Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος S3 και εγώ ήθελα να ρωτήσω έχει αλλάξει κανείς ποτέ το gorilla glass? Το αγόρασα μεταχερισμένο με σπασμένο το glass και έχω βρει τα ανταλακτικά και όσους ροτάω σφυράνε κλέφτικα. Έχω δει βίντεο στο youtube αλλά άμα έχει κάποιος εμπειρία από Θεσσαλονίκη θα με βοηθούσε πολύ! Ευχαριστώ!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια

Σημερα παρελαβα το sgs3 απο πλαισιο το 32gb. Το κουτι απεξω γραφει διανομεας vodafone και μεσα εχει ενα widget vodafone και μερικες εφαρμογες τις vodafone.

 

Αυτο τι σημαινει? Μπορω να σβησω/απεγκαταστησω τις εφαρμογες αφοβα?

 

Το τηλεφωνο παιρνει τις αναβαθμισεις ελευθερα η πρεπει να περιμενω την vodafone(αν δεν κανω root)?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια

Σημερα παρελαβα το sgs3 απο πλαισιο το 32gb. Το κουτι απεξω γραφει διανομεας vodafone και μεσα εχει ενα widget vodafone και μερικες εφαρμογες τις vodafone.

 

Αυτο τι σημαινει? Μπορω να σβησω/απεγκαταστησω τις εφαρμογες αφοβα?

 

Το τηλεφωνο παιρνει τις αναβαθμισεις ελευθερα η πρεπει να περιμενω την vodafone(αν δεν κανω root)?

 

Ευχαριστω

Το τηλέφωνο ειναι branded (vodafone) και μπορεις να απεγκαταστησεις αυτα που επιτρέπονται αρκεί να γίνεις root

Applications safe to remove https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0

Αναβαθμίσεις θα παίρνεις απο vodafone και δεν χρειαζεται να γίνεις root για να το αλλάξεις αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Πηγαινοντας ρυθμισεις>διαχειριστης εφαρμογων>ολα και ανοιγοντας μια εφαρμογη , δυο απο τις επιλογες που υπαρχουν ειναι "επιβολη διακοπης" και "διαγραφη μνημης cashe". Τι κανει το καθενα απο αυτα;
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ειναι branded (vodafone) και μπορεις να απεγκαταστησεις αυτα που επιτρέπονται αρκεί να γίνεις root

Applications safe to remove https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0

Αναβαθμίσεις θα παίρνεις απο vodafone και δεν χρειαζεται να γίνεις root για να το αλλάξεις αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

Ειναι λογικο οτι το πλαισιο πουλαει branded κινητα? Μπορω να το επιστρεψω και να ζητησω unbranded? Τι παιζει με την ολη κατασταση γιατι μεχρι τωρα αγοραζα απο το apple store uk και δεν εχω ξαναπαρει κινητο απο ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

κ εγω ενας δυστυχης κατοχος του ειμαι,δυστυχως δεν αντεξε σε πτωση απο μηχανη η οθονη του,πληροφορικα το κοστος φτανει τα 200 ευρο. προσοχη σε οσους σου λενε 160...εωοουν χωρις τους αισθητηρες,μετα θα χρειαστεις αλλα 40 ευρο γι αυτο το θεμα. κ δεν νομιζω να εμπιστευτεις "οποιον να ναι'' για ενα τετοιο θεμα!δε μιλαμε φανταζομαι για ενα...κουμπωμα ξεκουμπωμα οθονης οποτε για εμενα η μοναδικη λυση ακουει στο ονομα samsung
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα

σήμερα έκανα nanndroid backup και μου έβγαλε το ακόλουθο μήνυμα

 

<< CWM-based Recovery v5.5.04 : : CF -v1.5

sd card spacefree :13362MB

backing up boot image....

backing up recovery image...

backing up system ....

backing up data

No / sdcard/ . andriod_secure found.skipping backup of applications on external storage

Backing upa cache.....

No sd-ext found skipping backup of sd-ext

generating md5 sum...

 

backup complete

 

τα bolt τα έκανα εγω και το ερωτημα είναι τι ενοει δεν βρηκε sdcard αφού υπάρχει

και δευτερον το external storage δεν είναι το ίδιο με την sd card?

 

Για το οτι δεν βρηκε sd card/.android_secure σου απαντησαν ηδη.

