Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη "Συλλογή" , δεν ξέρω τι μπορεί να πάτησα , μου παρουσιάστηκε ένας φάκελλος "Auto Back"

που ούτε λίγο ούτε πολύ , έχει 800 τόσες φωτογραφίες . Προσπάθησα με κάθε γνωστό τρόπο να

τον διαγράψω , αλλά μόλις πατάω επιλογή στο τετραγωνάκι , ο κάδος εξαφανίζεται . Στις ρυθμίσεις

εν βρήκα τίποτε .

 

Καμιά ιδέα ????

 

Οταν είσαι root , η δυνατότητα screenshot με σύρσιμο της παλάμης δεν δουλεύει , παρ' όλο ότι είναι

τσεκαρισμένο στις ρυθμίσεις ???????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για δες αν έχεις ενεργοποίηση τον συγχρονισμό με picasa .Για το screenshot δεν ισχύει αυτό που γράφεις ,λειτουργεί κανονικά με root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Thanks

Που θα βρώ αν είναι συγχρονισμένο .,?

Και όμως το screenshot δεν δουλεύει , ποιός ξέρει γιατί . Πριν κάνω root το είχα δοκιμάσει

και δούλευε .

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμίσεις >λογαριασμοί & συγχρονισμος ,βρίσκεις το λογαριασμό σου και πατώντας συγχρονισμό σου βγάζει κάποιες επιλογές .

Επίσης διάβασε εδω https://support.google.com/plus/answer/1647509?rd=1

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμίσεις >λογαριασμοί & συγχρονισμος ,βρίσκεις το λογαριασμό σου και πατώντας συγχρονισμό σου βγάζει κάποιες επιλογές .

Επίσης διάβασε εδω https://support.google.com/plus/answer/1647509?rd=1

 

Στους λογαριασμούς έχω μόνο Google και Skype .

Διάβασα τα περιεχόμενα της σελίδας που υπέδειξες αλλά δεν έχω την επιλογή που ανεφέρει

στις ρυθμίσεις γιά να τροποποιήσω το Auto backup

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την επαναληψη αλλα αν το κινητο πεσει ...σε ξενα χερια και δει το ιστορικο μπορει να ειναι πολυ κακο απο το πληθος κλισεων καποιας επαφης.

 

 

Βάλε το exdialer&contact και θα έχεις αυτό που θες

 

Ευχαριστω.Μπορω με το εικονιδιο "ταμπλω κλισεων" να αντικαταστησω αυτο του τηλεφωνου και να εχω και τις παλιες επιλογες που ειχε το κανονικο ?

 

Σας ζαλισα αλλα ειναι σημαντικο για μενα να μπορω ευκολα να σβηνω το ιστορικο κλισεων σε μια επαφη με πολλες κλισεις καθημερινα για προσωπικους λογους.Το να σβηνω μια μια την κλιση ειναι χρονοβορο.

Με το exdialer&contact (Ταμπλο κλισεων) τις σβηνει απο εκει αλλα οχι και απο το ιστορικο του κανονικου dialer που μου αρεσει πιο καλα.

 

Καποιος αλλος τροπος ισως ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Από το ιστορικό του κανονικού dialer πάτα παρατεταμένα την κλήση που θέλεις να σβήσεις. Ανοίγει μενού που η τελευταία επιλογή του είναι "διαγραφή"... αυτό διαγράφει όλες τις κλήσεις της επαφής αυτής...
Link to comment
Share on other sites

Από το ιστορικό του κανονικού dialer πάτα παρατεταμένα την κλήση που θέλεις να σβήσεις. Ανοίγει μενού που η τελευταία επιλογή του είναι "διαγραφή"... αυτό διαγράφει όλες τις κλήσεις της επαφής αυτής...

 

Ευχαριστω.Αν εννοεις ιστορικο το "Αρχεια καταγραφης" σβηνει μονο την συγεκριμενη κλιση με τον τροπο ακριβως που λες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Αν εννοεις ιστορικο το "Αρχεια καταγραφης" σβηνει μονο την συγεκριμενη κλιση με τον τροπο ακριβως που λες.

