Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

To internet μόνο ήταν την προηγούμενη φορά τα 6GB αν θυμάμαι καλά. Τώρα είναι η σειρά των 500 κ 5GB και αν επαληθευτεί και το συνεχίσει έτσι, είναι 5,5€/25 μέρες και είναι πολύ καλό.

Έχει πολυ καιρό να δώσει για 25 μέρες. Εάν σκοπεύει να δώσει μόνο 1 για την επόμενη εβδομάδα, μπορεί να δώσει έναν συνδυασμό.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mobileras said:

Έχει πολυ καιρό να δώσει για 25 μέρες. Εάν σκοπεύει να δώσει μόνο 1 για την επόμενη εβδομάδα, μπορεί να δώσει έναν συνδυασμό.

Δεν είπα να δώσει για 25 μέρες.. είπα ότι πριν 20κατι μέρες έδωσε πάλι το 500+50 με 5,5€.. αν αυτό το δίνει συστηματικά ανά 25 μέρες περίπου είναι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν έχει και άλλος φίλος το ίδιο πρόβλημα. Εδώ και 3 μήνες μου έχει έρθει μήνυμα ότι η κάρτα μου είναι παλιου τύπου και θέλει αλλαγή. Έχω πάει σε δέκα καταστήματα και κανένα δεν έχει απόθεμα. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kakarame said:

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν έχει και άλλος φίλος το ίδιο πρόβλημα. Εδώ και 3 μήνες μου έχει έρθει μήνυμα ότι η κάρτα μου είναι παλιου τύπου και θέλει αλλαγή. Έχω πάει σε δέκα καταστήματα και κανένα δεν έχει απόθεμα. 

Είναι συνήθης τακτική των καταστημάτων να το αποφεύγουν αφου δεν έχουν κανένα οικονομικό όφελος. Στειλε σε email ή messenger της Nova να σου βρουν στην περιοχη σου κατάστημα που θα έχει κάρτα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα της Q, η σύζυγος ενεργοποίησε ένα πρόγραμμα κατά λάθος το q star auto το οποίο ανανεώνεται αυτόματα. Προσπαθεί να επικοινωνήσει μήπως και το ακυρώσουν μήπως πάρει τα χρήματα πίσω, αλλά δεν βρίσκει κάποιον, ούτε σε messenger ούτε σε ένα σταθερό που βρήκε. Υπάρχει κάποιος τρόπος επικοινωνίας πιό άμεσως; Ευχαριστώ. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Mobileras said:

Σας τα λεγα εγώ... 

Λογικά θα δώσει ομιλία Παρασκευή (ίσως από την Πέμπτη) 

 

κιουυυ.jpg

ελπίζω μην είναι το μοναδικό της εβδομάδας όμως. πάντως ναι η λογική του μοτίβου λέει ότι το δεύτερο της εβδομάδος θα δίνει και ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, belial said:

Καλησπέρα στην παρέα της Q, η σύζυγος ενεργοποίησε ένα πρόγραμμα κατά λάθος το q star auto το οποίο ανανεώνεται αυτόματα. Προσπαθεί να επικοινωνήσει μήπως και το ακυρώσουν μήπως πάρει τα χρήματα πίσω, αλλά δεν βρίσκει κάποιον, ούτε σε messenger ούτε σε ένα σταθερό που βρήκε. Υπάρχει κάποιος τρόπος επικοινωνίας πιό άμεσως; Ευχαριστώ. 

 

Screenshot_2023-01-17-18-07-45-92_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Alexandros201285 said:

ελπίζω μην είναι το μοναδικό της εβδομάδας όμως. πάντως ναι η λογική του μοτίβου λέει ότι το δεύτερο της εβδομάδος θα δίνει και ομιλία.

Λήγει άυριο Τετάρτη, οπότε λογικά Πέμπτη ή Παρασκευή θα δώσει και άλλο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kakarame said:

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν έχει και άλλος φίλος το ίδιο πρόβλημα. Εδώ και 3 μήνες μου έχει έρθει μήνυμα ότι η κάρτα μου είναι παλιου τύπου και θέλει αλλαγή. Έχω πάει σε δέκα καταστήματα και κανένα δεν έχει απόθεμα. 

