Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες πήρα στο 1227 για να ρωτήσω για τα 15 γίγα με 10 ευρώ,αν υπάρχει ακόμα,για να το βάλω τον Οκτώβρη. Μου ζήτησε ο αυτόματος τηλεφωνητής του 1227 να πάρω στο 1222. Σκέφτηκα γιατί να χρεώνομαι, ας στείλω μήνυμα στο myphone εδώ στο φόρουμ της Κίου.Μου είπε ένας ότι η προσφορά ισχυε μέχρι τις 10 Σεπτεμβρίου. Βέβαια στο χωριό μου έχω βάλει σταθερό ΟΤΕ ιντερνέτ μόνο και βολευομαι. Απλά τον Οκτώβρη θα κατέβω στο χωριό του παππού μου και εκεί χρειάζομαι δεδομένα για ιντερνέτ. Μήπως για αυτό μου έστειλε η Κίου , την προσφορά 10 γίγα με 8 ευρώ? Για να τους βάλω και άλλα δέκα ευρώ πέρα από αυτά τα δέκα που βάζω κάθε μήνα? Επειδή άκουσε ο αυτόματος τηλεφωνητής τού 1227 ότι ενδιαφέρουν για τα 15 γίγα με 10 ευρώ? Αν είναι έτσι, σημαίνει ότι οι εταιρείες ξέρουν τι κάνουν για να αυξήσουν τα έσοδα τους. Αν έκανε και κάποιος άλλος να πάρει στο 1227 για να δει αν υπάρχει η προσφορά των 15 γιγα με 10 ευρώ, ίσως την επόμενη μέρα η Κίου, του έστελνε μήνυμα με την προσφορά των 10 γίγα με 8 ευρώ. Όλα αυτά γιατί κάθε μήνα βάζω στην Κίου 10 ευρώ, μήπως και τους βάλω 20 αντί 10 ευρώ όπως και φυσικά έκανα και τους έβαλα 20 ευρώ και όχι 10.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει ολο αυτο το σεναριο,ηταν ωρα να παρεις την προσφορα και την πηρες.

και για να το κανω πιο λιανα,το συγκεκριμενο συστημα δεν ειναι αυτοματος τηλεφωνητης που γραφει μηνυματα για να τα ακουσει μετα καποιος. Είναι συστημα αυτοματης τηλεφωνικης εξυπηρετησης,σαν αυτα των τραπεζων. Τους μιλας σε μορφη εντολης και σε οδηγουν στον καταλληλο υπαλληλο,ή σε μερικες περιπτωσεις σου απαντανε με τυποποιημενες ηχογραφημενες οδηγιες.Πες π.χ. στο 1227 "υπολοιπο λογαριασμου" Θα αρχισει να σου λεει το υπολοιπο της καρτας και των πακετων.Αν τωρα λες "θελω να ενημερωθω για το πακετο των 15 γιγα με 10 ευρω" πιθανον να μην καταλαβει κατι και εφοσον δεν ξερει που να σε συνδεσει,σου λεει παρε μονος σου το 1222.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το νέο πακέτο Q economy με βολεύει παρά πολύ. Εκεί που έβαζα 3,5 + 4 για ιντερνέτ (απλά για να έχω στο δρόμο), τώρα με 4 ευρώ είμαι κομπλέ για τον μήνα. Είναι ανάλογα την χρήση του καθενός, άλλους τους βολεύει, άλλους όχι.

 

Συμφωνώ σ' αυτό.

Έχω 2 sim (για γυναίκα και πεθερά) και χρησιμοποιώ αυτό το πακέτο αρκετό καιρό αφού είναι το φτηνότερο για ανθρώπους που απλά επικοινωνούν με άλλους και δεν χρησιμοποιούν data.

