Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν ακόμα δε καταλαβαίνω γιατί έχουμε κολλήσει στην CM7. Διαβάζω διαβάζω τόσο καιρό. Δε μπορεί λέω να είναι τόσο στραβος ο γυαλος, κάτι έχουν τα μάτια μου... τελικά έκανα μία νέα αναζήτηση και βρήκα την Portuguese Spring RLS3b. Νομίζω για κάποιον που βαρέθηκε να πειράζει να φλαραρει να ρουταρει κλπ, είναι αρκετά ενδιαφέρουσα πρόταση.

περισσότερα εδω: (λινκ)

 

Γιατί (προσωπική άποψη) είναι πολύ καλύτερη από τη Froyo, είναι το μέλλον και γιατί να θέλεις να μείνεις πίσω? Εδώ άλλοι κοιτάνε ήδη την HoneyComb 3.0 για Gen1 ZTE :rolleyes: Όλα αυτά που έχει η ver που προτείνεις, υπάρχουν στη CM7 και χωρίς να έχεις το φόβο για battery drain (εξαιρούνται οι μετά 104 versions με radio :X )

 

ΥΓ η όλη διαδικασία φλασαρίσματος είναι περίπου 10' και πολύ ανώδυνα!! :cool:

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα Benchmarks

CM7 ~ 1200-1270

Froyo ~500-650

 

καταλαβαίνεις ότι το κινητό είναι ποιο γρήγορο με την CM7. Με συνδυασμό Opera - ES File Manager - Mixizing έχεις ένα κινητό πύραυλο !!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Στα Benchmarks

CM7 ~ 1200-1270

Froyo ~500-650

 

καταλαβαίνεις ότι το κινητό είναι ποιο γρήγορο με την CM7. Με συνδυασμό Opera - ES File Manager - Mixizing έχεις ένα κινητό πύραυλο !!! :cool:

δεν νομίζω να τα πιστεύεις τα νούμερα της CM7;)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->CyanogenModSettings->Sound -> Always play on speaker και τσεκάρεις τι θες να παίζει στο speaker όταν έχεις τα hands free συνδεμένα ;)

 

Δεν είναι σφάλμα είναι feature :p:lol:

 

 

Xaxax...καλο..το ρυθμισα....Ξερεις μηπως και γιατι μου μενει αναμενο το led (back button) ενω το τηλ κοιμαται...?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 3.0 εντηποσιακη πολυ αλλα δεν δουλευουν ολα πληρος .

Υπαρχει καμοια ενδοση για android 2.4 τιποτα ;

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα βόλτα για μπάνιο σήμερα. Κάποια στιγμή είπα να βάλω καμιά μουσική να παίζει και πριν βάλω, άνοιξα το elixir να τσεκάρω θερμοκρασία. Είχε χτυπήσει 65 βαθμούς και ήταν σε sleep με 245mz η cpu για πολύ ώρα. Τώρα στο σπίτι δείχνει 32 βαθμούς.

 

Αν δηλαδή δεν κοιτούσα θερμοκρασία και έβαζα κάνα game να περάσει η ώρα τι θα γινότανε δηλαδη; Και μιλάω για 4:30 το απογευμά και όχι για 12:00 με 2:00 που είναι χειρότερα.

 

Με βλέπω να σκάω στις παραλίες με κάνα κάνιστρο υγρό άζωτο παραμάσχαλα :p .

 

Σας ανεβάζει και εσάς τόσο σε παραλία ή είμαι εγώ ο τυχερος;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Σας ανεβάζει και εσάς τόσο σε παραλία ή είμαι εγώ ο τυχερος;

Μην τα πολυπιστεύεις αυτά, κι εμένα μου δείχνανε διάφορες παράξενες τιμές και με τρελένανε.

Τα πέταξα όλα πέρα και ησύχασα . Σε γενικές γραμμές αν δεν μου καίει το δέρμα δεν του δίνω και πολύ σημασία. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα για μια+μισή μέρα την CM7 106. Και τίποτα να μην έκανες (κλειδωμένο το κινητό) έπεφτε η μπαταρία με 3-4% την ώρα. Πίσω στην SS5 RLS5 μέχρι να φτάσει σε σημείο η CM7 να φέρεται στην μπαταρία όπως η SS5.

 

I LLLLOOOOOVEEE Clockwork Backup&Restore !!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς να κρίνεις αν είναι καλύτερη η cm από την ss με ένα μόνο κύκλο φόρτισης. Θεωρητικά, η cm έχει πολύ καλύτερη διαχείριση ενέργειας από την ss, εκτός αν είναι κάποια nightly με διαπιστωμένο πρόβλημα. Προσωπικά, σε κάθε αλλαγή από froyo σε ginger, η μπαταρία στις πρώτες 2-3 φορτίσεις δεν μου τα λέει καθόλου καλά, ακόμα και με το κινητό σε αναμονή, αλλά μετά την τρίτη φόρτιση η μπαταρία όχι απλά βελτιώνεται, αλλά είναι απείρως καλύτερη από οποιαδήποτε froyo.

 

Το ίδιο συμβαίνει και αντίστροφα. Αν το κινητό κάνει κάποιους κύκλους φόρτισης με cm και αλλάξεις μετά σε ss, θα δεις πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας... αλλά και πάλι δεν θα είναι η ss ο λόγος, όπως και τώρα δεν είναι η cm...

