Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ κοίταξα τα Coloud POP για τον ανιψιό μου, αλλά αντί να πάρω τα ακουστικά με το σήμα της ΝΟΚΙΑ πάνω, προτίμησα να πάρω κατευθείαν τα ακριβώς ίδια ακουστικά της Coloud. Είναι πιο φτηνά, με άπειρες χρωματικές επιλογές. Σκέψου ότι το πιο καλό μοντέλο, το Boom έχει 25 ευρώ. Και αν σκεφτείς ότι τα μεταφορικά είναι δωρεάν, δεν υπάρχει λόγος να πάρεις τα Nokia.

ο μικρός πετάει από τη χαρά του, όταν πήρε τελικά τα Boom στα χρώματα της Εθνικής Ομάδας της Αργεντινής....

 

Για δείτε στο site http://www.coloud.com

Edited by alkis

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ασχετο ,αλλα ψαχνω καλα ακουστικα που να μπορουν να αλλαζουν τραγουδια ,εννοω να εχουν κομπι να το κανει ,ποια εχεις ? Edited by niotheros
αφαίρεση παράθεσης λόγω μετακίνησης
Link to comment
Share on other sites

ασχετο ,αλλα ψαχνω καλα ακουστικα που να μπορουν να αλλαζουν τραγουδια ,εννοω να εχουν κομπι να το κανει ,ποια εχεις ?

 

Τα WH - 510 είναι καλά. Της Nokia είναι, με flat καλώδιο, in - ear, έχουν μικρόφωνο και κουμπί και αλλάζουν και τραγούδια, αλλά και σταθμούς στο ραδιόφωνο. Είναι με χρωματιστό καλώδιο.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τα WH - 510. Της Nokia είναι, με flat καλώδιο, in - ear, έχουν μικρόφωνο και κουμπί και αλλάζουν και τραγούδια, αλλά και σταθμούς στο ραδιόφωνο. Είναι με χρωματιστό καλώδιο.

 

ευχαριστω φιλε μουκανει υποθετω για το 1520?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μουκανει υποθετω για το 1520?

 

Αν θυμάμαι καλά, στο κουτί τους έγραφε ότι είναι για όλα τα Lumia και Asha Nokia. Αν θες, τα ανεβάζω και σε φωτο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτά τα screen protectors για το 925. Δεν είναι καθόλου άσχημα ποιοτικά, αλλά αφήνουν αρκετά μεγάλο μέρος της οθόνης ακάλυπτο, περίπου 1-2 χιλιοστά περιμετρικά της συσκευής. Επιπλέον, η οθόνη μάλλον έχει κάποια ανεπαίσθητη καμπύλη στα άκρα της και έτσι η ζελατίνα δεν εφαρμόζει απόλυτα.

Στο ζουμί τώρα, έχετε δοκιμάσει κάποιο screen protector που να καλύπτει όλη την οθόνη και σωστά; Όχι κάτι το εξωτικό/ακριβό/σούπερ ποιοτικό, ψάχνω για κάτι γύρω στο €1/τεμάχιο το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κοίταξα τα Coloud POP για τον ανιψιό μου, αλλά αντί να πάρω τα ακουστικά με το σήμα της ΝΟΚΙΑ πάνω, προτίμησα να πάρω κατευθείαν τα ακριβώς ίδια ακουστικά της Coloud. Είναι πιο φτηνά, με άπειρες χρωματικές επιλογές. Σκέψου ότι το πιο καλό μοντέλο, το Boom έχει 25 ευρώ. Και αν σκεφτείς ότι τα μεταφορικά είναι δωρεάν, δεν υπάρχει λόγος να πάρεις τα Nokia.

ο μικρός πετάει από τη χαρά του, όταν πήρε τελικά τα Boom στα χρώματα της Εθνικής Ομάδας της Αργεντινής....

 

Για δείτε στο site http://www.coloud.com

 

Φιλε μου γλυκοκοιταζω και εγω τα Knock ομως μιας και ειναι λιγο πιο μικρα.Τι λενε απο ηχο?

Επισης 25 ευρω τελικη τιμη σου ηρθαν σπιτι σου?Μερες για παραλαβη?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτά τα screen protectors για το 925. Δεν είναι καθόλου άσχημα ποιοτικά, αλλά αφήνουν αρκετά μεγάλο μέρος της οθόνης ακάλυπτο, περίπου 1-2 χιλιοστά περιμετρικά της συσκευής. Επιπλέον, η οθόνη μάλλον έχει κάποια ανεπαίσθητη καμπύλη στα άκρα της και έτσι η ζελατίνα δεν εφαρμόζει απόλυτα.

Στο ζουμί τώρα, έχετε δοκιμάσει κάποιο screen protector που να καλύπτει όλη την οθόνη και σωστά; Όχι κάτι το εξωτικό/ακριβό/σούπερ ποιοτικό, ψάχνω για κάτι γύρω στο €1/τεμάχιο το πολύ.

