Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα θεμα για πρώτη φροα στο s3 μου...

Οταν με καλουν δε προλαβαίνω να πατησω αποδοχή γιατι αμεσως φευγει η οθονη και γυρίζει στην κεντρική οθονη ..

Πρεπει να κατεβασω την μπαρα για να δω απο κατω τις επιλογές αποδοχή η μη αποδοχη κλήσης...

Τι μπορει να παιζει;

 

 

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα μπορει καποιος να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα μπορει καποιος να βοηθησει;

 

Εγώ τελικά το βρήκα το πρόβλημα.

Είχα κάνει κάποια ρύθμιση που δεν επρεπε στην εφαρμογή tasker.

Μήπως την χρησιμοποιείς και συ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

χθες παρελαβα το galaxy s3, Και ως καινουριος, εχω καποιες αποριες...

 

οποιος μπορει και σε P.m. θα ειμαι ιδιαιτερα υποχρεος...

 

1) βλεπω μια φωτογραφια στο fb, Η στο ιντερνετ, πως μπορω να την αποθηκευσω στο κινητο μου επιτοπου?

 

2) υπαρχει καποιος ελληνικος writer , για μηνυματα , ωστε να μπορω να χρησιμοποιω και μικρα γραμματα κατα την συνταξη και οχι υποχρεωτικα κεφαλαια?

 

3) εχω κοσμοτε, για να μπορεσω να χρησιμοποιησω το 3g δικτυο και να σερφαρω με τα GB της κοσμοτε οταν δεν πιανω wifi, χρειαζεται καποια ειδικη ρυθμιση?

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Βασιλης

 

μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα καποιες λυσεις για τα παραπανω ερωτηματα μου, οποτε σε περιπτωση που εχει και αλλος εδω μεσα τις ιδιες αποριες οριστε:

 

1) απο την εφαρμογη του fb, δεν γινετε αμεση αποθηκευση, το πιο γρηγορο ειναι με κοινοποιηση στο dropbox και κατεβασμα απο κει

αν εισαι fb απο browser την κατεβαζει οταν στις επιλογες εικονες, πατησεις προβολη πληρης μεγεθους

 

2) εδω δεν εχω βρει λυση, αν ξερει κανεις ας πει

 

3) το σχετικο link, στα FAQ για το s3 δεν ισχυανε... πηρα τηλ στην κοσμοτε.... για ιντερνετ 3g , σε jelly bean Εκδοση, πας Ρυθμίσεις-->Περισσότερες Ρυθμίσεις-->Δικτυα κινητης τηλεφωνιας-->Ονοματα σημειων προσβασης

 

επιτα παταμε το κατω αριστερα κουμπι, ΝΕΟ ΑΡΝ, και δινουμε στις δυο πρωτες επιλογες (ΟΝΟΜΑ και ΑΡΝ) , το ονομα '' internet '' (ολα μικρα) και παταμε ξανα το κατω αριστερο κουμπι και αποθηκευση.

επιλεγουμε το νεο αυτο ΑΡΝ , και ετοιμοι...... >>>>>>ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΚΟΣΜΟΤΕ<<<<<<

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή(μάλλον)ερώτηση.Υπάρχει τρόπος μέσω software ή hardware να στέλνει εικόνα μιa ΤV(που έχει WiFi-DLNA) στο κινητό?Οτι παίζει δλδ η TV να το δείχνει στο κινητό? Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα καποιες λυσεις για τα παραπανω ερωτηματα μου, οποτε σε περιπτωση που εχει και αλλος εδω μεσα τις ιδιες αποριες οριστε:

 

1) απο την εφαρμογη του fb, δεν γινετε αμεση αποθηκευση, το πιο γρηγορο ειναι με κοινοποιηση στο dropbox και κατεβασμα απο κει

αν εισαι fb απο browser την κατεβαζει οταν στις επιλογες εικονες, πατησεις προβολη πληρης μεγεθους

 

2) εδω δεν εχω βρει λυση, αν ξερει κανεις ας πει

 

3) το σχετικο link, στα FAQ για το s3 δεν ισχυανε... πηρα τηλ στην κοσμοτε.... για ιντερνετ 3g , σε jelly bean Εκδοση, πας Ρυθμίσεις-->Περισσότερες Ρυθμίσεις-->Δικτυα κινητης τηλεφωνιας-->Ονοματα σημειων προσβασης

 

επιτα παταμε το κατω αριστερα κουμπι, ΝΕΟ ΑΡΝ, και δινουμε στις δυο πρωτες επιλογες (ΟΝΟΜΑ και ΑΡΝ) , το ονομα '' internet '' (ολα μικρα) και παταμε ξανα το κατω αριστερο κουμπι και αποθηκευση.

επιλεγουμε το νεο αυτο ΑΡΝ , και ετοιμοι...... >>>>>>ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΚΟΣΜΟΤΕ<<<<<<

 

2) Αν βάλεις μέθοδο εισαγωγής "Αυτόματο" από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων (ή κρατώντας παρατεταμένα εκεί που γράφεις), θα γράφει με μικρά. Αλλά όχι 160 χαρακτήρες.

