Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως να το κάνω ειμαι ασχετος με αυτα,θα χαθουν καποιες πληροφοριες της συσκευης?

 

Τα πάντα που υπάρχουν στην μνήμη του τηλεφώνου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως να το κάνω ειμαι ασχετος με αυτα,θα χαθουν καποιες πληροφοριες της συσκευης?

 

Δοκίμασε με ενα reboot πρώτα ,κάποιες φορές φτιάχνει έτσι ,κάποιες άλλες φτιάχνει μόνο του .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση για όσους δεν το γνωρίζουν...

Προσπαθήστε να μην βάζετε το κινητό για φόρτιση όλη την νύχτα.

Εμένα μου φούσκωσε η μπαταρία και αναγκάστηκα να πάρω άλλη. Είπε ότι δεν πρέπει να μένουν στην πρίζα για πολύ ώρα αφότου πάνε 100% (στον Γερμανό που πήγα).

Ένα εξάμηνο και η μπαταρία αχρηστευτηκε... Κρίμα είναι. Σας το λέω να έχετε τον νου σας ;-)

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση για όσους δεν το γνωρίζουν...

Προσπαθήστε να μην βάζετε το κινητό για φόρτιση όλη την νύχτα.

Εμένα μου φούσκωσε η μπαταρία και αναγκάστηκα να πάρω άλλη. Είπε ότι δεν πρέπει να μένουν στην πρίζα για πολύ ώρα αφότου πάνε 100% (στον Γερμανό που πήγα).

Ένα εξάμηνο και η μπαταρία αχρηστευτηκε... Κρίμα είναι. Σας το λέω να έχετε τον νου σας ;-)

 

Ότι κινητά είχα μέχρι τώρα. ..κάθε βράδυ όλο το βράδυ στην πρίζα τα είχα. ..κανένα θέμα. ..

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση για όσους δεν το γνωρίζουν...

Προσπαθήστε να μην βάζετε το κινητό για φόρτιση όλη την νύχτα.

Εμένα μου φούσκωσε η μπαταρία και αναγκάστηκα να πάρω άλλη. Είπε ότι δεν πρέπει να μένουν στην πρίζα για πολύ ώρα αφότου πάνε 100% (στον Γερμανό που πήγα).

Ένα εξάμηνο και η μπαταρία αχρηστευτηκε... Κρίμα είναι. Σας το λέω να έχετε τον νου σας ;-)

 

Νομίζω υπήρχε ένα θέμα παρόμοιο με κινητά Samsung αλλά νομίζω είναι για επόμενα μοντέλα από το δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

Ότι κινητά είχα μέχρι τώρα. ..κάθε βράδυ όλο το βράδυ στην πρίζα τα είχα. ..κανένα θέμα. ..

 

και γω το ιδιο αλλα τι να πωωωω... αυτα επαθα, αυτα μου ειπαν.

δεν βλαπτει να το πω.... :happy:

 

Νομίζω υπήρχε ένα θέμα παρόμοιο με κινητά Samsung αλλά νομίζω είναι για επόμενα μοντέλα από το δικό σου;

 

τι εννοεις; το galaxy s3 εχω....

Link to comment
Share on other sites

και γω το ιδιο αλλα τι να πωωωω... αυτα επαθα, αυτα μου ειπαν.

δεν βλαπτει να το πω.... :happy:

 

 

 

τι εννοεις; το galaxy s3 εχω....

 

Νομίζω στο s4 είχε αναφερθεί ότι φούσκωναν οι μπαταρίες στα καλά καθούμενα!

Link to comment
Share on other sites

Το σ3 της γυναικας μου εδω και μια βδομαδα περιπου τα εχει παιξει κανονικα. 5-6 φορες τη μερα κολλαει στα καλα καθουμενα και θελει επανεκινηση και καποιες φορες αφαιρεση της μπαταριας για να ξεκολλησει. Εχει λιγες εφαρμογες περασμενες, το τηλεφωνο ειναι μαμα με 4.1.2 cosmote και θελει να αποφυγει την επαναφορα. Τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Το σ3 της γυναικας μου εδω και μια βδομαδα περιπου τα εχει παιξει κανονικα. 5-6 φορες τη μερα κολλαει στα καλα καθουμενα και θελει επανεκινηση και καποιες φορες αφαιρεση της μπαταριας για να ξεκολλησει. Εχει λιγες εφαρμογες περασμενες, το τηλεφωνο ειναι μαμα με 4.1.2 cosmote και θελει να αποφυγει την επαναφορα. Τι μπορω να κανω;

 

Ίδια φάση και το δικό μου (μαμα με 4.1.2 cosmote). Ίσως με τον καιρό που χάλασε, το πιάνουν τα αρθριτικά του.

Αρχικά είπα να περιμένω να δω τι θα γίνει με την αναβάθμιση, για να το στρώσω τότε, γιατί έλεγα οτι φταίει το οτι το έχω τιγκάρει στις εφαρμογές. Αλλά αν μου λες οτι έχεις ελάχιστες τότε κάτι άλλο είναι.