 

Δυστυχώς λόγω καμπυλότητας της οθόνης μας στις άκρες δεν θα βρείς μεμβράνη που να καλύπτει ολόκληρη την οθόνη και το σημαντικότερο να εφαρμόζει σωστά.Το καλύτερο που μπορείς να πάρεις είναι το παρακάτω το οποίο εφαρμόζει με λίγο σαπουνόνερο,είναι λιγάκι ακριβό αλλά κάνει τη καλύτερη εφαρμογή,καλύπτει σχεδόν όλη τη οθόνη, είναι πλενόμενο και επαναχρησιμοποιείται.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Nokia-Lumia-925-FRONT-SHIELD-Invisible-Screen-Protector-/141018654008?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item20d55de538

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς λόγω καμπυλότητας της οθόνης μας στις άκρες δεν θα βρείς μεμβράνη που να καλύπτει ολόκληρη την οθόνη και το σημαντικότερο να εφαρμόζει σωστά.Το καλύτερο που μπορείς να πάρεις είναι το παρακάτω το οποίο εφαρμόζει με λίγο σαπουνόνερο,είναι λιγάκι ακριβό αλλά κάνει τη καλύτερη εφαρμογή,καλύπτει σχεδόν όλη τη οθόνη, είναι πλενόμενο και επαναχρησιμοποιείται.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Nokia-Lumia-925-FRONT-SHIELD-Invisible-Screen-Protector-/141018654008?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item20d55de538

 

Το έχω δει το συγκεκριμένο για πολλές άλλες συσκευές, αλλά δεν είχα πάρει ποτέ.Δεν είναι απαγορευτικά ακριβό, αλλά μήπως κάνει τα χαζά που κάνουν και οι άλλες παρόμοιες, που αφήνουν κάτι ανεπαίσθητες "ρυτίδες" και που φαίνονται υπό γωνία;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς λόγω καμπυλότητας της οθόνης μας στις άκρες δεν θα βρείς μεμβράνη που να καλύπτει ολόκληρη την οθόνη και το σημαντικότερο να εφαρμόζει σωστά.Το καλύτερο που μπορείς να πάρεις είναι το παρακάτω το οποίο εφαρμόζει με λίγο σαπουνόνερο,είναι λιγάκι ακριβό αλλά κάνει τη καλύτερη εφαρμογή,καλύπτει σχεδόν όλη τη οθόνη, είναι πλενόμενο και επαναχρησιμοποιείται.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Nokia-Lumia-925-FRONT-SHIELD-Invisible-Screen-Protector-/141018654008?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item20d55de538

 

Εχω σκεφτει κι εγω για καποια τετοια λυση, αλλα δισταζω στη χρηση νερου στην οθονη του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω χρησιμοποιήσει περισσότερες από μια φορές χωρίς προβλήματα λόγω νερού,ωστόσο φρόντισα να απομακρύνω συνεχώς το νερό πριν μεγάλο του μέρος καταλήξει σε ηχεία,εσοχές κλπ...Μετά επιβάλλεται και ένα πέρασμα με πιστολάκι..

Σίγουρα θα προτιμούσα τις τυπικές μεμβράνες αλλά ''δεν κάθονται''.

 

Όντως υπό γωνία φαίνονται κάποιες ρυτίδες,έχει μια ανεπαίσθητη όψη φλοιού πορτοκαλιού και θέλει προσοχή στη θήκη που χρησιμοποιείτε-μπορεί να σηκώσει τη μεμβράνη μιας και αφήνει ελάχιστα περιθώρια γύρω γύρω..Αν τη σηκώσει θέλει επανατοποθέτηση.Επίσης αν κολλήσουν σκόνες εσωτερικά η μεμβράνη πάει για πέταμα,όσο και να τη πλύνεις τα σημάδια μένουν...

 

Για την ιστορία εδώ και 2 μήνες το έχω χωρίς μεμβράνη,δεν χαράζεται,χαίρομαι την οθόνη στο έπακρο αλλά εννοείται ότι στην τσέπη μπαίνει πάντα μόνο του-γενικά είμαι προσεκτικός...

 

'Εχω αναθεωρήσει το θέμα της προστασίας.Και το iphone μου το είχα 2.5 χρόνια πάντα σε θήκη και μεμβράνη,ήταν ολοκαίνουριο χωρίς ίχνος γρατζουνιάς και το σκότωσα 150 ευρώ όταν πήρα το 1020..Ποιός ο λόγος λοιπόν?

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος είναι ότι αν το ιphone σου είχε και φθορές, δεν θα έφευγε ούτε 150. Επιπλέον σκέψου ότι αν αυτό συνεβει με apple, τι θα γινόταν με μη apple συσκευή που καλώς ή κακώς χάνει μεταπωλητική αξία δραματικά γρηγορότερα έτσι κι αλλιώς, δεν θα 'θελες να 'χεις και παράγοντα πιθανής φθοράς στη μέση. Αυτά επειδή εσύ το έθεσες ως προς την σχέση φθορών και μεταπώλησης, προφανώς -απο την στιγμή που δεν υπήρχαν- δεν ήταν αυτό που όρισε το συγκεκριμένο "σκότωμα" που λες, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι αν είχες και αυτό επιπλέον, θα ήταν ακόμη μικρότερη η τιμή.

