Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Καλησπερα σε όλους.. Μια ερώτηση; αν θέλω να πληρωσω μέσω winbank την πιστωτική κάρτα άλλης τράπεζας (alpha) τι επιπλέον χρέωση θα έχω;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.. Μια ερώτηση; αν θέλω να πληρωσω μέσω winbank την πιστωτική κάρτα άλλης τράπεζας (alpha) τι επιπλέον χρέωση θα έχω;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ένα ευρώ είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Όταν έχω π.χ. 2000 πιστωτικό όριο και κάνω μια αγορά 300€ σε έξι δόσεις δεν θα έπρεπε να εμφανίζει υπόλοιπο η κάρτα 1700; Ενώ τώρα βλέπω 1950. Έχει εκκαθαριστεί η συναλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την τράπεζα. Μάλλον δεν έχεις Εθνική ή Πειραιώς.

 

Πειραιώς είναι γι αυτό ρωτάω, μήπως άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Όταν έχω π.χ. 2000 πιστωτικό όριο και κάνω μια αγορά 300€ σε έξι δόσεις δεν θα έπρεπε να εμφανίζει υπόλοιπο η κάρτα 1700; Ενώ τώρα βλέπω 1950. Έχει εκκαθαριστεί η συναλλαγή.

 

To υπόλοιπο χωρίζεται σε 2 κατηγορίες: 1 υπόλοιπο για εφάπαξ συναλλαγη

1 υπόλοιπο για αγορά σε δόσεις. Το δεύτερο είναι μικρότερο από το πρωτο όταν έχεις εκκρεμείς δόσεις

 

Ισως να μην ισχύει σε όλες τις τράπεζες αυτό.

Link to comment
Share on other sites

To υπόλοιπο χωρίζεται σε 2 κατηγορίες: 1 υπόλοιπο για εφάπαξ συναλλαγη

1 υπόλοιπο για αγορά σε δόσεις. Το δεύτερο είναι μικρότερο από το πρωτο όταν έχεις εκκρεμείς δόσεις

 

Ισως να μην ισχύει σε όλες τις τράπεζες αυτό.

 

Αυτό που λες δεν ισχύει τουλάχιστον στην Πειραιώς και Alpha bank. Ένα ενιαίο υπόλοιπο δείχνουν για αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ισχύει τουλάχιστον στην Πειραιώς και Alpha bank. Ένα ενιαίο υπόλοιπο δείχνουν για αγορές.
Δεν ξέρω αυτή τη στιγμή, αλλά παλιότερα είμαι σχεδόν βέβαιος πως σε ερώτηση υπολοίπου στο atm μου είχε βγάλει και για δόσεις, ξεχωριστά από εφάπαξ αγορές(alpha). Αυτή τη στιγμή στην εφαρμογή μια κάρτα μου με όριο 1000 και πιστωτικό υπόλοιπο 69€(έχω βάλει από πριν για να καλύψω συγκεκριμένες δόσεις που εκκρεμούν) μου γράφει υπόλοιπο για εφάπαξ αγορές 1011€. Και γράφει και συνολικό ποσό δόσεων 354€(όσες δόσεις χρωστάω ακόμα). Λογικά για άλλη αγορά με δόσεις δεν θα με αφήνει αν ξεπερνάει τα 1011-354 το ύψος της.

 

Sent from my Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

To υπόλοιπο χωρίζεται σε 2 κατηγορίες: 1 υπόλοιπο για εφάπαξ συναλλαγη

1 υπόλοιπο για αγορά σε δόσεις. Το δεύτερο είναι μικρότερο από το πρωτο όταν έχεις εκκρεμείς δόσεις

 

Ισως να μην ισχύει σε όλες τις τράπεζες αυτό.

 

Υπάρχει το λεγόμενο current balance. Οι εκκρεμείς δόσεις επιρρεάζουν το current balance.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω αυτή τη στιγμή, αλλά παλιότερα είμαι σχεδόν βέβαιος πως σε ερώτηση υπολοίπου στο atm μου είχε βγάλει και για δόσεις, ξεχωριστά από εφάπαξ αγορές(alpha). Αυτή τη στιγμή στην εφαρμογή μια κάρτα μου με όριο 1000 και πιστωτικό υπόλοιπο 69€(έχω βάλει από πριν για να καλύψω συγκεκριμένες δόσεις που εκκρεμούν) μου γράφει υπόλοιπο για εφάπαξ αγορές 1011€. Και γράφει και συνολικό ποσό δόσεων 354€(όσες δόσεις χρωστάω ακόμα). Λογικά για άλλη αγορά με δόσεις δεν θα με αφήνει αν ξεπερνάει τα 1011-354 το ύψος της.

