Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειαζεται να γραφεις τοσο αναλυτικα,σε forum εισαι, οχι σε σημειωματαριο.

 

 

Ένας συμπολίτης σου έχει πρόβλημα αλλά παρ'ολα αυτά εσύ θεωρείς το αναλυτικό μου ποστ πρόβλημα;

Μια φορά είπα και γω να γράψω πέντε πράγματα αναλυτικοτερα από ότι τις άλλες φορές και πεσατε να με φάτε.

Αντί να συσπειρωνομαστε, διχαζομαστε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ένας συμπολίτης σου έχει πρόβλημα αλλά παρ'ολα αυτά εσύ θεωρείς το αναλυτικό μου ποστ πρόβλημα;

Μια φορά είπα και γω να γράψω πέντε πράγματα αναλυτικοτερα από ότι τις άλλες φορές και πεσατε να με φάτε.

Αντί να συσπειρωνομαστε, διχαζομαστε.

 

Δεν ειπε κανενας να μην γραψεις το προβλημα σου αλλα δεν χρειαζεται να συμπεριλαμβανεις ολα αυτα που γραφεις καθως δεν βοηθανε πουθενα στην επιλυση του προβληματος σου ή στην ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Ένας συμπολίτης σου έχει πρόβλημα αλλά παρ'ολα αυτά εσύ θεωρείς το αναλυτικό μου ποστ πρόβλημα;

Μια φορά είπα και γω να γράψω πέντε πράγματα αναλυτικοτερα από ότι τις άλλες φορές και πεσατε να με φάτε.

Αντί να συσπειρωνομαστε, διχαζομαστε.

 

Κάποιοι "κουράζονται"....:lol: και 1 λέξη/πρόταση να γράψεις (ακόμα και ΑΝ δεν την έχουν ξανακούσει) γιατί τους ξενίζει σε όσα έχουν "μάθει".

 

Ενημέρωσέ μας τι απέγινε ΑΝ είσαι τόσο σίγουρος....ΑΝ και νομίζω ότι "κάτι" έκανες που δεν το πήρες είδηση.

 

Πάντως απαράδεκτες οι απαντήσεις (ΑΝ δε λέγονται για "άλλο" λόγο) του cc περί "δε δουλεύει το σύστημά μας"...Δείχνει πάρα πολλά για αυτή την εταιρία (που έχουν ξαναναφερθεί πολλάκις εδώ και εν μέρει "δικαιολογούνται").

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απαράδεκτες οι απαντήσεις (ΑΝ δε λέγονται για "άλλο" λόγο) του cc περί "δε δουλεύει το σύστημά μας"...Δείχνει πάρα πολλά για αυτή την εταιρία (που έχουν ξαναναφερθεί πολλάκις εδώ και εν μέρει "δικαιολογούνται").

 

Με πήρε πριν λίγο τηλέφωνο η υπάλληλος και μου είπε πως δεν μπορεί να αποκτήσει πρόσβαση στις κλήσεις. Θα συνεχίζει να προσπαθεί μέχρι της δώδεκα λέει και αν βγει άκρη θα μου τηλεφωνησει πάλι, ειδάλλως θα μου τηλεφωνησει αύριο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε πριν λίγο τηλέφωνο η υπάλληλος και μου είπε πως δεν μπορεί να αποκτήσει πρόσβαση στις κλήσεις. Θα συνεχίζει να προσπαθεί μέχρι της δώδεκα λέει και αν βγει άκρη θα μου τηλεφωνησει πάλι, ειδάλλως θα μου τηλεφωνησει αύριο.

 

Παρεπιμπτόντως, στο Q, αυτή η "δυστοκία" οργάνωσης των συστημάτων της μας βρίσκει ωφελημένους κατά 1 μέρα στο 8G (1GB/μήνα για 8 μήνες) τα μηνιαία διαστήματα που περιλαμβάνουν τέλη μήνα που έχει 30 {αντί για 31} μέρες.

 

9/6/2017 ενεργοποίηση πακέτου 8GB.

10/10/2017 λήξη τρέχοντος 1GB (του 4ου στη σειρά).

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι το νεο θα μπει στις 11. Στις 9 θα μπει και ότι υπόλοιπο έχεις απο το προηγούμενο θα πάει άπατο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι το νεο θα μπει στις 11. Στις 9 θα μπει και ότι υπόλοιπο έχεις απο το προηγούμενο θα πάει άπατο.

 

Για να δούμε.

ΑΝ έχουμε το προηγούμενο 1GB (την 4η δόση) για 1 μέρα ταυτόχρονα με την προηγούμενη ενεργοποίηση της 5ης δόσης.

 

"Ποντάρω" ότι πχ σε μένα η ενεργοποίηση της 5ης δόσης θα γίνει την 10/10, έως 10/11 δλδ τελικά "κερδισμένος" κατά 1 μέρα από 9/6 που έβαλα το 8G.

