Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έχει κανείς να προτείνει κάποιο καλό tempered glass για το 735; έχω πάρει της nillkin αλλά δυστυχώς δεν καλύπτει όλη την οθόνη.

 

Δεν πρόκειται να βρεις καλύτερο. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το βάλεις σε μια θήκη σιλικόνης και να έχεις καλύτερη προστασία.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ και εγώ ότι καλύτερο από Nillkin δύσκολο έως αδύνατο. Δυστυχώς ο σχεδιασμός κάποιων συσκευών δεν φέρνει το επιθυμητό αποτέλεσμα στην τοποθέτηση οποιουδήποτε γυαλιού.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ ότι καλύτερο από Nillkin δύσκολο έως αδύνατο. Δυστυχώς ο σχεδιασμός κάποιων συσκευών δεν φέρνει το επιθυμητό αποτέλεσμα στην τοποθέτηση οποιουδήποτε γυαλιού.

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας. Απλά το γυαλί δεν καλύπτει όλη την επιφάνεια και πολύ φοβάμαι ότι σε μια πτώση δεν θα έχει την απόλυτη προστασία η οθόνη του κινητού. Επιπλέον φαίνεται και λίγο άσχημο έτσι που δεν καλύπτει όλη την επιφάνεια. Πάντως συμφωνώ οτι ως προς την ποιότητα το τζάμι της nillkin είναι πολυ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας. Απλά το γυαλί δεν καλύπτει όλη την επιφάνεια και πολύ φοβάμαι ότι σε μια πτώση δεν θα έχει την απόλυτη προστασία η οθόνη του κινητού. Επιπλέον φαίνεται και λίγο άσχημο έτσι που δεν καλύπτει όλη την επιφάνεια. Πάντως συμφωνώ οτι ως προς την ποιότητα το τζάμι της nillkin είναι πολυ καλό.

Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στο 830 με το tempered glass! Κι εκτός αυτού σ' εμένα δεν πατιούνται εύκολα τα βελάκι για πίσω και το Bing search! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας. Απλά το γυαλί δεν καλύπτει όλη την επιφάνεια και πολύ φοβάμαι ότι σε μια πτώση δεν θα έχει την απόλυτη προστασία η οθόνη του κινητού. Επιπλέον φαίνεται και λίγο άσχημο έτσι που δεν καλύπτει όλη την επιφάνεια. Πάντως συμφωνώ οτι ως προς την ποιότητα το τζάμι της nillkin είναι πολυ καλό.

 

για το ίδιο θέμα δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6373465#post6373465

καλύπτει 100% όλη την οθόνη, είναι ειδικά κατασκευασμένο για το 730-735.

έχει ακόμη και τα κατάλληλα κοψίματα για το ακουστικό την κάμερα και τον αισθητήρα φωτεινότητας.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

για το ίδιο θέμα δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6373465#post6373465

καλύπτει 100% όλη την οθόνη, είναι ειδικά κατασκευασμένο για το 730-735.

έχει ακόμη και τα κατάλληλα κοψίματα για το ακουστικό την κάμερα και τον αισθητήρα φωτεινότητας.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! .. Όμως είναι εξαντλημένο. Το έψαξα και αλλού στο google αλλά δεν το βρίσκω πουθενά στην Ελλάδα. μήπως γνωρίζεις που αλλού μπορώ να το βρώ ;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! .. Όμως είναι εξαντλημένο. Το έψαξα και αλλού στο google αλλά δεν το βρίσκω πουθενά στην Ελλάδα. μήπως γνωρίζεις που αλλού μπορώ να το βρώ ;

 

για εντός Ελλάδος δες αυτά, απ όσο γνωρίζω τα καλύτερα είναι αυτά με την προδιαγραφή 9H

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=Nokia+Lumia+730+%2F+735+9H+Glass+Screen+Protector

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 11 months later...

καλημερα στην παρεα, σε οσους πιστους εχουμε μεινει.

 

για το 1020 παιδια, κανεις να προτεινει καποιο καλο tempered glass ?

αυτες οι καμπύλες στις ακρες, μου φαινεται υπαρχουν απλα και μονο για να μην κολλανε καλα τα tempered glasses.

 

YΓ. ιδιο ακριβως θεμα εχω και με το 1520.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα, σε οσους πιστους εχουμε μεινει.

 

για το 1020 παιδια, κανεις να προτεινει καποιο καλο tempered glass ?

αυτες οι καμπύλες στις ακρες, μου φαινεται υπαρχουν απλα και μονο για να μην κολλανε καλα τα tempered glasses.

 

YΓ. ιδιο ακριβως θεμα εχω και με το 1520.

Αν έχουν ανάγλυφη οθόνη δεν θα βρεις κάτι καλύτερο. Κι εγώ έτσι την πάτησα με το 830! Η αφή, ειδικά στις κάτω άκρες, έπρεπε να τις πατάς ίσα με 5-6 φορές για να πιάσει. Ειδικά το Search!

Μόνο ζελατίνα στρώνει καλά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπερα, πιστευω να το εχω βαλει στο σωστο section.

Eπειδη εχω βαρεθει να πηγαινω για επισκευη το 1020 μου επειδη κανει διακοπες η θυρα micro usb και δεν φορτιζει, ξερει κανεις αν παω σε κατι τετοιο θα μπορεσω να κανω την δουλεια μου; https://www.ebay.co.uk/itm/QI-Wireless-Charger-Charging-Pad-Mat-Dock-For-Various-Nokia-Lumia-Smartphones/362509223098?hash=item54673bc4ba:m:mZ4k1uPaOAzxiJFCgC1XYYQ:rk:8:pf:0

Επισης αν ναι, κανει το ιδιο και για φορτιση του Samsung S8;

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα, πιστευω να το εχω βαλει στο σωστο section.

Eπειδη εχω βαρεθει να πηγαινω για επισκευη το 1020 μου επειδη κανει διακοπες η θυρα micro usb και δεν φορτιζει, ξερει κανεις αν παω σε κατι τετοιο θα μπορεσω να κανω την δουλεια μου; https://www.ebay.co.uk/itm/QI-Wireless-Charger-Charging-Pad-Mat-Dock-For-Various-Nokia-Lumia-Smartphones/362509223098?hash=item54673bc4ba:m:mZ4k1uPaOAzxiJFCgC1XYYQ:rk:8:pf:0

Επισης αν ναι, κανει το ιδιο και για φορτιση του Samsung S8;

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

To 1020 δεν έχει out-of-the-box wireless charging υποστήριξη. Θα χρειαστεί να προμηθευτείς το σχετικό Wireless Charging Cover που βγαίνει για τη συγκεκριμένη συσκευή για να μπορείς να τη φορτίζεις ασύρματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...