Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν η τιμη του ηταν κοντα στη τιμη του απλου s3 τοτε ναι θα ενιωθα κοροϊδία αλλα κανει 649 ευρω και μεχρι να πεσει θα εχει βγει το s4.αρα προσωπικα δεν νιωθω κοριωδια παρολο που αγορασα το δικο μου πριν απο μερικες εβδομαδες.

Το ιδιο σκέφτομαι και εγώ .....και παρότι στην αρχή ένιωσα λίγο απογοητευμένος / προδομένος η διάφορα των

200€ και η υποστήριξει στο xda με έκανε να αναθεωρήσω την άποψη μου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι δυο πολυ διαφορετικα λειτουργικα αλλα don't worry οτι δεν σε καλυπτει το βρισκεις στο καταστημα και για αλλες αποριες σου εδω ειμαστε να βοηθησουμε.τι νομιζεις οτι θα σου λειψει απο symbian?

 

Ναι το ξερω οτι απο εφαρμογες μπορεις να βρεις τα παντα. Απλα εγω με το symbian ειχα κανει διαφορα πειραγματα μιας και το γνωριζα πολυ καλα το android μου φαινεται λιγο περιπλοκο ασε που δεν εχω την διαθεση για "σκαλισμα" που ειχα παλιοτερα. Οσο για το τι θα μου λειψει απο αποψης καθαρα hardware η εξαιρετικης ποιοτητας καμερα του N8 (ναι το ξερω εχει και το s3 μια χαρα). Ο πομπος fm επισης μπορει να φαινεται δευτερευον αλλα οσοι τον εχουνε χρησιμοποιησει σιγουρα θα τους ελειπε. Τελος οι χαρτες νοκια οι οποιοι ειναι απλοι στην χρηση τους, εντελως δωρεαν και πολυ ποιοτικοι. Δε ξερω αν εχει αλλαξει κατι αλλα θυμαμαι ενα φιλο που παιδευοτανε καιρο να βρει μια δωρεαν καλη εφαρμογη ποληγησης στο android του. Απο κει και περα το android ειναι ανωτερο σε σχεδον ολους τους τομεις φανταζομαι. Εννοειται θα χρηαστω την βοηθεια σας και ευχαριστω εκ των πρωτερων. Και κατι ασχετο ισως εκτος θεματος. Διαβασα οτι το τελευταιο firmware JB δεν υποστηρηζεται πια απο την adobe για το flash player. Aυτο τι συνεπειες εχει; Διοτι υοτηθεται οτι το galaxy s εχει πληρη υποστηρηξη flash.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω οτι απο εφαρμογες μπορεις να βρεις τα παντα. Απλα εγω με το symbian ειχα κανει διαφορα πειραγματα μιας και το γνωριζα πολυ καλα το android μου φαινεται λιγο περιπλοκο ασε που δεν εχω την διαθεση για "σκαλισμα" που ειχα παλιοτερα. Οσο για το τι θα μου λειψει απο αποψης καθαρα hardware η εξαιρετικης ποιοτητας καμερα του N8 (ναι το ξερω εχει και το s3 μια χαρα). Ο πομπος fm επισης μπορει να φαινεται δευτερευον αλλα οσοι τον εχουνε χρησιμοποιησει σιγουρα θα τους ελειπε. Τελος οι χαρτες νοκια οι οποιοι ειναι απλοι στην χρηση τους, εντελως δωρεαν και πολυ ποιοτικοι. Δε ξερω αν εχει αλλαξει κατι αλλα θυμαμαι ενα φιλο που παιδευοτανε καιρο να βρει μια δωρεαν καλη εφαρμογη ποληγησης στο android του. Απο κει και περα το android ειναι ανωτερο σε σχεδον ολους τους τομεις φανταζομαι. Εννοειται θα χρηαστω την βοηθεια σας και ευχαριστω εκ των πρωτερων. Και κατι ασχετο ισως εκτος θεματος. Διαβασα οτι το τελευταιο firmware JB δεν υποστηρηζεται πια απο την adobe για το flash player. Aυτο τι συνεπειες εχει; Διοτι υοτηθεται οτι το galaxy s εχει πληρη υποστηρηξη flash.

