Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά και δεν κάνουν για Lumia αυτά. Τα WH-208 κάνουν για Lumia και είναι γύρω στα 10€.

 

Σωστά τα λέει ο kvoud... Αυτά εδώ είναι...

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα σε ολους. Μηπως γνωριζετε που μπορω να βρω τη θηκη nokia cp-637 σε μαυρο χρωμα; Οπου και αν εχω ψαξει εχει εξαντληθει. Εχει κανεις καποια αλλη στο ιδιο στυλ αν τελικα δεν τη βρω; Ευχαριστω προκαταβολικα.
Nokia 3310, Sharp Gx15, Nokia N70, Nokia N73, Nokia N97mini, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 930, Lg Gpad 8.3 V500 4.4.2, Microsoft Lumia 535, Microsoft Lumia 950
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Μηπως γνωριζετε που μπορω να βρω τη θηκη nokia cp-637 σε μαυρο χρωμα; Οπου και αν εχω ψαξει εχει εξαντληθει. Εχει κανεις καποια αλλη στο ιδιο στυλ αν τελικα δεν τη βρω; Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Από ebay με όσο το δυνατόν λιγότερα μεταφορικά.

http://www.ebay.com/itm/Original-Nokia-Flip-Case-Cover-CP-637-Lumia-930-Tasche-Schutzhulle-schwarz-/161425826796?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item2595baa3ec

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα την βρηκα στο microsoft store Ιρλανδιας για 19.99€ και δωρεαν μεταφορικα.
Nokia 3310, Sharp Gx15, Nokia N70, Nokia N73, Nokia N97mini, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 930, Lg Gpad 8.3 V500 4.4.2, Microsoft Lumia 535, Microsoft Lumia 950
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος του 925 και νυν του Μ8 και του 930.

Πλησιάζει η ώρα που θα πρέπει να αποφασίσω πιο θα κρατήσω από τα δύο, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Αν και διάβασα να ξεχάσω τα περί Tempered glass, αλλά και γενικά τα screen protectors δεν εφαρμόζουν σωστά στην πανέμορφη κατά τα άλλα οθόνη του 930.

Ρωτάω λοιπόν τι νέα έχουμε γύρω από την προστασία του lumia; Υπάρχει κάτι νέο; Ή τα ξεχνάω όλα και απλώς προσέχω μην μου πέσει;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος του 925 και νυν του Μ8 και του 930.

Πλησιάζει η ώρα που θα πρέπει να αποφασίσω πιο θα κρατήσω από τα δύο, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Αν και διάβασα να ξεχάσω τα περί Tempered glass, αλλά και γενικά τα screen protectors δεν εφαρμόζουν σωστά στην πανέμορφη κατά τα άλλα οθόνη του 930.

Ρωτάω λοιπόν τι νέα έχουμε γύρω από την προστασία του lumia; Υπάρχει κάτι νέο; Ή τα ξεχνάω όλα και απλώς προσέχω μην μου πέσει;

 

Σαφώς και πρέπει να προσέχεις μην σου πέσει γιατί το Gorilla Glass θεωρείται κατά βάση αντιχαρακτικό και όχι άθραυστο. Μπορεί να προστατεύσει την οθόνη σε περίπτωση που πέσει κάποιο μικροαντικείμενο πάνω της αλλά αν βρεθεί ολόκληρη η συσκευή στο έδαφος δεν νομίζω να μπορεί να κάνει και πολλά! Βέβαια, το 930 έχει Gorilla Glass 3 που είναι ακόμα πιο ανθεκτικό σε σχέση με το Gorilla Glass 2 του 925.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα 10 Nokia lumia 635 για την εταιρεία μας. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές, ειδικά αναλογιζόμενοι την τιμή της συσκευής.

Μια ερώτηση βασική όμως: Κάποιο handsfree έχετε να προτείνετε? Γιατί δεν περιλαμβάνεται στην συσκευασία.

Αυτά είανι μόνο ακουστικά? https://www.skroutz.gr/s/2705149/Nokia-WH-208.html?keyphrase=WH-208

Ευχαριστώ

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα 10 Nokia lumia 635 για την εταιρεία μας. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές, ειδικά αναλογιζόμενοι την τιμή της συσκευής.

Μια ερώτηση βασική όμως: Κάποιο handsfree έχετε να προτείνετε? Γιατί δεν περιλαμβάνεται στην συσκευασία.

Αυτά είανι μόνο ακουστικά? https://www.skroutz.gr/s/2705149/Nokia-WH-208.html?keyphrase=WH-208

Ευχαριστώ

 

Ακουστικά και μικρόφωνο μαζί.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έφαγε την πρώτη πτώση, για προτείνεται καμμιά θήκη μπας και προστατεύσει το κινητό και το γλυτώσει από σοβαρότερη τούμπα είτε ελλάδα είτε και εξωτερικό. Αν είναι και οικονομική ακόμα καλύτερα.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έφαγε την πρώτη πτώση, για προτείνεται καμμιά θήκη μπας και προστατεύσει το κινητό και το γλυτώσει από σοβαρότερη τούμπα είτε ελλάδα είτε και εξωτερικό. Αν είναι και οικονομική ακόμα καλύτερα.

 

ευχαριστώ

 

Nillkin frosted shield. Για εμένα ο καλύτερος συνδυασμός ποιότητας, τιμής, προστασίας και διακριτικότητας.

