Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις ειμαι κεγω κατοχος ενος 16 gb Galaxy s3 απο ανταλλαγη..Προσπαθω να κανω ενημερωση λογισμικου μεσω wifi κ μου γραφει οτι το κινητο μου εχει τροποποιηθει και οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες!Τι εναλλακτικη εχω??Εκδοση android φοραει 4.1.1

 

αν είσαι ρουτ βαλε ωμεγα 332 και είσαι οκ

ειδάλως πρέπει να διαβάσεις ωστε να καταφερεις να το φερεις σε κατασταση στοκ .

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ ευχαριστω..Προφανως εχει γινει ρουτ..Πως περναω την Omega ?Υπαρχει κανενας οδηγος ή πιο ευκολο ειναι να γυρισω σε αρχικη κατασταση?
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας παρακαλω..!!!ξαφνικα (εχει μια μερα)δν μπορω να χρησιμοποιησω την εφαρμογη βιμπερ αν δν ειμαι σε wifi..ειμαι σε δικτυο vodafone!!αρκετο καιρο πριν που ειχα iphone ειχα τ ιδιο θεμα αλλα καπου ειχα διαβασει πως.η vodadone ειχε "κλειδωσει" τν εφαρμογη..εχει ομως πλ καιρο που με τ s3 τ χρησιμοποιω κανονικα

.τρ τ αλλαξε δν ξερω...εχει καποιος απαντηση;;

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας παρακαλω..!!!ξαφνικα (εχει μια μερα)δν μπορω να χρησιμοποιησω την εφαρμογη βιμπερ αν δν ειμαι σε wifi..ειμαι σε δικτυο vodafone!!αρκετο καιρο πριν που ειχα iphone ειχα τ ιδιο θεμα αλλα καπου ειχα διαβασει πως.η vodadone ειχε "κλειδωσει" τν εφαρμογη..εχει ομως πλ καιρο που με τ s3 τ χρησιμοποιω κανονικα

.τρ τ αλλαξε δν ξερω...εχει καποιος απαντηση;;

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα .

Ρύθμισα το apn και επανήλθε.

Για περισοτερα κοίτα τα ποστ μου το τελευταίο δίμηνο. Θα βρεις και την απάντηση.

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Όταν γυρίζεις το κινητό ανάποδα ακουμπάει όλη η οθόνη στο τραπέζι, γιατί το γυαλί της πάει μέχρι το πλάι.. Κακό αυτό. Αν σου πέσει στο πλάι δηλαδή, άντε γεια...

Και κάτι άλλο. Όταν κάνεις σκρόλ σιγά σιγά στο μενού των ρυθμίσεων γιατί δεν είναι ομαλό και θολώνει τις γραμματοσειρές; 4.1

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος χρήστης στο Galaxy S III έχω 2-3 ερωτησούλες:

 

1. Ο browser είναι ο Chrome αυτός που έχει από τη μαμά; (4.1.1)

2. Στον browser αυτόν λοιπόν όταν ανοίγω facebook (ή άλλες σελίδες που χρειάζονται να πληκτρολογήσεις σε φόρμα) και πάω να γράψω post ή μήνυμα ανοίγει το keyboard και δεν "ανεβαίνει" λίγο η φόρμα πληκτρολόγησης να βλέπω τη γράφω (όπως μου έκανε στο htc desire ο opera και ο dolphin) αλλά μένει "κάτω" από το keyboard και δεν βλέπω τι γράφω. Διορθώνεται αυτό;

 

edit: 3. Το "μαμά" sms πρόγραμμα έχει κανονικά 160 ελληνικούς χαρακτήρες σε 1 μήνυμα;

 

Ειναι λογικο οτι το πλαισιο πουλαει branded κινητα? Μπορω να το επιστρεψω και να ζητησω unbranded? Τι παιζει με την ολη κατασταση γιατι μεχρι τωρα αγοραζα απο το apple store uk και δεν εχω ξαναπαρει κινητο απο ελλαδα.

 

Γεια

Σημερα παρελαβα το sgs3 απο πλαισιο το 32gb. Το κουτι απεξω γραφει διανομεας vodafone και μεσα εχει ενα widget vodafone και μερικες εφαρμογες τις vodafone.

 

Αυτο τι σημαινει? Μπορω να σβησω/απεγκαταστησω τις εφαρμογες αφοβα?

