Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, kalitexnis_g said:

Στο μήνα πάνω 2ο Count Down με 5GB και 500 με 5,5€. Ελπίζω να "έλαβαν το μύνημα" και να στρώσει η κατάσταση.

Λήγει απόγευμα Παρασκευής, άρα παλι 1 καουνταουν για αυτήν την εβδομάδα. Τουλάχιστον είναι για 30 μέρες. Εκανα σκρινσοτ μήπως το αλλάξουν πάλι... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mobileras said:

Λήγει απόγευμα Παρασκευής, άρα παλι 1 καουνταουν για αυτήν την εβδομάδα. Τουλάχιστον είναι για 30 μέρες. Εκανα σκρινσοτ μήπως το αλλάξουν πάλι... 

Το screenshot κράτα το για επόμενο countdown που μπορεί να είναι για 15 μέρες.. να το κολλήσουμε με photoshop και να ζητάμε τα λεφτά μας πίσω.. 😉🤣

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το screenshot κράτα το για επόμενο countdown που μπορεί να είναι για 15 μέρες.. να το κολλήσουμε με photoshop και να ζητάμε τα λεφτά μας πίσω.. 😉🤣

Δίνω πολλές πιθανότητες να το πιστέψουν! Ούτε οι ίδιοι ξέρουν τι κάνουν! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τη γνώμη σας, ή αν έχετε αντιμετωπίσει ποτέ τέτοιο θέμα. Εχω να πάρω προσωπική προσφορά, είτε στην εφαρμογή είτε με sms περίπου ένα χρόνο (11 μήνες).  Κανένα απολύτως, ούτε καν τα "ανανέωσε τώρα και πάρε αυτό το δώρο", ούτε εορταστικά, ούτε καλοκαιρινά, κανένα!  Έχω προσπαθήσει να επικοινωνήσω δύο φορές με τη φόρμα, (όπου μου απάντησαν κάτι μπούρδες του τύπου "αυτά δεν είναι τακτικά κλπ"), και άλλες δύο φορές στο chat (όπου μου απάντησαν επίσης  μπούρδες ότι ίσως φταίνε οι ρυθμίσεις επικοινωνίας μου και ότι μου τις έφτιαξαν και τώρα θα παίρνω -εννοείται πως δεν έγινε τίποτα).  Έχω λύσει βέβαια το θέμα του ίντερνετ με μία κάρτα της κόκκινης, και χρησιμοποιώ την Q μόνο για ομιλία αλλά, ετσι όπως έχουν γίνει τα countdown προφανώς δεν με συμφέρει πια να μένω στην εταιρεία. Πριν κάνω την αίτηση φορητότητας έχετε καμία ιδέα, κάτι άλλο που θα μπορούσε να βοηθήσει;  Όπως καταλαβαίνετε δεν είναι θέμα ανανέωσης, (έχω κάνει αρκετές μέσα σε αυτούς τους 11 μήνες, και με διαφορετικά ποσά από 8 έως 15€), ούτε ενημέρωσης της εφαρμογής, ούτε κινητού γιατί έχω αλλάξει και κινητό ενδιάμεσα. Κάποια άλλη ιδέα; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, και με συγχωρείτε για το σεντόνι 🤯

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε αυτό το 1000ειπωμένο θέμα κάθισα κ έκανα μια ορθολογική σκέψη. 
Αυτοί, δίνουν ένα δώρο, πως θα ξέρουν αν εσύ τσιμπάς, μα με το κλικ! Όπως στα διαφημιστικά σάιτς. 
Οπότε, κάθε φορά που λαμβάνετε ένα μνμ που λέει, δίνω το τάδε δώρο μπες στην εφαρμογή κλπ, μην αφήνεις το σύνδεσμο για να πας στην εφαρμογή για να δεις, αλλά, πάτα τον σύνδεσμο που σου δίνει!

Είτε είναι από σμς είτε από email. 
και σιγά σιγά θα ρολάρει το σύστημα. 

Εάν ακολουθείς το δρόμο μέσα από το λινκ, αυτές θα  έρχονται και κάνουμε κ καμία αγορά αν είναι προς όφελος. 
 

Κάποιοι μπορεί να πηγαίνουν διαμέσου συνδέσμου για να δούνε μία προσφορά, ακόμα και αυτοί που δεν έχουν βάλει ούτε ευρώ για μήνες, Και εμείς λέμε, μας πως γίνεται; Παρατημένο νούμερο είναι. Απλά ακολουθούν άλλο δρόμο. 
Εδώ μπορεί να θέλουν κ να σε δελεάσουν ωστόσο και να δίνουν. Άλλο αυτό.

