Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest pappatas
Σήμερα έλαβα την ενημέρωση του firmware από Android 4.1.2 σε 4.3 στο Galaxy S3, μέσω OTA. Ολοκληρώθηκε με επιτυχία και με την επανεκκίνηση το τηλέφωνο έπαψε να αναγνωρίζει την κάρτα SIM! Δοκίμασα διαδοχικά reboot με το ίδιο αποτέλεσμα. Το μήνυμα που βγάζει είναι «Εισάγετε την κάρτα SIM για παροχή πρόσβασης στις υπηρεσίες Δικτύου». Η κάρτα σε άλλο τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά. Κατέληξα σε Hard reset χωρίς αποτέλεσμα. Τελικά έμεινα χωρίς τηλέφωνο! Τι πρέπει να κάνω????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα έλαβα την ενημέρωση του firmware από Android 4.1.2 σε 4.3 στο Galaxy S3, μέσω OTA. Ολοκληρώθηκε με επιτυχία και με την επανεκκίνηση το τηλέφωνο έπαψε να αναγνωρίζει την κάρτα SIM! Δοκίμασα διαδοχικά reboot με το ίδιο αποτέλεσμα. Το μήνυμα που βγάζει είναι «Εισάγετε την κάρτα SIM για παροχή πρόσβασης στις υπηρεσίες Δικτύου». Η κάρτα σε άλλο τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά. Κατέληξα σε Hard reset χωρίς αποτέλεσμα. Τελικά έμεινα χωρίς τηλέφωνο! Τι πρέπει να κάνω????

 

Περνα ξανα την 4.1.2 που ειχες! :)

Link to comment
Share on other sites

Περνα ξανα την 4.1.2 που ειχες! :)

 

Θα ενεργοποιηθει το Knox και θα τον βγάλει εκτός εγγυήσεις αν το κάνει downgrade!! Στην καινούργια 4.3 συμπεριλαμβάνεται και το Knox αν δεν κάνω λάθος!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Θα ενεργοποιηθει το Knox και θα τον βγάλει εκτός εγγυήσεις αν το κάνει downgrade!!

 

Το knox που δεν υπάρχει :blink:

Link to comment
Share on other sites

Θα ενεργοποιηθει το Knox και θα τον βγάλει εκτός εγγυήσεις αν το κάνει downgrade!! Στην καινούργια 4.3 συμπεριλαμβάνεται και το Knox αν δεν κάνω λάθος!!

 

Απο ποτε βγαινεις εκτος εγγυησης αμα κανεις downgrade? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το knox που δεν υπάρχει :blink:

 

Καλημερα. Επειδη σκεφτομαι και παλι για downgrade ..υπαρχει τελικα το Knox η οχι ; Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Επειδη σκεφτομαι και παλι για downgrade ..υπαρχει τελικα το Knox η οχι ; Ευχαριστω !

 

Όχι, δεν υπάρχει knox στην 4.3

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει knox στην 4.3

 

Ευχαριστω φιλος ! Μαλλον θα γυρισω πισω στην 4.1.2 , η 4.3 μου καθεται λιγο βαρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Επειδη σκεφτομαι και παλι για downgrade ..υπαρχει τελικα το Knox η οχι ; Ευχαριστω !

 

Γιατι ρωτας αν υπάρχει? Αφου πιο πανω λες οτι την έβαλες. Δεν μπορεις να δεις μονο σου?

Το οτι ειναι πιο βαρια πως το κατάλαβες? Εγω ισα ισα που κατέληξα στο αντίθετο.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρωτας αν υπάρχει? Αφου πιο πανω λες οτι την έβαλες. Δεν μπορεις να δεις μονο σου?

Το οτι ειναι πιο βαρια πως το κατάλαβες? Εγω ισα ισα που κατέληξα στο αντίθετο.

 

Ειχα βαλει την πρωτη 4.3 στο προηγουμενο κινητο μου . Του εκανα downgrade και μετα το πουλησα.

Τωρα εχω αλλο κινητο με την 4.3. voda απανω με kies. Δεν ξερω μου κανει κολληματα που και που οπως η προηγουμενη.

 

Ρωτησα αν υπαρχει knox ΟΧΙ αν υπαρχει η ρομ. Την εχω την ρομ ( 4.1.2 ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου και χρονιά πολλά!!! Πήρα στην γυναικά μου το s3 και τραβάει πολλά κολλήματα, φοράει την 4.1 έκδοση! το έκανα μια αναβάθμιση άλλα τίποτα! εγώ είμαι κάτοχος κινητού sony και δεν ξέρω πολλά από samsumg!!! ξέρετε αν μπορώ να κάνω καθαρή εγκατάσταση στο s3? ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω? η 4.3 βγήκε τελικά η όχι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου και χρονιά πολλά!!! Πήρα στην γυναικά μου το s3 και τραβάει πολλά κολλήματα, φοράει την 4.1 έκδοση! το έκανα μια αναβάθμιση άλλα τίποτα! εγώ είμαι κάτοχος κινητού sony και δεν ξέρω πολλά από samsumg!!! ξέρετε αν μπορώ να κάνω καθαρή εγκατάσταση στο s3? ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω? η 4.3 βγήκε τελικά η όχι?

