Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις άνοιξα το κινητό μου, δείτε τι είδα στην φωτο. https://db.tt/bJrFIntA

έκανα επανεκκίνηση και εξαφανίστηκε. . Τι ασφαλείς λειτουργία ειναι αυτό

 

και εμενα το κανει καμια φορα... δεν εχω ιδεα γιατι γινεται αλλα με με μια επανεκκινηση λυνεται.

 

Είναι όπως την ασφαλή λειτουργία των Windows. Δεν τρέχει κανένα εγκατεστημένο πρόγραμμα στο παρασκήνιο πέραν των stock. Έτσι πχ αν παρατηρείτε battery drain ή κολλήματα μετά από εγκατάσταση εφαρμογής, πριν κατηγορήσετε το κινητό ότι είναι προβληματικό μπαίνετε σε safe mode και βλέπετε πως συμπεριφέρεται. Αν όλα οκ, βγάζετε την προβληματική εφαρμογή και όλα μια χαρά.

 

Επίσης, χρήσιμο είναι αν κολλήσετε κάποιον ιο τύπου ransomware που κλειδώνει το κινητό και ζητάει λεφτά για να το ξεκλειδώσει. Μπαίνετε σε safe mode και απεγκαθιστάτε το ύποπτο πρόγραμμα.

 

Η εκκίνηση σε safe mode στο S3 γίνεται όταν εμφανιστεί το λογότυπο της samsung κατά την εκκίνηση και πατήσουμε το πλήκτρο μείωσης ήχου. Οπότε σε εσάς που μπήκε σε safe mode κατά λάθος κάνατε την διαδικασία που περιέγραψα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μπορουμε χωρις εφαρμογη να μπλοκαρουμε καποιο αριθμο να μην μπορει να μας καλεσει ή να στειλει sms ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε χωρις εφαρμογη να μπλοκαρουμε καποιο αριθμο να μην μπορει να μας καλεσει ή να στειλει sms ???

 

Για να μην μας καλεί: Ανοίγεις dialer, πατάς ρυθμίσεις κλήσεων->Απόρριψη κλήσης, την ενεργοποιείς και βάζεις στη λίστα τους ανεπιθύμητους.

 

Για να μην στέλνει sms: Ανοίγεις τα sms, πατάς ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις ανεπιθύμητων μηνυμάτων (τέρμα κάτω). Το ενεργοποιείς και καταχωρείς τους ανεπιθύμητους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι θα ήθελα να μάθω πως να βλέπω μόνο τις κλήσεις στον dialer μόνιμα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μας καλεί: Ανοίγεις dialer, πατάς ρυθμίσεις κλήσεων->Απόρριψη κλήσης, την ενεργοποιείς και βάζεις στη λίστα τους ανεπιθύμητους.

 

 

Το εκανα εβαλα στην λιστα τον αριθμο του σπιτιου μου δοκιμαστικα αλλα καλεσα απο αυτο το κινητο και καλουσε

 

Ειχα κανει αποθηκευση

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πρεπει να βαλω το λογαριασμο της google(gmail) για κανω εγκραφη στο Dropbox η γινεται να βαλω οποιο μαιλ θελω

 

και κατι αλο τη πρεπει να κανο για να μην κανω κανα γκαφα και χασω τα GB που δινει δωρο

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις οποίο mail θες δεν υπάρχει θέμα όσο για τα gb απλά ακολουθα τα βήματα εγγραφής του Dropbox και θα είσαι οκ!
Link to comment
Share on other sites

και για να μην ανοιγω αλο θεμα βηματα εγκραφης μεσω κινητου και αλη μια ερωτηση εχω της επαφες στο μαιλ αμα της ριξω στο dropox μπορω να της τραβιξω μετα
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις αρχαριου...

Πως κανουμε κλησεις με αποκρυψη?

Ευκολος τροπος να αλλαζουμε πληκτρλογιο απο αγγλικα σε ελληνικα?γιατι τωρα θελει τρια πατηματα.

Μπορουμε να σβηνουμε συγκεκριμενες κλησεις απο το αρχειο κλησεων? Εχω κ αλλες αλλα σας...επηξα!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις αρχαριου...

Πως κανουμε κλησεις με αποκρυψη?

Ευκολος τροπος να αλλαζουμε πληκτρλογιο απο αγγλικα σε ελληνικα?γιατι τωρα θελει τρια πατηματα.

Μπορουμε να σβηνουμε συγκεκριμενες κλησεις απο το αρχειο κλησεων? Εχω κ αλλες αλλα σας...επηξα!

 

#31# και κλιση στον αριθμο που θελουμε αποκρυψη.

 

Το αλλο ειναι και δικο μου ερωτημα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

#31# και κλιση στον αριθμο που θελουμε αποκρυψη.