 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αντικατάσταση της κάρτας q και αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα:

Όταν κάνω κλήση κόβεται απότομα το ίντερνετ και μόλις τελειώσει η κλήση το ίντερνετ επανέρχεται πάλι (mobile internet). Μπήκα στις ρυθμίσεις της κάρτας και διαπίστωσα ότι χρησιμοποιεί το APN της WIND και όχι της Q. Προσπάθησα να δημιουργήσω ένα νέο APN αλλά δυστυχώς δεν το αποθηκεύει. Μήπως κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα όπως εγώ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αντικατάσταση της κάρτας q και αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα:
Όταν κάνω κλήση κόβεται απότομα το ίντερνετ και μόλις τελειώσει η κλήση το ίντερνετ επανέρχεται πάλι (mobile internet). Μπήκα στις ρυθμίσεις της κάρτας και διαπίστωσα ότι χρησιμοποιεί το APN της WIND και όχι της Q. Προσπάθησα να δημιουργήσω ένα νέο APN αλλά δυστυχώς δεν το αποθηκεύει. Μήπως κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα όπως εγώ?

Πιστεύω πως δεν είναι ενεργοποιημένο το VoLTE, που αργεί λίγο να ανοίξει στις καινούριες κάρτες. Αν και θα έπρεπε να σε πέταγε σε 3G εκτός αν μένεις σε περιοχή που έχει καταργηθεί. Πάρε το 13700 και ζητά να ενεργοποιηθεί το VoLTE (και το 5G αν το υποστηρίζει το κινητό σου)


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, polakis said:

Τωρα που η wind γινεται νοβα θα αλλαξει κατι στην Q ξερουμε;

Πιθανό να ακριβύνει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, georg171 said:

Σήμερα έκανα αντικατάσταση της κάρτας q και αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα:

Όταν κάνω κλήση κόβεται απότομα το ίντερνετ και μόλις τελειώσει η κλήση το ίντερνετ επανέρχεται πάλι (mobile internet). Μπήκα στις ρυθμίσεις της κάρτας και διαπίστωσα ότι χρησιμοποιεί το APN της WIND και όχι της Q. Προσπάθησα να δημιουργήσω ένα νέο APN αλλά δυστυχώς δεν το αποθηκεύει. Μήπως κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα όπως εγώ?

Το apn στις νέες κάρτες είναι το ίδιο με αυτό της wind και δεν υπάρχει πλέον η περιαγωγή. Η λύση ειναι το volte όπως προαναφέρθηκε.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pyroboliko said:

Cosmote και Vodafone έχουν δώσει δωρεάν ίντερνετ. Η wind και η Q κοιμούνται ακόμα 

Δεν κοιμουνται, απλά βλέπουν ότι οι συνδρομητές τους δεν φέυγουν όσο και να τους αδικεί. Εξαιρούνται μόνο όσοι δεν φευγουν λόγω χειρότερου σήματος στις άλλες 2.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alexandros201285 said:

χρόνια πολλά σε όλους. αποτι φαίνεται πλέον πάει για ένα countdown την εβδομάδα ε? 

Έτσι φαίνεται. Τα νέα αφεντικά θέλουν περισσοτερα εσοδα από κανονικά/ακριβά πακετα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μια απ'τα ίδια: Κι εσείς (όσοι % παραμένετε) αναμείνατε να αλλάξει Ιδιότητες.

Ήταν , είναι και θα είναι "όπου φυσάει ο Βοβάς και ο Νοβάς".

Κανείς δε σας αποκλείει να παθαίνετε διαρκώς χωρίς ποτέ μα ποτέ να "μαθαίνετε".

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pppe said:

Μια απ'τα ίδια: Κι εσείς (όσοι % παραμένετε) αναμείνατε να αλλάξει Ιδιότητες.

Ήταν , είναι και θα είναι "όπου φυσάει ο Βοβάς και ο Νοβάς".

Κανείς δε σας αποκλείει να παθαίνετε διαρκώς χωρίς ποτέ μα ποτέ να "μαθαίνετε".

Εγώ δικαιολογώ όσους δεν έχουν καλή κάλυψη στις άλλες 2 εταιρίες. Και όσους θέλουν 12μηνο νουμερο να τους βρίσκουν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Και όσους θέλουν 12μηνο νουμερο να τους βρίσκουν. 

