Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι που τώρα παρατήρησα.

Στην ics όταν ακουμπούσα την οθόνη άναβαν τα 2 πλήκτρα αφής για 1.5 δευτερόλεπτα, όπως το είχα ρυθμίσει.

Με την jb δεν ανάβουν όταν ακουμπάω την οθόνη! Ανάβουν για 1.5 δευτερόλεπτο μόνο όταν πατάω κάποια απο αυτά.

 

Έτσι είναι γενικά στην jb ή υπάρχει θέμα σε εμένα;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι που τώρα παρατήρησα.

Στην ics όταν ακουμπούσα την οθόνη άναβαν τα 2 πλήκτρα αφής για 1.5 δευτερόλεπτα, όπως το είχα ρυθμίσει.

Με την jb δεν ανάβουν όταν ακουμπάω την οθόνη! Ανάβουν για 1.5 δευτερόλεπτο μόνο όταν πατάω κάποια απο αυτά.

 

Έτσι είναι γενικά στην jb ή υπάρχει θέμα σε εμένα;

Και εμένα σε JB έτσι είναι.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

φωτο και βιντεο που εχω τραβηξει η εχω κατεβασει απο youtube και ειναι στην εσωτερικη μνημη πως τις μεταφερω σε sd καρτα που του εβαλα? πρεπει να φτιαξω φακελο? αν τραβηξω νεο βιντεο η φωτο θα τις αποθηκευσει στην εσωτερικη μνημη η μπορω να του δωσω εντολη να τις αποθηκευσει στην sd καρτα?
Link to comment
Share on other sites

φωτο και βιντεο που εχω τραβηξει η εχω κατεβασει απο youtube και ειναι στην εσωτερικη μνημη πως τις μεταφερω σε sd καρτα που του εβαλα? πρεπει να φτιαξω φακελο? αν τραβηξω νεο βιντεο η φωτο θα τις αποθηκευσει στην εσωτερικη μνημη η μπορω να του δωσω εντολη να τις αποθηκευσει στην sd καρτα?

 

Απο τις ρυθμίσεις της κάμερας θα επιλέξεις που θέλεις να αποθηκεύονται .

Όσο για αυτές που έχεις στην internal sd με καποιον file explorer θα τις βρεις και θα τις μεταφέρεις οπου θέλεις .

Μπορείς και απο το pc να τις βρεις ....

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σε JB έτσι είναι.

 

Οπότε είναι χαρακτηριστικό της νέας έκδοσης και να μην ανυσηχώ μήπως έπαθε κάτι το κινητό μου;:O

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

αυτο καινουριο ειναι;καταπληκτικο!!!!! βλεπω σοβαροτητα απο την Σαμμυ

 

επισης βλεπω ειναι η μονη εταιρια που προσπαθει με νεες εφαρμογες στο UI κλπ...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο ηχος για τα καινουρια email δεν αλαζει? απο το μεσημερι που το πηρα το ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

αυτο καινουριο ειναι;καταπληκτικο!!!!! βλεπω σοβαροτητα απο την Σαμμυ

 

επισης βλεπω ειναι η μονη εταιρια που προσπαθει με νεες εφαρμογες στο UI κλπ...

H samsung ειναι σε καλο δρομο σε αυτό το θεμα .

 

Όποιος θέλει μπορεί να περάσει το νεο Leaked Jelly Bean Firmware I9300XXELK4 (4.1.2) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1835931

To firmware ειναι pre-rooted και δεν εχει δικο του modem ...έτσι μένει το modem του παλιου firmware.

Οι εντυπώσεις ειναι αρκετά καλές μένει να δουμε την μπαταρία .

 

Ρε παιδια ο ηχος για τα καινουρια email δεν αλαζει? απο το μεσημερι που το πηρα το ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα...

