Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη " στο αλλο" δεν απανταει κανεις..

 

Λοιπον θα προσπαθησω να περασω την 4.1.2 ξανα και θελω να ρωτησω κατι.

 

Εαν δεν περασω αυτο ---> 9.Τελευταίο βήμα, αν θέλεις να αλλάξεις το sales code για κάποια συγκεκριμένη χώρα, και το CSC το υποστηρίζει, κατέβασε το CSC selector, και επίλεξε τoν κωδικό που επιθυμείς (π.χ EUR για Ελλάδα). Kάθε firmware έχει τους δικούς του κωδικούς, ανάλογα με τις χώρες για τις οποίες προορίζεται. Με το παραπάνω βήμα γίνεται και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο τηλέφωνο.

 

θα εχω καποιο προβλημα στο κινητο ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο χθες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Οταν ανοιγω το κινητο ή μετα απο restart,η γλωσσα της συσκευης γυρναει στα αγγλικα, χωρις ποτε να τα ειχα επιλεξει. Εχω omega 4.1.2 αλλα την εχω μηνες στημενη και ηταν αψογη , γι αυτο δεν ειχα ασχοληθει παλι με φλασαρισματα και δοκιμες. Μονο ενημερωση καποιων εφαρμογων απο play εκανα, αλλα ολες γνωστες ειναι, μαζι και δυο της Google ,την αναζητηση που εκανε ενημερωση και το κειμενο σε ομιλια οπου και τα δυο τα εκανα καταργηση αλλα παραμενει το προβλημα. Μηπως εχει τυχει και σε κανεναν αλλο,και ειχε βρει τι εφταιγε?

 

Είναι μάλλον πρόβλημα που προήλθε από την τελευταία ενημέρωση του SuperSU σε 1,69. Βάλε την 1,65 από εδώ και λογικά δεν θα έχεις θέμα.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον προβλημα. Εκανα ακριβως οτι λεει εδω

 

-----> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

 

Κολλαει στο σημα της Samsung. Εκανα actory reset πατώντας ταυτόχρονα τα κουμπιά Volume -( στο site λεει το +) , home και power.

 

ΤΙΠΟΤΑ.

 

υπαρχει καποια λυση η παει το κινητο ;

 

***EDIT : Ακυρο. Μετα απο 3 factory reset μπηκε μεσα.

 

ΠΡΕΠΕΙ να κανω κατι αλλο σημαντικο τωρα Η ειναι ετοιμο προς χρηση το κινητο παιδια ;;;

Edited by SpecialMan
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ακριβώς το ίδιο μου έκανε σήμερα!! Έχω την τελευταία official Ολλανδική 4.1.2 και μόλις άνοιξα το κινητό το πρωί ήταν στα Ολλανδικά! Το έβαλα στα Ελληνικά, δοκιμάζω κάνω restart πάλι Ολλανδικά!! Μετά έβαλα πρώτα Αγγλικά ΗΠΑ, μετά Ελληνικά και δοκίμασα restart. Μετά το restart έμειναν τα Ελληνικά και δεν ξαναάλλαξε. Δεν ξέρω βέβαια αν ξανατύχει στο μέλλον.

Πετυχε και σε μενα!

Είναι μάλλον πρόβλημα που προήλθε από την τελευταία ενημέρωση του SuperSU σε 1,69. Βάλε την 1,65 από εδώ και λογικά δεν θα έχεις θέμα.

 

Πραγματι ηταν μια απο τις εφαρμογες που εκανα ενημερωση. Με τον παραπανω τροπο δουλεψε, αν δω οτι το ξανακανει, θα περασω την προηγουμενη.

ευχαριστω και τους δυο!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον προβλημα. Εκανα ακριβως οτι λεει εδω

 

-----> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

 

Κολλαει στο σημα της Samsung. Εκανα actory reset πατώντας ταυτόχρονα τα κουμπιά Volume -( στο site λεει το +) , home και power.

 

ΤΙΠΟΤΑ.

