Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ειχες δικιο ... ευχαριστω πολυ ! Βεβαια δεν καταλαβενω τον λογω αλλα δεν εχει να κανει ... ουτε root ειμαι ουτε 4.3 ....ουτε τιποτα ... τι θολουρα εφαγε ξαφνικα (?) ενα μηνα το εχω κ ειμαι ευχαριστημενος !
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται να μάθουν για το Knox.

Tι είναι το Samsung KNOX και γιατί μας νοιάζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πήρε νερό από τη βροχή το SIII μου στο πάνω μέρος του γιατί ήταν όρθιο κάθετα. Μετά από κάποιες ώρες το κινητό εμφάνισε μαύρες γραμμές στην οθόνη και σιγά σιγά επεκτάθηκαν με αποτέλεσμα με πολύ δυσκολία να μπορείς να δεις κάτι τώρα μέσα από τις οριζόντιες μαύρες γραμμές. Φαίνεται να λειτουργεί στα υπόλοιπα κανονικά. Τι μου προτείνεται να κάνω παιδιά; Έχω ψυχολογία στα τάρταρα!!!

 

Εμένα τη προηγούμενη εβδομάδα έπεσε σε λεκάνη με νερό. Αμέσως το στέγνωσα και το έβαλα σε ρύζι. Αν και φαινομενικά δεν έπαθε τίποτα, μετά από ολόκληρη μέρα λειτουργίας κόλλησε το LCD (η οθόνη δεν ανταποκρινόταν). Το ξαναέβαλα σε ρύζι. Ολα καλά το πρωί, το απόγευμα πάλι κόλλημα. Το πήγα στο service της SAMSUNG στην Καλλιθέα και μου το φτιάξανε σε 2 ώρες (τιμή 30 ευρώ). Προτήμισα να είμαι σίγουρη!!! Να σημειώσω ότι ο κύριος ποτυ έχει το service στην Καλλιθέα είναι ΑΨΟΓΟΣ. Πάρα πολύ καλός και εξυπηρετικός.

Link to comment
Share on other sites

Θα φανω λιγο ασχετος, αλλα το ρυζι να καταλαβω οτι απορροφα την υγρασια? και με ποια ιδιοτητα κ τροπο? ευχαριστω, Δημητρης.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Ρύζι το ταιζετε το κινητό και μετα βγαίνει Huawei Ascend P6 το λεπτότερο κινητό κτλ.

 

Χμ sorry για το off topic.

Ναι το ρύζι ως γνωστόν απορροφά την υγρασία! Είναι το απλοτερο που μπορείς να βρεις στο σπίτι.. Εκτός αν εχεις silica gel κτλ (τα μπιλακια στα μικρά χαρτάκια που έχουν συνήθως μέσα σε συσκευασιες με ηλεκτρονικές συσκευές)

Edited by jimmy81
Link to comment
Share on other sites

Ουτε ρυζι ουτε τιποτα δεν σωνει το κινητο απο νερα,ειναι θεμα τυχης αν μπει ή οχι το νερο μεσα,σαν τεχνικος που ειμαι,η αμεση λυση ειναι απευθειας αφαιρεις την μπαταρια και αν γνωριζεις,το κανεις βιδες και στεγνωνεις τα παντα,με πιστολακι απο πανω παλι δεν σωνει την κατασταση,προσωρινα ομως ναι,αλλα κανοντας το με το πιστολακι χωρις να ειναι λυμενο το κινητο,στελνεις τα νερα και την υγρασια ποιο μεσα,με αποτελεσμενα μετα απο καποιους μηνες να σου αρχιζει να τα προβληματα,το δικο μου το S3 πριν απο κανα χρονο επεσε στον νεροχυτη,αμα δεν το ελυνα απευθειας σημερα δεν θα το ειχα :P

