Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι σε τρελο δίλημμα να δώσω τον γαλαξια για το nexus 4. Καμοια πρόταση ?

 

Πολυ ανώτερο απο το S3!

 

εκτος αν θες υποδοχη sd που για εμενα τουλαχιστον ειναι βασικο. δεν τη βγαζω με 12/13gb διαθέσιμα.

 

Συνέχεια στην ενότητα Επιλογή συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παιδιά μάλλον θα το αγοράσω και εγώ από κάποιο skrouz-μάγαζο.

 

Πως μπορώ να δω από ποια χώρα είναι πριν το ανοίξω?

 

Το imei φαίνεται πουθενά στην συσκευασία? Θα πρέπει να το γράφει και η απόδειξη ή δεν είναι απαραίτητο?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μάλλον θα το αγοράσω και εγώ από κάποιο skrouz-μάγαζο.

 

Πως μπορώ να δω από ποια χώρα είναι πριν το ανοίξω?

 

Το imei φαίνεται πουθενά στην συσκευασία? Θα πρέπει να το γράφει και η απόδειξη ή δεν είναι απαραίτητο?

 

Το imei φαίνεται από έξω από την συσκευασία. Είναι σε 3 αυτοκόλλητα A,B,C. Και η απόδειξη πρέπει να το γράφει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μάλλον θα το αγοράσω και εγώ από κάποιο skrouz-μάγαζο.

 

Πως μπορώ να δω από ποια χώρα είναι πριν το ανοίξω?

 

Το imei φαίνεται πουθενά στην συσκευασία? Θα πρέπει να το γράφει και η απόδειξη ή δεν είναι απαραίτητο?

 

Με το ΙΜΕΙ μονο απο samsung Hellas τηλεφωνικα μπορεις να μαθεις για ποια χωρα προοριζεται

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με το ΙΜΕΙ μονο απο samsung Hellas τηλεφωνικα μπορεις να μαθεις για ποια χωρα προοριζεται

 

 

 

λάθος......

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω 180 επαφες απο ενα sony ericson satio σε ενα s3. πηγα να αντιγραψω τις επαφες απο την μνημη του satio στην καρτα σιμ και δεν το κανει. μονο 6 περασε. οποτε τι κολπο κανουμε?

 

Αν έχεις καλώδιο σύνδεσης του Satio με PC, κατεβάζεις την εφαρμογή My phone explorer από εδώ: http:// www.fjsoft.at/en/downloads.php . Την εγκαθιστάς και "κατεβάζεις" τις επαφές σου από το Satio. Μετά συνδέεις τον Γαλαξία στο PC και "ανεβάζεις" τις επαφές. Done!

Link to comment
Share on other sites

εκτος αν θες υποδοχη sd που για εμενα τουλαχιστον ειναι βασικο. δεν τη βγαζω με 12/13gb διαθέσιμα.

 

Όντως έχεις απόλυτο δίκιο το ξεχασα τελείως το ποιο βασικό!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Με το ΙΜΕΙ μονο απο samsung Hellas τηλεφωνικα μπορεις να μαθεις για ποια χωρα προοριζεται

 

λάθος......

 

Που ειναι το λαθος ??????Γιατι δεν μας το λες κι εμας ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

To Nexus μπορει να ειναι καλυτερο στα Specs Η μπαταρια ομως πανω απο 3ωρο σε ΣΤΟΚ κατασταση ΔΕΝ βγαζει. ΤΟ ειχα το καλοκαιρι-Το ανταλλαξα χανοντας και λεφτα με S 3 . Κορυφη το S 3 για πολυ πολυ καιρο ακομη !!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, σκεφτομαι το root πολυ σοβαρα (εχω ερωτευτει την miui).

Ενω ξερω την διαδικασια απ΄εξω και ανακατωτά (το ειχα ξανακανει στο παρελθον), αλλα φοβαμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μην παθει κατι το κινητο και μεινω χωρις εγγυηση να κλαιω την μοιρα μου, θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει πιθανοτατα το κινητο να παθει κατι που να το καθιστά άχρηστο και για εμενα αδυνατο να το φτιαξω.

ας πουμε να σταματησει να δεχεται φορτηση, να μην ανταποκρινεται η οθονη ή να φαει ενα τοσο γερο brick που να μην φτιαχνει! τετοια πραγματα...

 

κουλη ερωτηση ε; θελω πολυ το root αλλα τρεμω στην ιδεα να παθει κατι!

φυσικα εχω σκοπο να βαλω custom rom αλλα οχι oc και περιεργους kernels που πειραζουν πολυ την λειτουργεια του κινητου.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, σκεφτομαι το root πολυ σοβαρα (εχω ερωτευτει την miui).

Ενω ξερω την διαδικασια απ΄εξω και ανακατωτά (το ειχα ξανακανει στο παρελθον), αλλα φοβαμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μην παθει κατι το κινητο και μεινω χωρις εγγυηση να κλαιω την μοιρα μου, θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει πιθανοτατα το κινητο να παθει κατι που να το καθιστά άχρηστο και για εμενα αδυνατο να το φτιαξω.