Μέχρι και μερικούς μήνες πριν η αλλαγή γινόταν αμέσως χωρίς ερωτήσεις, το έκανα για 4 άτομα. Προσπαθούσαν να σε ψαρέψουν για συμβόλαιο, όπως κάνουν σε όποιον μπει έστω να ρωτήσει που είναι φαρμακείο εκεί κοντά ξέρω εγώ, αλλά αν τους το έκοβες σταμάταγε εκεί.

Υποθέτω ότι με την αλλαγή σε nova όντως δεν έχουν νέες κάρτες, κάτι που λογικά θα φτιάξει κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spiliot said:

Μέχρι και μερικούς μήνες πριν η αλλαγή γινόταν αμέσως χωρίς ερωτήσεις, το έκανα για 4 άτομα. Προσπαθούσαν να σε ψαρέψουν για συμβόλαιο, όπως κάνουν σε όποιον μπει έστω να ρωτήσει που είναι φαρμακείο εκεί κοντά ξέρω εγώ, αλλά αν τους το έκοβες σταμάταγε εκεί.

Υποθέτω ότι με την αλλαγή σε nova όντως δεν έχουν νέες κάρτες, κάτι που λογικά θα φτιάξει κάποια στιγμή

επιβεβαιώνω, αρχές Αυγούστου μου ήρθε μνμ να αλλάξω sim. εξυπηρετήθηκα σε 5 λεπτά. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, spiliot said:

Προσπαθούσαν να σε ψαρέψουν για συμβόλαιο, όπως κάνουν σε όποιον μπει έστω να ρωτήσει που είναι φαρμακείο εκεί κοντά ξέρω εγώ, αλλά αν τους το έκοβες σταμάταγε εκεί.

Χαχαχαχχαα ακριβώς!!

Εμένα επειδή είδε ότι την είχα για 2η και είδε και στο PC ότι είχα καιρό να βάλω κάρτα.. με κοίταξε με φόβο και μου λέει "να υποθέσω δεν σε ενδιαφέρει κάτι σε συμβόλαιο ε;" Δεν της απάντησα καν και προχώρησε στην αντικατάσταση.. 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπατε φαρμακείο θυμήθηκα ένα ανέκδοτο που ένας μπαίνει σε ένα φαρμακείο και λέει "πιάσε ένα σουβλάκι" και του λένε "φαρμακείο είναι εδώ" και απαντάει "το ξέρω αλλά πεινάω".

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω να αλλαξω την σιμ με καινουργια, ειναι το ονομα του αδερφου μου τι πρεπει να εχει μαζι του οταν παει για την καρτα?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Teo010 said:

Θελω και εγω να αλλαξω την σιμ με καινουργια, ειναι το ονομα του αδερφου μου τι πρεπει να εχει μαζι του οταν παει για την καρτα?

Την ταυτότητά του

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Teo010 said:

Θελω και εγω να αλλαξω την σιμ με καινουργια, ειναι το ονομα του αδερφου μου τι πρεπει να εχει μαζι του οταν παει για την καρτα?

πρέπει να έχει κ τη συσκευή με την σιμ που είναι στο όνομα του διότι κατά την διαδικασία αλλαγής θα έρθει ένας κωδικός και θα πρέπει να τον δώσει στον υπάλληλο.

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα 23/01 το επόμενο καουνταουν. Αυτή την εβδομάδα 1 μόνο καουνταουν με gb. Το έχει ξεφτιλίσει η Nova... Πρώτη φορά που  το 1ο καουνταουν λήγει Τετάρτη και δεν δίνει 2ο την Παρασκευή. 

Και δεύτερη ανανέωση μέσα σε 2 μήνες η Nova. Well played... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, λίγο τα φώτα σας και τη βοήθειά σας γιατί πραγματικά έχω βγάλει σπυρια με τους άσχετους! 

Μετά από αλλεπάλληλα μηνύματα από την WIND/Q και τώρα Νόβα, πώς πρέπει να πάω να αλλάξω την κάρτα sim γιατί είναι παλιά ώστε να υποστηρίζει και VOLTE, 5G κτλ. 

