωρις να εχω διπλα μηνυματα! γινετε αυτο η τζαμπα το σκεφτομαι...;;

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ S3 ΕΙΝΑΙ ROOT ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ EFS ΤΟΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ BACKUP?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Φιλε μου το μονο που εκανα ηταν copy ολου του τηλεφωνου σε ενα φακελο....υπαρχει λυση η το εκαψα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το μονο που εκανα ηταν copy ολου του τηλεφωνου σε ενα φακελο....υπαρχει λυση η το εκαψα?

 

οπως εισαι με τη 4.1.2 κανε root και βαλε ClockworkMod Recovery και μεσα απο εκει κανε εγκατασταση αυτο:

 

https://www.dropbox.com/s/hsacgg3njy76o43/XXUEMKC%20modem.zip

 

ειναι το modem της 4.3 λογικα θα εισαι οκ

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

οπως εισαι με τη 4.1.2 κανε root και βαλε ClockworkMod Recovery και μεσα απο εκει κανε εγκατασταση αυτο:

 

https://www.dropbox.com/s/hsacgg3njy76o43/XXUEMKC%20modem.zip

 

ειναι το modem της 4.3 λογικα θα εισαι οκ

 

Θα ειναι στοκ μετα?

Θα μπορω να κανω ενημερωση σε πριπτωσβ που υπαρξει βελτιωση στην 4.3 μετα?

Μπορεις να μου στειλεις link της clock recovery?

Η διαδικασια θα ειναι με ODIN?

Σε ευχαριστω για τις οδηγιες!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι σκαλώματα παθαίνει με την κάρτα μνήμης και δεν την διαβάζει ξαφνικά; Έχω διαβάσει ότι το έχει κάνει αυτό το πρόβλημα και σε άλλους. Μετά από ένα χρόνο (ένα χρόνο και 4 μήνες) χρήσης πρώτη φορά μου το έκανε πριν κανά μήνα αλλά έστρωσε μόνο του. Τώρα πάλι τα ίδια, από χθες δεν την διαβάζει και μου εμφανίζει ότι είναι κενή και να κάνω διαμόρφωση. Να σημειώσω ότι για λίγο ξεσκάλωσε και την διάβαζε κανονικά αλλά μετά πάλι τα ίδια. Δεν μπορώ να την δοκιμάσω σε υπολογιστή αυτή την στιγμή για να δώ αν την διαβάζει εκεί.

Η κάρτα είναι η sandisk ultra 32gb class 10.

Link to comment
Share on other sites

Θα ειναι στοκ μετα?

Θα μπορω να κανω ενημερωση σε πριπτωσβ που υπαρξει βελτιωση στην 4.3 μετα?

Μπορεις να μου στειλεις link της clock recovery?

Η διαδικασια θα ειναι με ODIN?

Σε ευχαριστω για τις οδηγιες!!

 

 

Οδηγιες 1. Place all the files you downloaded to your Desktop.

 

2. Launch the Odin tool by double-clicking on Odin executable file.

 

3. In the Odin, click on PDA and select the ClockworkMod Recovery file you downloaded earlier.

 

4. Make sure that the Repartition box isn’t checked in Odin.

 

5. Turn OFF your device.

 

6. Reboot the device into Download mode by pressing and holding the Volume DOWN+Home+Power buttons together.

 

7. Connect the device to your PC using the USB cable.

 

8. Click on Start button in the Odin and it’ll begin flashing recovery.

 

9. Once it’s done, reboot the device.

 

10. You’re done!

 

Great! You have successfully flashed ClockworkMod Recovery on your device. Now, let’s root the device using the recovery you just installed.

 

1. Connect your device to your PC using the USB cable.

 

2. Copy the SuperSU ZIP file over to the root of your SD card.

 

3. Once file’s copied, unplug the device from your PC.

 

4. Turn OFF the device.

 

5. Reboot the device into Recovery Mode. To do that, simply hold down the Volume UP+Home+Power buttons together.

 

6. In the Recovery mode, choose install zip from sdcard followed by choose zip from sdcard.

 

7. Select the SuperSU ZIP file you copied earlier for flashing.

 

8. Wait till it finishes flashing the file.

 

9. Once it’s done, choose reboot system now from the Recovery menu.

 

10. You’re all done!

 

αρχεια https://www.dropbox.com/s/v4ferjm17sn1au3/I9305_CWM_Recovery.tar.md5

 

https://www.dropbox.com/s/tm6v382cc5zpwos/UPDATE-SuperSU-v1.80.zip

 