 

δεν ξερω τη καμερα του ν8 αρα δεν μπορω να συγκρινω.για τον πομπο να σου πω την αληθεια λιγες φορες το ειχα χρησιμοποιησει στην αρχη και μετα το παρατησα εχει πλακα αλλα εμενα ποτε δεν μου ηταν χρησιμο και ουτε τωρα μου λειπει.αν και υπαρχουν δωρεαν εφαρμογες πλοηγησεις αρκετα καλες διαλεξα τo igo απο την πρωτη μερα(στα γνωστα μαγαζια.σκεφτομαι να το αγορασω αλλα δεν το βρισκω στο play ξερεις κανεις που το πουλανε?).αυτο για το flash ειναι αληθεια αλλα κυκλοφορει το αρχειο για να το εγκαταστησεις μονο σου.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τη καμερα του ν8 αρα δεν μπορω να συγκρινω.για τον πομπο να σου πω την αληθεια λιγες φορες το ειχα χρησιμοποιησει στην αρχη και μετα το παρατησα εχει πλακα αλλα εμενα ποτε δεν μου ηταν χρησιμο και ουτε τωρα μου λειπει.αν και υπαρχουν δωρεαν εφαρμογες πλοηγησεις αρκετα καλες διαλεξα τo igo απο την πρωτη μερα(στα γνωστα μαγαζια.σκεφτομαι να το αγορασω αλλα δεν το βρισκω στο play ξερεις κανεις που το πουλανε?).αυτο για το flash ειναι αληθεια αλλα κυκλοφορει το αρχειο για να το εγκαταστησεις μονο σου.

 

Ευχαριστω αν τελικα αποκτησω την συσκευη θα δοκιμασω το igo που μου λες. Οτι αλλο χρηαστει εδω θα μαστε.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα φιλοι μου,θελω να του κανω φορματ κ να επανελθει οπως το πηρα την πρωτη μερα,φοραω την official εκδοση 4.1.1,με πιο τροπο να το κανω για να γινει ολοκληροτικο?σας ευχαριστω κ καλο απογευμα.
Link to comment
Share on other sites

Σε μια εφαρμογη απο Google play αναφερει ο developer πως εαν η εφαρμογη περαστει στην καρτα SD τοτε δεν θα λειτουργει το widget

Γινεται στο S3 που εχω ,χωρις root να αλλαξει θεση;

Μπαινω στην διαχειρηση εφαρμογων ,αλλα εκει δεν μου δινει αυτην την επιλογη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,θελω να του κανω φορματ κ να επανελθει οπως το πηρα την πρωτη μερα,φοραω την official εκδοση 4.1.1,με πιο τροπο να το κανω για να γινει ολοκληροτικο?σας ευχαριστω κ καλο απογευμα.

http://www.jayceooi.com/2012/06/08/how-to-hard-reset-samsung-galaxy-s3/

O κωδικος *2767*3855# για hard reset δεν δουλεύει .

Σε μια εφαρμογη απο Google play αναφερει ο developer πως εαν η εφαρμογη περαστει στην καρτα SD τοτε δεν θα λειτουργει το widget

Γινεται στο S3 που εχω ,χωρις root να αλλαξει θεση;

Μπαινω στην διαχειρηση εφαρμογων ,αλλα εκει δεν μου δινει αυτην την επιλογη

Δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην sd εκτός αν εισαι root .

Διάβασε το faq http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,θελω να του κανω φορματ κ να επανελθει οπως το πηρα την πρωτη μερα,φοραω την official εκδοση 4.1.1,με πιο τροπο να το κανω για να γινει ολοκληροτικο?σας ευχαριστω κ καλο απογευμα.

 

Κάνοντας επαναφορά εργαστηριακών ρυθμίσεων σβήνονται όλα

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
http://www.jayceooi.com/2012/06/08/how-to-hard-reset-samsung-galaxy-s3/

O κωδικος *2767*3855# για hard reset δεν δουλεύει .

 

Δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην sd εκτός αν εισαι root .