Να το δούμε, όμως.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησε τηλεφωνικως παλι μαζι μου η κυρια ***** για να μου ανακοινωσει πως η χρεωση μου ηταν για κληση χθες στις 14:25 προς εθνικο αριθμο και αρα φυσιολογικη η αφαιρεση των 0,83€. Φυσικα κατι τετοιο της το αρνηθηκα λεγοντας της πως θυμαμαι παρα πολυ καλα τι κανω καθως επισης και οτι δεν εχω κληση στο ιστορικο μου!! Της ζητησα να μου πει ποιος ειναι αυτος ο "εθνικος αριθμος" αλλα απαντουσε πως δεν εχει τετοια προσβαση. Αν θες να τον μαθεις μου λεει , πρεπει να στειλεις μια αιτηση κινησης δεδομενων ( κατι που προφανως απαιτει χρεωση, οπως και η κληση στο 1222 που ειχα ηδη απο εχθες κανει) . Της λεω πως χθες στο καταστημα της wind ,ο υπαλληλος με εστειλε πρωτα σε εσας και στην χειροτερη να στειλω αυτο το χαρτι.

Μου λεει η υπαλληλος παλι οτι δεν μπορει να κανει κατι αλλο. Της λεω το προβλημα μου ειναι οι ανωτεροι σου που μου αφαιρεσαν ετσι 0,83€ και οχι εσυ.

 

Στημενη γραφειοκρατεια για να μας αποτρεπουν απο το να ενεργουμε κατα το πρεπον, οταν ομως ενεργουμε πολυ απλα αυτοι μας χρεωνουν περαιτερω για να μην εχει νοημα η επαναπιστωση των χρηματων.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το πρέπον είναι να κάνεις αίτηση για ανάλυση κλήσεων. Το κατάστημα κακώς αρνήθηκε να προχωρήσει την διαδικασία. Οι υπάληλοι της κάθε εταιρείας δεν μπορούν και δεν πρέπει να έχουν πρόσβαση στο σύνολο των πληροφοριών σου. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ίσως είσαι άδικος με την κοπέλα.

 

Αρχικά 0,83€ θα πεί όχι απλά "κατά λάθος" κλήση αλλά κλήση με διάρκεια άνω του λεπτού. Άρα αν υπάρχει κλήση θα έχει ενδιαφέρον για εσένα να δεις σε ποιον αριθμό είναι (αν τον γνωρίζεις και αν αυτός έχει εισερχόμενη από σένα εκείνη την ώρα).

 

Έχει δίκαιο και λέει αλήθεια ότι δεν έχει πρόσβαση στο ιστορικό σου και ΚΑΛΩΣ δεν έχει. Αλίμονο αν ένας υπάλληλος στο support μπορούσε να δει αριθμούς που καλούμε (να είχε πρόσβαση και να διέρρεε πχ σε περιοδικά και τύπο ποιες ή ποιους καλεί ένας διάσημος και τι ώρες).

 

Το τμήμα "αναλυτικής κατάστασης κλήσεων" είναι αυστηρά ελεγχόμενο σε ΚΑΘΕ εταιρία τηλεφώνων και μόνο με αίτηση σου θα το λάβεις κατάσταση με τις εξερχόμενες σου. Προφανώς με χρέωση.

 

Και μην είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις κλήση. Εμείς στο πατρικό μου έχουμε συμβόλαιο σταθερής με απεριόριστα σταθερά και κινητά. Παρόλα αυτά σε δυο περιπτώσεις είχαμε χρεώσεις εκτός παγίου που αγνοούσαμε και αμφισβητούσαμε. Με μελέτη του αναλυτικού είδαμε ότι ήταν σε "premium" αριθμούς τύπου 11880 που όμως οι γονείς μου δεν είχαν κάνει. Τελικά ένοχος ήταν η μικρή ανιψιά μου που αν και νήπιο (νηπιαγωγείο αλλά ήξερε αριθμούς) άκουγε στην τηλεόραση τις "αστείες" διαφημίσεις του 11880 και τι φαντάζεσαι έκανε? Κάλεσε σε αυτούς τους αριθμούς μερικές φορές χρεώνοντας το σταθερό. Δε λέω στην περίπτωσή σου είναι το ίδιο αλλά ερεύνησε το ακόμα και αν πληρώσεις για αναλυτικό μία φορά.

 

Τέλος να σου αναφέρω ότι σε έξυπνα τηλέφωνα κλείσεις δεν κάνει μόνο ο dialler αλλά ίσως και εφαρμογές (πχ η εφαρμογή vrisko του 11880 μπορεί να κάνει κλήση στο 11880). Δες μην έμπλεξες με τίποτα τέτοιο αν και αυτά όταν το κάνουν δεν καλούν "εθνικούς αριθμούς" αλλά premium (5ψήφια 090 κτλ).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειμαι αδικος με την κοπελα, πιστευω οτι εκτιμησε οτι της μιλησα καλα. Ισως να την στειλω αυτη την αιτηση κινησεως δεδομενων.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

<<500 ΛEΠTA & 50SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 4,44€! ΣTEIΛE: 12 ΣTO 12410 & ENEPΓOΠOIHΣE THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΦOPA EΩΣ 11/10>>

 

Η προσφορά πήρε παράταση. Εν αναμονή λοιπόν για κάτι καλύτερο ( όχι πως η παραπάνω προσφορά δεν είναι καλή)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο καταστημα Wind της πολης μου ζητησα μια 5ευρη ανανεωση και μου ειπαν οτι καταργηθηκε και πλεον πηγε 6!