οταν κανεις αυτα μετα παλι απο recovery βαζεις το modem που σου εστειλα

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι σκαλώματα παθαίνει με την κάρτα μνήμης και δεν την διαβάζει ξαφνικά; Έχω διαβάσει ότι το έχει κάνει αυτό το πρόβλημα και σε άλλους. Μετά από ένα χρόνο (ένα χρόνο και 4 μήνες) χρήσης πρώτη φορά μου το έκανε πριν κανά μήνα αλλά έστρωσε μόνο του. Τώρα πάλι τα ίδια, από χθες δεν την διαβάζει και μου εμφανίζει ότι είναι κενή και να κάνω διαμόρφωση. Να σημειώσω ότι για λίγο ξεσκάλωσε και την διάβαζε κανονικά αλλά μετά πάλι τα ίδια. Δεν μπορώ να την δοκιμάσω σε υπολογιστή αυτή την στιγμή για να δώ αν την διαβάζει εκεί.

Η κάρτα είναι η sandisk ultra 32gb class 10.

 

Κανε ενα backup αυτα που εχεις στο pc και κανε της format μέσα απο το τηλέφωνο ,αν δεν φτιάξει πας για καινούργια .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι σκαλώματα παθαίνει με την κάρτα μνήμης και δεν την διαβάζει ξαφνικά; Έχω διαβάσει ότι το έχει κάνει αυτό το πρόβλημα και σε άλλους. Μετά από ένα χρόνο (ένα χρόνο και 4 μήνες) χρήσης πρώτη φορά μου το έκανε πριν κανά μήνα αλλά έστρωσε μόνο του. Τώρα πάλι τα ίδια, από χθες δεν την διαβάζει και μου εμφανίζει ότι είναι κενή και να κάνω διαμόρφωση. Να σημειώσω ότι για λίγο ξεσκάλωσε και την διάβαζε κανονικά αλλά μετά πάλι τα ίδια. Δεν μπορώ να την δοκιμάσω σε υπολογιστή αυτή την στιγμή για να δώ αν την διαβάζει εκεί.

Η κάρτα είναι η sandisk ultra 32gb class 10.

 

με τις sandisk εχει θεμα το τηλεφωνο. εμενα τις εκαιγε σε 2-3 μερες μεσα. απο τοτε μονο samsung και adata

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν νομίζω ότι είναι θέμα με τις sandisk. την έχω εδώ και 7 μήνες και δουλεύει μια χαρά. Πιο πριν άλλαξα 2 samsung σε διάστημα 4 ημερών. Πως θα σου τύχει είναι.

 

Παλιότερα είχε αναφερθεί ότι για να καθαρίσουμε την επαφή στο κινητό που μπαίνει ο φορτιστής μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε μια βατονέττα. Πως χόρεσε η βατονέττα εκεί?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν νομίζω ότι είναι θέμα με τις sandisk. την έχω εδώ και 7 μήνες και δουλεύει μια χαρά. Πιο πριν άλλαξα 2 samsung σε διάστημα 4 ημερών. Πως θα σου τύχει είναι.

 

Παλιότερα είχε αναφερθεί ότι για να καθαρίσουμε την επαφή στο κινητό που μπαίνει ο φορτιστής μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε μια βατονέττα. Πως χόρεσε η βατονέττα εκεί?

 

Σωστός.

100 φορές τα έχω πει.Το κινητό έχει θέμα γενικώς με τις κάρτες.

Αναμενόμενο να υπάρχουν περισσότερες αναφορές για sandisk, αφού όσο πουλάει η sandisk δε πουλάνε οι άλλοι όλοι μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα backup αυτα που εχεις στο pc και κανε της format μέσα απο το τηλέφωνο ,αν δεν φτιάξει πας για καινούργια .

 

Τελικά η κάρτα πρέπει να τα έπαιξε, ούτε στον υπολογιστή δεν την διαβάζει, διάβαζα ότι σε πολλούς έχει κάνει το ίδιο θέμα το συγκεκριμένο κινητό αλλά δεν το πίστευα, μέχρι που την έπαθα.

Ελπίζω με διάφορα προγράμματα μήπως την δεί κάποιο και καταφέρω να την κάνω ένα format μήπως και λειτουργήσει. Το τελευταίο που έκανα ήταν να περάσω έναν φάκελο 1 gb στην κάρτα (φώτο και βίντεο) και μετά τον έσβησα, οπότε μήπως έκανε αυτό κάποιο πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Παντως περνεται backup στις sd γιατι την εχω φαει και εγω ειχα μια kingston 32gb η οποια καποια στιγμη απλα δεν την εβλεπε ουτε κινητο ,ουτε pc ουτε τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, νέο μέλος και σχετικά νέα χρήστρια android.