 

Δοκίμασε απο τις ρυθμίσεις του mail .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα! Ειμαι νεος χρηστης του S3 και εχω τις εξης αποριες:

 

1) Εχει καποια εικονιδιακια της vodafone. Πως γινεται να φυγουν και να ειναι "μαμισιο";;

Εκανα βλακεια που πηρα απο ιντερνετικο μαγαζι και μου ηρθε με vodafone μενου;;

 

2) Την οθονη του αν την κοιταω απο αριστερα - δεξια μου φαινεται οκ απο πλευρας λευκου. Αν την κοιταω ομως καθετα που αυτο ειναι και το ζητουμενο , φαινεται να ειναι κιτρινη. Το γυριζω πισω;; Συμβαινει και στα δικα σας τηλεφωνα;;

 

3) Εχω την 4.0.4 τωρα. Δεν προλαβα να κανω αναωαθμισεις.. Αν περασω την jelly bean θα δω δθαφορα στη φωτεινοτητα της οθονης ;

 

4) Για να εχω μεγαλυτερη ενταση στα ακουστικα τι πριτεινετε;; Καποια εφαρμογη απο playstore; ή μηπως καλυτερα μαγειρεμενη ρομ;;

 

Περιμενω τις απαντησεις σας ανυπομονα :)

 

Παιδια ξερει καποιος να απαντησει σε καμια ερωτηση απο αυτες?

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα! Ειμαι νεος χρηστης του S3 και εχω τις εξης αποριες:

 

1) Εχει καποια εικονιδιακια της vodafone. Πως γινεται να φυγουν και να ειναι "μαμισιο";;

Εκανα βλακεια που πηρα απο ιντερνετικο μαγαζι και μου ηρθε με vodafone μενου;;

 

2) Την οθονη του αν την κοιταω απο αριστερα - δεξια μου φαινεται οκ απο πλευρας λευκου. Αν την κοιταω ομως καθετα που αυτο ειναι και το ζητουμενο , φαινεται να ειναι κιτρινη. Το γυριζω πισω;; Συμβαινει και στα δικα σας τηλεφωνα;;

 

3) Εχω την 4.0.4 τωρα. Δεν προλαβα να κανω αναωαθμισεις.. Αν περασω την jelly bean θα δω δθαφορα στη φωτεινοτητα της οθονης ;

 

4) Για να εχω μεγαλυτερη ενταση στα ακουστικα τι πριτεινετε;; Καποια εφαρμογη απο playstore; ή μηπως καλυτερα μαγειρεμενη ρομ;;

 

Περιμενω τις απαντησεις σας ανυπομονα :)

 

1) Μόνο με root ή αλλάζοντας rom. Όχι δεν έκανες βλακεία..

2) Μήπως έχεις ενεργοποιήσει τίποτα περίεργα χρωματικά προφιλ από τις ρυθμίσεις οθόνης; Όχι δε θα έπρεπε να το κάνει αυτό, αν δεν φτιάξει με αναβάθμιση πήγαινε να σου το κοιτάξουν.

3) Όχι

4) Μόνο με root, υπάρχουν λύσεις στο XDA, π.χ. οι drivers του Beats Audio.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασε απο τις ρυθμίσεις του mail .

 

εχω ψαξει και εκει αλλα δεν υπαρχει κατι.. αποκλειεται να μην υπαρχει δυνατοτητα για αλλαγη του ηχου για καινουριο email..

Link to comment
Share on other sites

εχω ψαξει και εκει αλλα δεν υπαρχει κατι.. αποκλειεται να μην υπαρχει δυνατοτητα για αλλαγη του ηχου για καινουριο email..

 

Δηλαδή αν πας mail >ρυθμίσεις >και βρεις τον λογαριασμό σου ..ποιο κατω δεν σου εχει επιλογή για Notification settings ??.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εχω ψαξει και εκει αλλα δεν υπαρχει κατι.. αποκλειεται να μην υπαρχει δυνατοτητα για αλλαγη του ηχου για καινουριο email..

 

Δηλαδή αν πας mail >ρυθμίσεις >και βρεις τον λογαριασμό σου ..ποιο κατω δεν σου εχει επιλογή για Notification settings ??.

