Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

 

 

 

Αλλά παρατήρησα και κάτι άλλο,Όταν είμαι στο σκοτάδι και πατάω π.χ να ανοίξει μια εφαρμογή και μαυρίζει η οθόνη φένονται κάτι σαν κυλίδες πανω στο μαυρο..Αλλα μόνο τότε..

 

 

 

 

 

Μήπως είναι κάτι κάτω απο το screen protector και φένεται μόνο εκείνες τις στιγμές; (Όταν π.χ ανοίγει το τηλέφωνο και δίχνει το logo του αν καλυψω με το δακτυλο μου το ασπρο logo που λεει σ3,δηλαδη το φως κρυφτεί φένονται)

 

 

 

 

 

Συμβαίνει σχεδόν σε όλες τις amoled.μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να αποκτήσουμε την εφαρμογη του S4,s health στο s3 μας?

 

Κανε ένα backup και δοκιμασε

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα κάτι πιο εύκολο αλλά αν δεν υπάρχει δεν πειράζει.Ευχαριστώ πάντως

Αν ψάξεις στο google θα βρεις κάποια apk από την συγκεκριμένη εφαρμογή ,αλλά όσοι προσπάθησαν να τα περάσουν έχασαν status bar και κάποια άλλα προβλήματα ,γιαυτό σου έδωσα ίσως την ποιο σίγουρη λύση που γνωρίζω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως τις απενεργοποιησες? Νομιζω οτι αυτο που λες γινεται αμα επιλεξεις "επιβολη διακοπης" απο τις ρυθμισεις-διαχειριστης εφαρμογων-ολα εκτος αν αναφερεσαι σε κατι αλλο...

 

Τις απενεργοποίησα από την εφαρμογή systemcleanup.

Έχω κάνει root βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ειναι ιδιο με το πιο πανω ποστ μου:happy:

 

οχι δεν ειναι το ιδιο. με την επιβολη σταματαει προσωρινα η εφαρμογη κ μετα ξανα σηκωνεται. με το freeze την παγωνεις και δεν ξεκκιναει απο μονη της καθως και αν θελεις την διαγραφεις και τελειως.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ειναι ιδιο με το πιο πανω ποστ μου:happy:

 

Νομίζω είναι το ίδιο, απλά το SystemCleanup το λέει απενεργοποίηση.

Πάντως έχει και άλλες επιλογές (όπως πχ disable auto start) οι οποίες δεν υπάρχουν στον system manager

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η απενεργοποιηση, μια χαρά κάνεις και έτσι δουλειά
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι το ιδιο. με την επιβολη σταματαει προσωρινα η εφαρμογη κ μετα ξανα σηκωνεται. με το freeze την παγωνεις και δεν ξεκκιναει απο μονη της καθως και αν θελεις την διαγραφεις και τελειως.

 

Τωρα καταλαβα τι κανει;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Παιδια λογο χρονου για να μην ψαχνω...μπορει καποιος να μου δωσει εναν οδηγο για ΡΟΟΤ στα Ελληνικα ; Επισης ειναι ευκολο και ακινδυνο ; Ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Παιδια λογο χρονου για να μην ψαχνω...μπορει καποιος να μου δωσει εναν οδηγο για ΡΟΟΤ στα Ελληνικα ; Επισης ειναι ευκολο και ακινδυνο ; Ευχαριστω !

 

υπαρχει Πλήρης οδηγός για root στο φορουμ.

ειναι πολυ ευκολο αλλα για πρωτη φορα θελει ΠΟΛΥ ιδιαιτερη προσοχη. διαβασε το και ξαναδιαβασε το μεχρι να το κατανοησεις πληρως. βεβαιωσου οτι εχεις drivers και ολα τα απαραιτητα αρχεια και ξεκινα.

καλυτερα κατεβασε και το firmware του κινητου σου απο πριν για σιγουρια.

αλλα να ξερεις οτι ακινδυνο δεν ειναι. ομως παντα υπαρχει το unroot οποτε μην μου αγχωνεσαι... :)

απλως προσεξε να το κανεις σωστα και μολις γινει το root το πρωτο πραγμα που κανεις ειναι backup τον efs! ειναι οτι πιο πολυτιμο στο κινητο μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Καμία εφαρμογή- η τροπος,να κανω το σ3 να διαχειριζεται καλυτερα την ραμ;;;;

 

έχω revoloution s4 v7 και απ το πρωτο μπουτ χρησιμοποιει κοντα τα 800 απ τα 900μβ!!

Link to comment
Share on other sites

Η ελεύθερη μνήμη του δικού μου, έχω απλά απενεργοποιηση κάποιες εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ, μανισια ρομ χωρίς απολύτως καμμία επέμβαση root κλπ
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Καμία εφαρμογή- η τροπος,να κανω το σ3 να διαχειριζεται καλυτερα την ραμ;;;;

 

έχω revoloution s4 v7 και απ το πρωτο μπουτ χρησιμοποιει κοντα τα 800 απ τα 900μβ!!

 

δοκιμασε greenify!

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβός κάνει το Greenify?

 

Κλεινει τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο αλλα πρεπει να εισαι ρουτ για να το εγκαταστησεις.

Link to comment
Share on other sites

Η ελεύθερη μνήμη του δικού μου, έχω απλά απενεργοποιηση κάποιες εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ, μανισια ρομ χωρίς απολύτως καμμία επέμβαση root κλπ

 

Δεν εμφανίζονται ξανά μετά απο ώρα? Μπορείς να τις ξαναεπαναφέρεις/επανενεργοποιήσεις; Ποιες έχεις απενεργοποιήσει και τι πατάς για να γίνει αυτό;

Πολλές ερωτήσεις αλλά αν μας απαντήσεις θα μας βοηθήσεις πολύ..

 

Κάτι ακόμα..αν απενεργοποιήσουμε ότι άχρηστο πρόγραμμα υπάρχει και οτι δεν χρησιμοποιούμε, αυξάνεται η διάρκεια της μπαταρίας-βγάζει περισσότερες ώρες αυτονομίας η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εμφανίζονται, και άμα θέλω να τις ενεργοποιήσω απλά πατάω το ενεργό κουμπί στις εφαρμογές

 

Δίνω και φώτο

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εμφανίζονται, και άμα θέλω να τις ενεργοποιήσω απλά πατάω το ενεργό κουμπί στις εφαρμογές

 

Δίνω και φώτο

 

Αυτό μιλάμε είναι να κάτσεις να το στείλεις στην Samsung να δει τι σαβούρα υπάρχει στο tw.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα το κινητό μου, δείτε τι είδα στην φωτο. https://db.tt/bJrFIntA

έκανα επανεκκίνηση και εξαφανίστηκε. . Τι ασφαλείς λειτουργία ειναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα το κινητό μου, δείτε τι είδα στην φωτο. https://db.tt/bJrFIntA

έκανα επανεκκίνηση και εξαφανίστηκε. . Τι ασφαλείς λειτουργία ειναι αυτό

 

και εμενα το κανει καμια φορα... δεν εχω ιδεα γιατι γινεται αλλα με με μια επανεκκινηση λυνεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...