Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 χρόνια γιατί έχεις βονταφον? Αφού Κεφαλονιά που σπουδάζεις μάπα, το ίδιο και Πιερία το ίδιο και Χαριλάου. Το φοιτητικό δεν είναι μονόδρομος, της πράσινης είναι much better πλέον θεωρώ.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν σου δίνει καρτοσυμβολαιο με 10€ το μήνα και σταθερό με 12-13€,συμφέρει.

Ωστόσο και στα δυο έχω τόσα προβλήματα που η πράσινη είναι μονόδρομος.

Κεφαλονια χθες γυρνούσα από Σαμη,εμένα έβγαινε εκτός δικτυου και η Cosmote είχε σήμα.Περιοχή Αεροδρομίου και Σβορωνατα έχει πρόβλημα επίσης με 3G/4G.

 

Και στο καράβι τα ίδια, Αστακός-Σαμη με το Ionion Pelagos.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν σου δίνει καρτοσυμβολαιο με 10€ το μήνα και σταθερό με 12-13€,συμφέρει.

Ωστόσο και στα δυο έχω τόσα προβλήματα που η πράσινη είναι μονόδρομος.

Κεφαλονια χθες γυρνούσα από Σαμη,εμένα έβγαινε εκτός δικτυου και η Cosmote είχε σήμα.Περιοχή Αεροδρομίου και Σβορωνατα έχει πρόβλημα επίσης με 3G/4G.

Σπαρτιά και Κλεισματα, περιοχή Λειβαθως κακή κάλυψη, αρκετό Edge.

Και στο καράβι τα ίδια, Αστακός-Σαμη με το Ionion Pelagos.

 

Θέλει επειγόντως κεραίες και καλύτερη κάλυψη,έχει προβλήματα τον τελευταίο χρόνο.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

700mhz στην 1713 μετά το Αιτωλικό !

B28 . 5G δεν ειδα αλλά θα έχει ενδιαφέρον αν την ανοίξουν με dss. Ταχύτητες στα 30 mbps μαζί με b3 .

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά για τα δεδομένα της φετινής μου επίσκεψης στην Ελλάδα κ η Voda στις Κουκουναργιες Σκιαθου χτυπάει 100 και 40, με full κόσμο .

Το πρώτο πει της ουσίας καλό αποτέλεσμα .

Link to comment
Share on other sites

700mhz στην 1713 μετά το Αιτωλικό !

B28 . 5G δεν ειδα αλλά θα έχει ενδιαφέρον αν την ανοίξουν με dss. Ταχύτητες στα 30 mbps μαζί με b3 .

 

Είχα δει κι εγώ 700 MHz στη νότια Λακωνία (δεν ξέρω από που την είδε), αλλά μόνο για λίγο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που παρατηρησα μετα το black out εκει που ημουν επιανα σκετο 4G πριν τωρα 4G+!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Άρα, μάλλον έγινε αναβάθμιση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά για τα δεδομένα της φετινής μου επίσκεψης στην Ελλάδα κ η Voda στις Κουκουναργιες Σκιαθου χτυπάει 100 και 40, με full κόσμο .

Το πρώτο πει της ουσίας καλό αποτέλεσμα .

 

Ο σταθμός είναι ακριβώς πάνω από την παραλία. Ακριβώς όμως. Η απόδοση ακούγεται καλή αλλά θα έλεγα νορμάλ:)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε τον server Wind Hellas. Σε εμένα, ο Vodafone Panafon τις τελευταίες μέρες είναι πρακτικά νεκρός, και ο Wingo βγάζει συνήθως χαμηλότερες τιμές από τον Wind.
Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι δυνατόν το uplink να είναι τόσο καλό και το downlink τόσο χάλια.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι δυνατόν το uplink να είναι τόσο καλό και το downlink τόσο χάλια.

 

Κίνηση Μιχάλη . Είναι πίτα 24/7 εδώ και 7 χρόνια η Vodafone στην Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Κίνηση Μιχάλη . Είναι πίτα 24/7 εδώ και 7 χρόνια η Vodafone στην Θεσσαλονίκη

 

Νομίζω ότι άλλο πίτα και άλλο δεν έχει καλό σήμα. Τώρα με τα απεριόριστα όντως είναι πίτα, χωρίς τα απεριόριστα είναι μια χαρά.

 

Ύστερα υπάρχει το δεν έχει καλό σήμα, εκεί και μόνος σου να είσαι στην κεραία πάλι δεν θα πιάνεις καλό σήμα και οι ταχύτητες θα είναι πολύ χαμηλές.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι άλλο πίτα και άλλο δεν έχει καλό σήμα. Τώρα με τα απεριόριστα όντως είναι πίτα, χωρίς τα απεριόριστα είναι μια χαρά.

