Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περί αξεσουάρ[imgalign]http://www.myphone.gr/gallery/data/3288/WP_Accessories.png[/imgalign]

Το παρόν θέμα φιλοξενεί συζητήσεις για αξεσουάρ τα οποία είναι συμβατά με συσκευές της Nokia που βασίζονται στην πλατφόρμα Microsoft Windows Phone.

 

Συνήθη αξεσουάρ αποτελούν:

  • Θήκες
  • Καλύμματα & προσόψεις
  • Κάρτες μνήμης
  • Ακουστικά (ενσύρματα/ασύρματα)
  • Καλώδια
  • Μπαταρίες & φορτιστές

 

Για γνήσια αξεσουάρ της Nokia μπορείτε να επισκεφτείτε την επίσημη ιστοσελίδα της, εδώ.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωριζει κανεις, που μπορω να βρω τα μαυρα σφουγγαρακια που μπαινουν στα ακουστικα για Nokia BH-503??? http://europe.nokia.com/find-products/accessories/all-accessories/headsets/bluetooth-stereo-headsets/bh-503

Σε Nokia care δεν υπαρχει τιποτα...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
κριμα που θελει hard reset.

επισης εμενα οι πρωτες γρατσουνιες στο gorilla εκαναν την εμφανιση τους. ειναι απο αυτες που δεν φαινονται ευκολα αλλα αμα υπαρχει λευκο background φαινονται τα χρωματα

γιαυτο ακριβως εγω εβαλα ενα protector και εχω ηρεμισει, μεσα σε τσαντακι τσεπες με κλειδια, αν δεν εχει θηκη και protector εχει το ρισκο του

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

γιαυτο ακριβως εγω εβαλα ενα protector και εχω ηρεμισει, μεσα σε τσαντακι τσεπες με κλειδια, αν δεν εχει θηκη και protector εχει το ρισκο του

 

το screen protector πιανει ολη την οθονη; απο αισθηση χανει καθολου;

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

το screen protector πιανει ολη την οθονη; απο αισθηση χανει καθολου;

 

θα σου στειλω ΠΜ με φωτογραφια τωρα σε λιγο :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το screen protector το εχει δοκιμασει κανεις σας να μας πει γνωμες;

 

http://www.zagg.com/invisibleshield/nokia-lumia-800-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

Edited by Tzhmakos
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το screen protector το εχει δοκιμασει κανεις σας να μας πει γνωμες;

 

http://www.zagg.com/invisibleshield/nokia-lumia-800-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

έχω την εντύπωση πως και αυτό ειναι μόνο για το ίσιο μέρος της οθόνης και όχι και για τα curved κομμάτια της

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση πως και αυτό ειναι μόνο για το ίσιο μέρος της οθόνης και όχι και για τα curved κομμάτια της

 

 

στο βιντεο που βλεπω εδω ολοσωμη μου φαινεται :/

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

στο βιντεο που βλεπω εδω ολοσωμη μου φαινεται :/

 

δεν ειχα δει το βιντεακι! τις φωτο απο το 1ο λινκ μονο! αυτη φαινεται πολυ πολυ καλη ναι! τι γινεται αν χρειαστεις να την βγαλεις ομως? επισης, δεν ειναι παρα πολλα τα λεφτα που κανει? ισως ebay να την βρεις φθηνοτερα!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα δει το βιντεακι! τις φωτο απο το 1ο λινκ μονο! αυτη φαινεται πολυ πολυ καλη ναι! τι γινεται αν χρειαστεις να την βγαλεις ομως? επισης, δεν ειναι παρα πολλα τα λεφτα που κανει? ισως ebay να την βρεις φθηνοτερα!

 

μπα εχω κοταξει κ ebay ολες οι zagg πανω κατω ιδια τιμη εχουν η διαφορα παιζεται στα 1-5 δολλαρια. Θα παρω μαλλον μονο το screen protector στα 12€

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

μπα εχω κοταξει κ ebay ολες οι zagg πανω κατω ιδια τιμη εχουν η διαφορα παιζεται στα 1-5 δολλαρια. Θα παρω μαλλον μονο το screen protector στα 12€

απλα πριν παρεις μονο το sc.protector βεβαιωσου οτι ειναι οπως το θες ετσι να πιανει ολη την οθονη :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

απλα πριν παρεις μονο το sc.protector βεβαιωσου οτι ειναι οπως το θες ετσι να πιανει ολη την οθονη :)

 

Τωρα το παρηγγειλα, λογικα μεσα στην βδομαδα θα ερθει θα σας πω γνωμες και εντυπωσεις

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλέ. Αγόρασα το BH 111 και όλα δουλεύουν άψογα.

 

πως ειναι απο ποιοτητα ηχου;

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

πως ειναι απο ποιοτητα ηχου;

 

Εξαιρετική. Κλάσεις ανώτερη από τις σαβούρες που είχε μέσα το κουτί και θέλουν να τα ονομάζουν ακουστικά Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική. Κλάσεις ανώτερη από τις σαβούρες που είχε μέσα το κουτί και θέλουν να τα ονομάζουν ακουστικά Nokia.

