Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λιγα για την φωτογραφικη μηχανη..

 

Οταν εχω το φλας στο αυτοματο και εχει κανονικο φωτισμο το δωματιο νομιζω οτι χωρις φλας ειναι πιο καλες οι φωτο...

 

Επισης για πανοραμικη φωτο ποσος ειναι ο χρονος που μας δινει πριν ολοκληρωσει την ληψη

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λιγα για την φωτογραφικη μηχανη..

 

Οταν εχω το φλας στο αυτοματο και εχει κανονικο φωτισμο το δωματιο νομιζω οτι χωρις φλας ειναι πιο καλες οι φωτο...

 

Επισης για πανοραμικη φωτο ποσος ειναι ο χρονος που μας δινει πριν ολοκληρωσει την ληψη

 

Ευχαριστω.

 

Κάποιες φορές όντως , αλλά εκείνο που έχω διαπιστώσει είναι πως εξαρτάται από τη φωτεινότητα των αντικειμένων , τοίχων κλπ του δωματίου .

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει συγκεκριμένος χρόνος . Αν γυρίζεις προς μιά κατεύθυνση και ξεφύγεις από την οριζοντιότητα , τα τοξάκια σου λένε να γυρίσεις

στην αντίθετη κατεύθυνση μέχρι να τραβήξει τη σωστή φωτογραφία που θα επικολληθεί αυτόματα στο πανόραμα και στη συνέχεια στην αρχική σου

κατεύθυνση μέχρι να συμπληρωθούν οι 360 μοίρες και να βγει το ταμπελάκι που σου λέει να περιμένεις μέχρι να δημιουργηθεί το πανόραμα .

 

Αυτά τουλάχιστον έχω παρατηρήσει/διαπιστώσει .

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Samsung Galaxy S3. Χθες το έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλά μετά την επαναφορά ρυθμίσεων το πρόγραμμα Samsung Apps δεν ενημερώνεται στη νέα του έκδοση και έχω την παλιά έκδοση του Samsung Apps, ενώ πριν κάνω την επαναφορά το Samsung Apps είχε ενημερωθεί κανονικά στη νέα του έκδοση. Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό και πως μπορεί να λυθεί; Τι έχει γίνει λάθος και δεν ενημερώνεται; (έχω συνδέσει τον λογαριασμό Samsung και Google στο κινητό μου). Edited by Panito91
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μου εμφανίστηκε αυτή η ρωγμή κάτω απο τα πλήκτρα της έντασης χωρίς λόγο και χωρίς να πέσει κατω το κινητό. Νομίζω ότι το συγκεκριμένο πλαστικό δεν αλλάζει γιατί αποτελεί μέρος του σασί. Έχει τύχη σε κανένα κάτι παρόμοιο; Το τηλέφωνο είναι στην εγγύηση.

https://db.tt/9rodKlKa

 

Σε μένα είχε δύο ρωγμές σε δύο διαφορετικά σημεία, το ένα από πάνω από την υποδοχή του USB, και την άλλη λίγο ποιο αριστερά από την τρύπα υποδοχής των ακουστικών. Το πήγα στην smartec στο Χαϊδάρι, και μου το αντικαταστησανε (σου αλλάζουν την οθόνη με τον πλαίσιο του) . Θα πρέπει να έχεις την απόδειξη αγοράς του για να δουν για την εγγύηση. Τους ρώτησα πώς έγινε, και μου απάντησαν πώς έτυχε. Εγώ πιστεύω ότι από την θερμοκρασία που αναπτύσσει λόγω οθόνης, exynos, ανοίγει το πλαστικό!!!

Edited by jsjim
Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφερομαι για την αγορα του κινητου.αξιζει η αγορα του αυτο το καιρο?απο lag πως παει?θελω ενα κινητο π να κανει ξεκουραστα τα βασικα παραλληλα και να μη κολλαει(fb,wapp,viber)....το s3 τα κανει αυτα ανετα?
Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφερομαι για την αγορα του κινητου.αξιζει η αγορα του αυτο το καιρο?απο lag πως παει?θελω ενα κινητο π να κανει ξεκουραστα τα βασικα παραλληλα και να μη κολλαει(fb,wapp,viber)....το s3 τα κανει αυτα ανετα?

 

Ανετοτατα !!!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφερομαι για την αγορα του κινητου.αξιζει η αγορα του αυτο το καιρο?απο lag πως παει?θελω ενα κινητο π να κανει ξεκουραστα τα βασικα παραλληλα και να μη κολλαει(fb,wapp,viber)....το s3 τα κανει αυτα ανετα?

