Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

25 minutes ago, kmpatra said:

Όπως έγραψα και πιο πάνω πάντως η ψαλίδα κλείνει κι αν χειροτερεύσει τους επόμενους μήνες με βλέπω κι εμένα γιά το αντίπαλο δέος εκτός αν κάτσει κανένα φτηνό καρτοσυμβόλαιο (αμυδρές οι ελπίδες αλλά ποτέ δεν ξέρεις). Το σήμα βέβαια στην περίπτωση μου είναι το πιο σοβαρό ζήτημα και η νόβα κερδίζει πόντους εκεί.

Κυκλοφορεί πακέτο στα 13€ (με πήραν το μεσημέρι από προωθητική εταιρεία, αλλά είχα δουλειά και δεν συνέχισα)

Link to comment
Share on other sites

Προ καιρού έπαιζαν από 8€ σε wind-vodafone, κάτι τέτοιο θα ήθελα, γι'αυτό λέω οτι είναι αμυδρές οι ελπίδες... κυρίως για να ξεφύγω από το κυνήγι της προσφοράς (αρχίζω να μεγαλώνω σιγά σιγά ηλικιακά και κουράζομαι 🤪) Για τη χρήση που κανω οι παροχές και το ποσό αυτό είναι too much...θα πήγαινα σε 1st class καρτοκινητή με αυτόματες ανανεώσεις αν ήταν να δίνω 13 ευρώ. Λογικά τα πολύ φτηνά καρτοσυμβόλαια τέλος πλέον, κι αυτό που θα σου πρότειναν θα είναι με απεριόριστα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kmpatra said:

Προ καιρού έπαιζαν από 8€ σε wind-vodafone, κάτι τέτοιο θα ήθελα, γι'αυτό λέω οτι είναι αμυδρές οι ελπίδες... κυρίως για να ξεφύγω από το κυνήγι της προσφοράς (αρχίζω να μεγαλώνω σιγά σιγά ηλικιακά και κουράζομαι 🤪) Για τη χρήση που κανω οι παροχές και το ποσό αυτό είναι too much...θα πήγαινα σε 1st class καρτοκινητή με αυτόματες ανανεώσεις αν ήταν να δίνω 13 ευρώ.

Και εγώ επειδή δεν είμαι σε ηλικία να κυνηγάω τα καουνταουν, πηγα φρογκ με εγγυημενο πακετο 3,02€ 120' ανά δευτερόλεπτο. 

ΥΓ: και δώρο 1,5gb με κάθε ανανέωση για πάντα. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

 

@johnnykap1Με αλλαγή sim και ενεργοποίηση των υπηρεσιών volte/vowifi με τη sim σε συμβατή συσκευή (στέλνοντας VOW ΝΑΙ στο 1202) είναι πιθανό να δουλέψουν. Σε μένα υποτίθεται οτι ενεργοποίησαν το volte μέσω chat και με γείωσαν για vowifi λόγω μη συμβατής συσκευής. Η σιμ είναι παλιά με ρόμινγκ ακόμα. Το volte δεν ξέρω αν δουλεύει ακόμα. Εχω δεδομένα από την αλλη σιμ και για ασφάλεια εκλεισα την περιαγωγή. Οταν από βδομάδα βαλω πακετο στην q θα το τσεκάρω.

Το ζήτημα είναι κυρίως τα δεδομένα που και στην άλλη περίπτωση δύσκολα πετυχαίνεις καλό συνδυαστικό πακέτο με ομιλία και mb χωρίς να βάλεις το χέρι στην τσέπη κάθε μήνα. Εδώ στην q μπαίνεις στο κυνηγητό της προσφοράς και του countdown αλλά έχεις πιο πολλές πιθανότητες να σου κάτσει κάτι βολικό.