 

Το αλλο ειναι και δικο μου ερωτημα

 

Κρατάς πατημενη την επαφή που θες απο το αρχείο και μετά επιλέγετε διαγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημενη την επαφή που θες απο το αρχείο και μετά επιλέγετε διαγραφή.

 

Αυτο ομως διαγραφει μονο αυτη την κλιση....Αν εχεις και αλλες κλισεις στην ιδια επαφη ???? Μια μια ειναι δυσκολο μερικες φορες

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δε σας διαγράφουν με swype;

Έτσι είναι εύκολο και γρήγορο.

 

Τι εννοεις ??Με ενδαφερει πολυ !

Το Swype Keyboard το εχω εγκαταστησει

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ομως διαγραφει μονο αυτη την κλιση....Αν εχεις και αλλες κλισεις στην ιδια επαφη ???? Μια μια ειναι δυσκολο μερικες φορες

 

Βάλε τον έχ νταιλερ. Το κάνει αυτό που θες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος LG, αλλά πηρα το S3 δώρο για την κοπέλα μου και το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να το κάνω root για να μπορέσω να επαναφέρω κάποια παιχνίδια με το titanium backup.

Βρήκα τον πλήρη οδηγό για root: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Οι απορίες μου είναι οι εξής:

Αυτό το counter ανεβαίνει και με το root η μόνο με το φλασάρισμα rom?

Τρόπος για unroot υπάρχει, ή μόνο ξαναφλασαρισμα της rom και μηδενισμός του counter?

Επίκειται καμιά αναβάθμιση οπότε να μην προχωρήσω σε root? Αυτό το knox που ακούγεται για το S4, θα ρθει και στο S3?

Τι μου προτείνετε να κάνω?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον έχ νταιλερ. Το κάνει αυτό που θες

 

Τον εχω βαλει μετα απο προταση φιλου εδω αλλα διαγραφει μονο κλισεις μιας ημερας απο μια επαφη και οχι ολλες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω βαλει μετα απο προταση φιλου εδω αλλα διαγραφει μονο κλισεις μιας ημερας απο μια επαφη και οχι ολλες.

 

Εδώ υπάρχει μια λεπτομέρεια που την διαπιστώνω τώρα που λες αυτό. Εμένα μιας και της διαγράφει όλες τις κλήσεις από μια επαφή ενώ σε εσένα όχι τότε έχει άμεση σχέση ο χρόνος εγκατάστασης της εφαρμογής. Εγώ που την έχω μόνιμα την εφαρμογή και άρα έχει καταγράψει ολο το αρχείο μου της διαγράφει ενώ εσύ που το έβαλες φαντάζομαι για λίγο σου διέγραψε αυτές από την στιγμή της εγκατάστασης και μετά. Μπορείς να επιβεβαιώσεις αν έχω δίκιο? Εξάλλου όπως έγραψα σε εμένα το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος LG, αλλά πηρα το S3 δώρο για την κοπέλα μου και το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να το κάνω root για να μπορέσω να επαναφέρω κάποια παιχνίδια με το titanium backup.

Βρήκα τον πλήρη οδηγό για root: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Οι απορίες μου είναι οι εξής:

Αυτό το counter ανεβαίνει και με το root η μόνο με το φλασάρισμα rom?

Τρόπος για unroot υπάρχει, ή μόνο ξαναφλασαρισμα της rom και μηδενισμός του counter?

Επίκειται καμιά αναβάθμιση οπότε να μην προχωρήσω σε root? Αυτό το knox που ακούγεται για το S4, θα ρθει και στο S3?

Τι μου προτείνετε να κάνω?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

υπαρχει το Helium για backup-restore και δεν θελει root!

απλως κατεβασε και αυτο στο pc το οποιο ειναι υποχρεωτικο για να γινει η διαδικασια.

μην μπαινεις σε διαδικασιες root και ζοριζεσαι χωρις λογο...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το Helium για backup-restore και δεν θελει root!

απλως κατεβασε και αυτο στο pc το οποιο ειναι υποχρεωτικο για να γινει η διαδικασια.

μην μπαινεις σε διαδικασιες root και ζοριζεσαι χωρις λογο...

 

Ευχαριστώ για την απαντηση φίλε μου, όμως τα αντίγραφα τα είχα κρατήσει με το titanium, και το προηγούμενο κινητό της το πούλησε. Απλά αν το έκανα root θα έβαζα και το Greenify, οπότε αν έχεις τη διάθεση βοήθα με λίγο σχετικά με τις απορίες μου με το root.

Link to comment
Share on other sites

#31# και κλιση στον αριθμο που θελουμε αποκρυψη.

 

Το αλλο ειναι και δικο μου ερωτημα

 

Thanks. Τον τροπο γιατιςγλωσσες τον βρηκα.πας στο space,και κυλας το δαχτυλο σου και ετσι αλλαζεις γλωσσα.