 

χωρις κανενα προβλημα. εγω με τις εφαρμογες της σαμμυ μεσα ειχα καπου 180 εφαρμογες. ποτε δεν μου κολλησε. τωρα το εδωσα στη γυναικα μου ,εβγαλα καποιες και εχει και μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Samsung Galaxy S3. Χθες το έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλά μετά την επαναφορά ρυθμίσεων το πρόγραμμα Samsung Apps δεν ενημερώνεται στη νέα του έκδοση και έχω την παλιά έκδοση του Samsung Apps, ενώ πριν κάνω την επαναφορά το Samsung Apps είχε ενημερωθεί κανονικά στη νέα του έκδοση. Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό και πως μπορεί να λυθεί; Τι έχει γίνει λάθος και δεν ενημερώνεται; (έχω συνδέσει τον λογαριασμό Samsung και Google στο κινητό μου).

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το πιο πάνω ερώτημα που έκανα είναι σημαντικό έκανα κάτι λάθος; Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μετά την επαναφορά ρυθμίσεων το Samsung Apps δεν ενημερώνεται στην νέα του έκδοση ενώ πριν την επαναφορά ρυθμίσεων είχε ενημερωθεί μονο του και αυτόματα στην νέα του έκδοση; Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να λυθεί αυτό το πρόβλημα/λάθος;

 

(Έχω σύνδεση κανονικά και το Samsung και το Google λογαριασμό μου με το κινητό μου.)

Link to comment
Share on other sites

Ανετοτατα !!!!!

 

Λίγο υπερβάλλετε. Δεν ξέρω αν κάνεις ρούτ ή οτιδήποτε, αλλά με την κανονική έκδοση της Σάμσουνγκ που το έχω γιατί δεν έχω βρει χρόνο να το πειράξω ακόμη έχει καλό λάγκ. Όταν δουλεύεις τις εφαρμογές όντως είναι άνετο αλλά για να μου ανοίξει πχ τον dialer ή τις επαφές έχω περιμένει και 4 δεύτερα και σπάνια λιγότερα από 1. Για το viber το πάει καλά αν και πλέον χρησιμοποιώ κυρίως line για πολύ πιο καθαρή ποιότητα ήχου στις συνομιλίες.

Αν το λαγκ είναι το κριτήριο μάλλον θα πρότεινα το Ες 4 μίνι που είναι στα ίδια λεφτά, και μάλλον στο συγκεκριμένο θέμα υπερτερεί, τουλάχιστον με την έκδοση αντρόιντ της Σάμσουνγκ.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπερβάλλετε. Δεν ξέρω αν κάνεις ρούτ ή οτιδήποτε, αλλά με την κανονική έκδοση της Σάμσουνγκ που το έχω γιατί δεν έχω βρει χρόνο να το πειράξω ακόμη έχει καλό λάγκ. Όταν δουλεύεις τις εφαρμογές όντως είναι άνετο αλλά για να μου ανοίξει πχ τον dialer ή τις επαφές έχω περιμένει και 4 δεύτερα και σπάνια λιγότερα από 1. Για το viber το πάει καλά αν και πλέον χρησιμοποιώ κυρίως line για πολύ πιο καθαρή ποιότητα ήχου στις συνομιλίες.

Αν το λαγκ είναι το κριτήριο μάλλον θα πρότεινα το Ες 4 μίνι που είναι στα ίδια λεφτά, και μάλλον στο συγκεκριμένο θέμα υπερτερεί, τουλάχιστον με την έκδοση αντρόιντ της Σάμσουνγκ.

 

Ενα μικρο λαγκαρισμα υπάρχει.. Αλλά με αλλη Ρομ απλα πετάει ειδικα αν βγαλεις ολα τα άχρηστα καλουδια της Samsung.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο λαγκαρισμα υπάρχει.. Αλλά με αλλη Ρομ απλα πετάει ειδικα αν βγαλεις ολα τα άχρηστα καλουδια της Samsung.

 

με cm ας πουμε;

Link to comment
Share on other sites

ήρθε ήρθε ήρθε!!!! ολοκαίνουργιο, μπαίνει για φόρτιση τώρα.

Ερώτηση.

Καταλογος επαφών, είναι στο παλιό μου κινητό (sony ericsson xperia mini pro), το οποίο και παίρνει κανονική sim.

το samsung, παίρνει τη μικρή την οποία και έχω στα χέρια μου.

Πως θα μεταφέρω τον κατάλογό μου, από το παλιό, στο καινούργιο? any suggestions?

Link to comment
Share on other sites

ήρθε ήρθε ήρθε!!!! ολοκαίνουργιο, μπαίνει για φόρτιση τώρα.

Ερώτηση.