Έχω ψάξει άπειρα φόρουμ και δεν έχω βρει άκρη στο εξής θέμα: Αν και πώς γίνεται να μεταφέρει κάποιος ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΕΣ επαφές από τη συσκευή στο gmail. Για παράδειγμα, είχα τις επαφές μου στη συσκευή. Έκανα export στην sd κάρτα, από κει import στο gmail (των επαφών του τηλεφώνου και του pc) και όλα καλά. Αν τώρα θέλω να συνεχίσω να βάζω τις επόμενες επαφές μου στη συσκευή και όχι στις επαφές του gmail, υπάρχει κάποιος τρόπος να τις περνάω και στο gmail, χωρίς να χρειάζεται για μια νέα επαφή να κάνω export σε όλες?

Απ΄ό,τι έχω καταλάβει μέχρι τώρα, ο συγχρονισμός γίνεται μόνον μεταξύ των επαφών που είναι περασμένες στο gmail του τηλεφώνου, με το gmail του pc, και όχι μεταξύ των επαφών που είναι περασμένες στη συσκευή και του gmail.

Άρα, ή επιλέγεις ντε και καλά να τις σώζεις στη google ή, αν επιλέξεις να τις σώζεις στη συσκευή, δεν έχεις επιλογή να τις περνάς στο gmail (ή κάπου αλλού, εκτός της sd card) για την περίπτωση που χαθεί ή πάθει κάτι το τηλέφωνο?

Κι αν για κάποιο λόγο αποφασίσω να καταργήσω το gmail τα χάνω?

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας, ζητώ συγνώμη αν έχω κάνει κάτι λάθος (ή αν ρωτάω κάτι τελείως ξανθό :rolleyes: ) και ευελπιστώ σε κάποια απάντηση.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις τελευταίες μέρες το κινητό τρώει συνέχεια φριζαρισματα και όταν ξεκολλήσει βγάζει μήνυμα υπηρεσίες Google play διακόπηκε....ξέρουμε τ παίζει έχει καταντήσει σπαστικό και δεν έχει ούτε μία εβδομάδα που το γύρισα σε εργοστασιακες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, νέο μέλος και σχετικά νέα χρήστρια android.

Έχω ψάξει άπειρα φόρουμ και δεν έχω βρει άκρη στο εξής θέμα: Αν και πώς γίνεται να μεταφέρει κάποιος ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΕΣ επαφές από τη συσκευή στο gmail. Για παράδειγμα, είχα τις επαφές μου στη συσκευή. Έκανα export στην sd κάρτα, από κει import στο gmail (των επαφών του τηλεφώνου και του pc) και όλα καλά. Αν τώρα θέλω να συνεχίσω να βάζω τις επόμενες επαφές μου στη συσκευή και όχι στις επαφές του gmail, υπάρχει κάποιος τρόπος να τις περνάω και στο gmail, χωρίς να χρειάζεται για μια νέα επαφή να κάνω export σε όλες?

Απ΄ό,τι έχω καταλάβει μέχρι τώρα, ο συγχρονισμός γίνεται μόνον μεταξύ των επαφών που είναι περασμένες στο gmail του τηλεφώνου, με το gmail του pc, και όχι μεταξύ των επαφών που είναι περασμένες στη συσκευή και του gmail.

Άρα, ή επιλέγεις ντε και καλά να τις σώζεις στη google ή, αν επιλέξεις να τις σώζεις στη συσκευή, δεν έχεις επιλογή να τις περνάς στο gmail (ή κάπου αλλού, εκτός της sd card) για την περίπτωση που χαθεί ή πάθει κάτι το τηλέφωνο?

Κι αν για κάποιο λόγο αποφασίσω να καταργήσω το gmail τα χάνω?

Ευχαριστώ για την υπομονή σας, ζητώ συγνώμη αν έχω κάνει κάτι λάθος (ή αν ρωτάω κάτι τελείως ξανθό :rolleyes: ) και ευελπιστώ σε κάποια απάντηση.

 

:)

 

Πρόσεξε τι κάνω εγώ για να μην παιδεύεσαι . Όλες τις επαφές που έχω στην σιμ τις έκανα στην αρχή συγχρονισμό με το google και τις όρισα ώς επαφές google πλέον για να τις έχω πάντα προσβάσιμες.

Μετά κάθε φορά που περνάω μια καινούρια επαφή κάνω συγχρονισμό των επαφών του google , μέσω των ρυθμίσεων της συσκευής κι έτσι ενημερώνεται η λίστα μου και αυτόματα προστίθεται η καινούρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...