Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτό τον οδηγό δεν θα χρειαστεί να το κάνεις GEN2 [Οδηγός]: Εγκατάσταση CM 7 (Androind 2.3) σε Blade GEN 1 συσκευές!

 

ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Puffin Browser. Είναι paid αλλά στην google search το βρίσκεις δωρεάν!

Πήγα να την αγοράσω από το επίσημο android market (0.69EURO) αλλά μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η εφαρμογή για το κινητό μου!

Η δωρεάν που βρίσκεις απο το google είναι <<συμβατή>>?

Link to comment
Share on other sites

Εγκαταστάθηκε κανονικά αλλά crashάρει και είναι σπαστικό. Δεν έλεγε συγκεκριμένα ότι είναι για το blade.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχω γκρινιάξει πολλές φορές για την μπαταρία του blade, ΑΛΛΑ από προχθές με την nightly 99 κάτι έχει αλλάξει. Νομίζω ότι η παρακάτω φωτό λέει πολλά:

 

http://img194.imageshack.us/img194/9872/batterystats.th.jpg

 

Για να λέμε και τα σωστά.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τον οδηγό δεν θα χρειαστεί να το κάνεις GEN2 [Οδηγός]: Εγκατάσταση CM 7 (Androind 2.3) σε Blade GEN 1 συσκευές!

 

θα μπορεις καθε φορα με την ιδια διαδικασια να βαλεις οποια cr θελεις..?οποιο nightly θελεις..?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

θα μπορεις καθε φορα με την ιδια διαδικασια να βαλεις οποια cr θελεις..?οποιο nightly θελεις..?

 

Ναι εγώ ξεκίνησα με την 85 και τώρα είμαι στην 99. Κάθε φορά φλασάρεις την rom, μετά τον μετατροπέα, κάνεις reboot και είσαι οκ.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Απότι κατάλαβα έχεις ή μπορείς να έχεις τις επαφές σε vcard. Αν όντως έτσι, κάνε copy paste το vcard στην sd σου , μετά πας στις επαφές, πατάς menu και επιλέγεις εισαγωγή εξαγωγή. Εισαγωγή απο κάρτα SD και θα βρει από μόνο του την vcard.

 

2ος τρόπος

Στο gmail επιλέγεις επαφές , περισσοτερες ενέργεις και διαλέγεις εισαγωγή. Εχοντας την vcard κάπου στο PC σου , επιλέγεις το path της vcard και τις περνάς.

 

Καλησπέρα

 

στέλνω τις επαφές μέσω vcard sto blade και μάλλον μέσω του bluetooth transfer τις δέχεται ,οπότε με εισαγωγή εξαγωγή τις περνά απευθείας στις επαφές ενώ γίνεται ταυτόχρονα και συγχρονισμός στο gmail ,για να μπορέσω να κ΄νω και καμμιά αναβάθμιση σε νεότερη ρομ.Ευχαριστώ όσους είχαν την καλοσύνη να με βοηθήσουν.

ΒΑΣΙΛΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Γεια!

Μετά απο πολλές παρατάσεις απο την wind πήρα το blade.

Θέλω 2-3 πραγματα να ρωτησω μιας και πραγματικά χάθηκα με τοσες πληροφοριες σε 187 σελίδες.

Καπου είχα πετύχει εναν οδηγό για αναβάθμιση ρομ επεξεργαστη.. δεν θυμαμαι.. Όσοι ασχολείστε αν το πέρνατε τώρα τι αναβάθμιση θα του κάνατε?(links?)

2) Μία λεπτή πλαστικη θήκη και ζελατίνα για την οθόνη που θα βρω?:D

3) bluetooth με δύο ακουστικά πρακτικό και οικονομικό?

4) Πόσες ώρες πρεπει να το φορτίσω για πρώτη φορά?Υπάρχει πρόβλημα αν το φορτίσω χωρις sim?

Αυτά:D

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια!

Μετά απο πολλές παρατάσεις απο την wind πήρα το blade.

Θέλω 2-3 πραγματα να ρωτησω μιας και πραγματικά χάθηκα με τοσες πληροφοριες σε 187 σελίδες.

Καπου είχα πετύχει εναν οδηγό για αναβάθμιση ρομ επεξεργαστη.. δεν θυμαμαι.. Όσοι ασχολείστε αν το πέρνατε τώρα τι αναβάθμιση θα του κάνατε?(links?)

2) Μία λεπτή πλαστικη θήκη και ζελατίνα για την οθόνη που θα βρω?:D

3) bluetooth με δύο ακουστικά πρακτικό και οικονομικό?

4) Πόσες ώρες πρεπει να το φορτίσω για πρώτη φορά?Υπάρχει πρόβλημα αν το φορτίσω χωρις sim?

