Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλασικοι ελληνες πονηρουληδες, παντα εκμςταλλευσιμοι στο τελος ξυρισμενοι.

Και παντα με ενα εκτος τοπου και χρονου αφηγημα, προκειμενου να διατηρησουν τις αναφερομενες παραπανω αναπαραγωμενες στις χιλιετιες Ιδιοτητες τους, αλλοτε επικαλουμενοι αυθεντιες και αλλοτε επικαλουμενοι "ανασφαλειες" οποιου τους ξεστραβωνει.

Παθαινουν δις και ποτε δε μαθαινουν.

Για τα πανηγυρια και παντα "ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΕΙΧΝΕΙ", οταν πια ειναι αργα μετα το "θανατο" τους οπως αιωνες τωρα τα ιδια και τα ιδια.

Αναποφευκτα.

Καλα τους κανουν (>95% μας).

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το voip , είναι τόσο αξιόπιστο όσο και το 4G/5G που προσφέρουν οι εταιρίες στις περιοχές που κινείσαι.

Θεωρητικά ναι, βάζεις μονον ιντερνετ και χρησιμοποιείς voip όπου έχεις κάλυψη ή έστω με wifi.
Πρακτικά θα συνειδητοποιήσεις πως παίζει να σε κρεμάσει σε κάποια δύσκολη κατάσταση που πρέπει να επικοινωνήσεις άμεσα και στο τέλος θα αγοράσεις πακέτο ομιλίας.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, dimitroula10 said:

δεν έχουν ούτε φβ ούτε ινστα και απολαμβάνουν την ζωή τους.

Αυτό είναι μεγάλη κουβέντα που είπες δυστυχώς.. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, filippos said:

Σχετικά με το voip , είναι τόσο αξιόπιστο όσο και το 4G/5G που προσφέρουν οι εταιρίες στις περιοχές που κινείσαι.

Θεωρητικά ναι, βάζεις μονον ιντερνετ και χρησιμοποιείς voip όπου έχεις κάλυψη ή έστω με wifi.
Πρακτικά θα συνειδητοποιήσεις πως παίζει να σε κρεμάσει σε κάποια δύσκολη κατάσταση που πρέπει να επικοινωνήσεις άμεσα και στο τέλος θα αγοράσεις πακέτο ομιλίας.

Έτσι πιστεύω κι εγώ. Ναι οκ, υπό προϋποθέσεις και μαγγανείες είναι οικονομικότερο, αλλά εάν χρησιμοποιείς το τηλέφωνο για την δουλειά σου και δεν βγαίνει η κατάσταση, τι να κάνουμε...Πας frog, liquid, όπου δεν σε κρεμάει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sou_d said:

αλλά εάν χρησιμοποιείς το τηλέφωνο για την δουλειά σου και δεν βγαίνει η κατάσταση, τι να κάνουμε...Πας frog, liquid, όπου δεν σε κρεμάει

Φρόγκ με 120' σε εβδομάδα διπλασιασμού και λικουιντ για επαγγελματίες που κυνηγάνε την μπάρα και τρώνε μόνο σουβλάκια.😃

Οι επαγγελματίες έχουν μόνο ειδικά συμβόλαια γιατί εκπίπτουν τα έξοδα. Καρτοκινητά οι φτωχοί πολίτες.😄

1 ώρα πριν, sou_d said:

Αν δεν σε λένε Τριανταφυλλίδη ή Μπαμπινιώτη, αυτά που λες, τα ακούω βερεσέ

Γνώμη παραφράζεται συχνά η άποψη. Η γνώμη συνοδεύεται από επιχειρήματα, η άποψη είναι χωρίς επιχειρήματα και δεν επιδέχεται αντιπαράθεση. Όποτε ο καθένας μπορεί να έχει μία άποψη για όλα, γιατί έτσι. Άλλωστε δεν έχει κόστος ούτε βερεσέ ούτε μετρητοίς.😄

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, filippos said:

Σχετικά με το voip , είναι τόσο αξιόπιστο όσο και το 4G/5G που προσφέρουν οι εταιρίες στις περιοχές που κινείσαι.

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό. Οι κλώνοι της betamax (calling credit, voipalot και πολλές άλλες που είναι μεταπωλητές της) έχουν σχεδόν πάντα πρόβλημα καθυστέρησης σε κάθε δίκτυο (σταθερής - κινητής) ακόμα και με callback. Επίσης αρκετές φορές έχουν πρόβλημα και με την αναγνώριση κλήσης (εμφανίζεται το νούμερο σαν απόκρυψη ή με λάθος πρόθεμα ή σαν εντελώς άλλο), κάτι που φυσικά δεν ξέρεις αν δεν στο πει αυτός που καλείς.

Χρησιμοποιώ voip από το 2006, έχω δοκιμάσει όλες τις ελληνικές και πολλές ξένες, τόσο από Ελλάδα όσο και από εξωτερικό που πηγαίνω συχνά για δουλειά σε τρίτες χώρες όπου το roaming χρειάζεται να πουλήσεις νεφρό αν το χρησιμοποιήσεις.

Η μόνη που δουλεύει απροβλημάτιστα οπότε την έχω χρειαστεί είναι το Skype, αλλά είναι πανάκριβο. Ειδικά η betamax είναι η χειρότερη. Με την omnivoice γινόταν δουλίτσα αν επέλεγες χαμηλού bandwidth codec αλλά κατά καιρούς είχε προβλήματα, όχι τόσο καθυστέρησης όσο να μην σε ακούν καθόλου ή μετά από κάποιο χρόνο να πέφτει η κλήση.