Όπως έγραψα και πιο πάνω πάντως η ψαλίδα κλείνει κι αν χειροτερεύσει τους επόμενους μήνες με βλέπω κι εμένα γιά το αντίπαλο δέος εκτός αν κάτσει κανένα φτηνό καρτοσυμβόλαιο (αμυδρές οι ελπίδες αλλά ποτέ δεν ξέρεις). Το σήμα βέβαια στην περίπτωση μου είναι το πιο σοβαρό ζήτημα και η νόβα κερδίζει πόντους εκεί.

Η κάρτα είναι καινούργια (1 μήνα), το κινητό είναι το Realme GT Neo 2 με android 12, έστειλα μήνυμα VOW ΝΑΙ στο 1202 και αφού μου έβγαζε μη συμβατή συσκευή, πήρα τηλέφωνο και στην εξυπηρέτηση πελατών. Το αποτέλεσμα ήταν να μου απαντήσουν ότι δεν είναι  όλες οι συσκευές συμβατές. Με τη ίδια συσκευή και με κάρτα frog δουλεύει μια χαρά όμως χωρίς να κάνω τίποτα. Γι' αυτό είπα ότι θέλω να δω τι θα κάνουν μετά τις 11/01/2023. 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις συμβατή συσκευή κάνε μια δοκιμή να στειλεις το μήνυμα από εκεί... Η συμβατότητα εχει να κάνει με τις συσκευές που υποστηρίζει η εταιρεία. Και η δικιά μου ήταν μη συμβατή με κοσμοτε,μπήκε η σιμ σε συμβατή και ενεργοποιήθηκε εκεί,και παίζει μια χαρά στο δικό μου κινητό.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έκανα, έβαλα την κάρτα σε συμβατό iphone, έστειλα το μήνυμα, δεν μου έγραψε ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή αλλά ότι η υπηρεσία έχει ή θα ενεργοποιηθεί, την έβαλα πάλι στην παλιά συσκευή και ενώ φαινόταν ότι δεν έγινε τίποτα μετά από μια μέρα ή δύο ενεργοποιήθηκε. Δηλαδή παίζει το αίτημα να περνάει στο γραφείο του γνωστού φίλου που κάνει τα countdown, βάζει τις φωτογραφίες των πακέτων, ποστάρει στο Facebook, ταΐζει τα αδέσποτα έξω από το κτήριο όταν φεύγει και πλένει το αυτοκίνητο του αφεντικού όποτε είναι λερωμένο. Τι να προλάβει πρώτο.

Αν περιμένεις να αλλάξει κάτι από αυτά που λες στις 11 ανήμερα, τζάμπα περιμένεις. Θεωρείς ότι τα έχουν όλα τα συστήματα έτοιμα, κεραίες σεταρισμένες αλλά κλείσεις και στις 11 θα πατήσουν το κουμπί και θα γίνει θαύμα;

Σε βάθος χρόνου τους επόμενους μήνες - χρόνια βλέπουμε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, spiliot said:

Και εγώ αυτό έκανα, έβαλα την κάρτα σε συμβατό iphone, έστειλα το μήνυμα, δεν μου έγραψε ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή αλλά ότι η υπηρεσία έχει ή θα ενεργοποιηθεί, την έβαλα πάλι στην παλιά συσκευή και ενώ φαινόταν ότι δεν έγινε τίποτα μετά από μια μέρα ή δύο ενεργοποιήθηκε. Δηλαδή παίζει το αίτημα να περνάει στο γραφείο του γνωστού φίλου που κάνει τα countdown, βάζει τις φωτογραφίες των πακέτων, ποστάρει στο Facebook, ταΐζει τα αδέσποτα έξω από το κτήριο όταν φεύγει και πλένει το αυτοκίνητο του αφεντικού όποτε είναι λερωμένο. Τι να προλάβει πρώτο.