Πάω Λοιπόν σε δύο καταστήματα με διαφορά μιας εβδομάδας και οι δύο μου λένε πως δεν έχουν διαθέσιμες κάρτες (ΨΕΜΑΤΑ, έκανε μπαμ από το ύφος κιόλας διότι προφανώς βαριόντουσαν επειδή δεν βγάζουν και κάτι από αυτό) ... Φόρτωσα πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και αφού τους έκραξα και τους είπα με έχετε πρήξει τόσο καιρό με μηνύματα να πάω να αλλάξω την κάρτα και μετά έρχομαι να αλλάξω την κάρτα και δεν μου την αλλάζετε? Τους ειπα τα σκηνικά και εμμέσως παραδέχτηκαν  πώς έλλειψη sim δεν υπάρχει και προφανώς τα κατάστηματα δεν ήθελαν να με εξυπηρετήσουν. Και προθυμοποιήθηκαν να μου τη στείλουν οι ίδιοι σπίτι. Μου ήρθε λοιπόν  η κάρτα sim σήμερα παίρνω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση να την ενεργοποιήσω. Η πρώτη απάντηση που παίρνω αφού έχω εξηγήσει τι έχω κάνει και πώς πως η κάρτα είναι ενεργοποιημένη... Της ξανά εξηγώ της λέω δεν παίζει τώρα την πήρα!!!! Και αφού Με έβαλαν στην αναμονή μετά από 10 λεπτά μου ζήτησε επιβεβαίωση στοιχείων να ενεργοποιήσω την κάρτα.... Απίστευτο πραγματικά. 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω από σας είναι

1) χρειάζεται να κάνω κάτι επιπλέον για να ενεργοποιήσω 5G και VOLTE γιατί με αυτήν στο τηλέφωνο Είναι λες και μίλαγα με τον πατέρα μου που με το ζόρι ξέρει να βάζει το PIN. Μήπως πρέπει να παρω τηλ και στο τεχνικό τμήμα όταν ενεργοποιηθεί για να συνεννοηθώ? 

2) Για να καταλάβω ότι η κάρτα είναι όντως καινούργιο τύπου γιατί δεν είμαι τόσο σίγουρος και δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη θα πρέπει επιτέλους το R (roaming) εικονίδιο να φύγει από το κινητό και πλέον να λειτουργεί χωρίς? Είναι αυτή η βασική ένδειξη?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα αλλά πραγματικά έγινα έξω φρενών.

 

Edited by Anakin21
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Anakin21 said:

Καλησπέρα παιδιά, λίγο τα φώτα σας και τη βοήθειά σας γιατί πραγματικά έχω βγάλει σπυρια με τους άσχετους! 

Μετά από αλλεπάλληλα μηνύματα από την WIND/Q και τώρα Νόβα, πώς πρέπει να πάω να αλλάξω την κάρτα sim γιατί είναι παλιά ώστε να υποστηρίζει και VOLTE, 5G κτλ. 

Πάω Λοιπόν σε δύο καταστήματα με διαφορά μιας εβδομάδας και οι δύο μου λένε πως δεν έχουν διαθέσιμες κάρτες (ΨΕΜΑΤΑ, έκανε μπαμ από το ύφος κιόλας διότι προφανώς βαριόντουσαν επειδή δεν βγάζουν και κάτι από αυτό) ... Φόρτωσα πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και αφού τους έκραξα και τους είπα με έχετε πρήξει τόσο καιρό με μηνύματα να πάω να αλλάξω την κάρτα και μετά έρχομαι να αλλάξω την κάρτα και δεν μου την αλλάζετε? Τους ειπα τα σκηνικά και εμμέσως παραδέχτηκαν  πώς έλλειψη sim δεν υπάρχει και προφανώς τα κατάστηματα δεν ήθελαν να με εξυπηρετήσουν. Και προθυμοποιήθηκαν να μου τη στείλουν οι ίδιοι σπίτι. Μου ήρθε λοιπόν θέλει η sim σήμερα παίρνω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση να την ενεργοποιήσω. Η πρώτη απάντηση που παίρνω αφού έχω εξηγήσει τι έχω κάνει και πώς πως η κάρτα είναι ενεργοποιημένη... Της ξανά εξηγώ της λέω δεν παίζει τώρα την πήρα!!!! Και αφού Με έβαλαν στην αναμονή μετά από 10 λεπτά μου ζήτησε επιβεβαίωση στοιχείων να ενεργοποιήσω την κάρτα.... Απίστευτο πραγματικά. 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω από σας είναι

1) χρειάζεται να κάνω κάτι επιπλέον για να ενεργοποιήσω 5G και VOLTE γιατί με αυτήν στο τηλέφωνο Είναι λες και μίλαγα με τον πατέρα μου που με το ζόρι ξέρει να βάζει το PIN. Μήπως πρέπει να πάω και στο τεχνικό τμήμα για να συνεννοηθώ? 