 

Το τηλεφωνο παιρνει τις αναβαθμισεις ελευθερα η πρεπει να περιμενω την vodafone(αν δεν κανω root)?

 

Ευχαριστω

 

Θα το ξαναπώ άλλη μια φορά και εδώ επειδή πήρα το ίδιο (πλάισιο, προσφορά, 32gb): το κινητό δεν είναι branded και ας λέει διανομέας Vodafone. Μόνο 2 bookmarks έχει της vodafone.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα για πρώτη φροα στο s3 μου...

Οταν με καλουν δε προλαβαίνω να πατησω αποδοχή γιατι αμεσως φευγει η οθονη και γυρίζει στην κεντρική οθονη ..

Πρεπει να κατεβασω την μπαρα για να δω απο κατω τις επιλογές αποδοχή η μη αποδοχη κλήσης...

Τι μπορει να παιζει;

Link to comment
Share on other sites

μηπως τελικα γνωριζει κανεις?δεν υπαρχει κανενας τροπος οι φωτογραφιες στον υπολογιστη να φαινονται οπως ειναι στο κινητο ή τουλαχιστον να μην εχουν τοσο μεγαλη διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

μηπως τελικα γνωριζει κανεις?δεν υπαρχει κανενας τροπος οι φωτογραφιες στον υπολογιστη να φαινονται οπως ειναι στο κινητο ή τουλαχιστον να μην εχουν τοσο μεγαλη διαφορα?

 

Ο πιο σωστός τρόπος θα ήταν να πάρεις μία φώτο που φαίνεται στο κινητό σωστά και να την πας για εκτύπωση.

 

Έπειτα θα δεις την απόκλιση που υπάρχει μεταξύ αυτού που βλέπεις στο κινητό και με αυτό που τυπώθηκε σε φωτογραφικό χαρτί.

 

Αν δεν υπάρχει μεγάλη απόκλιση, τότε το κινητό προβάλει το σωστό, ενώ το laptop/monitor, λόγω διαφορετικής τεχνολογίας και ρυθμίσεων, προβάλλουν κάτι διαφορετικό. Αν θες πλησιάσεις την απεικόνιση του κινητού, θα πρέπει να κάνεις τις σχετικές calibrate ρυθμίσεις, οι οποίες όμως θα επηρεάσουν και όλα τα υπόλοιπα που βλέπεις

 

Αν υπάρχει μεγάλη απόκλιση από την τυπωμένη φώτο, τότε το κινητό χρησιμοποιεί ίσως high exposures, υψηλούς τόνους σε χρώματα κλπ για απεικόνιση, η οποία όμως δεν ανταποκρίνεται στην πραγματική φώτο. Σε κάθε περίπτωση όμως, με κάποιο πρόγραμμα photo editing μπορείς να πλησιάσεις το επιθυμητό αποτέλεσμα

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος χρήστης στο Galaxy S III έχω 2-3 ερωτησούλες:

 

1. Ο browser είναι ο Chrome αυτός που έχει από τη μαμά; (4.1.1)

2. Στον browser αυτόν λοιπόν όταν ανοίγω facebook (ή άλλες σελίδες που χρειάζονται να πληκτρολογήσεις σε φόρμα) και πάω να γράψω post ή μήνυμα ανοίγει το keyboard και δεν "ανεβαίνει" λίγο η φόρμα πληκτρολόγησης να βλέπω τη γράφω (όπως μου έκανε στο htc desire ο opera και ο dolphin) αλλά μένει "κάτω" από το keyboard και δεν βλέπω τι γράφω. Διορθώνεται αυτό;

 

edit: 3. Το "μαμά" sms πρόγραμμα έχει κανονικά 160 ελληνικούς χαρακτήρες σε 1 μήνυμα;

 

1) όχι δεν ειναι ο chrome

2)δεν γνωρίζω

3)Ναι έχει 160 χαρακτήρες διάβασε το FAQ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπώ άλλη μια φορά και εδώ επειδή πήρα το ίδιο (πλάισιο, προσφορά, 32gb): το κινητό δεν είναι branded και ας λέει διανομέας Vodafone. Μόνο 2 bookmarks έχει της vodafone.

 

Δεν εχει μονο bookmarks, εχει και 5-6 εφαρμογες τις vodafone εγκατεστημενες...