3) Το link στα FAQ λέει ακριβώς αυτό που έγραψες για APN της cosmote (internet). Τι ακριβώς δεν ισχύει; Να το αλλάξουμε αν είναι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα καποιες λυσεις για τα παραπανω ερωτηματα μου, οποτε σε περιπτωση που εχει και αλλος εδω μεσα τις ιδιες αποριες οριστε:

 

1) απο την εφαρμογη του fb, δεν γινετε αμεση αποθηκευση, το πιο γρηγορο ειναι με κοινοποιηση στο dropbox και κατεβασμα απο κει

αν εισαι fb απο browser την κατεβαζει οταν στις επιλογες εικονες, πατησεις προβολη πληρης μεγεθους

<<<<<<

 

Υπάρχει και πιο γρήγορος τρόπος:κατέβασε από το samsung apps το photo editor, όταν βρίσκεσαι στην φωτογραφία που θέλεις πάτησε κοινοποίηση σε photo editor, αποθήκευση και είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το S3 ενος φιλου.Το δικο μου ειναι Ελληνικο και του εχω περασει την pulse rom(XXDLJ4).Ολα καλα,εβαλα και το Triangle away για να μηδενισω τον counter κι ολα μια χαρα.

Στου φιλου μου που ειναι Πολωνικο(δεν ξερω αν παιζει καποια διαφορα,απλα το αναφερω),του περασα κι εκεινου την ιδια ρομ αλλα δεν μπορω να μηδενισω τον counter.Συνεχεια μολις ανοιξω το κινητο γραφει 1 με κοκκινα μικρα γραμματα πανω αριστερα στην αρχικη οθονη εκκινησης.

Τι παιζει με αυτο;

Και τα 2 κινητα φορανε τα ιδια με τη μονη διαφορα η χωρα προελευσης.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το S3 ενος φιλου.Το δικο μου ειναι Ελληνικο και του εχω περασει την pulse rom(XXDLJ4).Ολα καλα,εβαλα και το Triangle away για να μηδενισω τον counter κι ολα μια χαρα.

Στου φιλου μου που ειναι Πολωνικο(δεν ξερω αν παιζει καποια διαφορα,απλα το αναφερω),του περασα κι εκεινου την ιδια ρομ αλλα δεν μπορω να μηδενισω τον counter.Συνεχεια μολις ανοιξω το κινητο γραφει 1 με κοκκινα μικρα γραμματα πανω αριστερα στην αρχικη οθονη εκκινησης.

Τι παιζει με αυτο;

Και τα 2 κινητα φορανε τα ιδια με τη μονη διαφορα η χωρα προελευσης.

 

Δηλαδή Πάνο εκει που γράφει "custom binary download" έχει με κόκκινα γράμματα το 1 ??

Δεν εχω καταλάβει που ακριβώς έχει τον αριθμό .:confused::confused:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγεις το κινητο και μπουταρει,στην πρωτη οθονη που γραφει samsung galaxy siii εκει πανω αριστερα εχει ενα μικρο 1 με κοκκινα γραμματα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, έναν φρεσκότατο κάτοχο του Γαλαξία!

 

Προσπαθώ να συνδέσω με bluetooth το HTC ONE S με το Γαλαξία και κάποιο από τα 2 τρομπάρει :confused:

 

Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα; (με το μπλε δόντι εννοώ βέβαια!)

 

Και ρητορική ερώτηση: να το ρουτάρω κατευθείαν ή δεν είναι αναγκαίο;

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγεις το κινητο και μπουταρει,στην πρωτη οθονη που γραφει samsung galaxy siii εκει πανω αριστερα εχει ενα μικρο 1 με κοκκινα γραμματα.

Πριν αρκετό διάστημα ειχα διαβάσει στο xda κάποιες περιπτώσεις σαν και αυτήν που ανάφερες και αν δεν κάνω λάθος διορθωνόταν περνώντας κάποιο άλλο επισημο firmware . Αν βρω το θέμα που ειχε ανοιχτεί θα το ποσταρω .

Καλημέρα κι από μένα, έναν φρεσκότατο κάτοχο του Γαλαξία!

 

Προσπαθώ να συνδέσω με bluetooth το HTC ONE S με το Γαλαξία και κάποιο από τα 2 τρομπάρει :confused:

 

Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα; (με το μπλε δόντι εννοώ βέβαια!)

 

Και ρητορική ερώτηση: να το ρουτάρω κατευθείαν ή δεν είναι αναγκαίο;

Δεν έχω συνδεθεί με one s .... με κάποια άλλα τηλέφωνα ( sony xperia - lg) που δοκίμασα δεν είχα πρόβλημα .Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις του bluetooth .

