Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά είναι αυθαίρετα συμπεράσματα.

Το gorilla 2 είναι όπως ακριβώς το 1 αλλά 20% λεπτότερο.

Δεν κάνανε πιο δυνατό το 2. Το κάνανε το ίδιο δυνατό με το 1 αλλά λεπτότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορώ να περάσω κάποιο θέμα σε στοκ lj4?

 

Νομίζω οτι υπάρχουν κάποια .....αλλά πρέπει να ψάξεις στο xda .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τον flash απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336582

Βάλε το apk στην εξωτερική ή εσωτερική sd και με κάποιον file explorer βρες και καν το install

 

Τελικά το είχα κάνει...FLASH ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ Ο STOCK BROWSER, Οpera,chrome, και Dolphin δεν το υποστηρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι αυθαίρετα συμπεράσματα.

Το gorilla 2 είναι όπως ακριβώς το 1 αλλά 20% λεπτότερο.

Δεν κάνανε πιο δυνατό το 2. Το κάνανε το ίδιο δυνατό με το 1 αλλά λεπτότερο.

 

Θεωρητικά έχεις δίκιο.

Αλλά υπάρχουν παράπονα πρώην χρηστών S2 που πήγαν στο S3 και τους έσπασε σχετικά εύκολα η οθόνη σε πεσίματα που το S2 άντεχε.

Ίσως να φταίει και η μειωμένη ακαμψία, λόγω μεγαλύτερου μεγέθους.

Όταν τα διάβασα δε τόλμησα να κάνω το test που είχα κάνει στο S2 (είχα δοκίμασει διάφορα, μέχρι και κλειδί :) ).

Πάντως είναι συμπέρασμα και όχι αυθαιρεσία.

Και δε με νοιάζουν οι ανακοινώσεις marketing των εταιρειών :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το είχα κάνει...FLASH ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ Ο STOCK BROWSER, Οpera,chrome, και Dolphin δεν το υποστηρίζουν.

 

Δεν ισχυει αυτο που λες.

Με τον dolphin παιζω κανονικα με flash

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι... Έχω την 4.1.1 JB και έκανα factory reset αφού όμως πρώτα έκανα backup με το kies...

Μετά το factory reset έκανα restore κάποια δεδομένα, το θέμα είναι όμως το εξής, με τον file manager βλέπω πως υπάρχει ο φάκελος "sdcard" 2 φορές, υπάρχει εδώ \sdcard και εδώ \storage σαν sdcard0 ο οποίος έχει ακριβώς τα ίδια πράγματα... δηλαδή είναι έτσι : \storage\sdcard0.

 

Νομίζω πως δεν είναι σωστό αυτό και θα ήθελα να ρωτήσω, αν περάσω ξανά την 4.1.1 θα κάνει και format την sdcard ώστε να περαστούν όλα από την αρχή…;

 

Πώς λέτε να το φτιάξω αυτό…; Ευχαριστώ πολύ…

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά έχεις δίκιο.

Αλλά υπάρχουν παράπονα πρώην χρηστών S2 που πήγαν στο S3 και τους έσπασε σχετικά εύκολα η οθόνη σε πεσίματα που το S2 άντεχε.

Ίσως να φταίει και η μειωμένη ακαμψία, λόγω μεγαλύτερου μεγέθους.

Όταν τα διάβασα δε τόλμησα να κάνω το test που είχα κάνει στο S2 (είχα δοκίμασει διάφορα, μέχρι και κλειδί :) ).

Πάντως είναι συμπέρασμα και όχι αυθαιρεσία.

Και δε με νοιάζουν οι ανακοινώσεις marketing των εταιρειών :)

 

Δεν αντεχει ουτε το GS 2 ουτε το GS 3 σε κλειδια,μαχαιρια κτλ. Το δοκιμασα και τρωει γρατζουνιες καλες.

 

Το μονο κινητο που αντεχει σε Μαχαιρια-κλειδια ακομα και κατσαβιδια ειναι το Razr. Το ειχα ανεβασει περυσι και στον Βλαχακη (Techblog.gr) . Ειχα κανει τεστ για γρατζουνιες και η μοναδικη γρατζουνια που ειδα ηταν τελικα απο πισω στην πλατη του κινητου στο Κεβλαρ !! Απιστευτο !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεχει ουτε το GS 2 ουτε το GS 3 σε κλειδια,μαχαιρια κτλ. Το δοκιμασα και τρωει γρατζουνιες καλες.

