Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια συγνωμη, ισως εχει ξαναερωτηθει αλλα εχω gen1 blade, μπορω να βαλω την CM 7.0.3 ?

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/338058/gen1-gen2-rom-cm-7-0-2stable-nxx-tpt-image-for-easy-install/

 

Ναι με τον οδηγό εδώ.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι με τον οδηγό εδώ.

 

οχι εννοω ποια εκδοση μπορω να βαλω χωρις να χρειαστει να το αλλαξω σε gen2...

Link to comment
Share on other sites

οχι εννοω ποια εκδοση μπορω να βαλω χωρις να χρειαστει να το αλλαξω σε gen2...

 

Μα δεν αλλάζεις σε GEN 2 . Απλά με τον οδηγό που προτείνει ο amazed παραπάνω θα περάσεις την CM7 στο GEN 1 κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos είχα rls5 και κάτι έπαθε το μεγάφωνο. Λέω να βάλω της wind πάλι. Περνάω με το clockworkmod το stock recovery και μπαίνω σε FTM mode και περνάω την έκδοση της wind. Δείχνει να φορτώνει αλλά δεν ανοίγει το κινητό.

είχα αλλάξει το partition στα 136 mb μήπως φταίει αυτό που δεν μπορώ να βάλω την official? και αν ναι, που θα βρω το κανονικό του partition?

Edited by lefstef
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις διαβάσει το "Οδηγίες για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας" από την πρώτη σελίδα αυτού του thread, δεν μπορείς να κάνεις τίποτε άλλο. Εγώ προσωπικά Θα σου έλεγα να περάσεις την cm7 (την τελευταία nightly), έχει πολύ καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας από την SS5.

 

ισχύει αλλά οι cm δεν έχουν ράδιο που θέλω.τι να κάνουμε θα τη παλέψουμε έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos είχα rls5 και κάτι έπαθε το μεγάφωνο. Λέω να βάλω της wind πάλι. Περνάω με το clockworkmod το stock recovery και μπαίνω σε FTM mode και περνάω την έκδοση της wind. Δείχνει να φορτώνει αλλά δεν ανοίγει το κινητό.

είχα αλλάξει το partition στα 136 mb μήπως φταίει αυτό που δεν μπορώ να βάλω την official? και αν ναι, που θα βρω το κανονικό του partition?

 

Τελικά το partition έφταιγε. Το αντικατέστησα από εδώ και μετά πέρασα την έκδοση της wind.

Οπότε αύριο πάω για service για το μεγάφωνο

Link to comment
Share on other sites

ισχύει αλλά οι cm δεν έχουν ράδιο που θέλω.τι να κάνουμε θα τη παλέψουμε έτσι..

Ναι αλλά το ράδιο έχει κατηγορηθεί για μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας ακόμα και όταν το κλείνεις. Πρέπει να του κάνεις "Αναγκαστικό κλείσιμο" από την διαχείριση εφαρμογών όταν δεν το χρησιμοποιείς, αλλιώς σου τρώει μπαταρία!!!

Link to comment
Share on other sites

ισχύει αλλά οι cm δεν έχουν ράδιο που θέλω.τι να κάνουμε θα τη παλέψουμε έτσι..

 

Πάντως αναμένεται να διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ο'τι λέει ο τίτλος.

 

Εχουμε καμιά ελπίδα ή να κάτσουμε να ασχοληθουμε με το chip του ραδιοφώνου στο blade μπας και φτιάξουμε τα entry points να το χώσουμε σε κάνα cyanogen να τελειώνει το παραμύθι (τι λε ρε μεγαλε ποιός εισαι :lol:)

 

Λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ελπίδα. Εδώ με το ζόρι έβγαλαν την 2.2 και εσύ περιμένεις 2.3? Και αυτό να γινόταν δεν νομίζω να περίμενε κανείς την WIND ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις κανενα app που αν μετατρεπει τα apps σε text icons..?ειχα βρει ενα και δεν θυμαμαι πως λεγεται...
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα προμηθεύτικα το blade .Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες και των δύο νημάτων που σχετίζονται με το κινητό.Είχα ένα Κ599 και θέλω να περάσω τις 610 επαφές που έχω.Ξεκίνησα να τις γράφω στο gmail και μέσω συγχρονισμού πραγματικά τις βλέπω στο blade ,αλλά έφθασα στην 160 και ψάχνω έναν πιο εύκολο τρόπο για τις υπόλοιπες.Πέρασα το bluetooth transfer αλλά δεν μπορώ να στείλω τις επαφές μέσω vcard που έχει το κ599.Έχετε κάποια συμβουλή να μου δώσετε? ;Eχω android 2.1.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα προμηθεύτικα το blade .Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες και των δύο νημάτων που σχετίζονται με το κινητό.Είχα ένα Κ599 και θέλω να περάσω τις 610 επαφές που έχω.Ξεκίνησα να τις γράφω στο gmail και μέσω συγχρονισμού πραγματικά τις βλέπω στο blade ,αλλά έφθασα στην 160 και ψάχνω έναν πιο εύκολο τρόπο για τις υπόλοιπες.Πέρασα το bluetooth transfer αλλά δεν μπορώ να στείλω τις επαφές μέσω vcard που έχει το κ599.Έχετε κάποια συμβουλή να μου δώσετε? ;Eχω android 2.1.

