Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα στη παρέα

σήμερα έκανα nanndroid backup και μου έβγαλε το ακόλουθο μήνυμα

 

<< CWM-based Recovery v5.5.04 : : CF -v1.5

sd card spacefree :13362MB

backing up boot image....

backing up recovery image...

backing up system ....

backing up data

No / sdcard/ . andriod_secure found.skipping backup of applications on external storage

Backing upa cache.....

No sd-ext found skipping backup of sd-ext

generating md5 sum...

 

backup complete

 

τα bolt τα έκανα εγω και το ερωτημα είναι τι ενοει δεν βρηκε sdcard αφού υπάρχει

και δευτερον το external storage δεν είναι το ίδιο με την sd card?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα στη παρέα

σήμερα έκανα nanndroid backup και μου έβγαλε το ακόλουθο μήνυμα

 

<< CWM-based Recovery v5.5.04 : : CF -v1.5

sd card spacefree :13362MB

backing up boot image....

backing up recovery image...

backing up system ....

backing up data

No / sdcard/ . andriod_secure found.skipping backup of applications on external storage

Backing upa cache.....

No sd-ext found skipping backup of sd-ext

generating md5 sum...

 

backup complete

 

τα bolt τα έκανα εγω και το ερωτημα είναι τι ενοει δεν βρηκε sdcard αφού υπάρχει

και δευτερον το external storage δεν είναι το ίδιο με την sd card?

Το μήνυμα ειναι φυσιολογικό απο την στιγμή που δεν εχεις εγκαταστήσει εφαρμογές στην εξωτερική sd

 

Οταν μεταφέρεις εφαρμογές στη sd το τηλέφωνο δημιουργεί εναν κρυφό φάκελο με την ονομασία android_secure και όταν δεν υπαρχουν στην sd εφαρμογές αυτός θα είναι άδειος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα ειναι φυσιολογικό απο την στιγμή που δεν εχεις εγκαταστήσει εφαρμογές στην εξωτερική sd

 

Οταν μεταφέρεις εφαρμογές στη sd το τηλέφωνο δημιουργεί εναν κρυφό φάκελο με την ονομασία android_secure και όταν δεν υπαρχουν στην sd εφαρμογές αυτός θα είναι άδειος .

 

αρά 1)το backup το έκανε στην κάρτα?

και 2) αφού έχει ειπωθεί πως στην συσκευή μας δεν μπορούμε να μεταφέρουμε εφαρμογές στην κάρτα!!!!!!!!όπως κάναμε στο htc leo

3) και μια ανακεφαλαίωση

sd card είναι ίδιο με sd ext είναι ιδιο με external storage??? ; ή με άλλα λόγια όλα αυτα αναφέρονται για την εξωτερική κάρτα μνήμης?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

αρά 1)το backup το έκανε στην κάρτα?

και 2) αφού έχει ειπωθεί πως στην συσκευή μας δεν μπορούμε να μεταφέρουμε εφαρμογές στην κάρτα!!!!!!!!όπως κάναμε στο htc leo

3) και μια ανακεφαλαίωση

sd card είναι ίδιο με sd ext είναι ιδιο με external storage??? ; ή με άλλα λόγια όλα αυτα αναφέρονται για την εξωτερική κάρτα μνήμης?

 

Προσπάθησε να κανει backup της εφαρμογές στην external sd και επειδή δεν υπάρχουν βγάζει αυτο το μήνυμα .

Αν εισαι root ακομα μπορει να γινει μεταφορά στην sd οχι εφαρμογών αλλά τα δεδομένα τους ,κυρίως σε παιχνίδια με μεγάλα data . Διαβασε το FAQ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

Συνήθως οταν λέμε sd card εννοούμε external storage που είναι είναι το ιδιο με sd ext .

 

Πάντως το backup έγινε κανονικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Για τις πρώτες φορτίσεις (που λένε ότι είναι σημαντικές) τι είναι καλύτερο να κάνω ?

Αυτό που αναφέρεται στον οδηγό που σου έδωσα.

Καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Η συσκευή υποστηρίζει 4G;

Το I9300 όχι δεν υποστηρίζει. Το I9305 υποστηρίζει LTE.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεται στον οδηγό που σου έδωσα.

 

Το I9300 όχι δεν υποστηρίζει. Το I9305 υποστηρίζει LTE.

Και πουλιεται ηδη στη Γερμανια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα απο την περασμενη πεμπτη εχω το κινητο.. Και απο εχθες σε δυο ιδια ρουτερ thomson 585 ενα στο σπιτι και ενα στη δουλεια με το που το συνδεω με wifi πεφτει το ιντερνετ και σβηνει το λαμπακι του wifi απο το ρουτερ.. Τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα απο την περασμενη πεμπτη εχω το κινητο.. Και απο εχθες σε δυο ιδια ρουτερ thomson 585 ενα στο σπιτι και ενα στη δουλεια με το που το συνδεω με wifi πεφτει το ιντερνετ και σβηνει το λαμπακι του wifi απο το ρουτερ.. Τι μπορει να φταιει?