 

Ύστερα υπάρχει το δεν έχει καλό σήμα, εκεί και μόνος σου να είσαι στην κεραία πάλι δεν θα πιάνεις καλό σήμα και οι ταχύτητες θα είναι πολύ χαμηλές.

 

10 και 20 mbps σε κεντρικούς δρόμους ξαι περιοχές χωρίς απεριοριστα ΔΕΒ τξ λες και μια χαρά . Με το που πέσουν απεριοριστα τεντώνεται . Σημα έχουν όλες μια χαρά παντού στο cosmos .

Link to comment
Share on other sites

10 και 20 mbps σε κεντρικούς δρόμους ξαι περιοχές χωρίς απεριοριστα ΔΕΒ τξ λες και μια χαρά . Με το που πέσουν απεριοριστα τεντώνεται . Σημα έχουν όλες μια χαρά παντού στο cosmos .

 

 

Το test έγινε με φουλ σήμα, γι αυτό και τόσο καλό upload. Εν το μεταξύ δείτε εδώ τεστ μια ώρας πριν ανεβάσω το προηγούμενο από το cosmos.

 

5adda511500c330509093e0fd6a4b854.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 και 20 mbps σε κεντρικούς δρόμους ξαι περιοχές χωρίς απεριοριστα ΔΕΒ τξ λες και μια χαρά . Με το που πέσουν απεριοριστα τεντώνεται . Σημα έχουν όλες μια χαρά παντού στο cosmos .

 

Αναφέρομαι γενικά για την Θεσσαλονίκη που ειπώθηκε ότι έτσι είναι 24 ώρες εδώ και 7 χρόνια. Με τα απεριόριστα οι ταχύτητες έχουν πέσει υπερβολικά, σε αλλά σημεία το σήμα είναι κακό από τεχνικής πλευράς.

Τα 10-20mbps δεν τα λες μια χαρά αλλά τα προτιμάς από τα 1-2mbps την περίοδο των απεριορίστων.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι γενικά για την Θεσσαλονίκη που ειπώθηκε ότι έτσι είναι 24 ώρες εδώ και 7 χρόνια. Με τα απεριόριστα οι ταχύτητες έχουν πέσει υπερβολικά, σε αλλά σημεία το σήμα είναι κακό από τεχνικής πλευράς.

Τα 10-20mbps δεν τα λες μια χαρά αλλά τα προτιμάς από τα 1-2mbps την περίοδο των απεριορίστων.

 

Υπάρχουν περιοχές που μόνιμος χωρίς απεριοριστα είναι έτσι (δελφων) τούμπα σχεδόν παντού και παραλία παλιά και καινούργια σε κάποια σημεία

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά το ping της κινητής είναι στο θεό.

 

Εδώ και μέρες είναι έτσι, από πριν να χαλάσει. Στους ελληνικούς σέρβερς με 4G είχε 100-120ms. Ωστόσο με 3G, ήταν πιο νορμάλ για την τεχνολία του (50-70ms).

 

Πριν μερικές ώρες όμως, είδα ότι το Ping βελτιώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Τήνος Άγιος Γιάννης Πόρτο

7595639861.png

Band 3+20. 'ντάξει, πολύ μέτρια πράγματα. Η ταχύτητα μπορεί να φαίνεται ικανοποιητική, αλλά η εμπειρία στο browsing πολύ κακή... Περιήγηση στο myphone και να κολλάει πολλά δευτερόλεπτα. Από chrome όχι Tapatalk.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Αθήνας, Ζωγράφου. Κακό σήμα, ταχύτητες 4 με 5 mbps down, 1mbps up, 3CC. Δε ξέρω τι να πω. :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Αθήνας, Ζωγράφου. Κακό σήμα, ταχύτητες 4 με 5 mbps down, 1mbps up, 3CC. Δε ξέρω τι να πω. :cry:

 

Αυτά που λέμε και μας βγάζουν «τρελούς»

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Αθήνας, Ζωγράφου. Κακό σήμα, ταχύτητες 4 με 5 mbps down, 1mbps up, 3CC. Δε ξέρω τι να πω. :cry:

 

Πόσα χρόνια σας τα λέω και με βγάζετε τρελό. Πήγαινε Hilton και Καραβέλ να δεις τι γίνεται και Παγκράτι και τους παραπλησιους δήμους. Κόβεις φλέβα από τις μονοψήφιες σε ώρες αιχμής.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...