Το τηλέφωνο δεν χει ανάγκη απο root ίσως όμως έχεις εσύ για να "παίξεις" λιγο περισσότερο μαζι του .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ποιές ρυθμίσεις έχει το δόντι;

Στο s3 δεν υπάρχουν ιδιαίτερες ρυθμίσεις , δεν ξέρω για το one s http://www.youtube.com/watch?v=2StXbcZakTc

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για το service της samsung. Οπως εγραψα και σε ενα προηγουμενο post, το sgs3 που αγορασα εχει μια ελαχιστη ροζ αποχρωση κατω αριστερα που φαινεται μονο αν το προσεξεις και κυριως σε χαμηλη φωτεινοτητα με ασπρο φοντο.

 

Εχω ακομα το DOA του πλαισιου αλλα μενω επαρχια και δεν υπαρχει πλαισιο εδω, οποτε πρεπει να το στειλω με μεταφορικη να το παρουν, να γινει ελεγχος (που μπορει να πουν οτι δεν φαινεται κλπ). Οποτε λεω να παραβλεψω το πλαισιο και σε κανα μηνα που θα παω αθηνα να το παω στην samsung.

 

Η samsung κανει αντικατασταση με καινουργιο η φτιαχνουν αυτο που εχεις? Δλδ θα παω εκει, θα δουν το προβλημα και θα μου δωσουν αλλο, η θα το παρει το service και οταν και αν το φτιαξουν θα μου το δωσουν?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανο(εως σιγουρο) το 2ο σεναριο..Τωρα πια πολυ δυσκολα κανουν αντικατασταση συσκευης,συνηθως προσπαθουν να φτιαξουν την υπαρχουσα με οτι συνεπαγεται αυτο(χρονο αναμονης κλπ)....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εχεις την JB? απο τοτε που εβαλα την jb σημβαινει αυτο (original firmware unrooted). Δεν ξερω τι να πω... Δεν θελω να κανω join γιατι εχει access requirements στα οποια δεν θελω να εχει προσβαση...

 

Ξεχασα να πω οτι μου βγαζει, εφοσον επιλεξω cancel, το single sign-on error notification... Αν καποιος ξερει καται, παρακαλω να μου πει... Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διαβάζω κ ακούω για αναβαθμίσεις και jb και συναφή... κοιτάω στο κινητό μου έκδοση android 4.0.4... πατάω για ενημέρωση λογισμικού και δεν βγαίνει κάτι... το τηλ είναι καινούριο, ενος μηνός περίπου και δεν εχω κάνει root ή τίποτα άλλο...

γνωρίζει κανείς κάτι? είναι καλό να αναβαθμίσω ή να το αφήσω έτσι... το μόνο που με τρώει είναι να κάνω root για να ξεφορτωθώ applications που δε χρειάζομαι, για καλύτερη διαχείριση μνήμης...

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διαβάζω κ ακούω για αναβαθμίσεις και jb και συναφή... κοιτάω στο κινητό μου έκδοση android 4.0.4... πατάω για ενημέρωση λογισμικού και δεν βγαίνει κάτι... το τηλ είναι καινούριο, ενος μηνός περίπου και δεν εχω κάνει root ή τίποτα άλλο...

γνωρίζει κανείς κάτι? είναι καλό να αναβαθμίσω ή να το αφήσω έτσι... το μόνο που με τρώει είναι να κάνω root για να ξεφορτωθώ applications που δε χρειάζομαι, για καλύτερη διαχείριση μνήμης...

ευχαριστώ...

Λογικά δεν θα εχει βγει ακόμα για το τηλέφωνο σου ( δεν ξέρω ποιας χώρας είναι)

Για S3 εχετε να προτεινετε καποια εφαρμογη για να αλλαζω το χρωμα Led για sms.email, κτλ?

Light Flow - LED&Notifications http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1797845&highlight=no+led

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 4.1.1 δεν βρίσκω το android beam (nfc μέσω bluetooth).Σε εσάς το έχει;

 

Βέβαια το έχει. Τι ρομ έβαλες;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα εχει βγει ακόμα για το τηλέφωνο σου ( δεν ξέρω ποιας χώρας είναι)

 

από που καταλαβαίνουμε προέλευση... δεν είναι ίδια όλα τα κινητά? ούτε στο site της samsung έχει κάτι για αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα εχει βγει ακόμα για το τηλέφωνο σου ( δεν ξέρω ποιας χώρας είναι)

 

από που καταλαβαίνουμε προέλευση... δεν είναι ίδια όλα τα κινητά? ούτε στο site της samsung έχει κάτι για αναβάθμιση...

 

Κοίτα στο θέμα των συχνών ερωτήσεων, είναι επισημασμένο θέμα σ'αυτήν εδώ την ενότητα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγεις το κινητο και μπουταρει,στην πρωτη οθονη που γραφει samsung galaxy siii εκει πανω αριστερα εχει ενα μικρο 1 με κοκκινα γραμματα.

 

και σε μενα το κανει αυτο και δεν ξερω πως να το σβησω..!βεβαα δεν ειναι 1 αλλα αναποδο θαυμαστικο...! :mad:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το κανει αυτο και δεν ξερω πως να το σβησω..!βεβαα δεν ειναι 1 αλλα αναποδο θαυμαστικο...! :mad:

 

Είναι απενεργοποιημένη η notification .....κατέβασε την και ενεργοποίησε την .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...