Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες το post 263.Δεν υπαρχει κατι καλυτερο για lumia λογω καμπυλοτητας της οθονης στα ακρα.Προτιμησε να αγορασεις μεμβρανη μονο για την οθονη και οχι για ολοκληρη τη συσκευη μιας και το αποτελεσμα εκτος οθονης ειναι μετριο.Σε 4 μερες ηταν στο γραμματοκιβωτιο μου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322690&page=18

 

ευχαριστώ για την απάντηση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γύρισαν φίλοι μου από εκδρομή στο Περού. Φέραν αρκετά πράγματα από κει (για να μειώσουν το κόστος :) )

Μου έκαναν δώρο αυτή εδώ την θήκη (τσαντάκι)

 

Είναι (περίπου) 14 εκ ύψος 10.5 εκ πλάτος.

Κουμπώνει με χριτς χρατς.

Το εσωτερικό είναι από μαλακό ύφασμα

Edited by impreza_sti
Αγγελίες εκτός buy&sell δεν επιτρέπονται.
Link to comment
Share on other sites

Nokia Lumia 1020

Ρε παιδιά...ψαχνω μια λεπτή και καλή θήκη σφιχτή.δε βρισκω ...δηλαδη στην αγορα μόνο 2 θήκες υπάρχουν;no name και μια krussel; πείτε μου απο Ελλάδα που μπορώ να παραγγείλω μια θήκη και να την έχω με Κούριερ σε μια μέρα;

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ebay μονο και καλυτερα απο uk για να την εχεις μεσα σε μια βδομαδα....Γιατι αν περιμενεις απο Κινα χρειαζεται μηνας...
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε ευχαριστω πολυ ειναι η τελεια επιλογη! Την χτυπησα ηδη!

 

 

Να 'σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Nokia Lumia 625

Γνωρίζει κανεις να μου πει κάποια καλη θήκη; κοίταξα καποιες στο eBay αλλά δεν μου πολυγεμισαν το μάτι.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χα χα χα χα... Όχι, ήρθε... Το φοράω εδώ και 4-5 μέρες... Το απιστευτο είναι ότι πριν μπω στο φόρουμ σήμερα σκεφτόμουν το απόγευμα που θα έρθει η κοπέλα μου να τραβήξω καμια φωτο με το 820 (ναι αγαπαμε όλοι Lumia) και να δωσω αναφορά :D :D

 

 

 

Μέχρι στιγμής:

 

Πολύ μα πολύ ωραίο χρωμα.

 

Μου φαίνεται πως λερώνει λίγο εύκολα και μετά δεν καθαρίζει το ίδιο εύκολα.

 

Με χάλασε ελάχιστα το τελειωμα στο πάνω και στο κάτω μέρος όπου προεξέχει εναχιλιοστο... Ίσως και λίγο στα κουμπάκια αλλά εκεί δεν γινόταν αλλιώς...

 

Καλύπτει υπέροχα τις γωνίες και το γύρω γύρω της κάμερας...

 

 

 

Γενικα πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής... Επιτέλους έχω λίγο την ψευδαίσθηση του κιτρινου της Νοκια.... :LOL:

 

 

 

Δεσμεύομαι για φωτο το απογευματάκι γιατι ειμαι στη δουλειά :D :D

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι το χιλιοστό πάνω κάτω (ψειριά μιλάμε ε), αν προσέξεις έχει και λίγη κλίση προς τα μέσα/αγκαλιάζει το πλαστικό για να προστατεύει, αν ήταν εντελώς ευθεία και έτρωγε κανα χτύπημα εκεί, θα έβρισκε στο κινητό. Άντε, βάλε το καναρίνι =p το απόγευμα να το θαυμάσουμε :)

Μέχρι τότε, λίγο κοκκινάκι :love:

http://s2.postimg.org/9ardoe3kp/111.jpg

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι το χιλιοστό πάνω κάτω (ψειριά μιλάμε ε), αν προσέξεις έχει και λίγη κλίση προς τα μέσα/αγκαλιάζει το πλαστικό για να προστατεύει, αν ήταν εντελώς ευθεία και έτρωγε κανα χτύπημα εκεί, θα έβρισκε στο κινητό. Άντε, βάλε το καναρίνι =p το απόγευμα να το θαυμάσουμε :)

Μέχρι τότε, λίγο κοκκινάκι :love:

http://s2.postimg.org/9ardoe3kp/111.jpg

 