Πάρε ένα backup και κανε factory reset ,αν δεν στην δίνει το kies ή ota την 4.3 τότε δεν έχει βγει για την συσκευή σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα backup και κανε factory reset ,αν δεν στην δίνει το kies ή ota την 4.3 τότε δεν έχει βγει για την συσκευή σου .

 

To factory reset που λες ειναι η επιλογή στο kies που λέει αναβάθμιση λογισμικού έκτακτης ανάγκης? το οτα δεν το ξέρω που μπορώ να το βρω και ποιο ειναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει την πρωτη 4.3 στο προηγουμενο κινητο μου . Του εκανα downgrade και μετα το πουλησα.

Τωρα εχω αλλο κινητο με την 4.3. voda απανω με kies. Δεν ξερω μου κανει κολληματα που και που οπως η προηγουμενη.

 

Ρωτησα αν υπαρχει knox ΟΧΙ αν υπαρχει η ρομ. Την εχω την ρομ ( 4.1.2 ).

 

Και εγω ρωτησα απο την στιγμη που την εβαλες την νεα 4,3 γιατι ρωτας αν υπαρχει το knox.

 

Γράφεις πιο πάνω:

 

"οταν λες αλλαγες γραφικων φιλε ; Γιατι και εγω την εβαλα αλλα διαφορες ακομα δεν βρηκα ."

 

Αρα, έβαλες την νεα 4,3. Για αυτο σε ρωτησω αν είδες το knox.

 

Τελικα εβαλες την νεα 4,3?

 

Anyway, κανε και εσυ ενα factory reset μπας και στρώσει.

Νομιζω πως αν κάποιος θέλει επιδόσεις μπορεί να βάλει μια απο τις πολλές ROM που κυκλοφορούν.

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ρωτησα απο την στιγμη που την εβαλες την νεα 4,3 γιατι ρωτας αν υπαρχει το knox. Anyway, κανε και εσυ ενα factory reset μπας και στρώσει.

 

βρε φιλε ετσι το πηρα !!!!! Εκανα με το παιδι που μου το εδωσε factory reset Και wipe.

Οποτε ρωτησα αν εχει knox γιατι ο αλλος δεν μου ειπε τιποτα. Αρα επρεπε να ρωτησω για να κανω downgrade.

 

Εφοσον ΔΕΝ εχει θα το κανω . Η 4.3 το κανει ενα κλικ πιο αργο ( ηταν που ηταν).

 

Λογικα δεν καταλαβες οτι αλλαξα 2 συσκευες σε 1 μηνα.

Link to comment
Share on other sites

βρε φιλε ετσι το πηρα !!!!! Εκανα με το παιδι που μου το εδωσε factory reset Και wipe.

Οποτε ρωτησα αν εχει knox γιατι ο αλλος δεν μου ειπε τιποτα. Αρα επρεπε να ρωτησω για να κανω downgrade.

 

Εφοσον ΔΕΝ εχει θα το κανω . Η 4.3 το κανει ενα κλικ πιο αργο ( ηταν που ηταν).

 

Λογικα δεν καταλαβες οτι αλλαξα 2 συσκευες σε 1 μηνα.

 

Στο λέει γιατί μπορείς να το δεις και μόνος σου.

Τέλος πάντων δεν έχει οπότε κάνεις ότι θες.

Link to comment
Share on other sites

Στο λέει γιατί μπορείς να το δεις και μόνος σου.

Τέλος πάντων δεν έχει οπότε κάνεις ότι θες.

 

Ενταξει. Απλα δεν ξερω πως το βλεπει καποιος .

Link to comment
Share on other sites

To factory reset που λες ειναι η επιλογή στο kies που λέει αναβάθμιση λογισμικού έκτακτης ανάγκης? το οτα δεν το ξέρω που μπορώ να το βρω και ποιο ειναι καλύτερο?

 

To factory reset ειναι η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και βρίσκεται ρυθμισεις> λογαριασμοι > δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας> επαναφορα εργοστασιακων δεδομένων .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Viber questions (δεν ξέρω αν είναι το σωστό τόπικ, αν όχι, ας μεταφερθεί ρε παιδιά)!

1) δε θέλω να βλέπω τις φωτό των άλλων. γίνεται?

2) δε θέλω να ειδοποιεί με ήχο όταν έρχεται μήνυμα. (ενώ σε ΣΜΣ και μαίηλ, θέλω να με ειδοποιεί). γίνεται?

3) αυτόματο σβήσιμο ιστορικού καθημερινά, γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει στην 4.3 που βρίσκεται στις ρυθμίσεις ο "Εντοπισμός σφαλμάτων USB" ;; Γιατί μου το βγάζει ως μήνυμα να το τσεκάρω το Titanium
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει στην 4.3 που βρίσκεται στις ρυθμίσεις ο "Εντοπισμός σφαλμάτων USB" ;; Γιατί μου το βγάζει ως μήνυμα να το τσεκάρω το Titanium

 

Αν πας πληροφορίες συσκευής και πάτησε πολλές φορές το έκδοση βασικού φάσματος. Μετά θα σου εμφανίσει στο μενού το επιλογές προγραμματιστή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πόση ώρα περίπου βγάζετε με την οθόνη ανοιχτή;

 

Αναλογα την χρηση ειναι. Επισης παιζει τεραστιο ρολο η φωτεινοτητα. Εγω πανω απο 2,5 ωρες μπαταρια δεν ειδα ποτε ( ρεκορ) .

Το συνηθες ειναι 2 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...