 

Επαναλαμβάνω. Μέσα από το εχ νταιλερ κρατάς πατημένη την επαφή που θες να διαγράψεις. Έχει δύο επιλογές διαγραφής. Διαγραφή κλήσης και διαγραφή ομάδας. Αν επιλέξεις διαγραφή ομάδας τις διαγράφει όλες τις κλήσεις από το ιστορικό για το συγκεκριμένο νούμερο. Και το τσέκαρα ξανά και τις διαγράφει και από το κανονικό νταιλερ. Βασικά δεν βρήκα πουθενά σκουπίδια της κλήσης. Εχω αγορασμένο το έχ νταιλερ και είμαι ροοτ. Ελπίζω να βοήθησα.

ΥΓ. Εχω εγκατεστημένο και το πρόσθετο του εχ για τις χαμένες κλήσεις. Λογικά παίζει τον ρόλο του και αυτό.

Επίσης μιας και μας έβαλες στην πρίζα μέσα από το ιστορικό του κανονικού dialer πατάς πάνω στην επαφή μια φορά και εκεί σου δείχνει το όλο το ιστορικό για το νούμερο. Πατάς στις επιλογές το διαγραφή. Εκεί σε αφήνει να επιλέξεις πια κλήση θες να διαγράψεις ή αν θες επιλέγεις εκεί που λέει όλες και είσαι έτοιμος.

Βασικά στη θέση σου θα έκανα το πρώτο που σου έγραψα γιατί είναι ένα κλικ πιο γρήγορο. Και λογικά από ότι κατάλαβα κάτι τέτοιο θα το ήθελες.

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω. Μέσα από το εχ νταιλερ κρατάς πατημένη την επαφή που θες να διαγράψεις. Έχει δύο επιλογές διαγραφής. Διαγραφή κλήσης και διαγραφή ομάδας. Αν επιλέξεις διαγραφή ομάδας τις διαγράφει όλες τις κλήσεις από το ιστορικό για το συγκεκριμένο νούμερο. Και το τσέκαρα ξανά και τις διαγράφει και από το κανονικό νταιλερ. Βασικά δεν βρήκα πουθενά σκουπίδια της κλήσης. Εχω αγορασμένο το έχ νταιλερ και είμαι ροοτ. Ελπίζω να βοήθησα.

ΥΓ. Εχω εγκατεστημένο και το πρόσθετο του εχ για τις χαμένες κλήσεις. Λογικά παίζει τον ρόλο του και αυτό.

Επίσης μιας και μας έβαλες στην πρίζα μέσα από το ιστορικό του κανονικού dialer πατάς πάνω στην επαφή μια φορά και εκεί σου δείχνει το όλο το ιστορικό για το νούμερο. Πατάς στις επιλογές το διαγραφή. Εκεί σε αφήνει να επιλέξεις πια κλήση θες να διαγράψεις ή αν θες επιλέγεις εκεί που λέει όλες και είσαι έτοιμος.

Βασικά στη θέση σου θα έκανα το πρώτο που σου έγραψα γιατί είναι ένα κλικ πιο γρήγορο. Και λογικά από ότι κατάλαβα κάτι τέτοιο θα το ήθελες.

 

Εχχω το exdialer and contacts Pro ...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=el

 

 

Για το ιδιο λεμε ? Αν ναι εμενα κανω οτι λες αλλα απο τον κανονικο dialer δεν διαγραφει ολες τις κλισης στο ατομο

 

Θα δοκιμασω και με το προσθετο που λες...εχ για τις χαμένες κλήσεις

 

Τι ονομα εχει ?

 

Δεν ειμαι root αν εχει σημασια

 

Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχχω το exdialer and contacts Pro ...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=el

 

 

Για το ιδιο λεμε ? Αν ναι εμενα κανω οτι λες αλλα απο τον κανονικο dialer δεν διαγραφει ολες τις κλισης στο ατομο

 

Θα δοκιμασω και με το προσθετο που λες...εχ για τις χαμένες κλήσεις

 

Τι ονομα εχει ?

