Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oταν κανουμε format στο κινητο οι εφαρμογες που εχουμε αγορασει απο play χανοντε??

 

Οχι ειναι διαθέσιμες στον λογαριασμό σου παντα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oταν κανουμε format στο κινητο οι εφαρμογες που εχουμε αγορασει απο play χανοντε??

 

Όλα χάνονται αλλά μπορείς να τις κατεβάσεις πάλι μετά από το Play Store αρκεί να βάλεις το email με το οποίο είχες κάνει την αγορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια...

Υπαρχει καποια εφαρμογη ή ρυθμιση μεσα στο κινητο για να εχω φωνητικη κληση?

Το χρειαζομαι πολυ για τη δουλεια στην οδηγηση και ειναι το μονο πραγμα που μου λειπει σε σχεση με το παλιο κινητο μου.

Θελω π.χ να λεω: "Καλεσε Κωστα Παπαδοπουλο" και να καλει. Απ'οτι ειδα το S-Voice που εχει μπορει να κανει αυτη τη δουλεια αλλα πρεπει να εχεις τις επαφες στα Αγγλικα. Για ελληνικα ομως??

Ευχαριστω για το χρονο σας!

 

Δεν υπάρχει speech to text στα Ελληνικά δυστυχώς. Ότι εφαρμογές υπάρχουν λειτουργούν υποτυπωδώς... π.χ. εδώ

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει speech to text στα Ελληνικά δυστυχώς. Ότι εφαρμογές υπάρχουν λειτουργούν υποτυπωδώς... π.χ. εδώ

 

Στο οποίο ένας έβαλε 5 αστέρια κι αυτός δε μιλάει καλά ελληνικά....

Τragic!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που το ειχα πάντα απορία. Αν παει κάποιος με απόδειξη αγοράς από Ελλάδα π.χ. στην samsung Αγγλίας για επισκευή, δέχονται κανονικά να το επισκευάσουν ;

Αν ακόμα χειρότερα η απόδειξη ειναι απο skroutzομαγαζο (δεν το λεω υποτιμητικά-και εγω απο τετοιο εχω αγοράσει) και μάλιστα είναι συσκευη Γαλλικης ή Γερμανικής εισαγωγής εκει τι γινεται ;;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που το ειχα πάντα απορία. Αν παει κάποιος με απόδειξη αγοράς από Ελλάδα π.χ. στην samsung Αγγλίας για επισκευή, δέχονται κανονικά να το επισκευάσουν ;

Αν ακόμα χειρότερα η απόδειξη ειναι απο skroutzομαγαζο (δεν το λεω υποτιμητικά-και εγω απο τετοιο εχω αγοράσει) και μάλιστα είναι συσκευη Γαλλικης ή Γερμανικής εισαγωγής εκει τι γινεται ;;

 

Ότι γίνεται και στο Ελληνικό service όταν η συσκευή ειναι απο Γαλλία -Ιταλία κ.τ.λ στην δέχονται κανονικά απο την στιγμή που η χώρα προέλευση της ειναι Ευρωπαϊκή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ότι γίνεται και στο Ελληνικό service όταν η συσκευή ειναι απο Γαλλία -Ιταλία κ.τ.λ στην δέχονται κανονικά απο την στιγμή που η χώρα προέλευση της ειναι Ευρωπαϊκή .

 

Μιχάλη με τρομαξε το μαγαζί που το πήρα που μου πε να το παω σε αυτούς πρώτα αν πάθει κάτι, γιατί μπορεί να μου κάνουν τους δύσκολους στο ελληνικό service.

Το ιδιο ακριβώς μου ειχε πει πριν 1-2 χρόνια διαφορετικό μαγαζί απο skroutz παλι.

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη με τρομαξε το μαγαζί που το πήρα που μου πε να το παω σε αυτούς πρώτα αν πάθει κάτι, γιατί μπορεί να μου κάνουν τους δύσκολους στο ελληνικό service.

Το ιδιο ακριβώς μου ειχε πει πριν 1-2 χρόνια διαφορετικό μαγαζί απο skroutz παλι.

 

Απο την στιγμή που θα περάσει το DOA για να μην ταλαιπωρείσαι με ενδιάμεσους , αν χτύπα ξύλο κάτι συμβεί το πας κατευθείαν στο service .