Αν περιμένεις να αλλάξει κάτι από αυτά που λες στις 11 ανήμερα, τζάμπα περιμένεις. Θεωρείς ότι τα έχουν όλα τα συστήματα έτοιμα, κεραίες σεταρισμένες αλλά κλείσεις και στις 11 θα πατήσουν το κουμπί και θα γίνει θαύμα;

Σε βάθος χρόνου τους επόμενους μήνες - χρόνια βλέπουμε τι θα γίνει.

Δεν είπα στις 11 του μηνός, είπα μετά  τις 11 του μηνός. Εννοείται ότι δεν περιμένω να αλλάξει κάτι από την πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Πού να ¨περιμένεις" και την 365η μέρα (11/1/2024): ΔΕ θα'χει αλλάξει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα.

Να δούμε πόσοι θα το'χουν "καταλάβει" έστω τότε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει κουραστική η επανάληψη...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Δεν είπα στις 11 του μηνός, είπα μετά  τις 11 του μηνός. Εννοείται ότι δεν περιμένω να αλλάξει κάτι από την πρώτη μέρα.

Έχεις δίκιο δεν διάβασα σωστά το μήνυμα σου, συγγνώμη.

Όπως και να έχει το ότι στην q έβγαλαν το roaming (οπότε δουλεύει με ότι παροχές/υπηρεσίες έχει και η μαμά) και έβαλαν 5g μέσα στο 22 ήταν μάλλον μεγάλη έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια αν γνωρίζετε.

Όταν πάω να κάνω Ανανέωση μέσα απο την android εφαρμογή και επιλέγω το ποσό μου βγάζει το μήνυμα "“The Requested URL Was Rejected. Please Consult With Your Administrator” και "Your support ID is: <έναν αριθμό>"

Τι μπορεί να φταίει; Συμβαίνει και σε εσάς;

 

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χρόνο επιτέλους παίρνει για να ολοκληρωθεί μια φορητότητα? Έχει κανείς εμπειρία?

Από 23/12 αίτηση από κόκκινη σε q και ακόμα περιμένω. Στην εξυπηρέτηση μου λένε το ίδιο εδώ και μέρες, ότι είναι θέμα ωρών 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, giorgos_90 said:

Πόσο χρόνο επιτέλους παίρνει για να ολοκληρωθεί μια φορητότητα? Έχει κανείς εμπειρία?

Από 23/12 αίτηση από κόκκινη σε q και ακόμα περιμένω. Στην εξυπηρέτηση μου λένε το ίδιο εδώ και μέρες, ότι είναι θέμα ωρών 

5-6 εργάσιμες ημέρες θέλει 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, p_k said:

Έχει γίνει κουραστική η επανάληψη...

Τι εννοείς; Το να λες ξανά και ξανά εγκώμια για τη wind; Σε καταλαβαίνω..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, tempo said:

μια βοήθεια αν γνωρίζετε.

Όταν πάω να κάνω Ανανέωση μέσα απο την android εφαρμογή και επιλέγω το ποσό μου βγάζει το μήνυμα "“The Requested URL Was Rejected. Please Consult With Your Administrator” και "Your support ID is: <έναν αριθμό>"

Τι μπορεί να φταίει; Συμβαίνει και σε εσάς;

 

Ναι, συμβαίνει και σε εμένα. 

Link to comment
Share on other sites

11/1.. κι ι εκει που περιμένεις τις νέες προσωπικές προσφορές στο δωράκι, φεύγουν τα πάντα και εφαρμόζεται επιτέλους και η "ξεχασμένη" φραγή!! 🤣🤣🤣

Wellcome to Nova!!

