Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γυμνό με την κάμερα να προεξέχει έτσι, πίστεψε με ότι δεν θα το είχες :D

 

Άνετα... Να τιμήσω τους σχεδιαστές... Το πολύ-πολύ να έβαζα καμιά ζελατίνα στην κάμερα αν δεν φαινόταν....

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To camera grip το εχει στο ebw στα 50 ευρώ....Το σκέφτομαι,μιας και θέλω να αξιοποιήσω τη κάμερα με τρίποδο,να το προσαρμόσω στο τιμόνι του ποδηλάτου,σε αυτοκίνητο κλπ...Το κάνει εργαλείο...Είναι must have νομίζω με τέτοια κάμερα...:O

 

http://www.ebw.gr/el/product/170488/Nokia-Camera-Grip-voor-Lumia-1020-zwart-(02738F5)-6438158575035-PD-95G-02738F5

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιτάς γι αρχή τίποτα πιο φθηνό?

Το έχω για το 925 και κάνει δουλειά... Βέβαια σε ποδήλατο δεν θα το έβαζα με καμία παναγία... ό,τι και adapotr, grip etc να είχα.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πατέντα!!:)

 

Το θετικό του camera grip είναι και η extra μπαταρία πιστεύω ότι σε διακοπές θα τα βγάλει τα λεφτά του...Σιγά σιγά,δε βιαζόμαστε!!:lol:

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Αν το θες και για την μπαταρία και πιστεύεις οτι θα το χρησιμοποιήσεις τόσο δεν το συζητάμε. Σίγουρα αξίζει τα λεφτά του τότε... ;)
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Οταν τη πρωτοπαρηγγειλα σκεφτομουν μηπως υποστηριζει ασυρματη φορτιση,λεω τι τις θελει τις τρυπες???:lol:

 

Μου αρεσει,μου θυμιζει vintage φωτογραφικη μηχανη και στο χερι καθεται καλα...Ειναι ξεκαθαρα υποκειμενικο το θεμα των θηκων,μακαρι να το ειχα γυμνο αλλα ακομα δεν μου παει....Ειναι αυτη η καμερα που πεταγεται απο πισω και καθε φορα που το ακουμπας σε καποια επιφανεια σε ποναει....:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Apvga για τις πρωτες μερες αναγκαστικα να παρω την σιλικονη του πλαισιου στα 3.5 ευρω...Δεν μπορουσα να το βλεπω ομως...:lol:

 

 

Ωραία είναι φίλε

Έχεις το λινκ? Γενικά ψάχνω μια θήκη να καλύπτη 100% το φακό

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά!Να το link,έχει μεγάλη ποικιλία χρωμάτων-σχεδίων για να διαλέξεις αλλά θεωρώ ότι το μαύρο και καφέ δέρμα είναι το καλύτερο...13 ημέρες έκαναν να έρθουν από τη στιγμή που έλαβα email επιβεβαίωσης...

 

http://blackberry-cn.com/product-category/nokia-lumia-1020-2/protective-case-nokia-lumia-1020-2/

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Ναι,πάρα πολύ...Καλή στιβαρή κατασκευή,τα εξωτερικά πλήκτρα ανταποκρίνονται μια χαρά,δεν έχει ατέλειες στο φινίρισμα,εφαρμόζει καλά στο κινητό,δεν το γδέρνει σε κανένα σημείο και επίσης δεν σηκώνει τη μεμβράνη προστασίας στις άκρες.Αξίζει τα 8 δολάρια,τα μεταφορικά είναι που χτυπάνε λιγάκι για αυτό το λόγο καλύτερα να πάρεις περισσότερες της μιας ειδικά αν αμφιταλαντεύεσαι σε χρώματα..
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

αυτη παρηγγειλα:

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Nokia-Lumia-1020-flexible-transparent-case

που ειναι διαφανη και εχει και ενα screen protector και αργοτερα θα ψαχτω καλυτερα απο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,πάρα πολύ...Καλή στιβαρή κατασκευή,τα εξωτερικά πλήκτρα ανταποκρίνονται μια χαρά,δεν έχει ατέλειες στο φινίρισμα,εφαρμόζει καλά στο κινητό,δεν το γδέρνει σε κανένα σημείο και επίσης δεν σηκώνει τη μεμβράνη προστασίας στις άκρες.Αξίζει τα 8 δολάρια,τα μεταφορικά είναι που χτυπάνε λιγάκι για αυτό το λόγο καλύτερα να πάρεις περισσότερες της μιας ειδικά αν αμφιταλαντεύεσαι σε χρώματα..

