Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο που το nexus είναι pure android χωρίς τα καλουδια της Samsung αν όμως τα χρειαζεσαι.. Πάντως στα 280 ευρώ και το s3 είναι κινηταρα.. Εγώ που το έχω αν επαιρνα σήμερα πάντως θα επαιρνα κινεζικο. Σε αυτά τα λεφτά παίρνεις με 2 γίγα Ραμ και καινούργιο επεξεργαστή που απλα παει σφαίρα.

 

Κι εγω κινέζικο..2 μπαταριες στη συσκευασια-μεγαλυτερη οθονη-2γιγα ραμ - 13αρα καμερα(δεν ξέρω αν είναι καλύτερη)-καλύτερο επεξεργαστή..αλλά οχι εγγύηση κπλ,κλπ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για την μπαταρία δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατι δεν το έχω αλλα μ' αρεσει και θέλω να το αγορασω!! Καλύτερες επιλογές υπάρχουν το Nexus 4 και το optimus G! Αλλα για το optimus G δεν θα στο πρότεινα μιας και αργουν-δεν περνούν αναβάθμισης απο την LG! Το nexus 4 πάλι ειναι πολυ καλό κινητό σε αυτά τα λεφτά ίσως και το καλύτερο θα έλεγα και περνάει κατευθείαν τις αναβάθμισης απο την Google οπότε δεν θα έχεις θέμα με το nexus και στο προτείνω με 1000!!

 

Αν προτεινεις σε κοσμο να παρει nexus για καλυτερη αυτονομια, τοτε τους παραπληροφορεις.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενδιαφερει να παρω κινεζικο κινητο. θα δω και το nexus 4 για να τα συγκρινω. Οποιος αλλος εχει γνωμη για τα 2 αυτα κινητα ή εχει και καποιο αλλο να προτεινει ας βοηθησει Edited by herc7387
Link to comment
Share on other sites

:!: Δεν είναι εδω το κατάλληλο θέμα για τέτοιες ερώτησης ,παρακαλώ να συνεχίσετε στο επιλογή συσκευής .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι

Θελω να παρω μια micro sdhc 64gb class 10,αλλα δεν ξερω αν θα τη δεχθει το s3.Τι λετε;

 

στο xda γραφουν πολλοι οτι χρησιμοποιηουν 64 gb καρτα απλα επρεπε να τη φορμαρουν σε fat 32 στον υπολογιστη τους.

εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1915385

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι

Θελω να παρω μια micro sdhc 64gb class 10,αλλα δεν ξερω αν θα τη δεχθει το s3.Τι λετε;

 

Παίζει σίγουρα σε fat32.

Εγώ ίσως την είχα και σε exfat.

Κάπου το είχα γράψει παλιότερα. Τώρα δε θυμάμαι σίγουρα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πλέον διατίθεται προς πώληση το S3 4G (9305) αλλά νομίζω πως αν είναι σήμερα να αγοράσει κάποιος το S3 variant είναι καλύτερα να πάει στο 4G που έχει 2 GB ram. Συγκρίνοντας τα 2 τηλέφωνα, η διαφορά είναι αισθητή κυρίως λόγω ram
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πλέον διατίθεται προς πώληση το S3 4G (9305) αλλά νομίζω πως αν είναι σήμερα να αγοράσει κάποιος το S3 variant είναι καλύτερα να πάει στο 4G που έχει 2 GB ram. Συγκρίνοντας τα 2 τηλέφωνα, η διαφορά είναι αισθητή κυρίως λόγω ram

 

και γιατι να μην παρει το s4 το μεγαλο που ειναι στην ιδια τιμή;;;

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα,

 

Θέλω να βάλω custom rom στο πολυαγαπημένο μου S3 I9300 Cosmote.

 

Ποιά προτείνετε;Μου έχει γυαλίσει του s4 η original 4.2 (μεσα στο καλοκαιρι οταν ειχε βγει η φημη οτι θα περνε 4.2 μπορουσες να την φλασαρεις μεσω odin αν δεν κανω λαθος)

 

Είναι stable?

Υπάρχει καμία καλύτερη ported απο s4 και όχι full custom?

 

Που μπορώ να τη βρώ;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα,

 

Θέλω να βάλω custom rom στο πολυαγαπημένο μου S3 I9300 Cosmote.

