Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 2ο πάντα προηγείται.Η μονη εξηγηση για την προτεραιοτητα των mb υπαρχει στα f.a.q. του f2g αλλά δεν ξέρω πως μπορεί να ερμηνευτεί για την q. Πάντως στην πράξη ότι και να κάνεις,τα mb από την προσφορά των 8 ευρω προηγουνται εναντι αλλου πακετου ή του μπονους ανανεωσης και δεν τηρουν τον κανονα του ποιο ληγει νωριτερα.

 

Και όμως, αυτό που μου ειπαν ειναι πως κανονικά θα έπρεπε να προηγείται το 1ο γιατί είναι ειδική προσφορά.

Θα το κοιτάξουν και θα μ' ενημερώσουν.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

αμα η wind ειχε καλυτερο σημα παντου δεν θα κλαιγομασταν

 

Αυτό είναι ένα από τα προβλήματα και μάλλον το μεγαλύτερο. Όταν έχεις κάλυψη παντού κάνεις και γαργάρα κάποια πράγματα. :)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά τις τιμές:

Η βοντα εγινε κοσμο

Η κοσμο εγινε γουιντ

Και η γουιντ εγινε βοντα

αυτό δεν ισχύει. :rolleyes: Προφανώς αναφέρεσαι στα ειδικά WU που μοιράζουν τελευταία με 8.5€ σου δίνουν 1500' και 2,5gb (ή κάτι τέτοιο). Αυτά τα προωθητικά πακέτα προϋποθέτουν ότι θα αλλάξεις αριθμό και ότι θα τρως 10 ανανέωση τον μήνα. Με την Q μπορείς να βολευτείς με 4€ το μήνα αντί 8.5 εφόσον δεν χρειάζεσαι τα έξτα mb/λεπτά. Προφανώς φαντάζομαι αύριο τα αυξάνουν ή καταργούν άμα θέλουν αλλά αυτό γίνεται και στα κανονικά πακέτα (δλδ μέχρι τότε βλέπουμε).

 

Ως βασικές (αποτυπωμένες) χρεώσεις η Q παραμένει καλύτερη επιτρέποντας να λειτουργείς τον αριθμό σου και με την ελάχιστη κατανάλωση (5€). Η μόνη που συγκρίνεται είναι η Frog η οποία έχει πακέτα 3€ και για όσους έχουν διπλασιασμό ουσιαστικά 1,5€. Η αναλογία λεπτών είναι χειρότερη για τα 3€ από ότι για τα 4€ της Q αλλά αν δεν μιλάς πολύ (του παππού το κινητό) μια χαρά τη βγάζεις φτηνότερα.

 

Ισχύει όμως ότι ακρίβυνε η wind/q (και οι άλλες όμως πχ η voda τα φοιτητικά τα πήγε από 4 στα 6€) και οι προσφορές των άλλων (που πολύ με χαροποιούν) θα την "συμμαζέψουν" λιγάκι (πχ προσέθεσαν αυτά τα 150mb στο qconomy που στο αρχικό πλάνο αύξησης δεν υπήρχαν). Αλλιώς φύγαμε για WU ειδική προσφορά ή frog με διπλασισμό και αμα ακριβύνουν και αυτά βλέπουμε..

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τι έπαθε η εφαρμογή (αντροιντ)?

Πρεπει να την κανω force stop για να λειτουργήσει

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το νέο πακέτο Q economy με βολεύει παρά πολύ. Εκεί που έβαζα 3,5 + 4 για ιντερνέτ (απλά για να έχω στο δρόμο), τώρα με 4 ευρώ είμαι κομπλέ για τον μήνα. Είναι ανάλογα την χρήση του καθενός, άλλους τους βολεύει, άλλους όχι.
Link to comment
Share on other sites

2 γίγα με 2€ για 15 μέρες στο countdown. Επίσης έχουν αλλάξει (σύμφωνα με τα ανακοινωθέντα) τα πακέτα των 1000 λεπτών και των 1000 sms. Δίνονται με 4€ το καθένα από το 12200. Από την εφαρμογή δινει 1200 με το ίδιο κόστος. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Να κάνω μία ερώτηση, συγνώμη αν έχει ξανά απαντηθεί, αλλά διάβασα 60 σελίδες και δεν το βρήκα.

 

Αν περάσω την Q σαν 2η sim η εφαρμογή λειτουργεί κανονικά ή κάνει τα κουλά του WU που λειτουργεί μόνο στο slot 1 ?