 

Ο άγραφος κανόνας λέει πως μετά από κάθε αλλαγή kernel, το κινητό πρέπει να "ξαναμάθει" την μπαταρία, και για να γίνει αυτό χρειάζονται κάποιοι κύκλοι φόρτισης. Αυτό δεν ισχύει μόνο στο blade βέβαια αλλά σε όλα τα android.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η κατανάλωση στις cm δεν αλλαζει όσες φορτίσεις και να κάνω. Είναι σαφώς πιο αυξημένη αλλά είναι λογικό γιατί έχει καλύτερες επιδόσεις.

 

Sent from my Blade using Tapatalk

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

CM104....Ξερεις μηπως κανεις γιατι μου μενει αναμενο το led (back button) ενω το τηλ κοιμαται...?

 

Για την μπαταρια που λετε οι 105 κ 106 ειναι κακιστες...οι 104 λες και ειναι αλλη ρομ...πολυ καλη διαχειρηση...σαν την SS...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες περάσει το "market enabler" και το πήρε η μπάλα με την αναβάθμιση;;)

 

 

 

Μια απο τα ίδια και δι εσάς.

 

Κατεβαστε ΜΕ (μαρκετ enabler) σετάρετε το οτι τρεχετε μια κάρτα US (Verizon wireless ή άλλη αμερικάνικη) μπειτε στο μαρκετ και ψάξτε "Maps", OXI google maps, σκέτο maps, θα το βγάλει πρώτο, κατεβάστε κι απολαυστε!

 

Έβαλα το ME αλλά δεν μπορώ να το σετάρω. Πατώντας US (Verizon) απλά δεν φαίνεται να κάνει κάτι. Θες να πεις λίγο πιο αναλυτικά την διαδικασία...?

 

AΚΥΡΟ, το σεταρισα...

Edited by validus
Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

CM104....Ξερεις μηπως κανεις γιατι μου μενει αναμενο το led (back button) ενω το τηλ κοιμαται...?

 

Για την μπαταρια που λετε οι 105 κ 106 ειναι κακιστες...οι 104 λες και ειναι αλλη ρομ...πολυ καλη διαχειρηση...σαν την SS...

 

Μήπως γιατί έχεις κάποια ειδοποίηση? Μήνυμα ή email? Εμένα μόνο τότε μου ανάβει το back button.

 

ΥΓ. Η 104 είναι πολύ καλή στη διαχείριση της μπαταρίας, χθες όμως έβαλα την 107 και άδειασα τη μπαταρία, έκανα και wipe battery stats από το CWM και περιμένω σήμερα να δω πως θα πάει.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καιρο ειχα να ασχοληθω με τις rom κλπ και αποφασισα να βαλω την τελευταια nighlty απο cm και εβαλα την 106...Σε μια μερα μου εφαγε την μπαταρια(ενω μου βγαζε 3ημερο με την SS) και απο οτι βλεπω δεν φταιω απολυτα εγω αλλα και η ρομ.Μπορω να βαλω την 104(επειδη βλεπω πως τα παει καλυτερα) χωρις wipe;Να πω πως το κινητο δεν ειναι gen 2 και την εβαλα με τον converter τη νεα ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι χωρις wipe... Μπαινεις στο cw και την κανεις εγκατασταση κατευεθειαν και μετα ξανα τον converter..Απο μπαταρια τα παει πολυ καλα η 104...

 

Μήπως γιατί έχεις κάποια ειδοποίηση? Μήνυμα ή email? Εμένα μόνο τότε μου ανάβει το back button.

 

Εσβησε τελικα....Κανενα κολληματακι θα ηταν...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.. χθες ανοιξα κι εγω τα 512 της RAM με το 2.2 froyo.

αυτο που παρατηρησα ομως ειναι οτι το ραδιοφωνο αλλαζει και πλεον δεν μπορει να παιξει απο το ηχειο παρα μονο απο τα ακουστικα.. τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης δεν εχω χαρτες και λειτουργεια gps ξερετε πως θα βαλω ?

 

Τα προγράμματα πλοήγησης και οι χάρτες δεν είναι free και δεν μας επιτρέπεται εδώ να συζητάμε για κάτι διαφορετικό.

 

Περισσότερα για αυτά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεις να βαλεις τo google maps που εχει απο ολα....

 

Αυτό όμως απαιτεί και σύνδεση στο internet για να δουλέψει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όντως η 104 τα πάει αρκετά καλά από θέμα μπαταρίας. Απλά καμία φορά βρίσκω κλειστό το κινητό

 

Sent from my Blade using Tapatalk

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα πλοήγησης και οι χάρτες δεν είναι free και δεν μας επιτρέπεται εδώ να συζητάμε για κάτι διαφορετικό.

 

Περισσότερα για αυτά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Απο που αγοραζουμε προγραμμα φωνητικης πλοηγησης και πως το εγκαθιστουμε ; εχω την 2,2 εκδοση χωρις να εχω πειραξει κατι....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο που αγοραζουμε προγραμμα φωνητικης πλοηγησης και πως το εγκαθιστουμε ; εχω την 2,2 εκδοση χωρις να εχω πειραξει κατι....

 

Μπες στο market και κάνε αναζήτηση για NDrive, Navigon κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...