Και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα απο την στιγμή που η συσκευή ανήκει σε ευρωπαϊκή χώρα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που θα περάσει το DOA για να μην ταλαιπωρείσαι με ενδιάμεσους , αν χτύπα ξύλο κάτι συμβεί το πας κατευθείαν στο service .

Και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα απο την στιγμή που η συσκευή ανήκει σε ευρωπαϊκή χώρα .

 

Μου είχαν πει συγκεκριμένα από το μαγαζί οτι είναι σε ποιον υπαλληλο του σερβις θα πέσει κάνεις, γιατί μερικοί είναι περιεργοι...Αυτά με τρομαξαν λιγο. Το εύχομαι να είναι έτσι όπως τα λες! Αυτό είναι και το λογικό αλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν μπορω να βρω της φωτογραφιες οταν συνδεω το usb στον υπολογιστη αλλα κ ουτε οταν πηγαινω μεσο συσκευης στα αρχεια μου....ενω στην συλλογη τις βλεπω κανονικα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν μπορω να βρω της φωτογραφιες οταν συνδεω το usb στον υπολογιστη αλλα κ ουτε οταν πηγαινω μεσο συσκευης στα αρχεια μου....ενω στην συλλογη τις βλεπω κανονικα!

 

Γιατί κοιτάζεις σε λάθος φάκελο :)

Ο φάκελος DCIM υπάρχει και στο Phone και στο Card.

Ανάλογα που τις αποθηκεύεις εκεί θα ψάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Όντως φιλε..να σαι καλα

 

Παντως αν εχω καποιο θεμα με την συσκευη αυτο ειναι με την καμερα...σε κλειστο μερος αλλα με παααρα πολυ καλο φωτισμό η φωτο βγαινει με πολλα pixel...δηλ μικρους μαυρους κοκους κ οχι καθαρη ευκρίνεια...ενω εχω βγαλη φωτο που ειναι υπερβολικα τέλεια!! μακαρι να μπορουσα να ανεβασω δυο φωτο να δειτε διαφορα...!! ρε παιδια μηπως κανω καποιο λαθος...μηπως πρεπει να παταω στο τετραγωνακι προσώπου στην οθονη κ μετα το κουμπη της καμερας..??? μηπως θελει αλλες ρυθμησεις..?? η απο την αλλη μηπως εχω βαλει καποιο αλλο προγραμα απο το play store και το επιρεαζει..???

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγορασα s3 εισαγωγής...φοράει την πολωνική 4.1.1 και δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά το κινητό lagarei ελάχιστα που κανονικά τα s3 πάνε σφαίρα ξέρουμε τι παίζει;;
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια...

Υπαρχει καποια εφαρμογη ή ρυθμιση μεσα στο κινητο για να εχω φωνητικη κληση?

Το χρειαζομαι πολυ για τη δουλεια στην οδηγηση και ειναι το μονο πραγμα που μου λειπει σε σχεση με το παλιο κινητο μου.

Θελω π.χ να λεω: "Καλεσε Κωστα Παπαδοπουλο" και να καλει. Απ'οτι ειδα το S-Voice που εχει μπορει να κανει αυτη τη δουλεια αλλα πρεπει να εχεις τις επαφες στα Αγγλικα. Για ελληνικα ομως??

Ευχαριστω για το χρονο σας!

 

Cyberon voice commander

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα οτι στο Πλαισιο το εχουν 549€ εως την Κυριακη το βραδυ για τα μελη. Φαινεται καλη προσφορα. Μιλαμε για το 32gb.
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα οτι στο Πλαισιο το εχουν 549€ εως την Κυριακη το βραδυ για τα μελη. Φαινεται καλη προσφορα. Μιλαμε για το 32gb.

 

Όντος είναι πολύ καλή. Τώρα όμως έχω ένα δίλημμα, αυτό ή το i9305 (με LTE)? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τον @tyxerakia και τον @telmusic για τις απαντησεις τους! Θα δοκιμασω το "Cyberon voice commander" και θα σας πω. Φαινεται πως θα κανει τη δουλεια που θελω...

Thanks again!

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα οτι στο Πλαισιο το εχουν 549€ εως την Κυριακη το βραδυ για τα μελη. Φαινεται καλη προσφορα. Μιλαμε για το 32gb.