Διάβασε το faq http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

 

ειναι ολοκληροτικο reset?σβηνει τα παντα κ επανερχεται οπως το πηραμε την πρωτη μερα?ο τροποσ απο το μενου?

Link to comment
Share on other sites

ειναι ολοκληροτικο reset?σβηνει τα παντα κ επανερχεται οπως το πηραμε την πρωτη μερα?ο τροποσ απο το μενου?

 

Του κουτιού :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Επισκεπτομαι μετα απο πολυ καιρο το φορουμ. Εδω και 2 χρονια ειμαι ενας πολυ ευχαριστημενος κατοχος ενος Nokia n8 και μαλιστα χωρις ιδιαιτερη διαθεση να το αλλαξω ακομα. Παρολα αυτα υπαρχει ενα πολυ πιθανο ενεδοχεμο να λαβω ως δωρο (κι ομως ακομα και στην εποχη μας γινονται και θαυματα :p) ενα galaxy s3. Εγω ομολογω οτι ειμαι (η αν θελετε ημουν) ανεκαθεν κατοχος συσκευων με λειτουργικο symbian το οποιο γνωριζω πολυ καλα αλλα απο android εχω μαυρα μεσανυχτα.. Επειδη κιολας εχω σταματησει να παρακολουθω τις εξεληξεις θεωρειτε οτι η αλλαγη σε android και συγκεκριμενα galaxy s3 θα ειναι ενα ειδος "πολιτισμικου σοκ " για μενα; Ισχυσει οτι το s3 ειναι το κορυφαιο αυτη την στιγμη ανδροιδες κατα την γνωμη σας; Το ξερω οτι θα με πειτε παροχημενο αλλα φοβαμαι οτι ορισμενες λειτουργιες του symbian θα μου λειψουνε...Προλα αυτα ενα τετοιο δωρο πρεπει να το εκμεταλευτει κανεις..καιρος για ανανεωση μαλλον..

 

εγω απο Ν8 πηγα σε galaxy s2 . κλη η καμερα του Ν8 αλλα βιντεο το βραδυ δεν τραβαει λογω οτι δεν εχει λεντ.

πολλες εφαρμογες το android οτι θες βρισκεις. καλυτερη και πιο μεγαλη οθονη το s2, τρομερο στο ιντερνετ σε πλοηγηση. το Ν8 πολυ πισω σε αυτο.

μετα πηγα σε s3.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πραγματικά που μου έλειψε από symbian είναι η δυνατότητα από κλειστό τηλέφωνο να ανοίγει αν έχεις βάλει ξυπνητήρι. Τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!! όσο περνά ο καιρός είμαι όλο και πιο ευχαριστημένος από τη συσκευή με εξαίρεση το θέμα της μπαταρίας της!!!

πάνω από 1,5 μέρα δεν μου έχει κρατήσει ποτέ.. με νορμάλ χρήση.. κλήσεις, από internet μόνο ειδοποιήσεις και mail και λίγη κάμερα κλπ..

έτσι πέρασα το advanced task killer που διάβασα από ένα παιδί εδώ ότι έκανε δουλειά! αυτό που δεν ξέρω είναι το εξής.. μπορείς να του ρυθμίσεις να κάνει auto kill εφαρμογές? γιατί νομίζω το ενεργοποίησα από τις ρυθμίσεις αλλά δεν το κάνει...

καμιά άλλη ιδέα για βελτίωση της μπαταρίας?? η jelly bean μας κατέστρεψε! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν το s3 εχει την δυνατοτητα οπως το s2 να βλεπεις καπου ποιες εφαρμογες τρεχουν και να κανεις διακοπη.
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν το s3 εχει την δυνατοτητα οπως το s2 να βλεπεις καπου ποιες εφαρμογες τρεχουν και να κανεις διακοπη.

 

Εννοείται.

Αυτό είναι του android, δεν έχει σχέση με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.

Αυτό είναι του android, δεν έχει σχέση με το κινητό.

 

και που πηγαινω για να το κανω αυτο? Ευχαριστω.

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

και που πηγαινω για να το κανω αυτο? Ευχαριστω.

 

Ακριβώς εκεί που πήγαινες και στο S2.