 

υπαρχει καποια λυση η παει το κινητο ;

 

Μπήκες σε recovery mode, επέλεξες την επιλογή factory reset και δεν έκανε;

Ή υποθέτεις ότι πατώντας τα κουμπιά που είπες, γίνεται η διαδικασία αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκες σε recovery mode, επέλεξες την επιλογή factory reset και δεν έκανε;

Ή υποθέτεις ότι πατώντας τα κουμπιά που είπες, γίνεται η διαδικασία αυτόματα;

 

Μπηκα πατώντας ταυτόχρονα τα κουμπιά Volume -( στις οδηγιες γραφει πατας το + , home και power.

χρειαστηκε 3 φορες factory reset δεν ξερω γιατι. Τωρα το εχω βαλει να κανει recovery για τα apps κλπ.

 

Λογικα δνε θα εχω προβλημα,σωστα ;;;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κάτι δεκάδες εφαρμογές, που δεν έχω ιδέα τι είναι, αλλά δε μπόρεσα να απεγκαταστήσω (δε με αφήνει το κινητό)

samsung link

com.sec bla bla

samsung apps

s suggest

ΚΛΠ ΚΛΠ

πως τις τρώμε αυτές, να μη μας τρώνε ram?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το πηρες χαμπαρι, αλλα η 4.3 αποσυρθηκε λογω πολλων προβληματων.

 

οκ, αλλα στο sammobile υπαρχουν ακομη ενεργα links. ξερεις τι επροκειτο να γινει στο μελλον?? δηλαδη θα την διορθωσουν η θα μας δωσουν την 4.4 εκδοση??:shifty:

 

υ.γ. Παλι καλα που δεν την περασα δηλαδη!!:p

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κάτι δεκάδες εφαρμογές, που δεν έχω ιδέα τι είναι, αλλά δε μπόρεσα να απεγκαταστήσω (δε με αφήνει το κινητό)

samsung link

com.sec bla bla

samsung apps

s suggest

ΚΛΠ ΚΛΠ

πως τις τρώμε αυτές, να μη μας τρώνε ram?

 

Με root και titanium ή κάποιο άλλο app .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με root και titanium ή κάποιο άλλο app .

 

ααα. θέλει πολύ τεχνική δουλειά, και δε με βλέπω ικανό. θα ζήσω με αυτές λοιπόν1 thanks!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ακριβώς το ίδιο μου έκανε σήμερα!! Έχω την τελευταία official Ολλανδική 4.1.2 και μόλις άνοιξα το κινητό το πρωί ήταν στα Ολλανδικά! Το έβαλα στα Ελληνικά, δοκιμάζω κάνω restart πάλι Ολλανδικά!! Μετά έβαλα πρώτα Αγγλικά ΗΠΑ, μετά Ελληνικά και δοκίμασα restart. Μετά το restart έμειναν τα Ελληνικά και δεν ξαναάλλαξε. Δεν ξέρω βέβαια αν ξανατύχει στο μέλλον.

 

και μένα μου το έκανε. έχω γαλλική συσκευή και μετά από ρεσταρτ ήταν στα γαλλικά. ότι να ναι!!!

Link to comment
Share on other sites

και μένα μου το έκανε. έχω γαλλική συσκευή και μετά από ρεσταρτ ήταν στα γαλλικά. ότι να ναι!!!

 

Όπως πολύ σωστά είπε ο φίλος GUZGUN, φταίει το τελευταίο superSU. Το παραδέχτηκε και ο ίδιος ο chainfire στο google+

"Language changing every boot on some firmwares. This issue is found and fixed in the next update. Took a few hours to locate this one ..."

 

Οπότε περιμένουμε update!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι έχω το γνωστό πρόβλημα με τον φορτιστής.έκανα όλα όσα έχετε πει αλλά δεν είδα βελτίωση. άλλαξα καλωδιο καθαρισμό επαφών άμα τίποτα.ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολούθησω. Είμαι από Άρτα που πρέπει να απευθυνθω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι έχω το γνωστό πρόβλημα με τον φορτιστής.έκανα όλα όσα έχετε πει αλλά δεν είδα βελτίωση. άλλαξα καλωδιο καθαρισμό επαφών άμα τίποτα.ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολούθησω. Είμαι από Άρτα που πρέπει να απευθυνθω?