 

Aπο 'κει και πέρα, δεν είναι μόνο το θέμα της μεταπώλησης, δεν είναι όλοι στο σπορ. Προσωπικά δεν θέλω να παίξει τυχόν γρατζουνιά, πάνω και πέρα απ' όλα για μένα, τα τεχνολογικά μου μπιχλιμπίδια τα θέλω τσίλικα... εδώ με θήκη και protector και πάλι ακολουθώ το σύστημα μόνο του σε τσέπη κλπ. lol Ασε που, όσο και να προσέχεις και να 'χεις το νου σου να το βάζεις μονο του σε τσέπες κλπ, ε άνθρωπος εισαι, κάποια στιγμή να συμβει μια απροσεξία, αφηρημάδα, κανένα ατύχημα... προσευχή, αν είσαι χωρίς προστασία ότι συσκευή και να είναι. Εδώ με θήκες/ζελατίνες και πάλι ένα Πάτερ Ημών το λεμε από μέσα μας αν τυχόν φύγει από τα χέρια (φτου-φτου και μακριά από εμάς =P, δεν έχει τύχει μέχρι στιγμής) :lol:

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Φίλε apvga συμμερίζομαι απόλυτα την άποψη σου,με κοροιδεύουν όλοι οι φίλοι και γνωστοί για τον αριθμό θηκών που έχω μαζέψει τόσο στο 4αρι που έιχα πριν όσο και στο 1020.Θέλω και εγώ τα πράγματα μου να είναι σε άριστη κατάσταση είτε πρόκειται για αυτοκίνητο-κινητό-τάξη στο χώρο που ζω..

 

Ωστόσο μπορώ να πώ ότι με γοητεύει το παρακάτω άρθρο..:lol:

 

http://www.tuaw.com/2011/05/05/admiring-the-beauty-of-an-iphone-aged-to-perfection/

 

Κατά βάθος ίσως και να ήθελα να μη με ενοχλεί το τηλέφωνο μου να βρίσκεται στη παραπάνω κατάσταση.Ψυχιατρική κατάσταση,το ξέρω!!:lol:

 

Καμιά νέα θήκη για 1020 έχεις να προτείνεις ή παραμένουμε στις κινέζικες του ευρώ??:)Αναμένω τη παρακάτω για να μπούμε και on topic.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Imak-Slim-DIY-Transparent-Crystal-Clear-Hard-Case-Shell-For-Nokia-Lumia-1020-/251389757412?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3a87ff47e4

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω κι εγώ τις προτάσεις σας για καμιά καλή θήκη για 630;

Θέλω θήκη για το πίσω καπάκι, δε μ'αρέσουν αυτές που μπαίνουν μέσα τα κινητά.

Για ζελατίνα να κοιτάξω ή λόγω gorilla glass δεν υπάρχει λόγος;

Link to comment
Share on other sites

Για ζελατίνα να κοιτάξω ή λόγω gorilla glass δεν υπάρχει λόγος;

 

Εννοείται πως θα κοιτάξεις αν θέλεις να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καμιά νέα θήκη για 1020 έχεις να προτείνεις ή παραμένουμε στις κινέζικες του ευρώ?? :)

Μπα, δεν έχω ξαναψαχτεί, αλλά ούτε και στο άσχετο πήρε τίποτα νέο το μάτι μου που να μου γυάλισε. Παραμένω σταθερά κι αμετακίνητα :)

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιον φορτιστή usb για το 920, μπορώ να πάρω οτιδήποτε ή πρέπει να προσέξω τίποτα;

 

Ότι να ναι αλλά καλύτερα γνήσιο Νόκια 1.3 Α

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.....κανενα μονο hfree για την συσκευη μας υπαρχει;;;;το διπλο μπλεκεται απιστευτα...ενα που εχω απο symbian εποχη θελει ανταπτορα για να δουλεψει....
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να πάρω ένα bluetooth και σκέφτομαι το bh-118 της nokia.

Το θέλω για τη μαγκιά που έχει με το να κουμπώνει το ακουστικό πάνω στο κλιπ.

Το έχει κανείς;

Θα ήθελα να ακούσω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να πάρω ένα bluetooth και σκέφτομαι το bh-118 της nokia.

Το θέλω για τη μαγκιά που έχει με το να κουμπώνει το ακουστικό πάνω στο κλιπ.

Το έχει κανείς;

Θα ήθελα να ακούσω εντυπώσεις.

 

το εχω γω...πολυ καλο ειναι..οντως ειναι πολυ ωραιο που κουμπωνει ετσι το κοιτανε ολοι..μονο που θελεις μπριζα για φορτιση γτ δεν εχει micro usb αλλα το παλιο της νοκια με τη μικρη τριπιτσα..

Link to comment
Share on other sites

Στα Crazy Sundays του Eshop αυτή τη βδομάδα έχει τα NOKIA WH-930 PURITY HD STEREO HEADSET BY MONSTER BEATS από 239.9€ στα 89.00€!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...