 

Το μονο κινητο που αντεχει σε Μαχαιρια-κλειδια ακομα και κατσαβιδια ειναι το Razr. Το ειχα ανεβασει περυσι και στον Βλαχακη (Techblog.gr) . Ειχα κανει τεστ για γρατζουνιες και η μοναδικη γρατζουνια που ειδα ηταν τελικα απο πισω στην πλατη του κινητου στο Κεβλαρ !! Απιστευτο !!!

 

Μη λες δεν αντέχει, γιατί δοκίμασα αρκετές φορές σε παρέα κλειδιά στο S2.

Link to comment
Share on other sites

Μη λες δεν αντέχει, γιατί δοκίμασα αρκετές φορές σε παρέα κλειδιά στο S2.

 

Δεν ειπα οτι ΣΠΑΕΙ βρε. Εννοω οτι κανει γρατζουνιες εστω μικρες . Τις βλεπεις κοντρα στο φως,ελπιζω να καταλαβες τι λεω. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι... Έχω την 4.1.1 JB και έκανα factory reset αφού όμως πρώτα έκανα backup με το kies...

Μετά το factory reset έκανα restore κάποια δεδομένα, το θέμα είναι όμως το εξής, με τον file manager βλέπω πως υπάρχει ο φάκελος "sdcard" 2 φορές, υπάρχει εδώ \sdcard και εδώ \storage σαν sdcard0 ο οποίος έχει ακριβώς τα ίδια πράγματα... δηλαδή είναι έτσι : \storage\sdcard0.

 

Νομίζω πως δεν είναι σωστό αυτό και θα ήθελα να ρωτήσω, αν περάσω ξανά την 4.1.1 θα κάνει και format την sdcard ώστε να περαστούν όλα από την αρχή…;

 

Πώς λέτε να το φτιάξω αυτό…; Ευχαριστώ πολύ…

Πρέπει να σου δείχνει 2 φακέλους:ExtSdCard και sdcard0.Έτσι είναι στην jellybean.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι ΣΠΑΕΙ βρε. Εννοω οτι κανει γρατζουνιες εστω μικρες . Τις βλεπεις κοντρα στο φως,ελπιζω να καταλαβες τι λεω. :D

 

Κατάλαβα βρε :happy:

Εγώ μια φορά το έδωσα μετά από ένα χρόνο και είχε μόνο μία γρατζουνιά, που έπρεπε να το βάλεις σβηστό και κόντρα στο φως για να την δεις.

Δε χρησιμοποίησα ποτέ screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ρε σεις,αντι να το χρησιμοποιειτε για τη δουλεια σας,του κανετε τεστ αντοχης;Τι στο καλο,γυρευοντας πατε να το χαλασετε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ρε σεις,αντι να το χρησιμοποιειτε για τη δουλεια σας,του κανετε τεστ αντοχης;Τι στο καλο,γυρευοντας πατε να το χαλασετε;

 

Βλέποντας κάτι τέτοιο, είναι μια καλή φιγούρα σε παρέα με iphone maniacs :happy:

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας κάτι τέτοιο, είναι μια καλή φιγούρα σε παρέα με iphone maniacs :happy:

 

Ωραια βιντεακια ! ΤΟ 3αρι αντεχει και πολυ μαλιστα-σε πεσιμο δεν ξερω και δεν θα το δοκιμασω Γιατι ηδη εχω δωσει παρα πολλα για κινητα φετος !!:D

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι !!

Από την στιγμή που το διέγραψες έπρεπε να εμφανίζονται ......κανε ξανά clear cache και reboot

 

Δεν σκέφτηκα να κάνω clear cache μετά την διαγραφή του nomedia και μάλλον αυτό θα φταίει διότι μπορεί να το διέγραψα αλλά στην μνήμη του είχε πάρει στραβά τον φάκελο .

 

Πριν διαβάσω το μήνυμά σου άλλαξα το όνομα του φακέλλου από music σε μουσική και εμφανίστηκαν χωρίς καν reboot , λέω να το αφήσω έτσι μιας και ήδη οι ήχοι άλλαξαν στους προεπιλεγμένους .

Ευχαριστώ πολύ .

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά έχεις δίκιο.