ας πουμε να σταματησει να δεχεται φορτηση, να μην ανταποκρινεται η οθονη ή να φαει ενα τοσο γερο brick που να μην φτιαχνει! τετοια πραγματα...

 

κουλη ερωτηση ε; θελω πολυ το root αλλα τρεμω στην ιδεα να παθει κατι!

φυσικα εχω σκοπο να βαλω custom rom αλλα οχι oc και περιεργους kernels που πειραζουν πολυ την λειτουργεια του κινητου.

 

Ρωτάς κάτι που κανένας δεν μπορεί να πάρει την ευθύνη και να σου πει στα σίγουρα ότι δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα....

Αλλά όλοι φαντάζομαι ότι θα σου πουν ότι αν ακολουθήσεις κατά γράμμα τις οδηγίες.....όλα θα πάνε καλά κατά 99,9%

(Το ξέρω....Ένα σπρώξιμο ψάχνεις ουσιαστικά.....Εγώ λοιπόν προτείνω να το κάνεις εχθές....έχεις ήδη αργήσει...)

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάς κάτι που κανένας δεν μπορεί να πάρει την ευθύνη και να σου πει στα σίγουρα ότι δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα....

Αλλά όλοι φαντάζομαι ότι θα σου πουν ότι αν ακολουθήσεις κατά γράμμα τις οδηγίες.....όλα θα πάνε καλά κατά 99,9%

(Το ξέρω....Ένα σπρώξιμο ψάχνεις ουσιαστικά.....Εγώ λοιπόν προτείνω να το κάνεις εχθές....έχεις ήδη αργήσει...)

 

πες μου εσυ οτι θα τα καταφερω και οτι ολα θα πανε καλα και μου αρκει! :lol:

δεν το κανω παρασκευη γιατι εχω μαθηματα τοτε και δεν με βολευει αλλα καταλαβαινω απολυτα τι λες και εχεις δικιο!

πως με καταλαβαινεις...

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Εμεις το μονο που μπορουμε να βρουμε απο το ΙΜΕΙ ειναι η χωρα κατασκευης του κινητου απο το http://www.imei.info/ και αν δωσουμε και s/n αν εχει εγγυηση που δεν καλυπτει αναγκαστικα και τα εδω κινητα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το imei φαίνεται από έξω από την συσκευασία. Είναι σε 3 αυτοκόλλητα A,B,C. Και η απόδειξη πρέπει να το γράφει.

 

Μήπως υπάρχει κανένα screenshot για να δω πως πρέπει να είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μου εμφανίστηκε αυτή η ρωγμή κάτω απο τα πλήκτρα της έντασης χωρίς λόγο και χωρίς να πέσει κατω το κινητό. Νομίζω ότι το συγκεκριμένο πλαστικό δεν αλλάζει γιατί αποτελεί μέρος του σασί. Έχει τύχη σε κανένα κάτι παρόμοιο; Το τηλέφωνο είναι στην εγγύηση.

https://db.tt/9rodKlKa

 

Μου συνεβει και μενα πριν κατι μηνες αλλα στην πανω δεξια γωνια! Πηγα και το αντικατεστησα με καινουργιο bezel και οθονη γιατι πανε μαζι. Δεν ρωτησα αν το καλυπτε η εγγυηση γιατι δεν περιμενα να το κανει!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κανένα screenshot για να δω πως πρέπει να είναι ?

 

http://i.imgur.com/KMDz2k8.jpg

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οταν εχω συνδεμενες επαφες, μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και συγχρωνισμο θα ειναι και παλι συνδεμενες? πχ σε μια επαφη εχω συνδεμενα τα outlook και gmail. ..
Link to comment
Share on other sites

οταν εχω συνδεμενες επαφες, μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και συγχρωνισμο θα ειναι και παλι συνδεμενες? πχ σε μια επαφη εχω συνδεμενα τα outlook και gmail. ..

 

Οτι επαφές υπάρχουν στο gmail σου θα περαστούν ξανά στο τηλέφωνο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

αλλα δεν θα συνδεθουν ξανα?

 

Αν εννοείς με το outlook , δεν το γνωρίζω αυτό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Έκανα hard reset προχθες και ενώ πήρα back up τις επαφές και τα μηνύματα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Όταν πατάω στο αρχείο που προκύπτει από το super back up μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει εφαρμογή για το συγκεκριμένο αρχείο.Το παράξενο είναι ότι κάθε φορά που έκανα hard reset έκανα τα ίδια πράγματα με το μπακ απ.Τι φταίει αυτή τη φορά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Έκανα hard reset προχθες και ενώ πήρα back up τις επαφές και τα μηνύματα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Όταν πατάω στο αρχείο που προκύπτει από το super back up μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει εφαρμογή για το συγκεκριμένο αρχείο.Το παράξενο είναι ότι κάθε φορά που έκανα hard reset έκανα τα ίδια πράγματα με το μπακ απ.Τι φταίει αυτή τη φορά?

 

Γιατί δεν μπαίνεις μέσα στο super backup και να κάνεις restore?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...