Η αλήθεια είναι οτι τώρα τελευταία έβαλα την εφαρμογή facebook. Αλλά δεν πιστεύω οτι είναι αυτό που το χαλάει. Μάλλον καμιά αναβάθμιση ήδη υπάρχουσας εφαρμογής. Το google+ μου φαίνεται ύποπτο αλλά κιεγώ δεν έχω ιδέα τι παίζει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια φάση και το δικό μου (μαμα με 4.1.2 cosmote). Ίσως με τον καιρό που χάλασε, το πιάνουν τα αρθριτικά του.

Αρχικά είπα να περιμένω να δω τι θα γίνει με την αναβάθμιση, για να το στρώσω τότε, γιατί έλεγα οτι φταίει το οτι το έχω τιγκάρει στις εφαρμογές. Αλλά αν μου λες οτι έχεις ελάχιστες τότε κάτι άλλο είναι.

Η αλήθεια είναι οτι τώρα τελευταία έβαλα την εφαρμογή facebook. Αλλά δεν πιστεύω οτι είναι αυτό που το χαλάει. Μάλλον καμιά αναβάθμιση ήδη υπάρχουσας εφαρμογής. Το google+ μου φαίνεται ύποπτο αλλά κιεγώ δεν έχω ιδέα τι παίζει τελικά.

 

Σε εμένα ένα διάστημα έφταιγε το viber.... Αντε να εντοπίσεις το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει περασμενο το viber. Νομιζω οτι πρεπει να ξεκινησε το προβλημα οταν μια μερα ειδα οτι ειχε καμια 10αρια αναβαθμισεις και πατησα να γινουν. Μεσα σε αυτες θυμαμαι το facebook και το google+ , νομιζω οτι ειχε και καποιες της samsung οπως το push και νομιζω και καποια ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα το απλο s3 δεν υποστηριζει 4g δικτυα, αλλα αυτο δεν παιζει κανενα ρολο.

Δηλαδή; Τι εννοείς δεν παίζει κανένα ρόλο; Μπορεί να παίξει το i9300 δηλαδή σε 4G; Σε χάνω :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ακριβως περασα και εγω αφου η συσκευη μου εκλεισε εναν χρονο ξεκινησε με ξαφνικες επανεκιννησεις κολληματα 2 φορες στο σερβις και εδω και 2 εβδομαδες περιπου βρισκεται στην smartec αφου φυσικα εχω κανει αιτημα για αντικατασταση συσκευης μην το αφησεις ετσι ποσα λεφτα συσκευη
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ακριβως περασα και εγω αφου η συσκευη μου εκλεισε εναν χρονο ξεκινησε με ξαφνικες επανεκιννησεις κολληματα 2 φορες στο σερβις και εδω και 2 εβδομαδες περιπου βρισκεται στην smartec αφου φυσικα εχω κανει αιτημα για αντικατασταση συσκευης μην το αφησεις ετσι ποσα λεφτα συσκευη

Τι σου είπανε δηλαδή ότι φταίει στο σέρβις, γιατί το κράτησαν τόσο;

Είχες κάνει δοκιμάσει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως στρώσει ή το πηγές με τη μία;

Link to comment
Share on other sites

Σαφεστατα και ειχα κανει ισα με 3 φορες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τα κολληματα παρεμεναν κολληματα ,στο σερβις της Νικαιας μου το ειχαν αιτιολογησει οτι εφταιγε καποια εφαρμογη αλλα τα ιδια και τα ιδια κ ετσι πηγε στους "ειδικους" της smartec...πιστεψε με ειχα πολυ υπομονη μεχρι να το παω για πρωτη φορα αν λαβεις υποψην σου οτι η συσκεη μπορει να κολλαγε και 5 φορες την ημερα.
Link to comment
Share on other sites

Σαφεστατα και ειχα κανει ισα με 3 φορες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τα κολληματα παρεμεναν κολληματα ,στο σερβις της Νικαιας μου το ειχαν αιτιολογησει οτι εφταιγε καποια εφαρμογη αλλα τα ιδια και τα ιδια κ ετσι πηγε στους "ειδικους" της smartec...πιστεψε με ειχα πολυ υπομονη μεχρι να το παω για πρωτη φορα αν λαβεις υποψην σου οτι η συσκεη μπορει να κολλαγε και 5 φορες την ημερα.

 

Περίπου πότε το περιμένεις; Απ' ότι βλέπω κιεγώ για σερβις πάω. Και πραγματικά δεν αντέχω τόσο καιρό χωρίς κινητό. Ενημέρωσε τι έγινε όταν πάρεις απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα, εκανα εχτες επαναφορα. Μολις περασα το e-mail της γυναικας μου εκανε αυτοματα συγχρονισμο και επανεφερε επαφες και εφαρμογες. Μου εβγαλε οτι καποιες εφαρμογες εχουν update αλλα εννοειτε οτι δεν τις εκανα.

Θα το τεσταρι σημερα και θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

 

Πριν απο λιγο καλεσα στην samsung hellas για να με ενημερωσουν για την χωρα προελευσης της συσκευης μου (gt-i9305).