Το υλικό της μου αρέσει πολύ, πρόκειται για σαγρέ, ματ λάστιχο ούτε πολύ μαλακό, ούτε πολύ σκληρό. Είναι πολύ λεπτή και αφήνει σχετικά ακάλυπτο το πάνω και κάτω μέρος του τηλεφώνου (καλύπτει όμως και τις τέσσερεις γωνίες), οπότε αυτές οι περιοχές κινδυνεύουν αν συμβεί καμιά πρόσκρουση υπό πολύ περίεργη γωνία. Από ebay Ανατολής κοστίζει γύρω στα €6-7 μαζί με screen protector, Ευρώπη και Ελλάδα γύρω στα €16...

 

Τελικά το πήρα απόφαση πως δεν πρόκειται να βρω tempered glass για το 925 που να καλύπτει το σύνολο της εμπρός πλευράς. Ποιό από τα υπόλοιπα λοιπόν προτείνετε, που να έχει καλό λόγο ποιότητας/τιμής και να καλύπτει όσο γίνεται μεγαλύτερο ποσοστό;

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει τα WH-208 από Αγγλία στα 5 ευρώ και ήμουν έτοιμος να τα πάρω όταν είδα ότι υπάρχουν τα flat cable τα οποία όπως λένε δεν γίνονται γόρδιος δεσμός στις τσέπες.. έχω βρει σε προσφορά αυτά (http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-HTC-FLAT-WIRED-CABLE-HANDSFREE-HEADPHONES-ONE-X-SV-39H00004-02M-WHITE-/310794840856?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Bluetooth_Acc_ET&hash=item485cd0eb18) από ebay απλά δεν ξέρω αν θα είναι συμβατά.. έχει δοκιμάσει κανένας handsfree της HTC σε nokia να πει αν δουλεύουν..??
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει τα WH-208 από Αγγλία στα 5 ευρώ και ήμουν έτοιμος να τα πάρω όταν είδα ότι υπάρχουν τα flat cable τα οποία όπως λένε δεν γίνονται γόρδιος δεσμός στις τσέπες.. έχω βρει σε προσφορά αυτά (http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-HTC-FLAT-WIRED-CABLE-HANDSFREE-HEADPHONES-ONE-X-SV-39H00004-02M-WHITE-/310794840856?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Bluetooth_Acc_ET&hash=item485cd0eb18) από ebay απλά δεν ξέρω αν θα είναι συμβατά.. έχει δοκιμάσει κανένας handsfree της HTC σε nokia να πει αν δουλεύουν..??

 

Τα συγκεκριμμένα που βρήκες στο ebay τα είχε μέσα το htc 8s (τουλάχιστον απ᾽οσο μπορώ να διακρίνω στη φωτογραφία) και τα έχω δοκιμάσει στο lumia 920 και δουλεύουν μια χαρά, προσωπικά με βολεύουν και καλύτερα από αυτά που δίνει η Nokia γιατί δεν είναι in-ear, επίσης νομίζω οτι είναι καλύτερης ποιότητας.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

 

Και γρήγορος στη φόρτιση και μεγάλος (6000mAh) και σε καλή τιμή (39 euro). Απο Οκτώβριο που βγαίνει στην αγορά θα γίνει σίγουρα παραγγελία!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

κανονικο φορτιστή 1.3 ή 1.5 Α εχετε υπόψην;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

κανονικο φορτιστή 1.3 ή 1.5 Α εχετε υπόψην;

 

Δες αυτόν.

Ορίστε και οι τιμές του στο Skroutz

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη θα είναι και η τελευταία θήκη που αγόρασα για το 1020.

 

Φοβερή ποιότητα,αίσθηση,μυρωδιά,δεν χοντραίνει καθόλου τη συσκευή,προστατεύει επαρκώς και έχει εξαιρετικό grip.

 

Στα αρνητικά βάζω τη τιμή και το ότι θα ήθελα να προστατεύει λιγάκι περισσότερο τη κάμερα (έρχεται ''πρόσωπο'')...

 

http://s9.postimg.org/ncs85m7t7/WP_20141007_10_44_30_Pro.jpghttp://s17.postimg.org/69bktjijf/WP_20141007_16_57_25_Pro.jpghttp://s28.postimg.org/bnb8ghond/WP_20141007_16_56_34_Pro.jpg

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Αυθεντικο φορτιστη για lumia 1020 που θα βρω ?

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το πόστ της προηγούμενης σελίδας.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτόν.

Ορίστε και οι τιμές του στο Skroutz

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ

 

Κάτι ακόμα παιδιά. Fast charger για το αυτοκίνητο έχουμε; όταν βάζω το gps στο αμάξι αν ξεκινήσω με 100 μπαταρία για παράδειγμα και κάνω 20 χιλιόμετρα η μπαταρία ενώ φορτίζει το τηλέφωνο πέφτει με αργούς ρυθμούς. Σαν να φορτίζει δηλαδή υπερβολικά αργά

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Κάνουμε χρήση της τροποποίησης μηνύματος όταν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι στο ποστ που έχουμε κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....μετα απο 5 χρονια εχω παλι κινητο που να περνει SD και ψαχνω μια αλλα δεν ξερω τι GB και αν θα δουλευει απροβληματιστα....

ειμαι αναμεσα σε 32 και 64 gb βασικα εμενα τα 64 με ενδιαφερουν και ρωτω τι τυπου να ειναι Class 6 Class 10 κατι αλλο??

εχω ενα Νokia Lumia 1520....

Τι προτεινετε???

Eyxaristv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...