Οποιος την παθει με τα νερα,μην το αμελησει,να το παει απευθειας για καθαρισμο στο κοντινοτερο σερβις,εαν ειναι κλειστα,τοτες απλα αφαιρεστε την μπαταρια(για να μην κανει βραχυκυκλωμα)και την επομενη πηγαινετε το.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω το iPhone4 είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος αλλά εδώ και καιρό λέω να το αλλάξω με το sIII και να μπω στην οικογένεια Android. Γνωρίζει κάποιος αν θα είναι εύκολη η μετάβαση; Με έχει κουράσει η οθόνη του 4 και θα ήθελα να καλώ σε κάτι ποιο μεγάλο. Επίσης γλυκό κοιτάζω το core. Σας ευχαριστω ολους
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται να μάθουν για το Knox.

Tι είναι το Samsung KNOX και γιατί μας νοιάζει;

 

σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω το iPhone4 είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος αλλά εδώ και καιρό λέω να το αλλάξω με το sIII και να μπω στην οικογένεια Android. Γνωρίζει κάποιος αν θα είναι εύκολη η μετάβαση; Με έχει κουράσει η οθόνη του 4 και θα ήθελα να καλώ σε κάτι ποιο μεγάλο. Επίσης γλυκό κοιτάζω το core. Σας ευχαριστω ολους

 

Εγώ έκανα αυτή τη μετάβαση από Windows Phone (που έχει όμως πολύ φτωχότερο application store) άφησα την απροβλημάτιστη λειτουργία και μπήκα σε περιπέτειες (δες τελευταία αναβάθμιση σε 4.3) με lags και λίγα κρασαρίσματα, restart κάθε 2~3 μέρες αλλά με άπειρες εφαρμογές και μια οθόνη που μετά από 1 ημέρα οποιαδήποτε μικροτερη διάσταση μοιάζει πολύ μικρή..πολύ καλύτερο browsing (Chrome)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω το iPhone4 είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος αλλά εδώ και καιρό λέω να το αλλάξω με το sIII και να μπω στην οικογένεια Android. Γνωρίζει κάποιος αν θα είναι εύκολη η μετάβαση; Με έχει κουράσει η οθόνη του 4 και θα ήθελα να καλώ σε κάτι ποιο μεγάλο. Επίσης γλυκό κοιτάζω το core. Σας ευχαριστω ολους

 

εγω παντος φιλε μου θα στο πρωτεινα με κλειστα ματια ! ειναι ενα παρα πολυ καλο κινητο σε πολυ καλη τιμη! το μονο θεμα ειναι το λογισμικο! ειναι κατι διαφορετικο που μπορει να σε τρομαξει! αλλα ολα ειναι θεμα συνηθειας τελικα απο οτι εχει αποδειχτει! τολμησετο δεν εχεις να χασεις τιποτα κερδισμενος θα βγεις πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προήλθα από windows mobile (HTC HD2) και με μεγάλη επιφύλαξη στο android αλλά δεν το μετανιώνω.

Δοκίμασέ το, είναι αξιόλογη συσκευή το S3, θα κάνει πολλά αλλά δεν θα σου κοστίσει πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τη προηγούμενη εβδομάδα έπεσε σε λεκάνη με νερό. Αμέσως το στέγνωσα και το έβαλα σε ρύζι. Αν και φαινομενικά δεν έπαθε τίποτα, μετά από ολόκληρη μέρα λειτουργίας κόλλησε το LCD (η οθόνη δεν ανταποκρινόταν). Το ξαναέβαλα σε ρύζι. Ολα καλά το πρωί, το απόγευμα πάλι κόλλημα. Το πήγα στο service της SAMSUNG στην Καλλιθέα και μου το φτιάξανε σε 2 ώρες (τιμή 30 ευρώ). Προτήμισα να είμαι σίγουρη!!! Να σημειώσω ότι ο κύριος ποτυ έχει το service στην Καλλιθέα είναι ΑΨΟΓΟΣ. Πάρα πολύ καλός και εξυπηρετικός.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ. Ο κύριος είναι αψογότατος!! Το δικό μου S3 το έσωσε μεν γιατί το νερό είχε μπει στη μητρική πλακέτα όπου καθάρισε και λειτουργεί κανονικά, όμως έχω πρόβλημα με την οθόνη που μπήκαν μέσα νερά και τώρα χρειάζομαι καινούργια. Θα προτιμούσα να έβρισκα μια μεταχειρισμένη οθόνη γιατί στην ουσία η καινούργια είναι ασύμφορη. Έχετε κανένας καμιά ιδέα; Κανένα S3 υπάρχει που να μη λειτουργεί αλλά να δουλεύει η οθόνη του;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Είμαι κάτοχος ενός S III από το καλοκαίρι και θέλω να κάνω μία ερώτηση.Ενώ αποθηκεύω σε κάποιες επαφές μου ξεχωριστούς ήχους κλήσεων αυτές μετά από κάποιο χρονικό διάστημα χάνονται και μου αφήνει τον αρχικό ήχο κλήσης.Προσπάθησα