2) Για να καταλάβω ότι η κάρτα είναι όντως καινούργιο τύπου γιατί δεν είμαι τόσο σίγουρος και δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη θα πρέπει επιτέλους το R (roaming) εικονίδιο να φύγει από το κινητό και πλέον να λειτουργεί χωρίς? Είναι αυτή η βασική ένδειξη?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα αλλά πραγματικά έγινα έξω φρενών.

 

καλησπέρα. ναι το R πλέον φεύγει. όσον αφορά το volte θα χρειαστεί να πάρεις στο 13800 (εξυπηρέτηση πελατών) για να στο ενεργοποίησουν. για το 5G δεν γνωρίζω, πιθανόν θα σε ενημερώσει κάποιος απτό φόρουμ εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Στελνεις VOW ΝΑΙ στο 1202.  Τσεκαρε ανοιγοντας τους ανάλογους διακόπτες του κινητού αν δουλεύουν τα volte/vowifi. Τσεκαρε επίσης αν συνδέεσαι σε 4g/5g. Αν δεις να μη δουλεύει κάτι (ή όλα) παρε στο 13700 δωρεάν και ζητα να τα ενεργοποιήσουν από εκεί. Το 13800 χρεώνει. Θα μπορούσε να σε εξυπηρετήσει το chat που υπάρχει στη σελίδα με λίγη υπομονή βέβαια.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Το vow είναι μόνο για το vowifi και απαιτεί συμβατή συσκευή (να είναι στην λίστα τους). Δεν ενεργοποιεί και το volte που αν δεν έχει γίνει μόνο του θέλει να επικοινωνήσεις μαζί τους. Το 5g δεν είμαι σίγουρος αν χρειάζεται ενεργοποίηση, αλλά μερικές φορές ούτε το 4g δεν είναι ενεργοποιημένο, οπότε ζήτα τα όλα μαζί.

Χρειάζεται επανασύνδεση στο δίκτυο ή επανεκκίνηση της συσκευής για να δεις τις αλλαγές.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2023 at 6:43 ΜΜ, johnnykap1 said:

Εγώ πάλι περιμένω να δω αν μετά τις 11 του μηνός, η νέα διοίκηση ενεργοποιήσει υπηρεσίες, όπως το wifi calling Το VoLTE κλπ, για όλα τα τηλέφωνα όμως (εστω από android 10 και πάνω), και όχι επιλεκτικά σε κάποιες μάρκες ή σε κάποια μοντέλα μόνο. Θέλω νά δω επίσης αν το σήμα γίνει πραγματικά δυνατό, όπως λέει και στην διαφήμιση της.

Αν δεν γίνει τίποτα παίρνω και τα άλλα δύο νούμερα που άφησα στην Q, και πάμε γι' άλλες πολιτείες 

πρώς βάτραχο μεριά? γιατί και εγώ το σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες μετά τις 11 ενοεις 11/2/2023; μακάρι να γίνει κάτι για το σήμα και τις υπηρεσίες ( volte . Vowifi) γιατί και εγώ το σκέφτομαι να φύγω. Τώρα για κόκκινη η πράσινη δεν ξέρω ακόμα. Μάλλον κόκκινη γιατί εκεί που είμαι έχει καλύτερο σήμα .

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς Άπαντες...μου έρχεται γραπτό SMS προ ολίγου που γράφει....

"ΔΩPO 500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ K 2GB ΓIA 30 HMEPEΣ ME THN EΠOMENH ANANEΩΣH AΠO 10€ MEΣA ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ K TA EYPΩ MENOYN ΣTHN KAPTA ΣOY (ΓIA ONLINE ANANEΩΣH MΠEΣ myq.gr/Qwebtopup)! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ nvgr.gr/epik...."

Θα δώσει 2 GB + 500' αν βάλω 10€ στην κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...