Αυτά:D

Ευχαριστώ!

 

2) ebay

3) ebay

4)μεχρι να γεμισει το φορτωνεις..οσο πιο πολυ αφηνεις την μπαταρια στην πριζα νομιζοντας πως θα φουλαρει κανεις λαθος..δεν υπαρχει προβλημα και ας μην υπαρχει σιμ

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

2) ebay

3) ebay

4)μεχρι να γεμισει το φορτωνεις..οσο πιο πολυ αφηνεις την μπαταρια στην πριζα νομιζοντας πως θα φουλαρει κανεις λαθος..δεν υπαρχει προβλημα και ας μην υπαρχει σιμ

 

ebay? :( δεν ειμαστε κ οι καλυτεροι φίλοι. Αν εχει προβει κάποιος στις παραπάνω αγορες και ειναι ευχαριστημένος ας βοηθήσει.

 

 

και αυτο επισης :)

Καπου είχα πετύχει εναν οδηγό για αναβάθμιση ρομ επεξεργαστη.. δεν θυμαμαι.. Όσοι ασχολείστε αν το πέρνατε τώρα τι αναβάθμιση θα του κάνατε?(links?)
Link to comment
Share on other sites

ebay? :( δεν ειμαστε κ οι καλυτεροι φίλοι. Αν εχει προβει κάποιος στις παραπάνω αγορες και ειναι ευχαριστημένος ας βοηθήσει.

 

 

και αυτο επισης :)

 

εγω εχω κανει παρα πολλες αγορες απο ebay κυριως κινεζικα προιοντα για κινητα ρολογια,μπλουζες μεχρι και ακουστικο bluetooth που κοστιζε 5Ε και ηταν καλυτερο απο το turbo-x που ειχα παρει 20Ε απο πλαισιο...ολα free shipping και φθηνα.

 

οριστε και αυτο που ψαχνεις σε φθηνη τιμη και μαζι και ενα screen protector kαι κυριως..?ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ..σε 2 βδομαδες θα το εχεις σπιτι σου...

http://cgi.ebay.co.uk/NILLKIN-Orange-San-Francisco-Jelly-Case-Black-3-1-/200593953930?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2eb454d48a

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Flash στο Blade από μια εφαρμογή που Crashάρει και Lagάρει :p

 

ακόμα και το κανονικό flash θα ετρεχε αν δεν απαιτουσε ρουτίνες στον compiler για floating point υπολογισμους.

 

Αυτό που το κολλάει το συγκεκριμένο ειναι κάποιες ρουτίνες στον ιδιο τον κώδικα flash τον swf που απαιτουν υψηλή ακρίβεια.

 

Αν περιμένουμε λίγο, η qualcomm σε συνεργασία με την adobe παλευουν να βελτιστοποιήσουν με βάση τον JIT (αν καταλαβα σωστά το whitepaper) ωστε υπολογισμοι floating να γίνονται σε εξομοιωση απο την ARMv6 ALU (σταθερης υποδιαστολής) (με τεράστια φαντάζομαι πτώση στις επιδόσεις).

 

οποτε παίζει να δουμε και flash αλλα εν τω μεταξύ μην ελπίζετε ουτε σε επιδόσεις ουτε σε τρίτες εφαρμογές.

 

Ασε που μπορεί να απαιτει και kernel mod οπως το ακουω... κάποιος λινουξάς να μας πει αν ξέρει τι γινεται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Γεια!

Μετά απο πολλές παρατάσεις απο την wind πήρα το blade.

Θέλω 2-3 πραγματα να ρωτησω μιας και πραγματικά χάθηκα με τοσες πληροφοριες σε 187 σελίδες.

Καπου είχα πετύχει εναν οδηγό για αναβάθμιση ρομ επεξεργαστη.. δεν θυμαμαι.. Όσοι ασχολείστε αν το πέρνατε τώρα τι αναβάθμιση θα του κάνατε?(links?)

2) Μία λεπτή πλαστικη θήκη και ζελατίνα για την οθόνη που θα βρω?:D

3) bluetooth με δύο ακουστικά πρακτικό και οικονομικό?

4) Πόσες ώρες πρεπει να το φορτίσω για πρώτη φορά?Υπάρχει πρόβλημα αν το φορτίσω χωρις sim?

Αυτά:D

Ευχαριστώ!

2) Για θηκη http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/HTC-Case-Pouch-PO-S520-Desire-PO-S520.htm

μια χαρα μου κανει...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

thnx αλλα ψαχνω για λεπτή πλαστικη θηκη που να μην αναγκαζομαι να την βαζω και μετα να την βγαζω.μόνιμα πάνω θα είναι και στην ουσία θα προστατευει πιο πολυ το πίσω μερος.