 

Απότι κατάλαβα έχεις ή μπορείς να έχεις τις επαφές σε vcard. Αν όντως έτσι, κάνε copy paste το vcard στην sd σου , μετά πας στις επαφές, πατάς menu και επιλέγεις εισαγωγή εξαγωγή. Εισαγωγή απο κάρτα SD και θα βρει από μόνο του την vcard.

 

2ος τρόπος

Στο gmail επιλέγεις επαφές , περισσοτερες ενέργεις και διαλέγεις εισαγωγή. Εχοντας την vcard κάπου στο PC σου , επιλέγεις το path της vcard και τις περνάς.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο clockwork πρεπει να βαλω για να εγκαταστησω την τελευταια CM 7.0.3 ? (εχω gen1 και λεει οτι θα μου το μετατρεψει μονη της σε gen2)

 

http://android.podtwo.com/recovery.php?device=blade

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα προμηθεύτικα το blade .Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες και των δύο νημάτων που σχετίζονται με το κινητό.Είχα ένα Κ599 και θέλω να περάσω τις 610 επαφές που έχω.Ξεκίνησα να τις γράφω στο gmail και μέσω συγχρονισμού πραγματικά τις βλέπω στο blade ,αλλά έφθασα στην 160 και ψάχνω έναν πιο εύκολο τρόπο για τις υπόλοιπες.Πέρασα το bluetooth transfer αλλά δεν μπορώ να στείλω τις επαφές μέσω vcard που έχει το κ599.Έχετε κάποια συμβουλή να μου δώσετε? ;Eχω android 2.1.

 

η λύση στο πρόβλημα σου ακούει στο όνομα "transfer data"

έχεις πμ :cool:

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Νέος χρήστης ΖΤΕ blade εδώ. Μερικές γρήγορες ερωτήσεις:

 

1). Γίνεται να κλειδώνουμε την οθόνη ή/και να ενεργοποιούμε την οθόνη για να την ξεκλειδώσουμε χωρίς να χρειάζεται να πατάω το power button?

2). Τι browser έχει το κινητό? Υπάρχει κάποιος άλλος καλύτερος?

3). Μπορώ να πηγαίνω «πίσω» χωρίς να πατάω το physical button, αλλά κάποιο touchscreen button ή “mouse gesture”? Υπάρχει κάποιο app για αυτό;

4). Υπάρχει ρύθμιση να μην σβήνει η οθόνη όταν μιλάω σε κάποια κλήση;

5). Από ότι είδα (πριν περάσω την SS5) όταν έκανα σύνδεση με το gmail account, πέρασε όλες τις email επαφές στη λίστα τηλεφώνων του κινητού! Υπάρχει τρόπος να το αποφύγω?

6). Για θήκη κοιτάω ebay ή έχει κάποια αξιόλογη η Wind?

 

Γενικά το κινητό τα σπάει. Το μόνο που θα μου λείψει από το Symbian είναι που φώναζε το όνομα αυτού που σε έπαιρνε τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως ειναι αλήθεια, και ακολουθήσει και κανα google earth, εκεί πια μιλάμε για HTC killer.....:p

 

 

 

Γεια χαρά σε όλους. Νέος χρήστης ΖΤΕ blade εδώ. Μερικές γρήγορες ερωτήσεις:

 

1). Γίνεται να κλειδώνουμε την οθόνη ή/και να ενεργοποιούμε την οθόνη για να την ξεκλειδώσουμε χωρίς να χρειάζεται να πατάω το power button?

2). Τι browser έχει το κινητό? Υπάρχει κάποιος άλλος καλύτερος?

3). Μπορώ να πηγαίνω «πίσω» χωρίς να πατάω το physical button, αλλά κάποιο touchscreen button ή “mouse gesture”? Υπάρχει κάποιο app για αυτό;

4). Υπάρχει ρύθμιση να μην σβήνει η οθόνη όταν μιλάω σε κάποια κλήση;

5). Από ότι είδα (πριν περάσω την SS5) όταν έκανα σύνδεση με το gmail account, πέρασε όλες τις email επαφές στη λίστα τηλεφώνων του κινητού! Υπάρχει τρόπος να το αποφύγω?