 

Εκανα λοιπον με 6 και το διαθεσιμο που εμεινε (αφου πηρα το bonus των 120') ηταν 5 ευρω και 6 λεπτα!!

 

Δηλαδη -0.94ευρω.

 

Ειναι σωστα τα νουμερα ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Σωστο ειναι,5.36 ειναι με την αφαιρεση του φόρου,βγάζεις και 0,30 τέλος συναλλαγής στο κατάστημα
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο καταστημα Wind της πολης μου ζητησα μια 5ευρη ανανεωση και μου ειπαν οτι καταργηθηκε και πλεον πηγε 6!

 

Εκανα λοιπον με 6 και το διαθεσιμο που εμεινε (αφου πηρα το bonus των 120') ηταν 5 ευρω και 6 λεπτα!!

 

Δηλαδη -0.94ευρω.

 

Ειναι σωστα τα νουμερα ρε παιδια?

 

6 δια 1,12 = 5,36€ . Παρ'ολα αυτα σου αφαιρέθηκαν αλλα 0,30€ αρα να διαπιστωσω πως μπηκε το χαρατσι;

 

ΥΓ συγγνωμη Κμπατρα, τωρα ειδα το δικο σου.

Το χαρατσι αυτο ισχυει για ολους τους τροπους ανανεωσεων και σε ολες τις εταιρειες;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα 0,30€ δεν είναι απ τα 120' που μπαίνουν;

Ναι ακριβώς (ή 120mb).

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πότε έγινε 0,23? Μάλλον είναι λάθος αυτό που λένε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

6 δια 1,12 = 5,36€ . Παρ'ολα αυτα σου αφαιρέθηκαν αλλα 0,30€ αρα να διαπιστωσω πως μπηκε το χαρατσι;

 

ΥΓ συγγνωμη Κμπατρα, τωρα ειδα το δικο σου.

Το χαρατσι αυτο ισχυει για ολους τους τροπους ανανεωσεων και σε ολες τις εταιρειες;

 

Το 0,30 είναι για το bonus πήρα 120' σταθερά. Είμαι στη Q από Αυγούστο είχα χρόνια συμβόλαιο και προσπαθώ να καταλάβω πως λειτουργεί. Διαβάζοντας στο νήμα από ότι κατάλαβα δε μπορείς να το αποφύγεις. Αν δε τους δηλώσεις τι θες σου βάζουν default 120mb κ αφαιρείται το 0,30. Αυτός ο συντελεστής 1,12 που γράφεις στο μήνυμα σου μπορεί να μου εξηγήσεις πως προκύπτει;

Link to comment
Share on other sites

12% ειναι ο φορος κινητης που αφαιρειται. Διαιρωντας το αρχικο ποσο με το 1,12 βρισκεις ποσο μπαινει τελικα στο λογαριασμό σου.
Link to comment
Share on other sites

Και λίγα Maths:

 

Ποσό + 12% = Ποσό x 1,12

Αρα για φόρο κινητής 12%: 6€ "κάρτα" = Ποσό στο υπόλοιπο € x 1,12

Άρα Ποσό στο υπόλοιπο (που θα φαίνεται) = 6€/1,12......

Link to comment
Share on other sites

12% ειναι ο φορος κινητης που αφαιρειται. Διαιρωντας το αρχικο ποσο με το 1,12 βρισκεις ποσο μπαινει τελικα στο λογαριασμό σου.

 

Δε γνώριζα ότι 12% είναι ο φόρος. Σε ευχαριστώ για της απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο καταστημα Wind της πολης μου ζητησα μια 5ευρη ανανεωση και μου ειπαν οτι καταργηθηκε και πλεον πηγε 6!

 

Εκανα λοιπον με 6 και το διαθεσιμο που εμεινε (αφου πηρα το bonus των 120') ηταν 5 ευρω και 6 λεπτα!!

 

Δηλαδη -0.94ευρω.

 

Ειναι σωστα τα νουμερα ρε παιδια?

6?Εμενα σε Q μου ειπε οτι απο 2 Οκτωβριου το χαμηλοτερο που μπορεις να βαλεις ειναι 10 ευρω.Και εβαλα 10 αναγκαστικα.

 

Μαλακιες μου ειπε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μολις περασα μια νεα sim της Q σε ενα Bluboo edge και δε μου δίνει 4g σημα. η συσκευή αναφερεται ότι υποστηρίζει:

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/2100MHz

4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz

 

Τι παιζει ξερει κανενας να μου πει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...