κατι αντίστοιχο με αυτο εδώ http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44012

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτήν από eBay

Ήρθε σε μια βδομάδα από Αγγλία.

Είναι 1300 mAh ενώ του τηλεφώνου είναι 1200mAh.

Κρατάει λίγο παραπάνω και φαίνεται αυθεντική σε αντίθεση με κάτι άσπρες φθηνότερες που είδα να πωλούνται.

 

Ευχαριστώ αγαπητέ φίλε.

 

Παρείγγειλα σήμερα την μπαταρία που προτείνεις καθώς και έναν έξτρα desktop φορτιστή.

 

Η απορία μου μόνο είναι, αν κάνω συνεχώς εναλλαγές στις μπαταρίες (δηλαδή χρησιμοποιώ την μία, φορτίζω την άλλη και εναλλάξ) αν θα χαλάσω τα battery stats... Ισχύει κάτι τέτοιο ή δεν έχει καμία σημασία?

 

 

Ευχαριστώ

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάθει πλάκα εδώ και λίγο καιρό με την n94. Είχα την n84 και μου κρατούσε 1 μέρα.

Πλέον με την n94 εκτός του ότι βλέπω διαφορά και στην ταχύτητα έχω μιλήσει 2h 14m 32s (εκ των οποίων 45' περίπου με bluetooth handsfree) και έχω ακόμα 24% μπαταρία και είμαι 2d 1h 31m 40s ΟΝ BATTERY!!!!

 

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα πιο καινούρια αν είναι σε αυτό το επίπεδο αλλά είναι σαν να έχεις άλλο κινητό όταν ξέρεις ότι σίγουρα 2 μέρες θα σε βγάλει χωρίς φόρτιση!

Απίστευτη διαφορά!

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η απορία μου μόνο είναι, αν κάνω συνεχώς εναλλαγές στις μπαταρίες (δηλαδή χρησιμοποιώ την μία, φορτίζω την άλλη και εναλλάξ) αν θα χαλάσω τα battery stats... Ισχύει κάτι τέτοιο ή δεν έχει καμία σημασία?

 

Ποιο πολύ θα ανησυχούσα για τα πινάκια από το βάλε/βγάλε παρά για τα battery stats.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάθει πλάκα εδώ και λίγο καιρό με την n94. Είχα την n84 και μου κρατούσε 1 μέρα.

Πλέον με την n94 εκτός του ότι βλέπω διαφορά και στην ταχύτητα έχω μιλήσει 2h 14m 32s (εκ των οποίων 45' περίπου με bluetooth handsfree) και έχω ακόμα 24% μπαταρία και είμαι 2d 1h 31m 40s ΟΝ BATTERY!!!!

 

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα πιο καινούρια αν είναι σε αυτό το επίπεδο αλλά είναι σαν να έχεις άλλο κινητό όταν ξέρεις ότι σίγουρα 2 μέρες θα σε βγάλει χωρίς φόρτιση!

Απίστευτη διαφορά!

 

αυτό είναι εξαιρετικά σημαντικό. Εγώ είμαι με stock της Wind αλλά rooted και με 512. Δεν έχω κανένα παράπονο εκτός από την διάρκεια της μπαταρίας.... Να την κάνω την μετάβαση σε CM7 Nightly 94, όπως αναφέρεις ? Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός ?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Εχω καιρο απουσιας απο το τεκτενομενα του blade και θα ηθελα ενα γρηγορο remind αν δεν ειναι πολυς κοπος..

 

Εχω gen1 blade και ROM SS3 και δουλευει σταθερα στα 729...

 

Πιστευετε οτι ειναι πλεον ωρα να αλλαξω ΡΟΜ και να βαλω καποια πιο καινουρια.?

Βλεπω οτι πλεον μονο η CM αναφερεται και με τις αλλες δεν ασχολειστε πλεον....

Καποιος που βρισκοταν στο σταδιο μου εχει να προτεινει καποια αναβαθμιση..?

 

Ευχαριστω πολυ και συνεχιστε την εξαιρετικη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Εχω καιρο απουσιας απο το τεκτενομενα του blade και θα ηθελα ενα γρηγορο remind αν δεν ειναι πολυς κοπος..

 

Εχω gen1 blade και ROM SS3 και δουλευει σταθερα στα 729...

 

Πιστευετε οτι ειναι πλεον ωρα να αλλαξω ΡΟΜ και να βαλω καποια πιο καινουρια.?

Βλεπω οτι πλεον μονο η CM αναφερεται και με τις αλλες δεν ασχολειστε πλεον....

Καποιος που βρισκοταν στο σταδιο μου εχει να προτεινει καποια αναβαθμιση..?

