Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει λειτουργια σαν τα ταμπλετς που μπορεις να εχεις πολλαλπες εφαρμογες ανοιχτες και να πηγαινεις απο τη μια στη ν αλλη χωρις να βγαινεις απο την πρωτη?

 

Κρατάς πατημένο το home button....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως θα δω ττην ένδειξη του counter ? Tks

 

Αν εννοείς του flash counter ,μπες σε download mode .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα!!! απλως ειπα μηπως ηταν πιο απλο ετσι!

λοιπον...

 

ο counter ανεβαινει με το root στο 1. να σου πω την αληθεια, δεν ξερω αν ανεβαινει και με τις custom roms αλλα δεν παιζει κανενα ρολο καθως απο την στιγμη που παει στο 1 δεν εχεις εγγυηση και για το unroot δεν εχει σημασια αν θα ανεβει κιαλλο. ελπιζω να με καταλαβες.

 

για unroot ισχυει αυτο που ειπες. μηδενισμος counter με triangle away και φλασαρισμα επισημου firmware με odin.

 

μεχρι τον δεκεμβριο περιμενουμε εκδοση android 4.3 που θα περιεχει το knox. εδω πρεπει να συμπληρωσω κατι. με το knox αλλαζει ο bootloader και απο την στιγμη που το κινητο rootαριστει δεν γινεται να επανελθει η εγγυηση.

 

τι σου προτινω εγω να κανεις;

αυτα που θα σου πω, πανω-κατω, αναιρουν οσα ειπα πριν.

 

δεν ειμαι απολυτα βεβαιως αλλα υπαρχει μια αλλη μεθοδος root που δεν ανεβαζει τον counter. λεγεται framaroot και δουλευει σε πολλα κινητα καθως και το s3 μας!

τι κεδιζεις; το unroot γινεται πολυ πιο απλο. απλως μπαινεις στην εφαρμογη supersu και επιλεγεις unroot.

ολα αυτα αν μεινεις στοκ και δεν φλασαρεις τιποτα παραπανω! ουτε καν cwm!

ετσι, μπορεις να κανεις το root, να επαναφερεις τις εφαρμογες σου και να κανεις γρηγορα unroot. (αφου παρεις backup με helium σε περιπτωση που χρειαστεις format)

ξαναλεω! δεν ειμαι σιγουρος για ολα αυτα!

στην χειροτερη περιπτωση κανεις κανονικο unroot, δηλαδη μηδενισμος counter και φλασαρισμα firmware.

 

κοιτα μονο πριν κανεις οτιδηποτε να βρεις το firmware του κινητου και να το κατεβασεις σε περιπτωση που χρειαστει!

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Μου έλυσες όλες τις απορίες. Να σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι απολυτα βεβαιως αλλα υπαρχει μια αλλη μεθοδος root που δεν ανεβαζει τον counter. λεγεται framaroot και δουλευει σε πολλα κινητα καθως και το s3 μας!

 

Το faramroot δεν δουλεύει μετά την τελευταία ενημέρωση που έδωσε η samsung στην 4.1.2 την XMG4.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το faramroot δεν δουλεύει μετά την τελευταία ενημέρωση που έδωσε η samsung στην 4.1.2 την XMG4.

 

ναι, το εχω ακουστα... αλλα εφοσον δεν πειραζει το συστημα, αξιζει μια δοκιμη και σιγουρα αξιζε να το αναφερω. ;)

το λες απο προσωπικη εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μου ειρθε μηνημα οτι καποια προγραμματα εχει βγει up date το εχο ρυθμισμενο να μην της κανει αυτοματα αλλα τωρα μετανιοσα και δεν ξερω που θα βρω παλι την ειδοπηοιση δεν την βγαζει πλεων
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις, έχει κάποια ρύθμιση, όταν έχεις ειδοποίηση (Χαμένη κλήση, sms, κλπ), και το εχεις κάπου αφημένο, με το που το πιάνεις στα χέρια σου,να δονείται.

πως το κάνουμε?

πείτε και κανά άλλο τέτοιο κολπο :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις, έχει κάποια ρύθμιση, όταν έχεις ειδοποίηση (Χαμένη κλήση, sms, κλπ), και το εχεις κάπου αφημένο, με το που το πιάνεις στα χέρια σου,να δονείται.

πως το κάνουμε?

πείτε και κανά άλλο τέτοιο κολπο :) :) :)

 

Ρυθμίσεις, Κίνηση και τσεκάρεις το Έξυπνη Ειδοποίηση

 

Σε αυτό το μενού έχει τέτοιου τύπου ρυθμίσεις. Ανάλογα με τι σε βολεύει, τσεκάρεις.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μου ειρθε μηνημα οτι καποια προγραμματα εχει βγει up date το εχο ρυθμισμενο να μην της κανει αυτοματα αλλα τωρα μετανιοσα και δεν ξερω που θα βρω παλι την ειδοπηοιση δεν την βγαζει πλεων

 