 

Και απ'οτι καταλαβα μπορεις να το κανεις και hands free ε; τραβας τα ακουστικα απο το bluetooth και τα βαζεις στο κινητο και το bluetoot δουλευει σαν controller

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Και απ'οτι καταλαβα μπορεις να το κανεις και hands free ε; τραβας τα ακουστικα απο το bluetooth και τα βαζεις στο κινητο και το bluetoot δουλευει σαν controller

 

Τα ακουστικά πρέπει να είναι πάνω στο controller. Εφόσον έχει γίνει το ζευγάρωμα με το κινητό, τότε από το controller χειρίζεσαι μουσική και κλήσεις. Το νόημα είναι ότι παρατάς τη συσκευή μέχρι κάποια μέτρα που έχει εμβέλεια το ΒΤ.

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά πρέπει να είναι πάνω στο controller. Εφόσον έχει γίνει το ζευγάρωμα με το κινητό, τότε από το controller χειρίζεσαι μουσική και κλήσεις. Το νόημα είναι ότι παρατάς τη συσκευή μέχρι κάποια μέτρα που έχει εμβέλεια το ΒΤ.

 

γνωριζεις αν το πουλανε στο Nokia Care μαγαζια;

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Καμια ωραια θηκη εχει να προτεινει κανεις;
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καμια ωραια θηκη εχει να προτεινει κανεις;

 

Με ενα γρηγορο ψαξιμο βρηκα αυτην.

Μετα μπορεις να ψαξεις απο αλλες μαρκες και να βρεις μια που σου ταιριαζει

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Με ενα γρηγορο ψαξιμο βρηκα αυτην.

Μετα μπορεις να ψαξεις απο αλλες μαρκες και να βρεις μια που σου ταιριαζει

 

Βρηκα κατι ωραιες απο την case mate :)

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφτασε σημερα το screen protector απο την Zagg. οπως μπορειτε να δειτε ειναι για ολη την οθονη και οχι για ενα μερος της οπως τα αλλα που κυκλοφορυν

http://i42.tinypic.com/901xrs.jpg

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα αγόρασα την δερμάτινη θήκη CP-572.

Πολύ ευχαριστημένος είμαι και δεν φοβάμαι πια στο βάλε-βγάλε από την pouch μήπως πέσει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα την δερμάτινη θήκη CP-572.

Πολύ ευχαριστημένος είμαι και δεν φοβάμαι πια στο βάλε-βγάλε από την pouch μήπως πέσει.

 

Διαβασα σε ενα φορουμ οτι η κλασσικη θηκη που ερχεται μαζι με το κινητο αφηνει σημαδια στο κινητο και χανει το χρωμα του με την χρηση.

τωρα εγω εχω παρει μια της case mate και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,μακαρι να μην παθει τιποτα το χρωμα του :(

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα την δερμάτινη θήκη CP-572.

Πολύ ευχαριστημένος είμαι και δεν φοβάμαι πια στο βάλε-βγάλε από την pouch μήπως πέσει.

 

είναι βολική;γιατί γενικά οι δερμάτινες θήκες δεν με βολεβαν στο βαλς βγάλε από την τσέπη...αλλα δεν μου αρέσει που τώρα ενώ είναι λευκό το κινητό το έχω στη μαύρη θήκη που υπήρχε στην συσκευασία.

 

Και κάτι άλλο,ποσο σας κρατάει η μπαταρία;γιατί οταν είμαι στο ίντερνετ ανεβάζει θερμοκρασία και πέφτει απότομα η μπαταρια

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σε ενα φορουμ οτι η κλασσικη θηκη που ερχεται μαζι με το κινητο αφηνει σημαδια στο κινητο και χανει το χρωμα του με την χρηση.

τωρα εγω εχω παρει μια της case mate και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,μακαρι να μην παθει τιποτα το χρωμα του :(

 

1+ μήνα που το έχω με αυτή που έρχεται από την αρχή το κινητό δεν μου έχει κάνει καμιά ζημιά.

 

είναι βολική;γιατί γενικά οι δερμάτινες θήκες δεν με βολεβαν στο βαλς βγάλε από την τσέπη...αλλα δεν μου αρέσει που τώρα ενώ είναι λευκό το κινητό το έχω στη μαύρη θήκη που υπήρχε στην συσκευασία.

 

Και κάτι άλλο,ποσο σας κρατάει η μπαταρία;γιατί οταν είμαι στο ίντερνετ ανεβάζει θερμοκρασία και πέφτει απότομα η μπαταρια

 

Πάντα είχα θήκες pouch δερμάτινες για τα κινητά, αυτή είναι η πρώτη flip τύπου που έχω αγοράσει και με βολεύει μπορώ να πω.

Με ανοιχτή συνέχεια την διακίνηση δεδομένων από το δίκτυο σε δίκτυα 2G, με συνέχεια αποστολή mails, μερικά τηλέφωνα, twitter, browsing κτλ βγάζει 2 μέρες. Συνδεμένο σε 3G δίκτυα βγάζει 1 μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...