 

Πρέπει να διαλέξεις το λογαριασμό σου πρώτα και μετά να δεις τις ρυθμίσεις. Ιδού:

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια :) που θα παει θα τα μαθω.. καινουριος ειμαι στο ανδροιδ καθως ερχομαι απο την αντιπερα οχθη του iphone..
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να διαλέξεις το λογαριασμό σου πρώτα και μετά να δεις τις ρυθμίσεις. Ιδού:

 

Σε ποιο μενου ρυθμισεων ειναι αυτο?Εμενα στις ρυθμισεις συγχρονισμων (εχω gmail) μου βγαζει τις αλλες που εχω (twitter,whatsapp κτλ) αλλα δεν εχει gmail,μονο google

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μενου ρυθμισεων ειναι αυτο?Εμενα στις ρυθμισεις συγχρονισμων (εχω gmail) μου βγαζει τις αλλες που εχω (twitter,whatsapp κτλ) αλλα δεν εχει gmail,μονο google

 

Στις ρυθμίσεις του mail θα πας ,διαλέγεις το λογαριασμό σου και μετά βλέπεις την επιλογή για ringtone .

Δες και ενα βίντεο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

To multiview μαλλον θελει οθονη Note 2 και πενακι...

Φαινεται λιγο αβολο στην οθονη του S3 με δαχτυλα.Θα δουμε ομως.

Το smart rotation μου αρεσε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2012/11/15/i9300xxelk4-%E2%80%93-galaxy-s-iii-android-4-1-2-jelly-bean-leaked-firmware/ Αξιζει να την βαλω η δεν ειναι ολοκληρωμενη ακομα??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

To multiview μαλλον θελει οθονη Note 2 και πενακι...

Φαινεται λιγο αβολο στην οθονη του S3 με δαχτυλα.Θα δουμε ομως.

Το smart rotation μου αρεσε.

Προσωπικά μου αρεσει το multiview .Εννοείτε οτι στην οθοναρα του note ειναι απόλαυση αλλά και στο s3 θεωρώ οτι ταιριάζει μια χαρά .

Προς το παρόν και παρότι test rom έχει αναφερθεί καλύτερη μπαταριά και καλύτερο multitasking. Θέλω να πιστεύω οτι οταν δοθεί το επισημο update θα είναι ενα απο τα καλύτερα που εχει δώσει η samsung .

http://www.sammobile.com/2012/11/15/i9300xxelk4-%E2%80%93-galaxy-s-iii-android-4-1-2-jelly-bean-leaked-firmware/ Αξιζει να την βαλω η δεν ειναι ολοκληρωμενη ακομα??

Δεν είναι είναι έτοιμη ακομα ,υπάρχουν καποια bugs ,αρκετές γλώσσες δεν υπάρχουν και πρέπει να κατεβάσεις το Language Enabler απο το play για να ενεργοποίησης αυτήν που θέλεις .

Το multiview κρασαρει πολλές φόρες και δεν ανοίγει...... όπως συμβαίνει σε κάθε test rom ετσι και εδώ υπάρχουν κάποια προβλήματα .

Μπορείς να μπεις στο xda να διαβάσεις σχόλια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1835931

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δοκιμάζετε την 4.1.2 για πείτε με τα νεα χαρακτηριστικα και ειδικα το multiview πως παει απο Ram και κολλήματα ; (Είχαμε μια ανάλογη συζήτηση στο thread των "παραπονων" για την 4.1.1)
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια...

Υπαρχει καποια εφαρμογη ή ρυθμιση μεσα στο κινητο για να εχω φωνητικη κληση?

Το χρειαζομαι πολυ για τη δουλεια στην οδηγηση και ειναι το μονο πραγμα που μου λειπει σε σχεση με το παλιο κινητο μου.

Θελω π.χ να λεω: "Καλεσε Κωστα Παπαδοπουλο" και να καλει. Απ'οτι ειδα το S-Voice που εχει μπορει να κανει αυτη τη δουλεια αλλα πρεπει να εχεις τις επαφες στα Αγγλικα. Για ελληνικα ομως??

Ευχαριστω για το χρονο σας!

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει το multi view ?

Υπάρχει κάποιο βίντεο για αυτό;

Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί αλλά δεν το βρήκα

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει το multi view ?

Υπάρχει κάποιο βίντεο για αυτό;

Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί αλλά δεν το βρήκα

 

Δες το βιντεο που ποσταρε ο Δημητρης @ pik http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4389097#post4389097

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Oταν κανουμε format στο κινητο οι εφαρμογες που εχουμε αγορασει απο play χανοντε??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...