Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ φίλε μου σε συμβουλεύω να δοκιμάσεις την CM. Μόνο δοκιμάζοντας τη θα καταλάβεις ποια από της δύο (CM ή SS) σε βολεύει καλύτερα. Εγώ έχω δοκιμάσει και τις δύο (η CM ήταν Ν32 νομίζω) και αποφάσισα ότι μου κάνει καλήτερα η SS. Αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο:happy:

 

Τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο kandilak, αν δεν δοκιμάσεις ο ίδιος να δεις πως πάει ότι και να σου πούμε εμείς δε μετράει. Εξάλλου με τον υπάρχον οδηγό δεν χρειάζεται να μετατρέψεις τίποτα στο κινητό (από gen1 σε gen2) εκτός από το wipe, γιατί αλλάζεις version froyo <=> CM7. H τελευταία nightly που κυκλοφορεί είναι η 103, οπότε kandilak, μήπως να δοκίμαζες και εσύ? :X

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

οπότε kandilak, μήπως να δοκίμαζες και εσύ? :X

Μπα δεν το βλέπω.... προτιμώ να μην ασχολούμαι συνέχεια με τη rom (CM7) και να κάθομαι να δοκιμάζω τις πολλεεεεςςς ρυθμίσεις της. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Από 101 (cm) για να πας σε 103 (και αργότερα στις επόμενες) δεν νομίζω να κάνει wipe (η να χρειάζεται wipe) ετσι;

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από 101 (cm) για να πας σε 103 (και αργότερα στις επόμενες) δεν νομίζω να κάνει wipe (η να χρειάζεται wipe) ετσι;

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

 

Όχι wipe δεν κάνει από μόνη της και δεν χρειάζεται να κάνεις. Το ίδιο ισχύει αν γυρίσεις πίσω, από 103 σε 101.

 

Δηλαδη απο τον οδηγο που υπαρχει για gen1 να κατεβασω την CM7 N103?

 

Ναι ή αν θες κάποια παλαιότερη. Εγώ περιμένω την αυριανή 104 :lol: Πέρα από την πλάκα έχω μείνει στην 99 για την ώρα λόγο καλύτερης διαχείρισης της μπαταρίας, αλλά πραγματικά αύριο θα δοκιμάσω την τελευταία. Η επιλογή είναι τυχαία και το βράδυ που το κινητό είναι idle βλέπω τι κατανάλωση κάνει. ΠΧ με την 99 τρώει όλη νύχτα 1% ενώ με την 102 μου έφαγε 6% και απορρίφθηκε.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και εγω την 104 να βαλω...

Ερωτηση....Εκανα backup με το Titanium, χρειαζεται να κανω και backup απο το Rom manager...?

Οχι εεεε...? Κατευθειαν full wipe (επειδη περναω διαφορετικη ΡΟΜ) και μετα install....?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και εγω την 104 να βαλω...

Ερωτηση....Εκανα backup με το Titanium, χρειαζεται να κανω και backup απο το Rom manager...?

Οχι εεεε...? Κατευθειαν full wipe (επειδη περναω διαφορετικη ΡΟΜ) και μετα install....?

 

Yeap, έτσι όρμα του. Έβαλα και εγώ την 104!

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

τις προηγούμενες ημέρες αντιμετώπισα πρόβλημα με τα ελληνικά μου στο πληκτρολόγιο, ύστερα από εγκατάσταση της 2.2

Για να μήν ασχοληθώ περισσότερο αποφάσισα να εγκαταστήσω το HTC IME πληκτρολόγιο, που ύστερα από google βρήκα στην ακόλουθη διέυθυνση:

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/318710/06-dec-v27-2-1-2-2-htc-ime-mod-by-jonasl-repacked-for-the-blade/

 

Επειδή δεν γνωρίζω, είναι ασφαλές το modaco? Υπάρχει περίπτωση να είναι το πληκτρολόγιο πειραγμένο? Ρωτάω γιατί ένα τέτοιο πρόγραμμα θα μπορούσε θεωρητικά να υποκλέπτει κωδικούς που τυχαίνει να πληκτρολογώ και να τους στέλνει όπου θέλει :mad:

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

τις προηγούμενες ημέρες αντιμετώπισα πρόβλημα με τα ελληνικά μου στο πληκτρολόγιο, ύστερα από εγκατάσταση της 2.2

Για να μήν ασχοληθώ περισσότερο αποφάσισα να εγκαταστήσω το HTC IME πληκτρολόγιο, που ύστερα από google βρήκα στην ακόλουθη διέυθυνση:

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/318710/06-dec-v27-2-1-2-2-htc-ime-mod-by-jonasl-repacked-for-the-blade/

 

Επειδή δεν γνωρίζω, είναι ασφαλές το modaco? Υπάρχει περίπτωση να είναι το πληκτρολόγιο πειραγμένο? Ρωτάω γιατί ένα τέτοιο πρόγραμμα θα μπορούσε θεωρητικά να υποκλέπτει κωδικούς που τυχαίνει να πληκτρολογώ και να τους στέλνει όπου θέλει :mad:

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Το modaco και XDA ειναι τα μεγαλυτερα forum για το android και φυσικα ειναι ασφαλη

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έπαθε τραμπάκουλο η SD και μου λέει unsupported file system. Υπάρχει σωτηρία (τουλάχιστον για τα αρχεία)? :cry:

Στο PC δεν την εμφανίζει?