Καταλογος επαφών, είναι στο παλιό μου κινητό (sony ericsson xperia mini pro), το οποίο και παίρνει κανονική sim.

το samsung, παίρνει τη μικρή την οποία και έχω στα χέρια μου.

Πως θα μεταφέρω τον κατάλογό μου, από το παλιό, στο καινούργιο? any suggestions?

 

στειλε τις επαφες με bluetooth απο το χperia σαν επαγγελματικη καρτα στο s3. ετσι το εκανα εγω απο satio της γυναικας μου στο s3 που τισ εδωσα. ειναι cvf αρχειο και τις αναγνωρισε αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

ήρθε ήρθε ήρθε!!!! ολοκαίνουργιο, μπαίνει για φόρτιση τώρα.

Ερώτηση.

Καταλογος επαφών, είναι στο παλιό μου κινητό (sony ericsson xperia mini pro), το οποίο και παίρνει κανονική sim.

το samsung, παίρνει τη μικρή την οποία και έχω στα χέρια μου.

Πως θα μεταφέρω τον κατάλογό μου, από το παλιό, στο καινούργιο? any suggestions?

 

Και το παλιό Αντρόιντ δεν έχει; Αρα απλώς βάλε να συγχρονίσει τις επαφές σου με το gmail σου και βάλε το ίδιο μέιλ και στο καινούργιο υπερκινητό σου. Έτσι θα το έκανα εγώ. Και σου μένουν και οι επαφές στο τζιμέιλ όποτε τις χρειαστείς.

Οχι δηλαδή πως η ιδέα με τα Μπλουτούθ είναι κακή, απλώς προτείνω μια ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα. ενδιαφέρουσες ιδέες. θα το κανω αύριο, μόλις τελειώσει η φόρτιση, and will let you know! thanks!
Link to comment
Share on other sites

το έκανα με το bluetooth, γιατί με το gmail είχα διάφορα θέματα.

ερώτηση για το s3 πια.

μόλις κάνω συγχρονισμό με gmail, μου φέρνει στις επαφές μου, οποιον..τυχαίο έχω στείλει μαίηλ εδώ και 2 χρόνια.

πως μπορώ να το αλλάξω αυτό?

 

Edit: το βρήκα. στις επιλογές του καταλόγου μου, λέει, να φέρνει ΜΟΝΟ τηλέφωνα. :)

Edited by antreaslam
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο S3 με τον Nova ξαφνικά η notification bar δεν καταβαίνει. Ξέρει κανείς σε τι μπορεί να οφείλεται; Δοκίμασε το παιδί να κάνει restart την συσκευή αλλά τίποτα.
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο S3 με τον Nova ξαφνικά η notification bar δεν καταβαίνει. Ξέρει κανείς σε τι μπορεί να οφείλεται; Δοκίμασε το παιδί να κάνει restart την συσκευή αλλά τίποτα.

 

Φοράει custom rom /kernel ?

Κανε και μια επανεκκίνηση στον nova .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει εδω για το πως απο το αρχειο κλισεων μπορω να διαγραψω ολες τις κλισεις σε μια επαφη χωρις να χρειαζεται να το κανω μια μια κλιση

 

Καποιος φιλος μου ειχε προτεινει το ExDialer & Contacts

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=el

 

που εσβηνε και απο το αρχειο κλισεων απο το κλασικο κουμπι του τηλεφωνου τις κλισεις στην επαφη

 

Τωρα βλεπω οτι μου σβηνει μονο τις κλισεις της τρεχουσας ημερας...

 

Καποια ιδεα ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Αγόρασα και εγώ πρόσφατα το κινητό και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Όπως διάβασα εδώ, χρησιμοποίησα το SustemCleanup και απενεργοποίησα τις εξής εφαρμογές:

 

S voice, s suggest, chat on, game hub, chrome, yahoo financial, yahoo news, allshare sevice, flipboard

 

Υπάρχουν και άλλες που καλό είναι να απενεργοποιήσω για να τρέχει γρηγορότερα?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εξηγειστε μου λιγο τι συμβαινει με τη μπαταρια ...οκ 4 ωρες το ειχα στα χερια μου (browser me wifi και κανα παιχνιδι)αλλα απο 100 πηγε 30 η μπαταρια...συμβαινει μονο σε μενα η ειναι το φυσιολογικο του??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εξηγειστε μου λιγο τι συμβαινει με τη μπαταρια ...οκ 4 ωρες το ειχα στα χερια μου (browser me wifi και κανα παιχνιδι)αλλα απο 100 πηγε 30 η μπαταρια...συμβαινει μονο σε μενα η ειναι το φυσιολογικο του??