 

Ασχετο εχω παρατηρησει οτι το κατω αριστερα μερος της οθονης ειναι λιγο πιο ροζ. Οταν λεμε λιγο εννοουμε λιγο. Περισσοτερα φαινεται γιατι ολη η οθονη ειναι τοσο λευκη και εκει κανει μια διαφορα. Ειναι γνωστο προβλημα η απλα ετυχε?

Μιας και στην αρτα που μενω δεν εχει πλαισιο πως γινεται η διαδικασια DOA?

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο εχω παρατηρησει οτι το κατω αριστερα μερος της οθονης ειναι λιγο πιο ροζ. Οταν λεμε λιγο εννοουμε λιγο. Περισσοτερα φαινεται γιατι ολη η οθονη ειναι τοσο λευκη και εκει κανει μια διαφορα. Ειναι γνωστο προβλημα η απλα ετυχε?

Μιας και στην αρτα που μενω δεν εχει πλαισιο πως γινεται η διαδικασια DOA?

 

To DOA ισχύει για λίγες μέρες, πας με την απόδειξη και το προϊόν στο κατάστημα και σου δίνουν άλλο. Δεν ξέρω όμως αν θα στο αλλάξουν γι'αυτό που λες...

 

Εμένα πάντως (τώρα το κοίταξα) δεν υπάρχει ροζ.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

 

Τι εννοει να μη ειναι ΟΤΑ? πως θα το καταλαβω? Δηλαδη οι εκδοσεις ειναι αυτες που γραφει κατω? Και κατι ακομα, θα χασω της εφαρμογες μου? Εχω το τιτανιουμ μπακ απ πως θα το χρισημοποιησωια να μη χασω της εφαρμογες μου, ειμαι νεος στο ς3 αν μπορεις εξηγησε μου και κατα την γνωμη σου πια ειναι καλυτερη να βαλω

ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοει να μη ειναι ΟΤΑ? πως θα το καταλαβω? Δηλαδη οι εκδοσεις ειναι αυτες που γραφει κατω? Και κατι ακομα, θα χασω της εφαρμογες μου? Εχω το τιτανιουμ μπακ απ πως θα το χρισημοποιησωια να μη χασω της εφαρμογες μου, ειμαι νεος στο ς3 αν μπορεις εξηγησε μου και κατα την γνωμη σου πια ειναι καλυτερη να βαλω

 

Για το tiatnium διάβασε εδω http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-use-titanium-backup-for-android-complete-guide/

Δες και μερικά βίντεο στο youtube .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω αναμονη κλησης οταν μιλαμε με καποιον πως γινεται να τον βαλουμε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω αναμονη κλησης οταν μιλαμε με καποιον πως γινεται να τον βαλουμε;

 

Ρυθμίσεις κλήσεων >Πρόσθετες ρυθμίσεις>και το βρίσκεις

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ξερει κανεις πως: απενεργοπιουμε καθε φορα που πας να κανεις login στο facebook app να βγαινει το notification να κανεις join την σελιδα της samsung s3?

καθε φορα πρεπει να κανω cancel κ ξανα βγαινει την επομενη, με εχει τραλανει :wacko::wacko:!

Θελω να το βγαλω εντελος, δεν θελω να βγαινει πια, αυτο σημβαινει απο τοτε που εβαλα την jelly bean...

 

Συγγνωμη που ξανα θετω την ερωτηση αλλα θα ηθελα να ξερω αν καποιος εχει καποια ιδεα για αυτο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που ξανα θετω την ερωτηση αλλα θα ηθελα να ξερω αν καποιος εχει καποια ιδεα για αυτο το θεμα...

 

Δοκίμασε να πας στην εφαρμογη του facebook > μενου >ρυθμίσεις > και πρέπει κάπου να λέει ενεργές ειδοποίησης (ή κάτι τέτοιο ) ...ξετικαρε το .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πας στην εφαρμογη του facebook > μενου >ρυθμίσεις > και πρέπει κάπου να λέει ενεργές ειδοποίησης (ή κάτι τέτοιο ) ...ξετικαρε το .

 

Καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση. Στις ρυθμησεις αυτο που λες ακυρωνει ολες τις ειδοποιησης. Εχει επιλογες που μπορεις να διαλεξεις... οπως το application alerts, το απενεργοποιησα και τιποτα...μαλιστα μου το κανει μονο του reset οταν ξανα κανω login. Εσας δεν σας το βγαζει το notification αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αναγκαστικά (για την αναζήτηση επαφών στο dial pad ) τον ex dialer , οπότε αν καταναλώνει η όχι περισσότερη μπαταρία από τον αρχικό δεν μπορώ να το αποφύγω .