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα, θα εχεις 1η SIM μια αλλη καρτα (πχ CU) και σαν 2η την Q;

 

Η εφαρμογη (myQ) δεν εχει καμια σχεση με τις καρτες, λειτουργει ανεξαρτητα (και κανονικα)

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα, θα εχεις 1η SIM μια αλλη καρτα (πχ CU) και σαν 2η την Q;

 

Η εφαρμογη (myQ) δεν εχει καμια σχεση με τις καρτες, λειτουργει ανεξαρτητα (και κανονικα)

 

Ακριβώς. Στην sim 1 θα έχω ένα WU και στην sim 2 θα έχω την Q.

 

Εφόσον ισχύει αυτό κομπλέ. Κι όμως φίλε μου στο WU αν βάλεις την sim 2 το αναγνωρίζει και σου βγάζει μήνυμα να μεταφέρεις την κάρτα στη sim 1 για να λειτουργήσει η εφαρμογή.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Στην sim 1 θα έχω ένα WU και στην sim 2 θα έχω την Q.

 

Εφόσον ισχύει αυτό κομπλέ. Κι όμως φίλε μου στο WU αν βάλεις την sim 2 το αναγνωρίζει και σου βγάζει μήνυμα να μεταφέρεις την κάρτα στη sim 1 για να λειτουργήσει η εφαρμογή.

ακόμα; στο app cosmote το έχουν φτιάξει αυτό πλέον! (επιτέλους) δουλεύει και δείτε 2 σιμ ακόμα και με δεδομένα άλλης εταιρείας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με την εφαρμογή της Q.

Μεσω ιντερνετ συνδέεται, οποτε δεν εξαρτάται απο την κάρτα sim.

Το cosmote app το φτιάξαν ευτυχώς και ανοίγει είτε με username/email είτε εισάγεις το κινητό κ σου στέλνει sms με κωδικό. Ουτε κι αυτό εξαρτάται απο την θέση της sim.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

5GB MONO 5€ ΓIA 30 MEPEΣ, ΓIA ATEΛEIΩTO ΣEPΦAPIΣMA! ΣTEIΛE 55 ΣTO 12410 EΩΣ 03/10 & ΠAPE THN AΠOKΛEIΣTIKH SURF ΠPOΣΦOPA!

 

Ας το κάνει μόνιμο πακέτο και η Φρογκ θα αποκτήσει αντίπαλο.

Link to comment
Share on other sites

5GB MONO 5€ ΓIA 30 MEPEΣ, ΓIA ATEΛEIΩTO ΣEPΦAPIΣMA! ΣTEIΛE 55 ΣTO 12410 EΩΣ 03/10 & ΠAPE THN AΠOKΛEIΣTIKH SURF ΠPOΣΦOPA!

 

Ας το κάνει μόνιμο πακέτο και η Φρογκ θα αποκτήσει αντίπαλο.

 

Βρε βρε την Q...Ελπίζω να σταλθεί σε όλους αυτή η προσφορά.

Για την μονιμότητα αμφιβάλλω...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω το 15 γίγα με 10 ευρω ισχύει ακόμα? Μπορω να το βάλω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σταμάτησε στις 10 /9.

Ήταν φοβερή προσφορά και μακάρι να επαναληφθεί!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να μονιμοποιουνται αυτές οι προσφορές...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να μονιμοποιουνται αυτές οι προσφορές...
έπρεπε ήδη να Υπάρχουν. Παρακαλάμε για τα αυτονόητα

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

MONO ΓIA ΣENA! 10GB ME 8€ K ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ ΓIA ATEΛEIΩTO ΣEPΦAPIΣMA! ΣTEIΛE 100 ΣTO 12410 EΩΣ 04/10
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

MONO ΓIA ΣENA! 10GB ME 8€ K ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ ΓIA ATEΛEIΩTO ΣEPΦAPIΣMA! ΣTEIΛE 100 ΣTO 12410 EΩΣ 04/10
Αν την κάνανε μόνιμη το συζητούσαμε

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

SUPER ΠPOΣΦOPA ΓIA EΣENA!! 300Λ +20SMS ΠPOΣ OΛOYΣ MONO ME 3,02€ ΓIA ENA MHNA! ΣTEIΛE 11 ΣTO 12410 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO EΩΣ 04/10

 

Έχει έρθει και σε μένα αυτό το μήνυμα, εγώ που δεν ενεργοποίησα το άλλο που ήταν 500' και 20 SMS προς όλους (μέχρι 27/9 να ενεργοποιηθεί) . Άρα εικαζω πως επειδή δεν το ενεργοποίησα ήρθε αυτή η σημερινή προσφορά.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...