6). Για θήκη κοιτάω ebay ή έχει κάποια αξιόλογη η Wind?

 

Γενικά το κινητό τα σπάει. Το μόνο που θα μου λείψει από το Symbian είναι που φώναζε το όνομα αυτού που σε έπαιρνε τηλέφωνο.

 

1) οι εκδόσεις cyanogen 7 επιτρέπουν το ξεκλείδωμα με τα volume κουμπιά. Η εκδοση της Wind δεν το κάνει.

2) Opera μήπως? Αν και δεν εχω αντιμετωπίσει ως τώρα πρόβλημα με τον ενσωματωμένο.

3) κι εμενα με ενδιαφέρει αυτή η απάντηση....

4) σε cyanogen, ναι.

5) δεν ειναι ιδιεταιρο πρόβλημα, μπορεις να επιλέξεις την εμφάνιση των επαφών μόνο στο τηλέφωνο, ή των επαφών gmail που εχουν αριθμό τηλεφώνου. Ψαξτο λιγο.

6) δυστυχώς αν κι εφαγα τον κόσμο μονο ebay ο κινέζος φθηνά και δώρο τις μεμβράνες της οθόνης.

Edited by potis21
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Ναι, έχει κυκλοφορήσει αυτό. Μένει τώρα να δούμε τι θα γίνει και στην πράξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Νέος χρήστης ΖΤΕ blade εδώ. Μερικές γρήγορες ερωτήσεις:

 

1). Γίνεται να κλειδώνουμε την οθόνη ή/και να ενεργοποιούμε την οθόνη για να την ξεκλειδώσουμε χωρίς να χρειάζεται να πατάω το power button?

2). Τι browser έχει το κινητό? Υπάρχει κάποιος άλλος καλύτερος?

3). Μπορώ να πηγαίνω «πίσω» χωρίς να πατάω το physical button, αλλά κάποιο touchscreen button ή “mouse gesture”? Υπάρχει κάποιο app για αυτό;

4). Υπάρχει ρύθμιση να μην σβήνει η οθόνη όταν μιλάω σε κάποια κλήση;

5). Από ότι είδα (πριν περάσω την SS5) όταν έκανα σύνδεση με το gmail account, πέρασε όλες τις email επαφές στη λίστα τηλεφώνων του κινητού! Υπάρχει τρόπος να το αποφύγω?

6). Για θήκη κοιτάω ebay ή έχει κάποια αξιόλογη η Wind?

 

Γενικά το κινητό τα σπάει. Το μόνο που θα μου λείψει από το Symbian είναι που φώναζε το όνομα αυτού που σε έπαιρνε τηλέφωνο.

 

Αν όντως ειναι αλήθεια, και ακολουθήσει και κανα google earth, εκεί πια μιλάμε για HTC killer.....:p

 

 

 

 

 

1) οι εκδόσεις cyanogen 7 επιτρέπουν το ξεκλείδωμα με τα volume κουμπιά. Η εκδοση της Wind δεν το κάνει.

2) Opera μήπως? Αν και δεν εχω αντιμετωπίσει ως τώρα πρόβλημα με τον ενσωματωμένο.

3) κι εμενα με ενδιαφέρει αυτή η απάντηση....

4) σε cyanogen, ναι.

5) δεν ειναι ιδιεταιρο πρόβλημα, μπορεις να επιλέξεις την εμφάνιση των επαφών μόνο στο τηλέφωνο, ή των επαφών gmail που εχουν αριθμό τηλεφώνου. Ψαξτο λιγο.

6) δυστυχώς αν κι εφαγα τον κόσμο μονο ebay ο κινέζος φθηνά και δώρο τις μεμβράνες της οθόνης.

 

ενα google με android app for virtual buttons με πηγε εδω

 

http://www.androidtablets.net/forum/nook-color-apps-games/15333-new-app-virtual-button-bar-root.html

 

http://getandroidstuff.com/button-savior-android-download-app-v104-virtual-key-android-phone/

Edited by three_brothers1
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο clockwork πρεπει να βαλω για να εγκαταστησω την τελευταια CM 7.0.3 ? (εχω gen1 και λεει οτι θα μου το μετατρεψει μονη της σε gen2)

 

http://android.podtwo.com/recovery.php?device=blade

Με αυτό τον οδηγό δεν θα χρειαστεί να το κάνεις GEN2 [Οδηγός]: Εγκατάσταση CM 7 (Androind 2.3) σε Blade GEN 1 συσκευές!

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Flash στο Blade από μια εφαρμογή που Crashάρει και Lagάρει :p
Link to comment
Share on other sites

Όνομα δεν έχει αυτή η εφαρμογή?

 

Puffin Browser. Είναι paid αλλά στην google search το βρίσκεις δωρεάν!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...