Η αύξηση του πακέτου κατά 0.5€ είναι μεν απρόσμενη, έστω και με το κερασάκι των 150ΜΒ, αλλά εξακολουθεί να είναι το φτηνότερο πακέτο αν σκεφτούμε ότι μετράει ανά δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

ακυρο delete please

 

Παντως εγώ στην Κίου, εδώ και 2 με 3 χρόνια, τους βάζω 10 ευρώ κάθε μήνα, όχι παραπάνω. Απλά εχθές τους έβαλα τα 10 ευρώ για να τη βγάλω, για ένα μήνα (1500+1500 με 8 ευρώ και μου φτάνουν, και τα οποία τα ενεργοποίησα μετά), και μετά από κάποια ώρα πήρα στο 1227 για να ρωτήσω αν υπάρχουν ακόμα τα 15 γίγα με 10 ευρώ , και πιστεύω ότι αυτά ηχογραφούνται από την εταιρία, και μπορεί να σκέφτηκε η εταιρία, ότι αυτός θέλει να βάλει και άλλα 10 ευρώ αν υπάρχει κανένα καλό πακέτο με πολλά δεδομένα, και για αυτό μου έβγαλε αυτήν την προσφορά 10 γίγα με 8 ευρώ. Έτσι πιστεύω για να παρακινήσει εμένα να τους βάλω και άλλα χρήματα πέραν των 10 ευρώ που δίνω κάθε μήνα. Φυσικά και τους έβαλα και άλλα, σύνολο για αυτό το μήνα 20 ευρώ και έτσι θα ενεργοποιήσω την προσφορά, για όλον τον Οκτώβρη. Πιστεύω ότι τα μελετούν αυτά για να έχουν αύξηση εσόδων ανά πελάτη.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Για το τέλος ανανέωσης 0,30€ που είχε ανακοινώσει η Wind έχουμε κανά νεότερο; Βγήκε αντίστοιχη ανακοίνωση και από την κόκκινη μαζί με κάποιες αλλαγές σε πακέτα για CU και tazamobile.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Της wind , τίποτα αρχίζει σε λίγες μέρές...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε συνηθίσει να ενεργοποιείτε πακέτα στη Q/Wind αμέσως μετά τα μεσάνυχτα για να κερδίζετε 1 μέρα,

ΑΣ το κάνετε μετά τις 01:00 και ΟΧΙ ΑΠΟ 00:00 έως 01:00

γιατί τα "συστήματα" της υπολογίζουν με τις ώρες (για τη λήξη πακέτου: μέρα)

 

Και 29 Οκτώβρη πάει το ρολόϊ 1 ώρα πίσω και έτσι θα χάσετε τη μέρα (που υπολογίζατε να κερδίσετε).

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΚΑΘΕ ΕΤΟΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, προσπαθώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω της εφαρμογής αλλά σαν επιλογες να διαλέξω ποσό μου βγάζει μηδέν! Τον προηγούμενο μήνα είχα βάλει 10€ μέσω scratch card. Στην εξυπηρέτηση μου είπαν ότι το σάιτ τους δεν έχει πρόβλημα και ότι τους τα δείχνει κανονικά. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα με το app ή είμαι μόνο εγώ;
Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση του πακέτου κατά 0.5€ είναι μεν απρόσμενη, έστω και με το κερασάκι των 150ΜΒ, αλλά εξακολουθεί να είναι το φτηνότερο πακέτο αν σκεφτούμε ότι μετράει ανά δευτερόλεπτο.

Το φτηνότερο για αυτά που δίνει ναι (σχετικά δλδ με βάση τα λεπτά που δίνει) αλλά το φτηνότερο απόλυτα όχι. Η frog έχει με 3€ 60'+60' (έχει κάποιο διπλασιασμό) δλδ120' προς όλους με το δευτερόλεπτο επίσης. Για πεθερές και γιαγιάδες που το χρησιμοποιούν ελάχιστα ή πολύ λίγο παραμένει πιο συμφέρουσα πρόταση (αν 60' ή 120' τους αρκούν) και έχουν και το sms πιο φτηνό (χωρίς αγορά πακέτου).

 

Σήμερα 08:52

Καλημέρα και καλό μήνα, προσπαθώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω της εφαρμογής αλλά σαν επιλογες να διαλέξω ποσό μου βγάζει μηδέν! Τον προηγούμενο μήνα είχα βάλει 10€ μέσω scratch card. Στην εξυπηρέτηση μου είπαν ότι το σάιτ τους δεν έχει πρόβλημα και ότι τους τα δείχνει κανονικά. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα με το app ή είμαι μόνο εγώ;

Καν'το από Η/Υ μπαίνοντας στο myq αφού δε σου δουλεύει η εφαρμογή. Αν και από κει δε δουλευει να ξέρεις καμιά φορά Κυριακές κάνουν συντηρήσεις στη βάση και γίνονται διάφορα "κουλά" και δεν λειτουργούν πράγματα. Υπομονή.