Μπες τότε στο playstore, ρυθμίσεις--> εφαρμογές και θα δεις ποιες θέλουν update.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο χάθηκε το ΕΜΕΙ μου. Κοιτάζω στο φάκελο EFS και είναι κενός. Έχω κάνει EFS backup. Στον σχετικό φάκελο έχουν σωθεί δύο αρχεία (μάλλον από διαφορετικό backup καθώς έχουν στην ονομασία τους διαφορετικές ημερομηνίες) που έχουν κατάληξη .tar.gz Θυμάται κανείς ποια διαδικασία ακολουθώ για να διορθώσω το πρόβλημα? Έχει σημασία ποιο από τα δύο backup θα χρησιμοποιήσω (βλέπω πάντως ότι το μέγεθος τους έχει μια μικρή διαφορά άρα πιθανώς και το περιεχόμενό τους να είναι διαφορετικό). Μάλλον δεν έχω κρατήσει backup από το τελευταίο (πριν κάποιους μήνες) φλασάρισμα ρομ. Πρέπει το backup να ταιριάζει με τη ρομ για κάποιο λόγο ή δεν παίζει ρόλο? Επίσης που κρατάει το efs backup η omega μήπως υπάρχει και κανένα άλλο backup? Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Υ.Γ. Προς το παρόν το τηλ δουλεύει (δεν ξέρω αν θα έπρεπε να είχε πρόβλημα με τον πάροχο) και φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να κάνω restart μήπως και δεν ξεκινάει μετά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον εκανα λαλακια ειχα αγορασει το εν λογω κινητο...φορουσε μια καστομ ρομ.. πηγα χθες να περασω μια ρομ επισημη και πλεον δεν πιανει σημα με την ελληνικη καρτα. Πριν επιανε κανονικα! Τι μπορω να κανω για να ξαναδουλεψει το κινητο?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον εκανα λαλακια ειχα αγορασει το εν λογω κινητο...φορουσε μια καστομ ρομ.. πηγα χθες να περασω μια ρομ επισημη και πλεον δεν πιανει σημα με την ελληνικη καρτα. Πριν επιανε κανονικα! Τι μπορω να κανω για να ξαναδουλεψει το κινητο?

 

Βάλε το modem που είχε η custom. Μάλλον θα είχε το ποιο τελευταίο.

Υπάρχουν όλα τα modem στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το εχω μπροστα μου υπαρχει καποια ρομ που μπορω να κατεβασω και να δουλευει σιγουρα? Οποιαδήποτε ρομ δε με ενδιαφέρει
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το εχω μπροστα μου υπαρχει καποια ρομ που μπορω να κατεβασω και να δουλευει σιγουρα? Οποιαδήποτε ρομ δε με ενδιαφέρει

 

Βάλε αυτή που είχες.

Αν κάνεις την απλή αναζήτηση στο google,

Lost imei flash flash modem και διαβάσεις, θα καταλάβεις γιατί έγινε και τι ρομ ή μόντεμ χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ηξερα ποιαν ειχα! Αχχχ αυτη η ασχετοσυνη μας!!!!

[ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ] Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S III

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

United kindom H3G ειναι το κινητο

Κατέβασε την από SamMobile http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9300&pcode=H3G#firmware

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω μιχαλη. Μια ερωτηση τελευταια ...φαινετα απο καπου αν ειναι κλειδωμενο σε καποιο παροχο ?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ειδα μεσω kies οτι το κινητο μου ειναι για Γαλλια.

 

XEF France

 

Θυμαμαι παλια σε ΗΤC android οτι μπορουσαμε να κατεβασουμε ενα αρχειο και να επαναφερουμε το κινητο σε εργοστασιακη κατασταση αν δεν γινοταν με αλλο τροπο με συνδεση του κινητου με usb στον υπολογιστη.

 

Στο S3 υπαρχει καποια τετοια δυνατοτηα ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο χάθηκε το ΕΜΕΙ μου. Κοιτάζω στο φάκελο EFS και είναι κενός. Έχω κάνει EFS backup. Στον σχετικό φάκελο έχουν σωθεί δύο αρχεία (μάλλον από διαφορετικό backup καθώς έχουν στην ονομασία τους διαφορετικές ημερομηνίες) που έχουν κατάληξη .tar.gz Θυμάται κανείς ποια διαδικασία ακολουθώ για να διορθώσω το πρόβλημα? Έχει σημασία ποιο από τα δύο backup θα χρησιμοποιήσω (βλέπω πάντως ότι το μέγεθος τους έχει μια μικρή διαφορά άρα πιθανώς και το περιεχόμενό τους να είναι διαφορετικό). Μάλλον δεν έχω κρατήσει backup από το τελευταίο (πριν κάποιους μήνες) φλασάρισμα ρομ. Πρέπει το backup να ταιριάζει με τη ρομ για κάποιο λόγο ή δεν παίζει ρόλο? Επίσης που κρατάει το efs backup η omega μήπως υπάρχει και κανένα άλλο backup? Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Υ.Γ. Προς το παρόν το τηλ δουλεύει (δεν ξέρω αν θα έπρεπε να είχε πρόβλημα με τον πάροχο) και φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να κάνω restart μήπως και δεν ξεκινάει μετά.

 

Κανείς δεν έχει κάνει EFS restore?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει κάνει EFS restore?

 

Ανάλογα με τον τρόπο που έκανες το backup, κάνεις και το restore.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

την τελευταία βδομάδα το adfree δεν μου δουλεύει. κατέβασα χθες το adblock plus αλλα θελει κατι ρυθμίσεις τις έκανα αλλά βλεπω ότι δουλεύει οποτε του καπνίσει. εχει βαλει κανεις κατι αλλο?η κάτι που ίσως το προσπερνώ πείτε μου:O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

την τελευταία βδομάδα το adfree δεν μου δουλεύει. κατέβασα χθες το adblock plus αλλα θελει κατι ρυθμίσεις τις έκανα αλλά βλεπω ότι δουλεύει οποτε του καπνίσει. εχει βαλει κανεις κατι αλλο?η κάτι που ίσως το προσπερνώ πείτε μου:O

 

Το adaway κατέβασε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...