 

Ευχαριστω πολυ και συνεχιστε την εξαιρετικη δουλεια...

 

 

Για μένα βάλε αν θες την SS rls5 και περίμενε για κάποια καινούρια stable cm. Αν πραγματικά το μόνο πρόβλημα της cm είναι το ράδιο(που θα το λύσουνε και αυτό), τότε πας για cm.

 

Αν κάποιοι που την έχουν μπορέσουν να γράψουν μια λίστα με γνωστά bugs που έχει ακόμα ,θα βοηθούσε πολλούς να ζυγίσουν τα υπέρ και κατά στο να την δοκιμάσουνε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση R_Bachman...

Δεν εχω καποιο προβλημα με την SS3, απλα επειδη διαβαζω οτι ειναι πολυ "ωραια" η CM ηθελα να δω αν ηρθε ο καιρος να βαλω μια..

Αλλα αφου εχει ακομα προβληματακια μαλλον θα περιμενω...Το ραδιο δεν με νοιαζει και πολυ μιας και δεν το χρησιμοποιω ποτε..

Η τελευταια CM μπαινει χωρις μετατροπες στο gen 1 ή θελει διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση R_Bachman...

Δεν εχω καποιο προβλημα με την SS3, απλα επειδη διαβαζω οτι ειναι πολυ "ωραια" η CM ηθελα να δω αν ηρθε ο καιρος να βαλω μια..

Αλλα αφου εχει ακομα προβληματακια μαλλον θα περιμενω...Το ραδιο δεν με νοιαζει και πολυ μιας και δεν το χρησιμοποιω ποτε..

Η τελευταια CM μπαινει χωρις μετατροπες στο gen 1 ή θελει διαδικασια?

Δεν μπορώ να καταλάβω για πια προβληματάκια μιλάτε, εκτός του ότι δεν έχει ράδιο. Από προσωπική εμπειρία η n99 είναι πάρα πολύ καλή και σταθερή rom. Δεν έχει τα προβλήματα της SSR5 με τον κολημένο kernel (σπάνια αλλά μου έτυχε 3 φορές), τα reboot χωρίς λόγο και φυσικά τα άσχετα crash.

Για CM & Gen1 υπάρχει οδηγός εδώ.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω για πια προβληματάκια μιλάτε, εκτός του ότι δεν έχει ράδιο. Από προσωπική εμπειρία η n99 είναι πάρα πολύ καλή και σταθερή rom. Δεν έχει τα προβλήματα της SSR5 με τον κολημένο kernel (σπάνια αλλά μου έτυχε 3 φορές), τα reboot χωρίς λόγο και φυσικά τα άσχετα crash.

Για CM & Gen1 υπάρχει οδηγός εδώ.

 

Δεν είχα ποτέ reboot με την SS και κανένα crash .

 

Οσο για την cm δεν ξέρω σίγουρα και ρώτησα για μάθω και εγώ κάτι παραπάνω. Οι nightlies που βγαίνουν δηλαδή βελτιώνουν μια σταθερή rom και δεν λύνουν bugs; Αν είναι μόνο το ράδιο το πρόβλημα , μάλλον πάω και εγώ για αλλάγή.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μιλησα για προβληματα μιας και δεν ξερω τπτ για τις CM...

Η SS3 εχει κατι ελαχιστα (πχ μου εχει κανει καναδυο φορες reboot στο ασχετο, μερικες φορες στο ξεκλειδωμα ειναι γυρισμενη η οθονη)..Επισης τωρα τελευταια μου κλεινει παιχνιδια (οπως το shaky tower, και το apparatus)

 

Αν η τελευταια CM εχει μονο "προβλημα" την ελλειψη ραδιο τοτε και εγω θα ηθελα να την δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μιλησα για προβληματα μιας και δεν ξερω τπτ για τις CM...

Η SS3 εχει κατι ελαχιστα (πχ μου εχει κανει καναδυο φορες reboot στο ασχετο, μερικες φορες στο ξεκλειδωμα ειναι γυρισμενη η οθονη)..Επισης τωρα τελευταια μου κλεινει παιχνιδια (οπως το shaky tower, και το apparatus)

 

Αν η τελευταια CM εχει μονο "προβλημα" την ελλειψη ραδιο τοτε και εγω θα ηθελα να την δοκιμασω...

Εγώ φίλε μου σε συμβουλεύω να δοκιμάσεις την CM. Μόνο δοκιμάζοντας τη θα καταλάβεις ποια από της δύο (CM ή SS) σε βολεύει καλύτερα. Εγώ έχω δοκιμάσει και τις δύο (η CM ήταν Ν32 νομίζω) και αποφάσισα ότι μου κάνει καλήτερα η SS. Αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...