Οσον αφορα το sd-ext εννοει το ext partition της καρτας και οχι το FAT32, σε περιπτωση που το εχει δημιουργησει ο χρηστης για να μεταφερει μερος των εφαρμογων ή/και της ROM. Αυτο εχει χρηση για κινητα που εχουν μικρη εσωτερικη μνημη, στο S3 δεν υπαρχει τετοιο θεμα οποτε τα παρακαμπτει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!Εχω το samsung galaxy s3 και εχω ενα θεματακι!Επειδη το κινητο τραβαει εξωπραγματικες φωτο με απιστευτα χρωματα και αναλυση μολις τις περναω στον υπολογιστη μου αλλοιωνεται παρα πολυ η εικονα λες και τις εχω τραβηξει με παλιο κινητο.Υπαρχει τροπος να τις περναω στον υπολογιστη και να εχουν καλυτερη αναλυση?γιατι δεν γινεται να τις κραταω ολες στο κινητο γιατι ειναι απειρες και θα μπλοκαρει το κινητο!ευχαριστω παρα πολυ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!Εχω το samsung galaxy s3 και εχω ενα θεματακι!Επειδη το κινητο τραβαει εξωπραγματικες φωτο με απιστευτα χρωματα και αναλυση μολις τις περναω στον υπολογιστη μου αλλοιωνεται παρα πολυ η εικονα λες και τις εχω τραβηξει με παλιο κινητο.Υπαρχει τροπος να τις περναω στον υπολογιστη και να εχουν καλυτερη αναλυση?γιατι δεν γινεται να τις κραταω ολες στο κινητο γιατι ειναι απειρες και θα μπλοκαρει το κινητο!ευχαριστω παρα πολυ!

 

Απλά ο υπολογιστής σου δεν έχει amoled οθόνη στα 306ppi.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!Εχω το samsung galaxy s3 και εχω ενα θεματακι!Επειδη το κινητο τραβαει εξωπραγματικες φωτο με απιστευτα χρωματα και αναλυση μολις τις περναω στον υπολογιστη μου αλλοιωνεται παρα πολυ η εικονα λες και τις εχω τραβηξει με παλιο κινητο.Υπαρχει τροπος να τις περναω στον υπολογιστη και να εχουν καλυτερη αναλυση?γιατι δεν γινεται να τις κραταω ολες στο κινητο γιατι ειναι απειρες και θα μπλοκαρει το κινητο!ευχαριστω παρα πολυ!

 

Πως το καταφέρνεις αυτο, πως μεταφέρεις τις φωτογραφίες?

Link to comment
Share on other sites

Πως το καταφέρνεις αυτο, πως μεταφέρεις τις φωτογραφίες?

 

Μπορεις ειτε μεσω bluetooth ειτε μεσω του καλωδιου. Δεν μπορεις να συνδεσεις το κινητο? Τι προβλημμα εχεις? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ειτε μεσω bluetooth ειτε μεσω του καλωδιου. Δεν μπορεις να συνδεσεις το κινητο? Τι προβλημμα εχεις? :worry:

 

Των ρωτάει με τι τρόπο τις μεταφέρει και καταφέρνει και τις "χαλάει".

Όχι για να μάθει πως μεταφέρονται γενικά οι φωτογραφίες :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρέα θα ήθελα να ρωτησω αν είχε ποτέ καποιος προβλημα με τα ακουστικά ενω δείχνει οτι συνδεονται δν παίζουν ποτε οτι και ακουστικα να βαλω όπως και τα γνησια

[sIGPIC][/sIGPIC]

MY HPI RS4 3.........

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρέα θα ήθελα να ρωτησω αν είχε ποτέ καποιος προβλημα με τα ακουστικά ενω δείχνει οτι συνδεονται δν παίζουν ποτε οτι και ακουστικα να βαλω όπως και τα γνησια

 

Μάλλον πας για service αν είναι όπως τα λες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ξερει κανεις πως: απενεργοπιουμε καθε φορα που πας να κανεις login στο facebook να βγαινει το notification να κανεις join την σελιδα της samsung s3?

καθε φορα πρεπει να κανω cancel κ ξανα βγαινει την επομενη, με εχει τραλανει :wacko::wacko:!

Θελω να το βγαλω εντελος, δεν θελω να βγαινει πια, αυτο σημβαινει απο τοτε που εβαλα την jelly bean...

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

Πως το καταφέρνεις αυτο, πως μεταφέρεις τις φωτογραφίες?

 

τις μεταφερω μεσω του καλωδιου!αποκοπη-επικολληση!υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

 

Απλά ο υπολογιστής σου δεν έχει amoled οθόνη στα 306ppi.

 

μπορεις να μου εξηγησεις τι ακριβως ειναι αυτο και αν μπορω να το αλλαξω?Εχω laptop compaq presario.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου εξηγησεις τι ακριβως ειναι αυτο και αν μπορω να το αλλαξω?Εχω laptop compaq presario.