 

Τι λιγάκι!!!! 8 δολάρια η θήκη και 14 τα μεταφορικά?!!

παγκοσμιοποίηση σου λέει μετά. Όλος ο κόσμος μια πόρτα :mad:

Αρε κινέζο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα.. αλλα εφοσον δεν εχω κανενα Nokia Care στην πολη μου, μου φαινεται θα κανω καταθεση στο ebw..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω σε Nokia Care να το βρεις φθηνότερα από το σκρουτζ... Πάντως την Τρίτη που θα περάσω μια βόλτα από το Nokia Care της περιοχής μου θα κάνω μια ερώτηση σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει και θα σας πω...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστουμε alex...Εγω αφησα παραγγελια στο ebw να τρεχει μιας και δεν το ειχε διαθεσιμο αμεσα...Δυστυχως το ειχε μονο σε μαυρο και κιτρινο-εχω λευκο 1020,αν ειχα επιλογη θα επαιρνα λευκο grip τελικα παρηγγειλα το μαυρο...Και οποτε ερθει....

Σταμπαρα και τα παρακατω στο ebay ωστε να συνδιαστουν με το grip....

 

http://www.ebay.co.uk/itm/1PCS-Mini-Flexible-Octopus-Bubble-Tripod-Holder-Stand-Mount-for-Digital-Camera-/200967821789?pt=UK_Tripods_Monopods&hash=item2eca9d99dd

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Bike-Motorcycle-Handlebar-Tripod-Mount-Holder-for-Sports-Camera-/321234759954?pt=UK_Tripods_Monopods&hash=item4acb157112

Edited by vrontis
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν επιτέλους οι θήκες για το κινητό. Να πω ότι εντυπωσιάστηκα από την πρώτη στιγμή με τις τιμές.

Συνηθισμένος σε iPhone τιμές, ήταν μια ευχάριστη έκπληξη.

 

Λοιπόν, πήρα αυτήν και αυτήν.

 

Προς το παρών χρησιμοποιώ την πλαστική όχι για κάνενα άλλο λόγο, απλά δεν έχω συνηθίσει και πολύ θήκες με καπάκι :p

Το κράτημά της είναι καλό και φαίνεται πολύ καλή κατασκευή με πολύ καλό fitting. Προστατεύει και την κάμερα πολύ καλά.

Φοβόμουν ότι θα ήταν πολύ κοντά στο φλας και θα έβλεπα αντανακλάσεις αλλά όλα κομπλέ.

 

Η δερμάτινη εξ ίσου καλή και ποιοτική αλλά, όπως είπα, δεν έχω συνηθίσει σε τέτοιες θήκες και την κρατάω για πιο μετά.

Το υλικό της και το κούμπωμα πολύ καλά και σε αυτήν. Το κενό γύρω από την κάμερα είναι όσο πρέπει για να την προστατεύει και το flip stand πολύ βολικό.

 

Περιμένω και αυτήν την οποία την πήρα γιατί έβγαινε 0.70 ευρώ :p

Δεν έχει έρθει ακόμα, από βδομάδα όμως λογικά θα γράψω ένα μίνι review....

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστουμε alex...Εγω αφησα παραγγελια στο ebw να τρεχει μιας και δεν το ειχε διαθεσιμο αμεσα...Δυστυχως το ειχε μονο σε μαυρο και κιτρινο-εχω λευκο 1020,αν ειχα επιλογη θα επαιρνα λευκο grip τελικα παρηγγειλα το μαυρο...Και οποτε ερθει....

Σταμπαρα και τα παρακατω στο ebay ωστε να συνδιαστουν με το grip....