Ερωτηση.

Εχει λειτουργια σαν τα ταμπλετς που μπορεις να εχεις πολλαλπες εφαρμογες ανοιχτες και να πηγαινεις απο τη μια στη ν αλλη χωρις να βγαινεις απο την πρωτη?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση φίλε μου, όμως τα αντίγραφα τα είχα κρατήσει με το titanium, και το προηγούμενο κινητό της το πούλησε. Απλά αν το έκανα root θα έβαζα και το Greenify, οπότε αν έχεις τη διάθεση βοήθα με λίγο σχετικά με τις απορίες μου με το root.

 

Φυσικα!!! απλως ειπα μηπως ηταν πιο απλο ετσι!

λοιπον...

 

ο counter ανεβαινει με το root στο 1. να σου πω την αληθεια, δεν ξερω αν ανεβαινει και με τις custom roms αλλα δεν παιζει κανενα ρολο καθως απο την στιγμη που παει στο 1 δεν εχεις εγγυηση και για το unroot δεν εχει σημασια αν θα ανεβει κιαλλο. ελπιζω να με καταλαβες.

 

για unroot ισχυει αυτο που ειπες. μηδενισμος counter με triangle away και φλασαρισμα επισημου firmware με odin.

 

μεχρι τον δεκεμβριο περιμενουμε εκδοση android 4.3 που θα περιεχει το knox. εδω πρεπει να συμπληρωσω κατι. με το knox αλλαζει ο bootloader και απο την στιγμη που το κινητο rootαριστει δεν γινεται να επανελθει η εγγυηση.

 

τι σου προτινω εγω να κανεις;

αυτα που θα σου πω, πανω-κατω, αναιρουν οσα ειπα πριν.

 

δεν ειμαι απολυτα βεβαιως αλλα υπαρχει μια αλλη μεθοδος root που δεν ανεβαζει τον counter. λεγεται framaroot και δουλευει σε πολλα κινητα καθως και το s3 μας!

τι κεδιζεις; το unroot γινεται πολυ πιο απλο. απλως μπαινεις στην εφαρμογη supersu και επιλεγεις unroot.

ολα αυτα αν μεινεις στοκ και δεν φλασαρεις τιποτα παραπανω! ουτε καν cwm!

ετσι, μπορεις να κανεις το root, να επαναφερεις τις εφαρμογες σου και να κανεις γρηγορα unroot. (αφου παρεις backup με helium σε περιπτωση που χρειαστεις format)

ξαναλεω! δεν ειμαι σιγουρος για ολα αυτα!

στην χειροτερη περιπτωση κανεις κανονικο unroot, δηλαδη μηδενισμος counter και φλασαρισμα firmware.

 

κοιτα μονο πριν κανεις οτιδηποτε να βρεις το firmware του κινητου και να το κατεβασεις σε περιπτωση που χρειαστει!

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει μια λεπτομέρεια που την διαπιστώνω τώρα που λες αυτό. Εμένα μιας και της διαγράφει όλες τις κλήσεις από μια επαφή ενώ σε εσένα όχι τότε έχει άμεση σχέση ο χρόνος εγκατάστασης της εφαρμογής. Εγώ που την έχω μόνιμα την εφαρμογή και άρα έχει καταγράψει ολο το αρχείο μου της διαγράφει ενώ εσύ που το έβαλες φαντάζομαι για λίγο σου διέγραψε αυτές από την στιγμή της εγκατάστασης και μετά. Μπορείς να επιβεβαιώσεις αν έχω δίκιο? Εξάλλου όπως έγραψα σε εμένα το κάνει.

 

Οχι...Εκανα εκκαθαριστη ισορικου απο dialer και μετα απο τον xdialer διεγραψα τις κλισεις της ομαδας (καπως ετσι το λεει) για την επαφη αλλα δεν τις διαγραφει ολλες και απο το ιστορικο του dialer αλλα μονο απο το δικο του ιστορικο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οχι...Εκανα εκκαθαριστη ισορικου απο dialer και μετα απο τον xdialer διεγραψα τις κλισεις της ομαδας (καπως ετσι το λεει) για την επαφη αλλα δεν τις διαγραφει ολλες και απο το ιστορικο του dialer αλλα μονο απο το δικο του ιστορικο.

 

Δεν ξέρω κάτι άλλο. Ίσως σε εμένα να το κάνει τότε λόγο του ότι έχω την πλήρη έκδοση? Δεν ξέρω. Λογικά αυτό πρέπει να είναι. Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάτι άλλο. Ίσως σε εμένα να το κάνει τότε λόγο του ότι έχω την πλήρη έκδοση? Δεν ξέρω. Λογικά αυτό πρέπει να είναι. Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

 

Κι εγω αγορασα κλειδι για την pro.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...