να το ψάξω αλλά δεν κατάφερα κάτι.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιά ποιό service στην Καλλιθέα αναφερόσαστε γιά να το έχουμε υπ' όψιν .

 

http://www.samsung.com/gr/support/location/supportServiceLocation.do

 

ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ 180,ΚΑΛΛΙΘΕΑ (P) 2109569752

Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/gr/support/location/supportServiceLocation.do

 

ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ 180,ΚΑΛΛΙΘΕΑ (P) 2109569752

 

Αυτος παιδια παλια ηταν μονο sony ericsson τα κινητα..τωρα ειναι κ samsung..κανει καλη δουλεια!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/gr/support/location/supportServiceLocation.do

 

ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ 180,ΚΑΛΛΙΘΕΑ (P) 2109569752

 

Thanks . Θα το 'εχουμε υπ' όψιν (αχρείαστος να'ναι)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αυτή τη μετάβαση από Windows Phone (που έχει όμως πολύ φτωχότερο application store) άφησα την απροβλημάτιστη λειτουργία και μπήκα σε περιπέτειες (δες τελευταία αναβάθμιση σε 4.3) με lags και λίγα κρασαρίσματα, restart κάθε 2~3 μέρες αλλά με άπειρες εφαρμογές και μια οθόνη που μετά από 1 ημέρα οποιαδήποτε μικροτερη διάσταση μοιάζει πολύ μικρή..πολύ καλύτερο browsing (Chrome)

 

Η λειτουργία του S3 είναι απροβλημάτιστη. Έχω να κάνω reboot ή να κλείσω την συσκευή 3 εβδομάδες... και την τελευταία φορά που την έκλεισα ήταν στο αεροπλάνο.

 

restart δεν έχει κάνει ΠΟΤΕ . βέβαια έχω την έκδοση 9305 αλλά με εντυπωσιάζει η ρήση σου περί restarts

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία του S3 είναι απροβλημάτιστη. Έχω να κάνω reboot ή να κλείσω την συσκευή 3 εβδομάδες... και την τελευταία φορά που την έκλεισα ήταν στο αεροπλάνο.

 

restart δεν έχει κάνει ΠΟΤΕ . βέβαια έχω την έκδοση 9305 αλλά με εντυπωσιάζει η ρήση σου περί restarts

 

Έτσι όπως τα λες ήμουν με το Windows Phone. Στο Android, αρχάριος, περίμενα το ίδιο, αλλά παρατηρούσα,ξαφνικά η κατανάλωση τη μπαταρίας αυξανόταν χωρίς να καταλαβαίνω το γιατί ...από συζητήσεις με χρήστες android τελικά διαπίστωσα ότι αυτό είναι κάτι κοινό και το φάρμακο: restart. Μάλιστα είχαν και κανόνες: 1 ανά 3 ημέρες, ανά 2, ανά βδομάδα. Νομίζω ότι είναι το τίμημα του πραγματικού multitasking και του χημαδιού Play Store

 