Link to comment
Share on other sites

11/1.. κι ι εκει που περιμένεις τις νέες προσωπικές προσφορές στο δωράκι, φεύγουν τα πάντα και εφαρμόζεται επιτέλους και η "ξεχασμένη" φραγή!!
Wellcome to Nova!!
Επιτέλους γίνονται σοβαρή εταιρία

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω θα μπουν στο forum θα καταγράψουν όλα αυτά που λέμε και θα τα εφαρμόσουν 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γινουν πραγματικα σοβαροι και ανταγωνιστικοι, χωρις εκπληξεις, θα φυγουν και οι τελευταιοι που εμειναν περιμενοντας να δουν τι θα συμβει με τα νεα δεδομενα. Εγω παντως ειμαι αρκετα αισιοδοξος, με το σκεπτικο που λεει πως αποκλειεται να ειναι τοσο ασχετοι σαν την φορθνετ πχ, που οπου μπηκαν δημιουργησαν καμμενη γη. Η σαν την γουιντ που ειχε νοοτροπια περιπτερου και αρπαχτης.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, CoyoteD said:

Εγώ νομίζω θα μπουν στο forum θα καταγράψουν όλα αυτά που λέμε και θα τα εφαρμόσουν 

Αυτό εύχομαι κι εγώ , γι'αυτό γράφω όλα αυτά.

#2# εναλλακτικές:

1) Ή θα επαληθευτώ και ΜΙΑ ΑΠ΄ΤΑ ΙΔΙΑ: Δλδ "έπεσα μέσα"

ή

2) Θα το πάρουν χαμπάρι ότι "κάτι δε πάει καλά" και θα αλλάξουν. Οπότε μακάρι να πέσω έξω. Για το καλό όλων μας αλλά και την επιβίωση της ίδιας της εταιρίας.

Όσο οι περισσότεροι % πιστεύουν ότι θα "αλλάξει" (όπως ευαγγελίζουν κάποιοι εδώ) {ας αφήσουμε για ποιό λόγο τα γράφουν αυτά} ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ: Αν πιστεύουμε όσα γράφουν: Τότε guarranded οι ίδιοι που μας διαβάζουν από τη Wind θα ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΟΥΝ το 1) που γράφω παραπάνω._

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bbbb said:

Πάλι "ξεχασαν" σήμερα που έχει countdown να βάλουν την ελάχιστη ανανέωση στα 8..

Το περίεργο θα ήταν να το θυμούνται! Πάντως περιεργο μου φαίνεται να το ξεχνούν συνέχεια παρολο που κάθε εβδομάδα τους κράζει ο κόσμος στο φβ. Ένα post it να βάλει ο υπάλληλος να το θυμάται ποσο δυσκολο ειναι;

4,5€-6,5γβ-30 μέρες μέχρι αυριο απόγευμα

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εξηγείται από το ότι ενώ το countdown είναι αυτόματο μάλλον η ελάχιστη ανανέωση είναι χειροκίνητη. Λίγο να αργήσει το πρωί ο φίλος μας ο "Μήτσος" γιατί είχε κίνηση και έπρεπε να πάρει και τα ρούχα του αφεντικού από το καθαριστήριο όπως έρχεται το έχασε. Τι να πρωτοπρολάβει πια ένας άνθρωπος.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, spiliot said:

Εξηγείται από το ότι ενώ το countdown είναι αυτόματο μάλλον η ελάχιστη ανανέωση είναι χειροκίνητη. Λίγο να αργήσει το πρωί ο φίλος μας ο "Μήτσος" γιατί είχε κίνηση και έπρεπε να πάρει και τα ρούχα του αφεντικού από το καθαριστήριο όπως έρχεται το έχασε. Τι να πρωτοπρολάβει πια ένας άνθρωπος.

Να κάνουν αυτόματο και το 8ευρο τότε. Πόση τεχνογνωσία χρειάζεται;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μητσάρα αν μας διαβάζεις πάτα το κουμπί ρε αδελφέ!!

Άρχισε ωραία η κυρά NOVA ε.. και άσε που σε εμάς δεν θ γράφει NOVA να χαιρόμαστε..

Στο μεταξύ στο fb το γράφουν πάνω δεξιά χαχαχΧαχα

FB_IMG_1673249772315.jpg

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...