Καλησπέρα τι θήκη είναι αυτή από που την πήρες??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Την πηρα απο αυτον και επειδη δεν ειμαι τωρα στο πσ, για πραγματικες φωτο, ειναι ακριβως σαν αυτες, δηλ. Πισω προστατευονται τα ακρα του αλουμινιου της καμερας (δες ποστ #272).
Link to comment
Share on other sites

Την πηρα απο αυτον και επειδη δεν ειμαι τωρα στο πσ, για πραγματικες φωτο, ειναι ακριβως σαν αυτες, δηλ. Πισω προστατευονται τα ακρα του αλουμινιου της καμερας (δες ποστ #272).

Σε ευχαριστώ πολύ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που είπα ότι λερώνει αρκετά εύκολα ισχύει... Το πρωί στη δουλειά το έβαλα για 10 λεπτά στην τσέπη του τζιν και στις άκρες έγινε μπλε :mad: .... Μετά δεν έβγαινε εύκολα... Αζαξ με νερό έβαλα και δεν βγήκε εύκολα... Κατα τα άλλα ότι είπα πριν ισχύει...

 

Και για να μην μπερδεύονται όσοι δεν θυμούνται την κουβέντα μιλάω για AYTH

 

Οι φώτο που χρωστάω....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οντως,το επιβεβαιωνω,η λευκη που εχω τις τελευταιες 2 βδομαδες δειχνει σα να εχει περασει 1 χρονος απο πανω της...Το κανει να φαινεται μιζερο το καημενο το 1020...Μακρυα απο ονοιπνευμα για καθαρισμα,βγαζει το φινιρισμα της θηκης...
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Ok, το αυτονότο θα πω τώρα, αλλά για την κουβέντα... προφανώς όλες το ίδιο εύκολα μαζεύουν ότι μαζευουν αλλά όσο πιο ανοιχτό το χρώμα, τόσο πιο άμεσα φαίνεται. Και προφανώς το λευκό είναι το Νο1. Kι εγώ όταν πήρα την λευκή μετά την μαύρη, μόνο που την έπιασα για 5 λεπτά να την βγάλω φωτο, το πρόσεξα αμέσως. Και μιλάμε ότι είχα πλύνει και χεράκια πριν. Το επίσης αυτονόητο, ότι στην μαύρη δεν φαίνεται τίποτα και ακόμη και στην κόκκινη ακόμα δεν έχω προσέξει τίποτα. Η μαύρη γιατί.... duh, και η κόκκινη γιατί εκτός από το ότι δεν είναι ανοιχτό κόκκινο, αλλά σχετικά σκούρος τόνος, κάνει και μια "μαγκιά" επειδή είναι ψιλομεταλιζέ και από μόνη της δημιουργεί "παιχνίδια" με πιο ανοιχτούς και πιο σκούρους/μαυροκόκκινους τόνους, οπότε μόνο κάποιο έντονο λέρωμα θα φανεί άμεσα (και ακόμη δεν μου 'χει τύχει). Σίγουρα και στις άλλες ψιλο/σκούρες -μπλέ, μωβ- παίζει το ίδιο.

http://s30.postimg.org/pc1a6qusd/red.jpg

Λογικά σε όλες "φταίει" αυτή η επιστρωση που λέει ο vrontis (btw, με απλό σαπουνάκι δοκίμασες πριν πας στο οινόπνευμα?), αυτό που τις κάνει να έχουν την rubberized απαλή αίσθηση έχει το "τίμημα" του, αυτό είναι που κρατάει το όποιο λέρωμα. Παράλληλα όμως, όσο αφορά τις γενικές δαχτυλιές αυτό το υλικό για μένα έχει το ατού ότι με το που θα κάνει δαχτυλιες, μόλις το"χαιδέψεις" ομοιόμορφα, εξαφανίζονται και είναι πάλι σένιο. Δηλαδή και στα καλά και στα άσχημα, έχει την ίδια ιδιότητα με αυτήν που έχει το σουέτ, απορροφά σχετικά εύκολα βρωμιά αλλά από την άλλη στις δαχτυλιές από τα πιασίματα, το περνάς μια με το χέρι και είναι πάλι σαν new, ομοιόμορφο.