Δεν το έχω μετανοιώσει, δεν ξέρω αν βγαίνει αυτό από το μήνυμα μου, αλλά το "Η λειτουργία του S3 είναι απροβλημάτιστη" μόνο έτσι δεν είναι, ειδικά αν έχει βάλει τη τελευταία 4.3 . Μια απλή πλοήγηση στα forum νομίζω ότι μπορεί εύκολα να το διαπιστώσει κανείς

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες ήμουν με το Windows Phone. Στο Android, αρχάριος, περίμενα το ίδιο, αλλά παρατηρούσα,ξαφνικά η κατανάλωση τη μπαταρίας αυξανόταν χωρίς να καταλαβαίνω το γιατί ...από συζητήσεις με χρήστες android τελικά διαπίστωσα ότι αυτό είναι κάτι κοινό και το φάρμακο: restart. Μάλιστα είχαν και κανόνες: 1 ανά 3 ημέρες, ανά 2, ανά βδομάδα. Νομίζω ότι είναι το τίμημα του πραγματικού multitasking και του χημαδιού Play Store

 

Δεν το έχω μετανοιώσει, δεν ξέρω αν βγαίνει αυτό από το μήνυμα μου, αλλά το "Η λειτουργία του S3 είναι απροβλημάτιστη" μόνο έτσι δεν είναι, ειδικά αν έχει βάλει τη τελευταία 4.3 . Μια απλή πλοήγηση στα forum νομίζω ότι μπορεί εύκολα να το διαπιστώσει κανείς

 

Υπάρχουν τα εξής δεδομένα:

1) το κινητό είναι γρήγορο.

2) έχει πολύ καλή οθόνη (για την εποχή που βγήκε, τώρα υπάρχουν πολύ καλύτερες σε ακριβότερες συσκευές)

3) έχει (η 4.1.2) μερικά προβλήματα με την διαχείριση της μνήμης που κυρίως εκφράζονται από τα redraw του TW και την καθυστέρηση ανοίγματος των επαφών.

4) η 4.3 που βγήκε είναι για τα μπάζα, περιμένουμε νέα από αυτό το μέτωπο σχετικά γρήγορα.

 

Γενικά είναι από τα λίγα τηλέφωνα από αυτά που είχα από το 1997 που πήρα (από το δεύτερο και μετά, όλα στην σχετικά ακριβή κατηγορία) που το χαίρομαι ακόμα και μετά από 18 μήνες συμβίωσης. (και πρώτο μετά το Nokia 8210! :p)

 

Αν μάλιστα πάρει σοβαρή 4.3 που θεωρητικά είναι λίγο πιο γρήγορη και ακόμα περισσότερο το 4.4 που έχει καλύτερη διαχείριση μνήμης τότε πραγματικά θα έχει βγάλει και με το παραπάνω τα λεφτά του. Σπάνια κρατάω συσκευή πάνω από ένα χρόνο (ας όψεται βέβαια και η εφορία που δεν μου έχει αφήσει φράγκο! :cry::X)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο φλασαρισμα στοκ ρομ 4.1.2(πριν ημουν 4.3 ομεγκα)το ιμει αλλαξε κ εχω unregister network με αποτελεσμα ουτε τλφ ουτε τιποτα..περαν απο το efs backup υπαρχει αλλη λυση επαναφορας;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο φλασαρισμα στοκ ρομ 4.1.2(πριν ημουν 4.3 ομεγκα)το ιμει αλλαξε κ εχω unregister network με αποτελεσμα ουτε τλφ ουτε τιποτα..περαν απο το efs backup υπαρχει αλλη λυση επαναφορας;

Νομίζω ότι πρέπει να φλασάρει EMG4 modem ή νεώτερο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να φλασάρει EMG4 modem ή νεώτερο

 

θα το δοκιμασω κ θα επανελθω.ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω κ θα επανελθω.ευχαριστω για την απαντηση

 

πραγματι επανηλθε πολυ απλα..θενκς.φλασαρα mg4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...