 

Ποιά προτείνετε;Μου έχει γυαλίσει του s4 η original 4.2 (μεσα στο καλοκαιρι οταν ειχε βγει η φημη οτι θα περνε 4.2 μπορουσες να την φλασαρεις μεσω odin αν δεν κανω λαθος)

 

Είναι stable?

Υπάρχει καμία καλύτερη ported απο s4 και όχι full custom?

 

Που μπορώ να τη βρώ;

Ευχαριστω!

 

δεν την εχω δοκιμασει, αλλα αυτη φαινεται καλη.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2311671

Link to comment
Share on other sites

δεν την εχω δοκιμασει, αλλα αυτη φαινεται καλη.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2311671

Η συσκευη να φανταστω πρεπει να ναι οπως δίποτε rootαρισμενη και με CWM μεσα έτσι;κλασσικά..

γνωριζεις αν εχει τα features της καμερας;

Επείσης δίαβασα επειδή είναι για ενα πιο καινούριο modem κάτι πρέπει να κάνω που δεν κατάλαβα..:p

 

Το λέει στο 3ο άρθρο του link που μου στιλες.Αν μπορεις εξήγησέ μου το..

 

Εσυ τι ρομ τρεχεις;ποια η γνωμη σου;

 

Φοραω ρομ xella cosmote ,μπορω αντι αυτη αν δεν μ κανει κλικ η revoloution να βαλω την ελληνικη αλλα την international version,που δηλαδη δεν εχει τα logos της cosmote?γιατι βλαιπω αλλο κωδικο modem :(

Edited by giannisma_1998
Link to comment
Share on other sites

δεν την εχω δοκιμασει, αλλα αυτη φαινεται καλη.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2311671

 

γνωριζεις αν εχει τα features της καμερας;

 

Εσυ τι ρομ τρεχεις;ποια η γνωμη σου;

 

Φοραω ρομ xella cosmote ,μπορω αντι αυτη αν δεν μ κανει κλικ η revoloution να βαλω την ελληνικη αλλα την international version,που δηλαδη δεν εχει τα logos της cosmote?γιατι βλαιπω αλλο κωδικο modem :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

 

Δοκιαμασα χθες το δικο μου και μιας φιλης και βγαλαμε την ιδια φωτο απο ιδια αποσταση με διαφορα λιγων δευτερολεπτων.

 

Η δικια μου ειναι εμφανως κατωτερη ...Της φιλης ειναι με πιο ζωντανα χρωματα.

 

Και στα δυο κινητα ειχαμε κανει επαναφορα αρχικων ρυθμισεων στην καμερα.

 

Τι μπορει να συμβαινει ? Ειχα καθαρισει τον φακο.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

και γιατι να μην παρει το s4 το μεγαλο που ειναι στην ιδια τιμή;;;

 

δεν είναι ίδια η τιμή.έχουν 80Ευρώ διαφορά

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μου εμφανίστηκε αυτή η ρωγμή κάτω απο τα πλήκτρα της έντασης χωρίς λόγο και χωρίς να πέσει κατω το κινητό. Νομίζω ότι το συγκεκριμένο πλαστικό δεν αλλάζει γιατί αποτελεί μέρος του σασί. Έχει τύχη σε κανένα κάτι παρόμοιο; Το τηλέφωνο είναι στην εγγύηση.

https://db.tt/9rodKlKa

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε τρελο δίλημμα να δώσω τον γαλαξια για το nexus 4. Καμοια πρόταση ? Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι ίδια η τιμή.έχουν 80Ευρώ διαφορά

 

Προφανώς και δεν εχουν 80 ευρώ διάφορα!

S3 lte -> http://www.skroutz.gr/s/2588321/Samsung-Galaxy-S-III-i9305-16GB-LTE-Non-Regional.html

399,99€

 

S4 -> http://www.skroutz.gr/s/3034682/Samsung-Galaxy-S4-i9505-16GB.html

418,08€

 

Μάλλον δεν εχει ψάξει καλά το θέμα!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε τρελο δίλημμα να δώσω τον γαλαξια για το nexus 4. Καμοια πρόταση ?

 

Πολυ ανώτερο απο το S3!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ανώτερο απο το S3!

 

εκτος αν θες υποδοχη sd που για εμενα τουλαχιστον ειναι βασικο. δεν τη βγαζω με 12/13gb διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω 180 επαφες απο ενα sony ericson satio σε ενα s3. πηγα να αντιγραψω τις επαφες απο την μνημη του satio στην καρτα σιμ και δεν το κανει. μονο 6 περασε. οποτε τι κολπο κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...