 

Όπως και να 'χει, νομίζω ότι αποτελεί θέμα μόνο για τα ανοιχτά έως πολύ ανοιχτά χρώματα (και αν μ' ένα σαπουνισματάκι φεύγουν -δεν ξέρω, δεν το δοκίμασα- δεν θα είναι θέμα-"θέμα" ούτε στ' ανοιχτά) και ακόμα κι έτσι προσωπικά την πάω πολύ την συγκεκριμένη θήκη. Εδώ ακόμη και τώρα -που οκ τσιγκλίζω συχνά τον άλεξ για το πως δεν το πάω ιδιαίτερα το κιτρινάκι- βλέποντας τις φωτο του πάλι σκέφτηκα "niiiice!" :)

 

υγ.μια άσχετη ερώτηση όμως, αυτό το "ονειρικό" θόλωμα των φωτο πως προέκυψε, με το 820 που είχες πει τις έβγαλες τελικά;

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφη η κοκκινη!

Με σαπουνακι δυστυχως δεν καθαριζει...:)Ουτε με οινοπνευμα καθαριζει....:lol:Βασικα δεν καθαριζουν συνεπως μαλλον πρεπει να γινει μαζικη παραγγελια στο κινεζο.να δαπανησουμε και...15 ευρω να εχουμε 15 θηκες να αλλαζουμε σε βαθος 1 χρονου...:)

 

Σε καποιο σημειο ειχε φουσκωσει η ultrashield μεμβρανη,καπως θα τραβηχτηκε...Την αφαιρεσα,την επλυνα,τη ξανατοποθετησα και ειναι παλι αψογη...Τα αξιζει τα χρηματα της!

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Και το μαρτύριο εύρεσης θήκης συνεχίζεται. Προσπαθώ να βρω απ εδώ και όχι μέσω eBay. Σε νοκια στορ παιζει να λυθεί το πρόβλημα; η συσκευή είναι 625. Οι μεγάλες universal είναι στενές και οι αμέσως επόμενες είναι για κινητά 5.5"+.
Link to comment
Share on other sites

Ψαχτειτε για εταιρια HeadCase στο ebay.. Εχει και προσφορες, παιρνεις 3 θηκες και πληρωνεις τις 2..

Λεπτο πλαστικο καλλυμα με εκτυπωμενο σχεδιο πανω.. Σχεδια εχει απειρα για να διαλεξετε..

Σε σχεση με την καουτσουκ την πρωτη flip case που πηρα που χαλουσε την μοστρα του 1020, με την Headcase επιτελους εδειξε παραπανω το κινητο..

Βεβαια το καλυτερο για να δειχνει το κινητο ειναι απλα να μην φοραει καμμια θηκη, αλλα εφοσον δεν παιζει για την ωρα προτιμησα αυτες που ειπα..

Στα πλαινα της ειναι διαφανη και φαινεται το εσωτερικο χρωμα του κινητου.. η υφη του πισω μερους ειναι καλη δεν γλυστραει, και γενικα ειναι πολυ λεπτη σαν θηκη..

Οτι πρεπει για προστασια πλατης..

 

http://s30.postimg.org/lxnc1uo8x/1020case.jpg

Edited by Skrillex

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Απίθανο να βρεις Ελλάδα κάτι καλό ειδικά σε Pouch... Έψαξα παντού... Και ιντερνετ και Nokia Care, Γερμανό Πλαίσιο και όλα αυτά γενικά αλλά τίποτα... Μόνο ebay να βρεις την ηρεμία σου...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλό κακό δεν είναι θέμα. Το θέμα είναι οτι δεν βρήκαμε κανένα που να κανει.

 

Στο δικό μου έχω ενα απο eBay 3 ευρώ έκανε. Επειδή είναι ελαστικό χωράει το 625 μέσα. Με κόβω να αλλαζω θήκη στο νεξους και να την πασαρω την αλλη. :-p

Link to comment
Share on other sites

Καλό κακό δεν είναι θέμα. Το θέμα είναι οτι δεν βρήκαμε κανένα που να κανει.

 

Στο δικό μου έχω ενα απο eBay 3 ευρώ έκανε. Επειδή είναι ελαστικό χωράει το 625 μέσα. Με κόβω να αλλαζω θήκη στο νεξους και να την πασαρω την αλλη. :-p

 

Μπορείς να το πάρεις και απόφαση και να αλλάζεις case κάθε τόσο. Έσύ έχεις τη δυνατότητα. Να του αλλάζεις και χρώμα. :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...