 

Δεν ειμαι root αν εχει σημασια

 

Ευχαριστω.

 

Αν μπεις στην επαφή και πατήσεις ιστορικό και μετά διαγραφή? Μήπως αυτό βολεύει?

Νομίζω είναι καλύτερα λύση και πιο σίγουρη γιατί διαγράφει και τυχόν μηνύματα από αναπάντητες κλήσεις και άλλα μηνύματα.

Ακόμα και τα μαιλ διαγραφή. Δηλαδή πλήρες διαγραφή ιστορικού.

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις πως λεγεται η εφαρμογη που φτιαχνει τον ηχο κλησης στις συσκευες μας (στα samsung γενικοτερα), ωστε να χτυπαει εξαρχης στην μεγιστη ενταση?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις πως λεγεται η εφαρμογη που φτιαχνει τον ηχο κλησης στις συσκευες μας (στα samsung γενικοτερα), ωστε να χτυπαει εξαρχης στην μεγιστη ενταση?

 

Disabled Increasing Ring!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Disabled Increasing Ring!

 

Ευχαριστω φιλε μου. Αφου την εγκαταστησω πρεπει να κανω κατι αλλο εγω η απλα την αφηνω να τρεχει στο παρασκηνιο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου. Αφου την εγκαταστησω πρεπει να κανω κατι αλλο εγω η απλα την αφηνω να τρεχει στο παρασκηνιο?

 

Εγκατάσταση απλά αλλα για να μην σου δείχνει οτι εχεις ανοιχτή την εφαρμογη στην status bar πήγαινε στις ρυθμίσεις -> διαχείριση εφαρμογών -> βρες την και βγαλε την επιλογή που σου εχει με τικ..!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Το Adfree δεν δουλεύει , το Adaway και το Ad blocker χάθηκαν από το Play store . Που θα βρούμε αντίστοιχη εφαρμογή

γιά απομάκρυνση διαφημίσεων όταν είμαστε root ??????

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ερχονται καποια sms τις τελευταιες μερες....

μπορω να φτιαξω κατι απο τις ρυθμισεις η να παω κατευθειαν στη vodafone?

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Το Adfree δεν δουλεύει , το Adaway και το Ad blocker χάθηκαν από το Play store . Που θα βρούμε αντίστοιχη εφαρμογή

γιά απομάκρυνση διαφημίσεων όταν είμαστε root ??????

Για εφαρμογές συζητάμε εδω ,

Κατέβασε το adway απο το xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει εδω νομιζω και καποιος φιλος μου ειχε πει την εφαρμογη για εικονιδια για αμμεση κλιση επαφων σε samsung galaxy s3 οπως σε htc

 

Την ειχα βαλει αλλα μετα απο επαναφορα δεν την βρικσκω στο google play χωρις να ξερω γιατι....

 

Οποιος θυμαται ας μου πει .Ευχαριστω.

 

http://smartphoneblogging.com/wp-content/gallery/htc-sense-for-htc-desire-screenshots/htcsense_desire_contacts_widget.png

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει εδω νομιζω και καποιος φιλος μου ειχε πει την εφαρμογη για εικονιδια για αμμεση κλιση επαφων σε samsung galaxy s3 οπως σε htc

 

Την ειχα βαλει αλλα μετα απο επαναφορα δεν την βρικσκω στο google play χωρις να ξερω γιατι....

 

Οποιος θυμαται ας μου πει .Ευχαριστω.

 

 

Στα widget "αγαπημένες επαφές"

Link to comment
Share on other sites

Στα widget "αγαπημένες επαφές"

 

Αυτη την εχει το κινητο...Αλλη ενοουσα και την βρηκα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rdr.widgets.core&hl=el

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί η 4.3 beta που βγήκε σήμερα πότε θα έρθει official για όλα τα international S3 μοντέλα? Επίσης αληθεύει η είδηση ότι με την 4.3 μπορείς να στέλνεις τις εφαρμογές σου στην εξωτερική χωρίς να είσαι ρουτ??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...