 

Ναι, λόγω της ανάλυσης τρέχει 3.0 . Όσοι θέλετε να το δοκιμάστε και έχετε GEN 2 μην το κάνετε, η συγκεκριμένη ROM είναι για GEN1.

Link to comment
Share on other sites

Στο PC δεν την εμφανίζει?

 

 

Ναι, λόγω της ανάλυσης τρέχει 3.0 . Όσοι θέλετε να το δοκιμάστε και έχετε GEN 2 μην το κάνετε, η συγκεκριμένη ROM είναι για GEN1.

 

αληθεια που μπωρο να βρω το αρχειο να βαλω την 3.0 και θα κανω παλη το κινητο αν ειναι σε gen1.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια που μπωρο να βρω το αρχειο να βαλω την 3.0 και θα κανω παλη το κινητο αν ειναι σε gen1.

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/330677/rom-honeycomb-sdk-port-05-03-2011-gen1-only/

Δεν νομίζω ότι αξίζει πάντως, έχει Bugs.

Link to comment
Share on other sites

 

τοτε αστω δεν το επειχειρω .

Link to comment
Share on other sites

εχω την cm7 και μολις πριν λιγες μερες παρατηρησα οτι οταν μου στελνουν μηνυμα το κινητο δεν χτυπαει.δεν ξερω αν ισχυε αυτο απο την αρχη που εγκαταστησα την rom επειδη δεν χρησιμοποιω και πολυ τα μηνυματα.πιο παλαια παντως ειχα προστασπηθησει να απενεργοποιησω τον ηχο απο τις ειδιποιησεις του status bar και τα ειχα καταφερει,προφανως τοτε απενεργοποιησα και τον ηχο απο τα μηνυματα.ξανακλικαρα τισ επιλογεσ να χτυπανε οι ειδοποιησεις αλλα στα μηνυματα ακομα δεν δουλευει.εχετε καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την CM 104 οπως λεει ο οδηγος του φορουμ, μαζι με τα google aps, αλλα εφαρμογες οπως το gmail, latitude, χαρτες, youtube και δυο παιχνιδια (yoo ninja, alchemy) τα εμφανιζει με το εικονιδιο του android και δεν ανοιγουν..Τι συμβαινει με αυτα..??

 

Εχει κ τον ADW προεγκατεστημενο....να κρατησω καλυτερα τον Launcher Pro? Δεν ειναι πιο παραμετροποιησιμος..??

 

Επισης μιας και πρωτη φορα βαζω CM εχει κανεις κανενα tip/κατι να προσεξω?? Ειναι αρκετα διαφορετικη απο JJ και SS που ειχα..

Edited by makinen20
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την CM 104 οπως λεει ο οδηγος του φορουμ, μαζι με τα google aps, αλλα εφαρμογες οπως το gmail, latitude, χαρτες, youtube και δυο παιχνιδια (yoo ninja, alchemy) τα εμφανιζει με το εικονιδιο του android και δεν ανοιγουν..Τι συμβαινει με αυτα..??

 

Εχει κ τον ADW προεγκατεστημενο....να κρατησω καλυτερα τον Launcher Pro? Δεν ειναι πιο παραμετροποιησιμος..??

 

Επισης μιας και πρωτη φορα βαζω CM εχει κανεις κανενα tip/κατι να προσεξω?? Ειναι αρκετα διαφορετικη απο JJ και SS που ειχα..

Έχω εγώ ένα tip. Μπαίνεις σε clockworkmod πας backup and restore μετά restore και πας στο φάκελο clockworkmod και επιλέγεις το τελευταίο backup που είχες πάρει από την SS5. Κάνε αυτό για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!!:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα...κατσε να την δοκιμασω λιγο...την αλλαξα την ιδια μερα με την 105 για να εχει και ραδιο...μπαταρια τρωει καπως περισσοτερο, αλλα εκανα wipe battery stats και θα δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Σε GEN1 Blade εγκατέστησα την 106. Ράδιο δουλέυει.

 

Το navigon δεν δουλεύει (crashαρει). Έχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορώ να το κάνω να δουλέψει ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...