Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια,επειδη εχω χασει παρα πολλα επισοδια λογο του οτι σημερα ξανα πηρα στα χερια μου το s3,η εκδοση jelly bean βγηκε η οχι????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια,επειδη εχω χασει παρα πολλα επισοδια λογο του οτι σημερα ξανα πηρα στα χερια μου το s3,η εκδοση jelly bean βγηκε η οχι????

 

Στις περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες ναι(αν όχι σε όλες).Τσέκαρε στο sammobile.com.

 

Μπορω με καποιο τροπο , οταν βγαζω φωτο με το S3 να φαινεται στην φωτο η ημερομηνια που τραβηχτηκε?

 

Με την stock εφαρμογή της κάμερας σίγουρα όχι, αλλά αν ψάξεις στο play store σίγουρα θα βρεις κάποια που να το κάνει. Πλάκα, πλάκα χρήσιμη επιλογή, στο HD2 μου το είχε από default!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μπορω με καποιο τροπο , οταν βγαζω φωτο με το S3 να φαινεται στην φωτο η ημερομηνια που τραβηχτηκε?

 

Μόνο με κάποια εφαρμογη απο το play .

Είτε αυτό είναι κάποια camera app (Vignette) ..ή κάποιο app οπως (StampImage -APD TimeStamp)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στις περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες ναι(αν όχι σε όλες).Τσέκαρε στο sammobile.com.

 

Εδω ελλαδα εχει ερθει η μπα???

Link to comment
Share on other sites

Εδω ελλαδα εχει ερθει η μπα???

 

Έχει έρθει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4145294#post4145294

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιουμε να μην πηγαινουν στο desktop οι εφαρμογες οταν παω να την κανω εγκατασταση;

Μου εμφανιζει καθε φορα, δημιουργηθηκε συντομευση στο desktop κατι που δεν θελω

Link to comment
Share on other sites

Πως το βρήκες? Με την γλώσσα στα αγγλικά η με την εκκαθάριση δεδομένων?

 

Με την αλλάγη της γλώσσας στα αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιουμε να μην πηγαινουν στο desktop οι εφαρμογες οταν παω να την κανω εγκατασταση;

Μου εμφανιζει καθε φορα, δημιουργηθηκε συντομευση στο desktop κατι που δεν θελω

 

play store >ρυθμίσεις > και ξετικαρε το "αυτόματη προσθήκη widgets."

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω.

Εψαχνα στις ρυθμισεις του τηλεφωνου..

 

Επισης 2 ερωτησεις:

1) Στην GB χρησιμοποιούσα το usb debugging για να συνδεομαι με το pc, το οποιο εβλεπε τους φακελους και εκανα copy-paste. Επισης εκανα και την ασφαλη καταργηση.

Τωρα και να το ενεργοποιησω παλι με MTP συνδεεται. Εχει νοημα πλεον το usb debugging στην JB;

2) Με το MTP απλα βαζω και βγαζω το usb χωρις να εχω την δυνατοτητα ασφαλης καταργησης. Σημαινει οτι δεν θα εχω προβλημα με τα δεδομενα, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω.

Εψαχνα στις ρυθμισεις του τηλεφωνου..

 

Επισης 2 ερωτησεις:

1) Στην GB χρησιμοποιούσα το usb debugging για να συνδεομαι με το pc, το οποιο εβλεπε τους φακελους και εκανα copy-paste. Επισης εκανα και την ασφαλη καταργηση.

Τωρα και να το ενεργοποιησω παλι με MTP συνδεεται. Εχει νοημα πλεον το usb debugging στην JB;

2) Με το MTP απλα βαζω και βγαζω το usb χωρις να εχω την δυνατοτητα ασφαλης καταργησης. Σημαινει οτι δεν θα εχω προβλημα με τα δεδομενα, σωστα;

Δυστυχώς η samsung επέλεξε να χρησιμοποιεί MTP για μεταφορά αρχείων και όχι mass storage . Βεβαια υπαρχει λυση αν εισαι root .Διάβασε το Faq http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

Κάποιες φορές χρειαζεται να έχεις ενεργοποιημένο το usb debugging (π.χ οταν κάνεις root).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει καποιους ηδη. Ο dolphin μου ριχνει υπερβολικα τη μπαταρια και μου φαινεται βαρυς γενικα. Ουτε τοσο γρηγορος ηταν και κρασαρε και καποιες φορες. Opera mini ειναι γρηγορος αλλα εχει ελλειψεις και σε καποιες επιλογες ξαναφορτωνει ολο το site τη στιγμη που στα desktop και τους αλλους browsers επιλεγεις με τη μια.