 

Το χτύπησα χτες το βράδυ !!!! To blue !!!!!!!

Δεν ξέρω καλά έκανα ? Περίμενα περίπου τρεις μήνες για να πάρω ένα πολύ καλο smartphone.

Αλλά δεν άντεξα άλλο να περιμένω το Nexus 4 ή το HTC One X+ ή το Xperia T.

Η νεκροψία δα δείξει :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαντληθούν τα αποθέματα (γιατί όπως λέει θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας) μετά απλά ακυρώνεται η παραγγελία ή στο φέρνουν με την 729!! ???

Ελπίζω το 1ο..

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα οτι στο Πλαισιο το εχουν 549€ εως την Κυριακη το βραδυ για τα μελη. Φαινεται καλη προσφορα. Μιλαμε για το 32gb.

 

Ναι οντoς μου εστειλαν e-mail απο το ΠΛΑΙΣΙΟ ειμαι μελος για αυτο.Ειναι πολυ καλη προσφορα στα 549ε γιατι στo skroutz η 32αρα εκδοση εχει 630ε ακομα.Το θεμα ειναι οτι εχω το 16αρι και που να βρεις να το δωσεις οταν εχει 450ε στα skroutzomagaza κανα 400ε το πολυ να το πουλησεις.

 

Μπηκα τωρα στο Skroutz και ειδα οτι κανα 2 μαγαζια φερανε την εκδοση Samsung I9305 Galaxy S III LTE και αισθανθηκα μια απεραντη κοροιδια απο μεριας Samsung προς εμας με την εκδοση στο 1giga ram. :(:(:(.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας κάτι τέτοιο, είναι μια καλή φιγούρα σε παρέα με iphone maniacs :happy:

 

Μπηκα τωρα στο Skroutz και ειδα οτι κανα 2 μαγαζια φερανε την εκδοση Samsung I9305 Galaxy S III LTE και αισθανθηκα μια απεραντη κοροιδια απο μεριας Samsung προς εμας με την εκδοση στο 1giga ram. :(:(:(.

 

ΣΩστος ετσι ειναι . Δες λιγο αυτο προκειται λογικα για λαθος γιατι γραφουν οτι εχει Super Amoled Plus .

 

http://www.vnp.gr/samsung-i9305-s3-lte-white-16gb.html

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις.

1) πως μπορω να αλλαξω στο κινητο τον player που εχω ως προεπιλεγμενο να ανοιγει τα βιντεο;

2)πολλες φορες οταν το κινητο φορτιζει το χρησιμοποιω κανονικα , ιντερνετ παιχνιδια κλπ , ή αλλες φορες ενω εχει φορτισει ειδη το αφηνω συνδεδεμενο στην πριζα(μερικες φορες και 2 ωρες επιπλεον) και το χρησιμοποιω ετσι , ωστε να μην πεσει η μπαταρια.μπορει να δημιουργηθει κανα προβλημα στο κινητο με αυτο π κανω ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Επισκεπτομαι μετα απο πολυ καιρο το φορουμ. Εδω και 2 χρονια ειμαι ενας πολυ ευχαριστημενος κατοχος ενος Nokia n8 και μαλιστα χωρις ιδιαιτερη διαθεση να το αλλαξω ακομα. Παρολα αυτα υπαρχει ενα πολυ πιθανο ενεδοχεμο να λαβω ως δωρο (κι ομως ακομα και στην εποχη μας γινονται και θαυματα :p) ενα galaxy s3. Εγω ομολογω οτι ειμαι (η αν θελετε ημουν) ανεκαθεν κατοχος συσκευων με λειτουργικο symbian το οποιο γνωριζω πολυ καλα αλλα απο android εχω μαυρα μεσανυχτα.. Επειδη κιολας εχω σταματησει να παρακολουθω τις εξεληξεις θεωρειτε οτι η αλλαγη σε android και συγκεκριμενα galaxy s3 θα ειναι ενα ειδος "πολιτισμικου σοκ " για μενα; Ισχυσει οτι το s3 ειναι το κορυφαιο αυτη την στιγμη ανδροιδες κατα την γνωμη σας; Το ξερω οτι θα με πειτε παροχημενο αλλα φοβαμαι οτι ορισμενες λειτουργιες του symbian θα μου λειψουνε...Προλα αυτα ενα τετοιο δωρο πρεπει να το εκμεταλευτει κανεις..καιρος για ανανεωση μαλλον.. Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις.