 

Και παλι καλα να λες που κρατησε τοσο ! Εγω εχω την πιο μεγαλη μπαταρια ( 3.000) και με το ζορι μου βγαζει 10 ωρο. Φυσικα με 3-4 ωρες οθονη το οποιο σημαινει οτι το " πειραζω" συνεχεια το κινητο. Επισης μου βγαζει 1,5-2 ωρες ομιλια και φυσικα το ιντερνετ συνεχεια ανοιχτο ( οχι wifi). Οταν ειχα το nexus με τις ιδιες εργασιες στο 4 ωρο μου εκλεινε το κινητο! Θεωρω οτι το Gs 3 εχει την καλυτερη διαχειριση ενεργειας απο ΟΛΑ τα κινητα. Ειχα και Gs 4 και με τα ιδια εκλεινε στις 6 ωρες και μαλιστα με μπαταρια 2.600 ! Οποτε φιλε εισαι μια χαρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά,

 

Φοράω την ROM Revoloution S4 V7.Βασικά φορούσα την V6 και όλα ήταν καλά..Χθές βράδυ έβαλα την v7 (update.zip)και απο τότε δεν μπορω να μπώ στο μενού της samsung (*#0*#)απλα μολις το παταω,μου εξαφανιζεται αυτο που εγραψα και δεν κανει τιποτα.. :( :(.Έκανα πριν restore στην original μιας και ηθελα να παρω τις επαφες μου και όλα οκ.Όταν πήγα στην v6 ξανα,ήταν ΟΚ.Στην v7 το παρουσιάζει μόνο..Μπορεί κάποιος φίλος να με διαφωτίσει,η ακόμα καλύτερα αν έχει την ίδια ROM να το τσεκάρει;

 

Επείσης θα ήθελα βοήθεια με ακόμα 2 θέματα

 

Η RAM Μου,απο τον manager του κινητού ΧΩΡΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ INSTALLED είναι απο τα περιπου 900mb τα 150-200 ελεύθερα!Τι μπορώ να κάνω για αυτό;

 

Στην οθόνη έχω κάνει το ποιο κοινό pixel burn.Το status bar(φενεται στο μπλε φοντο του κρυφου μενου)

 

Αλλά παρατήρησα και κάτι άλλο,Όταν είμαι στο σκοτάδι και πατάω π.χ να ανοίξει μια εφαρμογή και μαυρίζει η οθόνη φένονται κάτι σαν κυλίδες πανω στο μαυρο..Αλλα μόνο τότε..

 

Μήπως είναι κάτι κάτω απο το screen protector και φένεται μόνο εκείνες τις στιγμές; (Όταν π.χ ανοίγει το τηλέφωνο και δίχνει το logo του αν καλυψω με το δακτυλο μου το ασπρο logo που λεει σ3,δηλαδη το φως κρυφτεί φένονται)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Αγόρασα και εγώ πρόσφατα το κινητό και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Όπως διάβασα εδώ, χρησιμοποίησα το SustemCleanup και απενεργοποίησα τις εξής εφαρμογές:

 

S voice, s suggest, chat on, game hub, chrome, yahoo financial, yahoo news, allshare sevice, flipboard

 

Υπάρχουν και άλλες που καλό είναι να απενεργοποιήσω για να τρέχει γρηγορότερα?

 

Πως τις απενεργοποιησες? Νομιζω οτι αυτο που λες γινεται αμα επιλεξεις "επιβολη διακοπης" απο τις ρυθμισεις-διαχειριστης εφαρμογων-ολα εκτος αν αναφερεσαι σε κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά,

 

Φοράω την ROM Revoloution S4 V7.Βασικά φορούσα την V6 και όλα ήταν καλά..Χθές βράδυ έβαλα την v7 (update.zip)και απο τότε δεν μπορω να μπώ στο μενού της samsung (*#0*#)απλα μολις το παταω,μου εξαφανιζεται αυτο που εγραψα και δεν κανει τιποτα.. :( :(.Έκανα πριν restore στην original μιας και ηθελα να παρω τις επαφες μου και όλα οκ.Όταν πήγα στην v6 ξανα,ήταν ΟΚ.Στην v7 το παρουσιάζει μόνο..Μπορεί κάποιος φίλος να με διαφωτίσει,η ακόμα καλύτερα αν έχει την ίδια ROM να το τσεκάρει;

 

Επείσης θα ήθελα βοήθεια με ακόμα 2 θέματα

 

Η RAM Μου,απο τον manager του κινητού ΧΩΡΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ INSTALLED είναι απο τα περιπου 900mb τα 150-200 ελεύθερα!Τι μπορώ να κάνω για αυτό;

 

τα ίδια και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...