Αλλά υπάρχουν παράπονα πρώην χρηστών S2 που πήγαν στο S3 και τους έσπασε σχετικά εύκολα η οθόνη σε πεσίματα που το S2 άντεχε.

Ίσως να φταίει και η μειωμένη ακαμψία, λόγω μεγαλύτερου μεγέθους.

Όταν τα διάβασα δε τόλμησα να κάνω το test που είχα κάνει στο S2 (είχα δοκίμασει διάφορα, μέχρι και κλειδί :) ).

Πάντως είναι συμπέρασμα και όχι αυθαιρεσία.

Και δε με νοιάζουν οι ανακοινώσεις marketing των εταιρειών :)

 

Το θέμα είναι οι γρατσουνιές.

Όσο και αν φαίνεται ότι αντέχει το gorilla, αν πέσει βολικά κάτω το κινητό θα γίνει θρύψαλα.

 

Η διαφορά s2-s3 είναι στο πλαϊνό πλαίσιο. Το s2 καλύπτεται ενώ στο s3 το γυαλί φτάνει μέχρι τις άκρες.

Το note 2 καλύπτεται όπως το s2/note 1 και φαίνεται η αντοχή του στα drop test.

Το s3 στα περισσότερα σπάει πέφτοντας από το ύψος της τσέπης. Το note 2 που είναι πολύ μεγαλύτερο και βαρύτερο δεν νιώθει τίποτα σε κανένα από τα 3 ύψη (τσέπη, στήθος, αυτί).

 

Όλα αυτά για τα drop test.

Υπάρχει πιθανότητα φυσικά να σπάσει οποιοδήποτε κινητό ακόμα και αν πέσει από 20 πόντους.

 

Don't try this at home

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οι γρατσουνιές.

Όσο και αν φαίνεται ότι αντέχει το gorilla, αν πέσει βολικά κάτω το κινητό θα γίνει θρύψαλα.

 

Η διαφορά s2-s3 είναι στο πλαϊνό πλαίσιο. Το s2 καλύπτεται ενώ στο s3 το γυαλί φτάνει μέχρι τις άκρες.

Το note 2 καλύπτεται όπως το s2/note 1 και φαίνεται η αντοχή του στα drop test.

Το s3 στα περισσότερα σπάει πέφτοντας από το ύψος της τσέπης. Το note 2 που είναι πολύ μεγαλύτερο και βαρύτερο δεν νιώθει τίποτα σε κανένα από τα 3 ύψη (τσέπη, στήθος, αυτί).

 

Όλα αυτά για τα drop test.

Υπάρχει πιθανότητα φυσικά να σπάσει οποιοδήποτε κινητό ακόμα και αν πέσει από 20 πόντους.

 

Don't try this at home

:lol:

 

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ.

Ρίξε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1964799

Δες και μερικά posts, όπως το 4,12, 13 και άλλα.

Και για γρατζουνιές μιλάνε και όχι μόνο για σπασίματα.

Γι αυτό σου λέω ότι ενώ στο S2 έκανα τις "δοκιμές" μου :happy: στο S3 δε τολμάω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας μου λυσει καποιος μια απορια γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει! λοιπον εχω βγαλει φωτογραφια με φως ημερας κ ειναι τελεια...κανω ζουμ στο προσωπο κ φαινετε πεντακαθαρα! τωρα που βγαζω π.χ. μεσα σε μαγαζι η στο σπιτι με φως αλλα οχι της ημερας η φωτογραφια-καμερα κανει κατι χιονακια...θελω να πω οτι δεν ειναι πεντακαθαρη για τα δεδομενα του!! εχω πατήσει κατι λαθος? μηπως εβαλα καποια εφαρμογη κ το επηρεαζει..? μηπως πρεπει να παταω επανω στην οθονη κ μετα το κουμπι της φωτογραφιας...???? αν θελετε μπορω να ανεβασω και της δυο φωτο για να δειτε διαφορες....
Link to comment
Share on other sites

παιδια ας μου λυσει καποιος μια απορια γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει! λοιπον εχω βγαλει φωτογραφια με φως ημερας κ ειναι τελεια...κανω ζουμ στο προσωπο κ φαινετε πεντακαθαρα! τωρα που βγαζω π.χ. μεσα σε μαγαζι η στο σπιτι με φως αλλα οχι της ημερας η φωτογραφια-καμερα κανει κατι χιονακια...θελω να πω οτι δεν ειναι πεντακαθαρη για τα δεδομενα του!! εχω πατήσει κατι λαθος? μηπως εβαλα καποια εφαρμογη κ το επηρεαζει..? μηπως πρεπει να παταω επανω στην οθονη κ μετα το κουμπι της φωτογραφιας...???? αν θελετε μπορω να ανεβασω και της δυο φωτο για να δειτε διαφορες....