Όπως και να έχει υπάρχει thread για voip ας πάει εκεί οποίος θέλει πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spiliot said:

Όπως και να έχει υπάρχει thread για voip ας πάει εκεί οποίος θέλει πληροφορίες.

Υπάρχει, αλλά έχουμε κάποιους καλοθελητές, που πρέπει να μας ενημερώσουν/επιβάλλουν απόψεις 😉

2 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Γνώμη παραφράζεται συχνά η άποψη. Η γνώμη συνοδεύεται από επιχειρήματα, η άποψη είναι χωρίς επιχειρήματα και δεν επιδέχεται αντιπαράθεση. Όποτε ο καθένας μπορεί να έχει μία άποψη για όλα, γιατί έτσι. Άλλωστε δεν έχει κόστος ούτε βερεσέ ούτε μετρητοί

Μανώλης ή Γιώργος;

2 ώρες πριν, dimitroula10 said:

κυνηγάνε την μπάρα

Πιο εύκολο κυνήγι από την ιστορία σου, μου φαίνεται. Anyway, το σταματάω εδώ. Καλές γιορτές

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί, παρακαλώ να μείνουμε εντός του θέματος και όχι να συγκρίνουμε με VoIP λύσεις. Επίσης παρακαλώ να περιορίσουμε τους χαρακτηρισμούς, στα τελευταία μηνύματα ιδίως 

Χρονια πολλά.

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θέλω να κάνω φορητότητα σε Q και να ενεργοποιηθεί το συντομότερο δυνατό.

Αν πάω σε κατάστημα Nova και κάνω αίτηση αύριο, πόσο χρόνο θα πάρει για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός μου στην Q;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλάαααααααα σε όλους...

Τελευταία ανανέωση....

Για έναν χρόνο θα μείνει χωρίς ανανέωση υπόλοιπου....

Screenshot_2024-01-01-00-21-29-431_co.trebbble.android.wind.q.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είχε καποιος άλλος πακετο με προσφορά στα sms?
Χρόνια μου εμφανιζόταν κ το ανανεωνα καθε 2μηνο. Τώρα τίποτα.
Την κάρτα την εχω μονο για sms του gps tracker.
Αν υπάρχει καποια αλλη πρόταση, την ακουω
Ευχαριστώ


Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DITS said:

Μπορώ να αλλάξω από Q σε F2G και να διατηρήσω το χρηματικό μου υπόλοιπο;

Όχι, χάνεται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παλι εξαφανιστηκε η προσωπικη προσφορα των 5€. Θα περιμένω μηπως εμφανιστει μεχρι αυριο. Εχουν γινει μανουλες στο κρυφτουλι εκει στην Νοβα. Εμεις ομως ειμαστε μανουλες στα καβουρια.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2024 at 10:36 ΜΜ, coulis said:

Είχε καποιος άλλος πακετο με προσφορά στα sms?
Χρόνια μου εμφανιζόταν κ το ανανεωνα καθε 2μηνο. Τώρα τίποτα.
Την κάρτα την εχω μονο για sms του gps tracker.
Αν υπάρχει καποια αλλη πρόταση, την ακουω
Ευχαριστώ

Δεν βάζουμε κοινές sim σε συναγερμούς. χρησιμοποίησε κάρτες ΙοΤ (εξωτερικού σε roamming) ειδικές για συναγερμούς gps. Google να δεις λύσεις (από 10-15Ε το ΕΤΟΣ υπήρχαν πακετάκια).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζουμε κοινές sim σε συναγερμούς. χρησιμοποίησε κάρτες ΙοΤ (εξωτερικού σε roamming) ειδικές για συναγερμούς gps. Google να δεις λύσεις (από 10-15Ε το ΕΤΟΣ υπήρχαν πακετάκια).
Σε ευχαριστώ. Το τσεκάρω το πρωι.
Έχεις να προτείνεις κάτι? Έστω με pm
Ευχαριστώ


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, nininikos said:

Παλι εξαφανιστηκε η προσωπικη προσφορα των 5€. Θα περιμένω μηπως εμφανιστει μεχρι αυριο. Εχουν γινει μανουλες στο κρυφτουλι εκει στην Νοβα. Εμεις ομως ειμαστε μανουλες στα καβουρια.emoji23.png

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

Σε μένα βγήκε σήμερα έως 31/1 μαζί με 60+60sms με 1,5 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την προσφορά με τα 5€ unlimited, το ενεργοποίησα 2 συνεχόμενες φορές, δεν μου την ξαναδώσανε.. τώρα μόνο τα παρακάτω.. αλλά δεν θα τους περάσει ΦΥΣΙΚΑ!!!

Screenshot_2024-01-04-14-17-34-963_co.trebbble.android.wind.q.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Όσον αφορά την προσφορά με τα 5€ unlimited, το ενεργοποίησα 2 συνεχόμενες φορές, δεν μου την ξαναδώσανε.. τώρα μόνο τα παρακάτω.. αλλά δεν θα τους περάσει ΦΥΣΙΚΑ!!!

Το ενεργοποίησες μέσω της εφαρμογής ή μέσω του "UD" στο 12410?

Καλύτερα μέσω 12410.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dimitroula10 said:

Το ενεργοποίησες μέσω της εφαρμογής ή μέσω του "UD" στο 12410?

Καλύτερα μέσω 12410.

Άλλη φορά θα το κάνω έτσι.. πάει τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...