 

Το router :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 ομως? μηπως πρεπει να αλλαξω τιποτα ρυθμισεις απο μεσα?

 

Μπορεί να θέλουν κάποια αναβάθμιση.Αλλά να σου κλείνει το κινητό το wifi του router, αποκλείεται.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2012/11/20/rumour-samsung-to-show-the-galaxy-s-iv-at-ces/

 

Στο τέλος αυτό που γράφει μου φαίνεται το πιο λογικό. Να δείξει στην CES την νεα οθόνη και κάπου τέλη Μαίου το SIV. Ενα SIV με την νεα Super Amoled FullHD, τις νεες μνήμες, το νέο Exynos και την νεα camera! :cry::cry::cry:

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματάκι αλλα δεν ξέρω αν είναι bug η αν εγώ κάτι δεν κάνω καλά , εχω την jb στο S3 το θέμα είναι οτι το widget του καιρου δεν ενημερωνεται αλλα παρα μονο αν κλεισω το wifi και κάνω update μεσω 3G, διαβασα γύρω στις 100 σελίδες αλλά ισως μου διέφυγε κάποια αναφορά για το παραπάνω , υπάρχει κάποιο κολπάκι για να παίζει μέσω wifi ή εχεται να προτείνεται κάποιο καλό ενναλακτικό widget καιρού μαζί με ώρα και εναλλασόμενα background ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω υπολοιπα ΜΒ στο γαλαξια μου για να εχω ιντερνετ οταν δεν εχω wifi,και οταν ενεργοποιω το 3G για να μπω στο ιντερνετ αργει παρα πολυ να μπει στις σελιδες,γνωριζει κανεις μηπως θελει καμια ρυθμιση?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω υπολοιπα ΜΒ στο γαλαξια μου για να εχω ιντερνετ οταν δεν εχω wifi,και οταν ενεργοποιω το 3G για να μπω στο ιντερνετ αργει παρα πολυ να μπει στις σελιδες,γνωριζει κανεις μηπως θελει καμια ρυθμιση?

 

Ευχαριστω!

Μάλλον δεν θα έχεις κάλο σημα 3g εκεί που είσαι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στο ΟΑΚΑ ειναι,δεν νομιζω να μην εχει καλο σημα εκει πανω!

 

Τι να σου πω :confused:

Υποθέτω οτι έχεις "μεταφορά δεδομένων" ενεργή και έχεις επιλέξει WCDMA/GSM .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματάκι αλλα δεν ξέρω αν είναι bug η αν εγώ κάτι δεν κάνω καλά , εχω την jb στο S3 το θέμα είναι οτι το widget του καιρου δεν ενημερωνεται αλλα παρα μονο αν κλεισω το wifi και κάνω update μεσω 3G, διαβασα γύρω στις 100 σελίδες αλλά ισως μου διέφυγε κάποια αναφορά για το παραπάνω , υπάρχει κάποιο κολπάκι για να παίζει μέσω wifi ή εχεται να προτείνεται κάποιο καλό ενναλακτικό widget καιρού μαζί με ώρα και εναλλασόμενα background ?

Ευχαριστώ.

 

 

Δεν ξέρω τι φτάει φίλε μου. Πάντως από winged σου προτείνω ΑΝΕΠΙΦΎΛΑΚΤΑ τα beautiful widgets. :)

Link to comment
Share on other sites

Στο ΟΑΚΑ ειναι,δεν νομιζω να μην εχει καλο σημα εκει πανω!

 

Ένα χάλι είναι η ταχύτητα 3g στο ΟΑΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Δεδομενα ειναι on,λειτουργεια δικτυου εχω ενεργοποιημενα το GSM,μηπως θελει WCDMA/GSM για τα 3G να πιανει καλυτερα?
Link to comment
Share on other sites

Δεδομενα ειναι on,λειτουργεια δικτυου εχω ενεργοποιημενα το GSM,μηπως θελει WCDMA/GSM για τα 3G να πιανει καλυτερα?

 

Όταν είναι σε gsm δουλεύει σε 2g

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Μολις πηρα ενα galaxy s3 περασα καποια βασικα πραγματα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια. Πρωτον μπορω καπως να βλεπω ματς live streaming σε hahasports και sportlemon? επισης η ραμ δουλευει 550 μεσο ορο καπου δεν ειναι αρκετα πολυ? Α και ενα τριτο, Μεσα στο σπιτι το pc Μου εχω ενα wireless adapter Που συνδεεται στο ιντερνετ με wifi και ενα αλλο κανω wireless με το οποιο κανω κοινη χρηση νεα συνδεση και μοιραζω σε ολο το σπιτι. Αυτο το δικτυο δεν μου το βρισκει το galaxy ενω με τα αλλα μου κινητα κ τo laptop το πιανω κανονικα κ μπαινω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...