Τους εδωσα λοιπον τα στοιχεα που μου ζητησαν και τον αριθμο imei, αλλα τελικα μου ειπαν πως δεν μπορουν να εντοπισουν την προελευση της συσκευης και πως αυτο μπορει να οφειλεται στο γεγονος οτι δεν κατασκευαστηκε απο την samsung:confused:

 

Η συσκευη αγοραστηκε απο το kaizer στην Πανεπιστημιου στο κεντρο της Αθηνας και θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος αναγνωρισης της. Η συσκευη οταν αγοραστηκε και την λειτουργησα για πρωτη φορα, ξεκινησε με γερμανικη γλωσσα αν και ο καταστηματαρχης ειπε πως ειναι αγγλικη. Οταν το πηρα ελαβε θυμαμαι και δυο ενημερωσεις. Τις XXBMD5 και μετα την ΧΧΒΜΕ1.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις κανένα μαγαζί εκτός του netpoint που να αλλαζει μόνο το τζαμι της οθόνης;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

 

Πριν απο λιγο καλεσα στην samsung hellas για να με ενημερωσουν για την χωρα προελευσης της συσκευης μου (gt-i9305).

Τους εδωσα λοιπον τα στοιχεα που μου ζητησαν και τον αριθμο imei, αλλα τελικα μου ειπαν πως δεν μπορουν να εντοπισουν την προελευση της συσκευης και πως αυτο μπορει να οφειλεται στο γεγονος οτι δεν κατασκευαστηκε απο την samsung:confused:

 

Η συσκευη αγοραστηκε απο το kaizer στην Πανεπιστημιου στο κεντρο της Αθηνας και θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος αναγνωρισης της. Η συσκευη οταν αγοραστηκε και την λειτουργησα για πρωτη φορα, ξεκινησε με γερμανικη γλωσσα αν και ο καταστηματαρχης ειπε πως ειναι αγγλικη. Οταν το πηρα ελαβε θυμαμαι και δυο ενημερωσεις. Τις XXBMD5 και μετα την ΧΧΒΜΕ1.

 

To ποιο πιθανό είναι η συσκευή να μην προορίζεται για χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης και γιαυτό δεν μπορούν να την βρουν .

Δοκίμασε και αυτά τα βήματα μήπως και καταφαιρεις κατι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4424560#post4424560

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

To ποιο πιθανό είναι η συσκευή να μην προορίζεται για χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης και γιαυτό δεν μπορούν να την βρουν .

Δοκίμασε και αυτά τα βήματα μήπως και καταφαιρεις κατι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4424560#post4424560

 

Τα ειχα δοκιμασει παλαιοτερα αλλα δεν ειχα βγαλει ακρη ουτε και κει. Θα ξαναπροσπαθησω ομως.

Αν ομως ισχυει αυτο που λες υπαρχει θεμα εγγυησης, αν και οποτε χρειαστει?

 

Ωραια. Αυτη την φορα πετυχε ο οδηγος με το Kies και τα αποτελεσματα ειναι: PDA:MKC / PHONE:MK1 /CSC:MJ4(DBT).

Απο οτι ειδα βαση των στοιχειων αυτων, ειναι Γερμανικο. Ευχαριστω.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Περίπου πότε το περιμένεις; Απ' ότι βλέπω κιεγώ για σερβις πάω. Και πραγματικά δεν αντέχω τόσο καιρό χωρίς κινητό. Ενημέρωσε τι έγινε όταν πάρεις απάντηση.

 

Σημερα ειχα ενημερωση επιτελους οτι εγκριθηκε η αντικατασταση της συσκευης μου απο οσο ξερω η smartec εχει το 1 hour service αν το λεω σωστα πας το αφηνεις περιμενεις κ το παιρνεις επισκευασμενο,τσεκαρε το στο σαητ τους.

Link to comment
Share on other sites

Εχει περάσει κάποιος την rom του sotmax, εντυπώσεις; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1944035

 

Μία από τις καλύτερες ROM που έχει περάσει από τον Γαλαξία μου. Μάλιστα, με την τελευταία έκδοση kernel του Yank για την 4.1.2, υπερχρονισμένη στα 1,6 GHz, πήρα τις υψηλότερες μετρήσεις σε benchmarks από οποιαδήποτε άλλη ROM (Antutu ελάχιστα κάτω από 20.000 και Quadrant 6.700). Φυσικά, αυτό είχε αντίκτυπο στη διάρκεια ζωής της μπαταρίας, που ήταν εμφανώς μειωμένη, αλλά όχι και στη σταθερότητα του τηλεφώνου, που ήταν άψογη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω γυρίσει απο custom rom σε official εδω και 1 μήνα..

 

Θέλω να ξανα πάω στην custom που ήμουν.

 

Τον φάκελο EFS πως να τον κάνω backup?απο εναν file root να τν αντιγραψω οπως είναι κάπου στο κινητό και στο pc η υπάρχει κάποιο ειδικό apk που κανει την δουλειά;θενξ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...