 

Αν το πρόβλημα συνεχίσει και αύριο στην εφαρμογή σου μόνο βγάλε και ξανα-εγκατέστησέ την.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καν'το από Η/Υ μπαίνοντας στο myq αφού δε σου δουλεύει η εφαρμογή. Αν και από κει δε δουλευει να ξέρεις καμιά φορά Κυριακές κάνουν συντηρήσεις στη βάση και γίνονται διάφορα "κουλά" και δεν λειτουργούν πράγματα. Υπομονή.

 

Αν το πρόβλημα συνεχίσει και αύριο στην εφαρμογή σου μόνο βγάλε και ξανα-εγκατέστησέ την.

 

Σ ευχαριστώ για την απάντηση, μπήκα μέσω υπολογιστή και μου βγάζει αυτό:

Αυτή την στιγμή δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις online top up καθώς το όριο αξίας της πρώτης online ανανέωσης ανά αριθμό κινητού είναι 20 ευρώ ανά μήνα για τους δύο πρώτους μήνες χρήσης της

 

Το θέμα είναι πως τον προηγούμενο μήνα μόνο μια φορά 10 ευρώ έβαλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση, μπήκα μέσω υπολογιστή και μου βγάζει αυτό:

Αυτή την στιγμή δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις online top up καθώς το όριο αξίας της πρώτης online ανανέωσης ανά αριθμό κινητού είναι 20 ευρώ ανά μήνα για τους δύο πρώτους μήνες χρήσης της

 

Το θέμα είναι πως τον προηγούμενο μήνα μόνο μια φορά 10 ευρώ έβαλα!!!

Ξαναδοκίμασε τώρα

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ανανέωση χωρίς login

Η σχετική παραπομπή είναι εδώ

https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/online-ananeosi/horis-login-me-pistotiki-i-paypal/

Αν θυμάμαι καλά δεν έχει μηνιαίο όριο .

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ανανέωση χωρίς login

Η σχετική παραπομπή είναι εδώ

https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/online-ananeosi/horis-login-me-pistotiki-i-paypal/

Αν θυμάμαι καλά δεν έχει μηνιαίο όριο .

 

Απίστευτο πάλι το ίδιο μου βγάζει δεν με αφήνει. Επικοινώνησα μαζί τους στο fb με screenshot και μου είπαν θα το προωθήσουν και θα με ενημερώσουν. Κάποιο κόλλημα στη γραμμή μου ίσως; Θα ενημερώσω όταν έχω νεότερα σε περίπτωση που το πάθει και κάποιος άλλος

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σίγουρος οτι δεν έχεις περάσει το οριο που λέει? Προσπαθείς με κάρτα ή paypal?
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σίγουρος οτι δεν έχεις περάσει το οριο που λέει? Προσπαθείς με κάρτα ή paypal?

 

10 € είχα βάλει τον προηγούμενο μήνα (με σκρατσ Κάρντ) και 10€ προσπάθησα να βάλω σήμερα. Δεν με αφήνει καν να προχωρήσω στην επιλογή κάρτα ή paypal

Link to comment
Share on other sites

Το φτηνότερο για αυτά που δίνει ναι (σχετικά δλδ με βάση τα λεπτά που δίνει) αλλά το φτηνότερο απόλυτα όχι. Η frog έχει με 3€ 60'+60' (έχει κάποιο διπλασιασμό) δλδ120' προς όλους με το δευτερόλεπτο επίσης. ...

 

Ο διπλασιασμός της αξίας της κάρτας ανανέωσης αν αναφέρεσαι σε αυτό, έχει πολλά χρόνια που έχει σταματήσει να διατίθεται εμπορικά.

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέεβαια μόνο που ο διπλασιασμός των λεπτών ομιλίας ( για τον οποίον μιλάμε , δηλαδή 60΄και 60΄) επαναλαμβάνεται δύο εβδομάδες κάθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τον μήνα πρέπει να λήγουν και οι πρώτες ενεργοποιήσεις 1GB με ένα ευρώ κάθε μήνα για 8 μήνες ή κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Αρχές Ιουνίου (μάλλον στις 7) ξεκίνησε. Όπως και να έχει έχουμε μήνες μπροστά μας ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Δεν ξέρω πως μπερδεύτηκα έτσι και είχα την εντύπωση ότι το πρόγραμμα αυτό λήγει αυτό τον μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...