 

Εγώ αφού τα είχα δοκιμάσει όλα το έστειλα service και άλλαξαν την πλακέτα εντός εγγύησης φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι έχω το γνωστό πρόβλημα με τον φορτιστής.έκανα όλα όσα έχετε πει αλλά δεν είδα βελτίωση. άλλαξα καλωδιο καθαρισμό επαφών άμα τίποτα.ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολούθησω. Είμαι από Άρτα που πρέπει να απευθυνθω?

 

Εχουν αναφερθεί πολλές περιπτώσεις με το πρόβλημά σου , και ο συνήθης ύποπτος είναι ή το καλώδιο , ή ο φορτιστής , ή και τα δύο .

Λες ότι άλλαξες το καλώδιο , αλλά δεν λες τίποτε γιά το φορτιστή . Είσαι βέβαιος ότι δουλεύει σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αναφερθεί πολλές περιπτώσεις με το πρόβλημά σου , και ο συνήθης ύποπτος είναι ή το καλώδιο , ή ο φορτιστής , ή και τα δύο .

Λες ότι άλλαξες το καλώδιο , αλλά δεν λες τίποτε γιά το φορτιστή . Είσαι βέβαιος ότι δουλεύει σωστά ?

 

Χρησιμοποίησα φορτιστής από galaxy tab κ από HTC κ φορτίζει κανονικά.

 

Εγώ αφού τα είχα δοκιμάσει όλα το έστειλα service και άλλαξαν την πλακέτα εντός εγγύησης φυσικά.

 

Τι ακριβώς σου έκανε φιλέ μου?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον φορτιστή εχω και εγω ένα θέμα. Ενω φορτιζει κανονικα μετα το 85% αντι να παρει 1000μιλιαμπερ παιρνει μονο 800 και οσο ανεβαίνει πεφτει μεχρι το 600. Αλλαξα φορτιστη αλλα παλι τα ιδια. Αλλαξα καλωδιο και ενω στην αρχη δουλευε καλα μετα παλι εκανε τα ιδια. Μπας και φταίει η μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Βρήκα λύση στο θέμα του sudden death και του αργού ανοίγματος της οθόνης στην original 4.3 rom του S3 Μας..

 

Πήγα απο τις επιλογές προγραμματηστή και έβαλα όλα τα settings για εφέ των σελίδων κ.λ.π στο 0.5x

 

Και δεν μ ξανα έκανε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!

Να σας ξεκινησω το προβλημα μου απο την αρχη,ειχα το S2 και του ειχα αλλαξει ρομ,ολα τελεια μεχρι που καποια στιγμη αρχισα να μην δεχομαι μηνυματα απο εναν συγκεκριμενο αριθμο και ακομα ποιο συγκεκριμενα την γυναικα μ!!!ολοι οι υπολοιποι μου εστελναν κανονικοτατα μηνυματα!!!εκανα διαγραφη μηνυματων(ολων) μηπως και τυχων ''μπουχτηζε'' το κινητο,εκανα διαγραφη ολων των εφαρμογων μηπως καποια το κολλαγε,εκανα ελεγχο μηπως ειχε παει καταλαθος στο αρχειο ''ανεπιθυμητα μηνυματα''...τιποτα απο ολα αυτα,το μονο που το εκανε να επανελθει και να ξαναδεχτω μηνυματα ήταν να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων και μετα δεχομουν κανονικα μηνυματα και μαλιστα μου ερχοντουσαν και οσα μηνυματα ηταν σε εκρεμμοτητα και δεν μου ειχαν ερθει...

επιδη λοιπον αυτο ηταν πολυ κουραστικο γιατι επρεπε να ξανακατεβασω εφαρμογες και να ξανα''στησω'' στο κινητο στα μετρα μου,αποφασισα και πηρα το S3 με την προοπτικη να του αφησω την εργοστασιακη rom για να μην ξαναπαθω τα ιδια,και ετσι εγινε,εδω και ενα χρονο κατοχος του s3 δεν ειχα κανενα προβλημα,μεχρι προχτες που μου ξαναεκανε τα ιδια και φυσικα με την εργοστασιακη rom!!!