 

Και βιντεακια φλας κλπ δεν παιζουν νομιζω ολοι καλα σε desktop mode οταν ειναι embedded σε site.

 

Γενικα ειμαι ευχαριστημενος με τον στοκ browser γιατι τα παιζει ολα και ειναι γρηγορος και δεν κρασαρει. Το μονο που με ενοχλει ειναι ο κερσορας και ενα απειροελαχιστο λαγκ στο πρωτο αγγιγμα στο σκρολ που ισως ειναι και θεμα γενικο android

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι απαραιτητο να βαλω προστατευτικη μεμβρανη στην οθονη η να το αφησω οπως ειναι...??γιατι απ οτι διαβασα η οθονη του galaxy s 3 δεν γρατζουνιετε ουτε με κλειδι !!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω και ούτε πρόκειται να βάλω μεμβράνες, γι αυτό το πλήρωσα για να έχω gorilla glass 2 που δεν χαράσσεται!

 

Χαρακωνεται και αυτό.

Επίσης δεν τίθεται θέμα τιμής. Σχεδόν όλα τα κινητά έχουν gorilla glass. Από mid range και πάνω τουλάχιστον.

 

Το gorilla 2 είναι όπως ακριβώς το 1 απλά 20% λεπτότερο (0.8mm από 1mm).

Ούτε καλύτερο είναι, ούτε δυνατότερο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ενέργεια από το faq σχετικά με το .nomedia :

<<Mόλις το κάνεις αυτό με το αρχείο, μπες στη Διαχείριση Εφαρμογών από τις ρυθμίσεις, πήγαινε στο Όλα, και βρες και σβήσε τα δεδομένα και το cache από το Gallery (Συλλογή) και το Media Storage. Μετά κάνε επανεκκίνηση το τηλέφωνο.>>

 

Όλα καλά με τις εικόνες αλλά πλέον ο στοκ mp3 player αλλά και η εφαρμογή βίντεο δεν βλέπουν τα αρχεία μουσικής / βίντεο από την extsdcard , η εφαρμογή Τα αρχεία μου βλέπει κανονικά τους φακέλους και μέσω αυτής μπορώ να τα αναπαράγω , επανεκκίνηση έκανα αλλά τίποτα . Εξαγωγή εισαγωγή κάρτας επίσης .

Link to comment
Share on other sites

play store >ρυθμίσεις > και ξετικαρε το "αυτόματη προσθήκη widgets."

 

Γεια σου ρε Μιχαλιο παλικαρε!! Εγκυκλοπαιδια εισαι ρε φιλε με τις γνωσεις σου.!! :)

Μπραβο!!

 

παιδια ειναι απαραιτητο να βαλω προστατευτικη μεμβρανη στην οθονη η να το αφησω οπως ειναι...??γιατι απ οτι διαβασα η οθονη του galaxy s 3 δεν γρατζουνιετε ουτε με κλειδι !!

 

Εγώ δεν έχω και ούτε πρόκειται να βάλω μεμβράνες, γι αυτό το πλήρωσα για να έχω gorilla glass 2 που δεν χαράσσεται!

 

Χαρακωνεται και αυτό.

Επίσης δεν τίθεται θέμα τιμής. Σχεδόν όλα τα κινητά έχουν gorilla glass. Από mid range και πάνω τουλάχιστον.

 

Το gorilla 2 είναι όπως ακριβώς το 1 απλά 20% λεπτότερο (0.8mm από 1mm).

Ούτε καλύτερο είναι, ούτε δυνατότερο.