 

Χεχε.. Η τεχνολογία super amoled που έχει η οθονη του κινητού (και δείχνει πιο ζωντανά τα χρώματα) δεν υπάρχει σε καμία οθόνη υπολογιστή. Με αυτό που σου είπε ο φίλος, εννοεί οτι είναι ακριβώς ίδια η εικόνα αυτή που έχεις μεταφέρει αλλά φαίνεται διαφορετικά σε κάθε συσκευή, ανάλογα την οθόνη της.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρέα θα ήθελα να ρωτησω αν είχε ποτέ καποιος προβλημα με τα ακουστικά ενω δείχνει οτι συνδεονται δν παίζουν ποτε οτι και ακουστικα να βαλω όπως και τα γνησια

 

Σιγουρεψου οτι τα πατησες καλα μεσα με δυναμη.

Το 99% τον περιπτωσεων (σε ολες τις συσκευες) απλα δεν τα παταει για να κουμπωσουν :)

Link to comment
Share on other sites

Χεχε.. Η τεχνολογία super amoled που έχει η οθονη του κινητού (και δείχνει πιο ζωντανά τα χρώματα) δεν υπάρχει σε καμία οθόνη υπολογιστή. Με αυτό που σου είπε ο φίλος, εννοεί οτι είναι ακριβώς ίδια η εικόνα αυτή που έχεις μεταφέρει αλλά φαίνεται διαφορετικά σε κάθε συσκευή, ανάλογα την οθόνη της.

 

α ωραια τελεια!οποτε δεν γινεται να φαινονται το ιδιο αψογες στον υπολογιστη με τιποτα ε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

χθες παρελαβα το galaxy s3, Και ως καινουριος, εχω καποιες αποριες...

 

οποιος μπορει και σε P.m. θα ειμαι ιδιαιτερα υποχρεος...

 

1) βλεπω μια φωτογραφια στο fb, Η στο ιντερνετ, πως μπορω να την αποθηκευσω στο κινητο μου επιτοπου?

 

2) υπαρχει καποιος ελληνικος writer , για μηνυματα , ωστε να μπορω να χρησιμοποιω και μικρα γραμματα κατα την συνταξη και οχι υποχρεωτικα κεφαλαια?

 

3) εχω κοσμοτε, για να μπορεσω να χρησιμοποιησω το 3g δικτυο και να σερφαρω με τα GB της κοσμοτε οταν δεν πιανω wifi, χρειαζεται καποια ειδικη ρυθμιση?

 

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Βασιλης

Link to comment
Share on other sites

Γεια,

Μολις εκανα update σε jelly bean και προσπαθω να βρω το account and sync για να βαλω το gmail πχ να αναεωνεται καθε 30 λεπτα. Δεν μπορω να το βρω! Η auto sync η off!

 

Επισης στις επαφες, εκει που εχει ολα τα γραμματα για να επιλεξεις πχ M και να σε παει στις επαφες που αρχιζουν απο Μ μου τα βγαζει μονο στα αγγλικα. Γλωσσα δοκιμασα και ελληνικα αλλα δεν αλλαζει εκει...

 

Καμια ιδεΑ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια,

Μολις εκανα update σε jelly bean και προσπαθω να βρω το account and sync για να βαλω το gmail πχ να αναεωνεται καθε 30 λεπτα. Δεν μπορω να το βρω! Η auto sync η off!

 

Επισης στις επαφες, εκει που εχει ολα τα γραμματα για να επιλεξεις πχ M και να σε παει στις επαφες που αρχιζουν απο Μ μου τα βγαζει μονο στα αγγλικα. Γλωσσα δοκιμασα και ελληνικα αλλα δεν αλλαζει εκει...

 

Καμια ιδεΑ?

γιατο δευτερο βάλε exdialer και καθάρισες

για το πρώτο αν κατάλαβα καλά ρυθμίσεις-->λογαριασμοί--->προσθήκη λογαριασμού

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! μπορεί κάποιος να μου πεί γιατί όταν πάω να στείλω sms και διαλέγω επαφή που είναι στο gmail αυτόματα μου βάζει την επαφή που είναι αποθηκευμένη στην sim; Δεν βρίσκω πουθένα πως να βάζει επαφή απο το gmail στα μηνύματα πάντα πέρνει αυτόματα την επαφη απο την sim ούτε εικόνα δείχνει ούτε τπτ για ποιο λόγο το κάνει αυτό; Δεν θέλω να σβήσω τις επαφές απο την sim και ας τις έχω στο gmail. Στο Faq που κοίταξα δεν το αναφέρει το συγκεκριμένο θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειμαι κεγω κατοχος ενος 16 gb Galaxy s3 απο ανταλλαγη..Προσπαθω να κανω ενημερωση λογισμικου μεσω wifi κ μου γραφει οτι το κινητο μου εχει τροποποιηθει και οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες!Τι εναλλακτικη εχω??Εκδοση android φοραει 4.1.1
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...