 

Σε εσωτερικούς χώρους όλα τα κινητά λόγο φακών έχουν πρόβλημα και δυστυχώς το s3 δεν αποτελεί εξαίρεση.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το φλας και ρύθμισε το ISO στο 100 . Οι μικροί αισθητήρες δεν σηκώνουν παραπάνω ISO .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, έχω πρόβλημα με το Kies (2.5.0.12094_28). Όταν πάω να κάνω back-up τα πάντα, μετά από λίγη ώρα μου βγάζει σφάλμα και μου λέει ότι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Το ζήτημα είναι ότι το έχω δοκιμάσει σε 3 υπολογιστές, οπότε τι να πω!

Η έκδοση του κινητού που έχω είναι η 4.1.1 (Ι9300XXDLID). Πάντως όταν την πέρασα μέσα από το Odin, δεν έκανα factory reset πριν και μετά, όπως επίσης δεν έκανα και αυτό με το CSC. Τα αναφέρω, γιατί δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο με το πρόβλημα μου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, έχω πρόβλημα με το Kies (2.5.0.12094_28). Όταν πάω να κάνω back-up τα πάντα, μετά από λίγη ώρα μου βγάζει σφάλμα και μου λέει ότι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Το ζήτημα είναι ότι το έχω δοκιμάσει σε 3 υπολογιστές, οπότε τι να πω!

Η έκδοση του κινητού που έχω είναι η 4.1.1 (Ι9300XXDLID). Πάντως όταν την πέρασα μέσα από το Odin, δεν έκανα factory reset πριν και μετά, όπως επίσης δεν έκανα και αυτό με το CSC. Τα αναφέρω, γιατί δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο με το πρόβλημα μου.

Ευχαριστώ.

To kies σου γράφει οτι έχεις το τελευταίο firmware ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα! Ειμαι νεος χρηστης του S3 και εχω τις εξης αποριες:

 

1) Εχει καποια εικονιδιακια της vodafone. Πως γινεται να φυγουν και να ειναι "μαμισιο";;

Εκανα βλακεια που πηρα απο ιντερνετικο μαγαζι και μου ηρθε με vodafone μενου;;

 

2) Την οθονη του αν την κοιταω απο αριστερα - δεξια μου φαινεται οκ απο πλευρας λευκου. Αν την κοιταω ομως καθετα που αυτο ειναι και το ζητουμενο , φαινεται να ειναι κιτρινη. Το γυριζω πισω;; Συμβαινει και στα δικα σας τηλεφωνα;;

 

3) Εχω την 4.0.4 τωρα. Δεν προλαβα να κανω αναωαθμισεις.. Αν περασω την jelly bean θα δω δθαφορα στη φωτεινοτητα της οθονης ;

 

4) Για να εχω μεγαλυτερη ενταση στα ακουστικα τι πριτεινετε;; Καποια εφαρμογη απο playstore; ή μηπως καλυτερα μαγειρεμενη ρομ;;

 

Περιμενω τις απαντησεις σας ανυπομονα :)

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι... Έχω την 4.1.1 JB και έκανα factory reset αφού όμως πρώτα έκανα backup με το kies...

Μετά το factory reset έκανα restore κάποια δεδομένα, το θέμα είναι όμως το εξής, με τον file manager βλέπω πως υπάρχει ο φάκελος "sdcard" 2 φορές, υπάρχει εδώ \sdcard και εδώ \storage σαν sdcard0 ο οποίος έχει ακριβώς τα ίδια πράγματα... δηλαδή είναι έτσι : \storage\sdcard0.

 

Νομίζω πως δεν είναι σωστό αυτό και θα ήθελα να ρωτήσω, αν περάσω ξανά την 4.1.1 θα κάνει και format την sdcard ώστε να περαστούν όλα από την αρχή…;

 

Πώς λέτε να το φτιάξω αυτό…; Ευχαριστώ πολύ…

 

Σωστό είναι. Το sdcard είναι απλά symlink. Μην ανησυχείς :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...