 

Νικολα κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι πιο δυνατο μιας και προκειται για εξεληξη? http://www.finnglish.co.uk/forum/images/smilies/hmmm.gif

 

Οπως ειπε και ο Νικολας παραπανω. ΟΛΑ χαρακονονται απλα γινεται πιο δυσκολα και θελει περισσοτερη επιμοννη απο το επιθετικο "αντικειμενο" :p

 

@kamunias Aν εχεις σκοπο να το κρατησεις το κινητακι σου και εσαι τυπας "σαν καινουριο" γνωμη μου ειναι βαλε screen protectorι.. Κριμμα ειναι να το τραυματισεις (μακρια απο μας!!:mad: )

 

mimis82@ τo ιδιο φιλε μου. Και να προσθεσω οτι ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι αθανατο και καλο ειναι να προσεχουμε για να εχουμε. 500+/- ευρα το πλερωσες. Κριμα ειναι για 20 ευρω μιας θηκης η για ενα s.p. http://www.legendarypokemon.net/forums/images/smilies/extra/wink.gif

 

 

Φιλικα και με καλη προθεση παντα..!! :)

Edited by jin_kazama
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ενέργεια από το faq σχετικά με το .nomedia :

<<Mόλις το κάνεις αυτό με το αρχείο, μπες στη Διαχείριση Εφαρμογών από τις ρυθμίσεις, πήγαινε στο Όλα, και βρες και σβήσε τα δεδομένα και το cache από το Gallery (Συλλογή) και το Media Storage. Μετά κάνε επανεκκίνηση το τηλέφωνο.>>

 

Όλα καλά με τις εικόνες αλλά πλέον ο στοκ mp3 player αλλά και η εφαρμογή βίντεο δεν βλέπουν τα αρχεία μουσικής / βίντεο από την extsdcard , η εφαρμογή Τα αρχεία μου βλέπει κανονικά τους φακέλους και μέσω αυτής μπορώ να τα αναπαράγω , επανεκκίνηση έκανα αλλά τίποτα . Εξαγωγή εισαγωγή κάρτας επίσης .

 

Για να καταλάβω : έβαλες το αρχείο nomedia σε φάκελο με φωτογραφίες και δεν σου εμφανίζονται ουτε η μουσική /βίντεο ???

Βγαλτο (nomedia) κανε επανεκκίνηση και χρησιμοποίησε κάποια εφαρμογη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το αρχείο στον φάκελο music αλλά και στον videos για να μην εμφανίζονται τα εξώφυλλα στην γκαλερί .

Δεν νομίζω πως φταίει το nomedia , αλλά η διαγραφή της cache μάλλον από τον διαχειριστή εφαρμογών/χώρος αποθήκευσης μέσων και για κάποιο λόγω δεν μπορεί να ξαναδημιουργηθεί , το διέγραψα επανεκκίνηση έκανα αλλά τίποτε .

 

Η εφαρμογή βίντεο βλέπει μόνο δύο από τα πολλά βίντεο στην εξωτερική κάρτα

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το αρχείο στον φάκελο music αλλά και στον videos για να μην εμφανίζονται τα εξώφυλλα στην γκαλερί .

 

Εμ !! γιαυτό δεν σου τα εμφανίζει .;)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εμ !! γιαυτό δεν σου τα εμφανίζει .;)

 

Εντάξει , από την στιγμή που το διέγραψα όμως και έκανα επανεκκίνηση δεν θα έπρεπε να ξαναεμφανιστούν ? Γμτ χάθηκαν και οι ήχοι που είχα ορίσει και ξανά από την αρχή .

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει , από την στιγμή που το διέγραψα όμως και έκανα επανεκκίνηση δεν θα έπρεπε να ξαναεμφανιστούν ? Γμτ χάθηκαν και οι ήχοι που είχα ορίσει και ξανά από την αρχή .

 

Και εγώ το ίδιο έπαθα με την εφαρμογή nomedia...μετά πήγα πάλι με την εφαρμογή και τα ξανά άλλαξα και μετά από επανεκκίνηση μου εμφανίστηκαν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει , από την στιγμή που το διέγραψα όμως και έκανα επανεκκίνηση δεν θα έπρεπε να ξαναεμφανιστούν ? Γμτ χάθηκαν και οι ήχοι που είχα ορίσει και ξανά από την αρχή .

 

Λογικά ναι !!

Από την στιγμή που το διέγραψες έπρεπε να εμφανίζονται ......κανε ξανά clear cache και reboot

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Νικολα κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι πιο δυνατο μιας και προκειται για εξεληξη?

Φιλικα και με καλη προθεση παντα..!! :)

 

Το αντίθετο συμβαίνει. Το 1 είναι ανθεκτικοτερο του 2

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο συμβαίνει. Το 1 είναι ανθεκτικοτερο του 2

 

Πληγωθηκα τωρα.. :lol:

 

Γιατι ετσι? Λογο παχους?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...