εχω αγανακτηση με αυτο και λυση δεν μπορω να βρω...μηπως ξερει καποιος το γιατι?εχει τυχει σε κανεναν αλλον??τι μπορω να κανω εαν το ξαναπαθει?

 

 

το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει και μου το εκανε παλι το σαββατοκυριακο :( παλι εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων και εστρωσε!!!πριν το κανω αυτο ομως εκανα απεγκατασταση ολα τα προγραμματα,και σε οσα ειχε κανει απο μονο του δλδ το talk που το κανει σε hangout τα γυρισα ολα στην εργοστασιακη τους μορφη,αλλα χωρις αποτελεσμα :( καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

ναι,που ειναι? και γω δεν την βρισκω

 

Πήγαινε στις ρυθμισεις του WiFi και πατα το αριστερο πληκρο. Θα σου βγαλει μια λιστα με 3 επιλογες.

Πατα advanced και μετα ειναι η 5η επιλογη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Προσπαθώ να βρω τον δείκτη SAR EU για το σώμα (για το κεφάλι είναι 0.21). Επικοινώνησα με την αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι είναι 1.49, κάτι το οποίο κατά τη γνώμη μου δε μπορεί να ισχύει μια και αυτός είναι ο αντίστοιχος δείκτης για Αμερική. Μου είπαν ότι δεν έχουν κάποια άλλη καταχώρηση.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι? Στις οδηγίες δε βρήκα τίποτα, αναφέρει κάπου αλλού, στο κουτί, οπουδήποτε?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Βρήκα λύση στο θέμα του sudden death και του αργού ανοίγματος της οθόνης στην original 4.3 rom του S3 Μας..

 

Πήγα απο τις επιλογές προγραμματηστή και έβαλα όλα τα settings για εφέ των σελίδων κ.λ.π στο 0.5x

 

Και δεν μ ξανα έκανε τίποτα!

Η κατάσταση έγινε τραγική 10ώρες αναμονή και θέλει φορτιση.

Που βρήκες τις επιλογές προγραμματιστή ? Γιατί σε μένα δεν την εμφανίζει ? Μπορείς να μου δώσεις όλη την διαδρομή που ακολουθήσες?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα:

 

FULL GUIDE-FIX Για το αργο ξεκινημα της οθόνης του κινητού!

 

Παμε settings- περισσοτερα-πληροφοριες συσκευής...

 

Πατάμε συνέχεια το Έκδοση βασικού φάσματος ή το Έκδοση Kernel...Όχι παρατεταμένα συνεχόμενα κλικ..ένα απο τα 2 όταν τελειώσετε την διαδικασία θα σας βγάλει ένα μύνημα για τις επιλογές προγραμματιστή..

 

Μετά πάτε πίσω στην σελίδα περισσότερα των settings και πανω απο το πληροφοριες συσκευης πρεπει να υπαρχει..

όλα τα settings για εφέ των σελίδων κ.λ.π στο 0.5x και ειστε οκ..Ο χρόνος έχει βελτιοθεί κατα πολύ στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα:

 

FULL GUIDE-FIX Για το αργο ξεκινημα της οθόνης του κινητού!

 

Παμε settings- περισσοτερα-πληροφοριες συσκευής...

 

Πατάμε συνέχεια το Έκδοση βασικού φάσματος ή το Έκδοση Kernel...Όχι παρατεταμένα συνεχόμενα κλικ..ένα απο τα 2 όταν τελειώσετε την διαδικασία θα σας βγάλει ένα μύνημα για τις επιλογές προγραμματιστή..

 

Μετά πάτε πίσω στην σελίδα περισσότερα των settings και πανω απο το πληροφοριες συσκευης πρεπει να υπαρχει..

όλα τα settings για εφέ των σελίδων κ.λ.π στο 0.5x και ειστε οκ..Ο χρόνος έχει βελτιοθεί κατα πολύ στο δικό μου.

 

Εγώ τα έβαλα στο 0 στο κινητό του κουμπαρου μου αλλά τίποτα. ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...