Στον Launcher όμως θα ήθελα να μάθω αν δοκίμασε κανείς κάποιον από τους ADW nova Apex και αντιλήφθηκε αυξημένη η όχι κατανάλωση .

Το ρωτώ διότι και με τον στοκ βολεύομαι αν πρόκειται να έχω μεγαλύτερη αυτονομία .

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αναγκαστικά (για την αναζήτηση επαφών στο dial pad ) τον ex dialer , οπότε αν καταναλώνει η όχι περισσότερη μπαταρία από τον αρχικό δεν μπορώ να το αποφύγω .

Στον Launcher όμως θα ήθελα να μάθω αν δοκίμασε κανείς κάποιον από τους ADW nova Apex και αντιλήφθηκε αυξημένη η όχι κατανάλωση .

Το ρωτώ διότι και με τον στοκ βολεύομαι αν πρόκειται να έχω μεγαλύτερη αυτονομία .

 

Με apex εδώ δεν υπάρχει καμία διαφορά... :)

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μονο bookmarks, εχει και 5-6 εφαρμογες τις vodafone εγκατεστημενες...

 

Ασχετο εχω παρατηρησει οτι το κατω αριστερα μερος της οθονης ειναι λιγο πιο ροζ. Οταν λεμε λιγο εννοουμε λιγο. Περισσοτερα φαινεται γιατι ολη η οθονη ειναι τοσο λευκη και εκει κανει μια διαφορα. Ειναι γνωστο προβλημα η απλα ετυχε?

Μιας και στην αρτα που μενω δεν εχει πλαισιο πως γινεται η διαδικασια DOA?

 

Μόλις στρώσω τη μπαταρία (2 μέρες και 17 ώρες μετά τη πρώτη φόρτιση, χωρίς SIM μέσα, χρήση camera, wifi, browsing ήπια γενικά) θα το ρουτάρω και θα τις σουτάρω (έκανα και ομοιοκαταληξία :p).

 

Δεν παρατήρησα κάτι στην οθόνη και όταν είδα το μηνυμά σου την εξέτασα λεπτομερώς με άσπρο χρώμα ειδικά αλλά δεν είχα ροζ. Ανέφερε το πρόβλημα σου στο πλαίσιο.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση. Στις ρυθμησεις αυτο που λες ακυρωνει ολες τις ειδοποιησης. Εχει επιλογες που μπορεις να διαλεξεις... οπως το application alerts, το απενεργοποιησα και τιποτα...μαλιστα μου το κανει μονο του reset οταν ξανα κανω login. Εσας δεν σας το βγαζει το notification αυτό;

Δεν χρησιμοποιώ συχνά το facebook αλλα και τώρα που το άνοιξα δεν μου έβγαλε κάποιο μήνυμα από την samsung .

Γιατι δεν κανεις join την σελιδα της samsung ?? ίσως να σταματήσει μετά .

Έχω βάλει αναγκαστικά (για την αναζήτηση επαφών στο dial pad ) τον ex dialer , οπότε αν καταναλώνει η όχι περισσότερη μπαταρία από τον αρχικό δεν μπορώ να το αποφύγω .

Στον Launcher όμως θα ήθελα να μάθω αν δοκίμασε κανείς κάποιον από τους ADW nova Apex και αντιλήφθηκε αυξημένη η όχι κατανάλωση .

Το ρωτώ διότι και με τον στοκ βολεύομαι αν πρόκειται να έχω μεγαλύτερη αυτονομία .

Κυρίως δουλεύω με nova ,τώρα τελευταία και ειδικά μετά την αναβάθμιση του adw τον βάζω και αυτόν που και που.

Διάφορα στην κατανάλωση δεν εχω δει με κανέναν σε σχέσει με τον stock.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ συχνά το facebook αλλα και τώρα που το άνοιξα δεν μου έβγαλε κάποιο μήνυμα από την samsung .

Γιατι δεν κανεις join την σελιδα της samsung ?? ίσως να σταματήσει μετά .

Εχεις την JB? απο τοτε που εβαλα την jb σημβαινει αυτο (original firmware unrooted). Δεν ξερω τι να πω... Δεν θελω να κανω join γιατι εχει access requirements στα οποια δεν θελω να εχει προσβαση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...