Δεν έχει αλλάξει τίποτα.

Στη διαχείριση εφαρμογών-εκτέλεση

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς εκεί που πήγαινες και στο S2.

Δεν έχει αλλάξει τίποτα.

Στη διαχείριση εφαρμογών-εκτέλεση

 

φιλε μαλλον δεν εγινα κατανοητος συγνωμη αλλα εννοω το widget που μας εδειχνε τι ετρεχε στο παρασκηνιο ηταν ενα κιτρινο ορθογωνιο.

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Δε το θυμάμαι να σου την αλήθεια αυτό το widget.

Κράτα πατημένο το HΟΜΕ κουμπί και διάλεξε το αριστερό εικονίδιο.Είναι αυτή η λειτουργία που ψάχνεις;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μαλλον δεν εγινα κατανοητος συγνωμη αλλα εννοω το widget που μας εδειχνε τι ετρεχε στο παρασκηνιο ηταν ενα κιτρινο ορθογωνιο.

 

Πατώντας παρατεταμένα το home button δεν κάνει αυτό που θέλεις ??

 

Μάλλον εννοείς αυτό το widget

που ήταν στο s2 . Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια αυτο ακριβως εννοουσα.Να ειστε καλα.:)

Υπάρχει αυτό το widget άμα το θες για το s3 από το Samsung Apps....

Edited by stsdema28

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Όντος είναι πολύ καλή. Τώρα όμως έχω ένα δίλημμα, αυτό ή το i9305 (με LTE)? :blink:

 

Πλάκα κανείς.εννοειται το i9305,εγώ το σουταρα το δικό μου για το 9305

Είχε αρχίσει το lag με το φορτωμα που του ΧΑ ρίξει και δε πήγαινε άλλο...οχι ότι ηταν και τραγικό αλλα εντάξει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξανα αναφερει το προβλημα μου..αλλα το κανω και τωρα μπας κ μπορεσει να βοηθησει καποιος γιατι ακρη δεν βγαζω..

το κινητο το εχω κανει απειρα ρεσετ μπας κ στρωσει το μοντεμ επισης αλλα δν παει αλλο..!!!:cry::cry: το κινητο συνδεεται κανονικα μεσω wifi στο ιντερνετ...(ολα καλα μεχρι εδω) κανω οτι κανω και το αφηνω στην ακρη...ε κατα 99% οταν το ξανα πιασω στα χερια μου ενω θα εχω την ενδειξη του wifi πανω δεξια..δεν μπαινει πουθενα(εχω χασει δηλαδη το σημα και δεν εχω ουτε δεδομενα γιατι φαινεται να εχει το wifi ανοιχτο ενω στην ουσια δεν εχω τιποτα!!))ειναι ακρως εκνευριστκο οσο δεν παει να πω επισης πως στο δικτυο ειναι κ αλλες συσκευες χωρις θεμα και το κουλο ειναι οτι το κινητο σε αλλα δικτυα π εχω συνδεθει δεν το χανει ποτε..ΒΡΑΧΟΣ!

 

υ.γ με την 4.04 δεν το ειχα αυτο το προβλημα!

Edited by gazofon
KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο αρχισε να κολλαει πολυ ασχημα ειδικα με την 4.1.1

 

Εαν δεν κανουν κατι αμεσα θα το στειλω.

 

Ουτε τηλεφωνο δεν μπορω να παρω γρηγορα κανει μια ωρα να σκεφτει ελεος δηλαδη ουτε τα μονοπυρηνα δεν κανουν ετσι.

 

Επισης η μπαταρια επειτα απο 1,5 μηνα εχει παρει την κατηφορα !!!! Το πολυ να μου βγαλει 8ωρο και αυτο με περιορισμους πολλους.

 

Ειναι τυχερη η Samsung διοτι αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει καλυτερο μηχανακι για να παω ( τα HTC One X,Sony T και διαφορα αλλα δεν μετρανε για εμενα ειναι απαραδεκτα 2 κατηγοριες κατω απο το GS 3 ).

 

Οποτε θα περιμενω λιγο και αν δεν γινει update...φευγει !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...