1) πως μπορω να αλλαξω στο κινητο τον player που εχω ως προεπιλεγμενο να ανοιγει τα βιντεο;

2)πολλες φορες οταν το κινητο φορτιζει το χρησιμοποιω κανονικα , ιντερνετ παιχνιδια κλπ , ή αλλες φορες ενω εχει φορτισει ειδη το αφηνω συνδεδεμενο στην πριζα(μερικες φορες και 2 ωρες επιπλεον) και το χρησιμοποιω ετσι , ωστε να μην πεσει η μπαταρια.μπορει να δημιουργηθει κανα προβλημα στο κινητο με αυτο π κανω ή οχι;

 

1) Πήγαινε στης ρυθμίσεις > διαχείριση εφαρμογών . βρες το player που θες κανε clear defaults και όταν ανοίξεις κάποιο βίντεο θα σε ρωτήσει με ποιον player θες να γινει η αναπαραγωγή .....(αν κατάλαβα καλά την ερώτηση σου)

2) καλύτερα ειναι οταν φορτίζει το τηλέφωνο να μην παίζεις παιχνίδια και γενικά να να μην ασχολείσαι μαζί του ,υπάρχει κίνδυνος να σου ανεβάσει μεγάλη θερμοκρασία .

Οση ωρα και να το αφήσει στην πρίζα μετά που θα φορτίσει δεν παθαίνει τίποτα .Μετά την πλήρη φόρτιση του σταματάει να

δέχεται ρεύμα ,εγω για παράδειγμα το αφήνω στην πρίζα ολο το βράδυ και το βγάζω το πρωί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα τωρα στο Skroutz και ειδα οτι κανα 2 μαγαζια φερανε την εκδοση Samsung I9305 Galaxy S III LTE και αισθανθηκα μια απεραντη κοροιδια απο μεριας Samsung προς εμας με την εκδοση στο 1giga ram. :(:(:(.

 

αν η τιμη του ηταν κοντα στη τιμη του απλου s3 τοτε ναι θα ενιωθα κοροϊδία αλλα κανει 649 ευρω και μεχρι να πεσει θα εχει βγει το s4.αρα προσωπικα δεν νιωθω κοριωδια παρολο που αγορασα το δικο μου πριν απο μερικες εβδομαδες.

 

Καλημερα. Επισκεπτομαι μετα απο πολυ καιρο το φορουμ. Εδω και 2 χρονια ειμαι ενας πολυ ευχαριστημενος κατοχος ενος Nokia n8 και μαλιστα χωρις ιδιαιτερη διαθεση να το αλλαξω ακομα. Παρολα αυτα υπαρχει ενα πολυ πιθανο ενεδοχεμο να λαβω ως δωρο (κι ομως ακομα και στην εποχη μας γινονται και θαυματα :p) ενα galaxy s3. Εγω ομολογω οτι ειμαι (η αν θελετε ημουν) ανεκαθεν κατοχος συσκευων με λειτουργικο symbian το οποιο γνωριζω πολυ καλα αλλα απο android εχω μαυρα μεσανυχτα.. Επειδη κιολας εχω σταματησει να παρακολουθω τις εξεληξεις θεωρειτε οτι η αλλαγη σε android και συγκεκριμενα galaxy s3 θα ειναι ενα ειδος "πολιτισμικου σοκ " για μενα; Ισχυσει οτι το s3 ειναι το κορυφαιο αυτη την στιγμη ανδροιδες κατα την γνωμη σας; Το ξερω οτι θα με πειτε παροχημενο αλλα φοβαμαι οτι ορισμενες λειτουργιες του symbian θα μου λειψουνε...Προλα αυτα ενα τετοιο δωρο πρεπει να το εκμεταλευτει κανεις..καιρος για ανανεωση μαλλον..

 

ειναι δυο πολυ διαφορετικα λειτουργικα αλλα don't worry οτι δεν σε καλυπτει το βρισκεις στο καταστημα και για αλλες αποριες σου εδω ειμαστε να βοηθησουμε.τι νομιζεις οτι θα σου λειψει απο symbian?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...