 

http://www.ebay.co.uk/itm/1PCS-Mini-Flexible-Octopus-Bubble-Tripod-Holder-Stand-Mount-for-Digital-Camera-/200967821789?pt=UK_Tripods_Monopods&hash=item2eca9d99dd

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Bike-Motorcycle-Handlebar-Tripod-Mount-Holder-for-Sports-Camera-/321234759954?pt=UK_Tripods_Monopods&hash=item4acb157112

 

 

Μια χαρα την εχει σε ασπρη..

http://www.ebw.gr/el/product/170539/Nokia-Camera-Grip-PD-95G-weiss-%2802738F9%29-6438158575073-PD-95G-02738F9

 

Weiss = ασπρο στα γερμανικα.. αν δεν κανω λαθος

Edited by Skrillex

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

shit......:lol:Νόμιζα ότι ήταν κίτρινο...Πρέπει να παρω να κάνω ακύρωση ή τροποποίηση παραγγελίας για λευκό...:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρα την εχει σε ασπρη..

http://www.ebw.gr/el/product/170539/Nokia-Camera-Grip-PD-95G-weiss-%2802738F9%29-6438158575073-PD-95G-02738F9

 

Weiss = ασπρο στα γερμανικα.. αν δεν κανω λαθος

 

Mε έσωσες,έκανα ήδη την αλλαγή,ομολογουμένως πολύ εξυπηρετικοί.Ευχαριστώ πολύ skrillex,με έτρωγε που σε λευκό 1020 θα είχα μαύρο camera grip...:)

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

shit......:lol:Νόμιζα ότι ήταν κίτρινο...Πρέπει να παρω να κάνω ακύρωση ή τροποποίηση παραγγελίας για λευκό...:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Mε έσωσες,έκανα ήδη την αλλαγή,ομολογουμένως πολύ εξυπηρετικοί.Ευχαριστώ πολύ skrillex,με έτρωγε που σε λευκό 1020 θα είχα μαύρο camera grip...:)

 

Σε νιωθω.. και γω για ασπρη εψαχνα και μετα ειδα οτι ειχαν βαλει τα χρωματα στα γερμανικα..

Το επιβεβαιωσαν οτι την φερνουν σε ασπρη ετσι?

Τιποτα να 'σαι καλα να την χαρεις!

Και γω λογικα σημερα-αυριο θα την βαλω παραγγελια.

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Σε νιωθω.. και γω για ασπρη εψαχνα και μετα ειδα οτι ειχαν βαλει τα χρωματα στα γερμανικα..

Το επιβεβαιωσαν οτι την φερνουν σε ασπρη ετσι?

Τιποτα να 'σαι καλα να την χαρεις!

Και γω λογικα σημερα-αυριο θα την βαλω παραγγελια.

 

Πήρα επιτόπου τηλέφωνο και μου είπαν ότι έκαναν την αλλαγή...Βέβαια δεν μπορώ να είμαι σίγουρος μέχρι να έρθει και νομίζω ότι θα αργήσει...

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Το εχω πάρει είμαι ευχαριστημένος! Το ενα καλώδιο το έχω στο αμάξι με τον <αναπτήρα> και το άλλο στο γραφείο για το pc! Στο σπίτι το μανίσιο για φόρτιση από πρίζα. Με βολεύει αυτό το πατεντάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα επιτόπου τηλέφωνο και μου είπαν ότι έκαναν την αλλαγή...Βέβαια δεν μπορώ να είμαι σίγουρος μέχρι να έρθει και νομίζω ότι θα αργήσει...

 

Οταν σου ερθει ενημερωσε να δουμε αν οντως ειναι τελικα η ασπρη :p

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Μου έφερε ο φίλος-βαποράκι Αμαζον την πρώτη θήκη την φθηνή.

 

http://www.amazon.co.uk/Celicious-Slender-Nokia-Lumia-Clip-/dp/B00ILE2U14/ref=sr_1_208?ie=UTF8&qid=1393591033&sr=8-208&keywords=lumia+1520+cases&tag=chrome03-21

 

Για τα χρήματα της είναι αρκετά καλή. Στα κουμπιά έχει κοψίματα και έτσι έχεις την πλήρη αίσθηση στα πλήκτρα. Διακριτική αρκετά στο μαύρο και προστατεύει καλά και τις γωνίες.

 

Φωτό το βράδυ άνευ απροόπτου.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...