Όταν διαπιστωθεί ότι κόπηκε και αυτό (για όσους έχουν τελευταία κάρτα μετά την 1/7/2022), πάλι κάτι θα βρουν να πούνε.

Αυτό δείχνει "κάτι" για τις Ιδιότητες: Ποιών; ΟΚ!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pppe said:

Όταν διαπιστωθεί ότι κόπηκε και αυτό (για όσους έχουν τελευταία κάρτα μετά την 1/7/2022), πάλι κάτι θα βρουν να πούνε.

Αυτό δείχνει "κάτι" για τις Ιδιότητες: Ποιών; ΟΚ!!!!

το κυριότερο όμως είναι ότι η Q είναι έστω για λίγο, οικονομικότερη απτις υπόλοιπες τρείς. και με ανανέωση από 8 ευρώ τις μισές μέρες τις εβδομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandros201285 said:

το κυριότερο όμως είναι ότι η Q είναι έστω για λίγο, οικονομικότερη απτις υπόλοιπες τρείς. και με ανανέωση από 8 ευρώ τις μισές μέρες τις εβδομάδας.

Για κόσμο που δεν μιλάει πολυ, δεν ειναι η οικονομικότερη. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι, με αυτά που διαβάζω, ποιο είναι το κίνητρο όσων έχουν πάροχο τη Voda και την Cosmote να σχολιάζουν σ' αυτό το νήμα!

'Εχουν άραγε μετοχές στους παρόχους τους και θέλουν να αυξήσουν την πελατεία τους?

Έχουν άλλου είδους προβλήματα (αποφεύγω να τα ονοματίσω για ευνοητους λόγους) και νομίζουν ότι σχολιάζοντας εδώ, κατά της Q, κερδίζουν κάτι?

Μα, δεν καταλαβαινουν, επιτέλους ότι, οι ανάγκες και οι απαιτήσεις κάθε χρήστη κινητής τηλεφωνίας είναι διαφορετικές και όσοι εξακολουθούν και θα εξακολουθούν να έχουν πάροχο την Q, την επιλέγουν συνειδητά?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, makap said:

Αναρωτιέμαι, με αυτά που διαβάζω, ποιο είναι το κίνητρο όσων έχουν πάροχο τη Voda και την Cosmote να σχολιάζουν σ' αυτό το νήμα!

'Εχουν άραγε μετοχές στους παρόχους τους και θέλουν να αυξήσουν την πελατεία τους?

Έχουν άλλου είδους προβλήματα (αποφεύγω να τα ονοματίσω για ευνοητους λόγους) και νομίζουν ότι σχολιάζοντας εδώ, κατά της Q, κερδίζουν κάτι?

Μα, δεν καταλαβαινουν, επιτέλους ότι, οι ανάγκες και οι απαιτήσεις κάθε χρήστη κινητής τηλεφωνίας είναι διαφορετικές και όσοι εξακολουθούν και θα εξακολουθούν να έχουν πάροχο την Q, την επιλέγουν συνειδητά?

Κανένα συμφέρον. Σε φόρουμ είμαστε και σχολιάζουμε τα θετικά και τα αρνητικά κάθε εταιρίας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το "ποιοί έχουν συμφέρον" θα φανεί "στο τέλος", όταν πια θα είναι αργά, αν και πάλι κάποιο αφήγημα θα βρεθεί: Σε ποιά χώρα ζούμε γνωστόν. Δεν έχει κανένα νόημα παραπάνω και ο καθείς ό,τι "καταλαβαίνει".

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, makap said:

Αναρωτιέμαι, με αυτά που διαβάζω, ποιο είναι το κίνητρο όσων έχουν πάροχο τη Voda και την Cosmote να σχολιάζουν σ' αυτό το νήμα!

'Εχουν άραγε μετοχές στους παρόχους τους και θέλουν να αυξήσουν την πελατεία τους?

Έχουν άλλου είδους προβλήματα (αποφεύγω να τα ονοματίσω για ευνοητους λόγους) και νομίζουν ότι σχολιάζοντας εδώ, κατά της Q, κερδίζουν κάτι?

Μα, δεν καταλαβαινουν, επιτέλους ότι, οι ανάγκες και οι απαιτήσεις κάθε χρήστη κινητής τηλεφωνίας είναι διαφορετικές και όσοι εξακολουθούν και θα εξακολουθούν να έχουν πάροχο την Q, την επιλέγουν συνειδητά?

Πες τα φίλε μου!

Αυτό ακριβώς!

 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...