 

Sent from my Galaxy S7

 

H ανάλυση της εικόνας της κάρτας στην Alpha δείχνει το τρέχον υπόλοιπο, τις outstanding auths (εγκρίσεις) και τις τρέχουσες δόσεις του μήνα.

Προφανώς το ποσό σε δόσεις ,δε μπορεί να ξεπεράσει το συνολικό credit limit της κάρτας (κοινώς αν έχεις εγκριτικό όριο 2500 στη κάρτα, δε μπορείς να βάλεις σε δόσεις 10,000).

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ. Και νομίζω πως το είχα δοκιμάσει και παλιότερα. Δεν περνούσε συγκεκριμένο ποσό σε κάρτα που είχε δόσεις, και μόλις έβαλα άλλη που ήταν πιο άδεια κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.. Μια ερώτηση; αν θέλω να πληρωσω μέσω winbank την πιστωτική κάρτα άλλης τράπεζας (alpha) τι επιπλέον χρέωση θα έχω;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω πληρώσει μέσω Eurobank την πιστωτική της Αττικής και μου είχε κρατήσει 1.20 ευρώ προμήθεια. Στην Πειραιώς ίσως είναι λίγο παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει "ίσως" σε αυτή την περίπτωση. 1 ευρώ είναι, όπως ήδη έχει απαντήσει ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

χρεωση platinum bonus σε βασιλοπουλο μεσω κινητου (alpha wallet), θα παρω τους ποντους χ8; γιατι στο χαρτακι δεν βγηκαν καθολου ποντοι και μεσω της εφαρμογης my bonus ειδα οτι δεν περαστηκε τιποτα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέα δυνατότητα επικαιροποίησης στοιχείων με χρήση των κωδικών taxisnet.

 

 

Επιστροφή

Τώρα μπορείτε πολύ εύκολα να επικαιροποιήσετε τα στοιχεία σας, μέσω διασύνδεσης με την ενιαία ψηφιακή πύλη της δημόσιας διοίκησης gov.gr με τη χρήση των κωδικών taxisnet. Από το μενού στο προφίλ σας, επιλέγετε «Αίτηση Επικαιροποίησης στοιχειών».

 

Τα στοιχεία που μπορείτε να επικαιροποιήσετε αφορούν στις παρακάτω κατηγορίες:

Tαυτότητας* (Ελληνικό Αστυνομικό Δελτίο Ταυτότητας)

Εισοδήματος (ΑΦΜ & εισοδήματα)

Επικοινωνίας (διεύθυνση κατοικίας, διεύθυνση επικοινωνίας , τηλέφωνο επικοινωνίας σταθερό-κινητό, email)

Επαγγελματικής δραστηριότητας (επάγγελμα, διεύθυνση εργασίας)

 

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η δήλωση τουλάχιστον του αριθμού κινητού τηλεφώνου σας στο Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας (gov.gr) , αν δεν το έχετε προγενέστερα δηλώσει.

 

Σε περίπτωση που δεν έχετε κωδικούς taxisnet ή δεν τους θυμάστε, μέσω του winbank web banking μπορείτε να επιλέξετε να υποβάλλετε ηλεκτρονικά τα έγγραφα που απαιτούνται για την επικαιροποίηση των στοιχείων 2,3 και 4 , επισυνάπτοντας τα απαραίτητα έγγραφα πιστοποίησης**.

 

*Για την επιβεβαίωση των στοιχείων ή/ και του εγγράφου πιστοποίησης ταυτότητας μέσω gov.gr, ενδέχεται να χρειαστεί να απευθυνθείτε σε κατάστημά της Τράπεζας, στην περίπτωση που υπάρχει αναντιστοιχία στα στοιχεία που λάβουμε από το gov.gr με αυτά που έχετε δηλώσει στη Τράπεζα. Τα στοιχεία ταυτότητας που λαμβάνονται από το gov.gr αφορούν μόνο στο Ελληνικό Δελτίο Ταυτότητας.

**Εάν είστε κάτοικος εξωτερικού τα έγγραφα πιστοποίησης των στοιχείων σας, θα πρέπει να είναι μεταφρασμένα στην ελληνική ή αγγλική γλώσσα και επικυρωμένα από την Ελληνική Πρεσβεία ή το Ελληνικό Προξενείο ή το Notary Public.

μου το εστειλε με μυνημα το taxisnet!!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αλεξ! ναι ειχα ρισκο αλλα ειχα μιλησει αρχικα με εθνικη ( που εχω μισθοδοσια) μεσω γνωστου και ειχα ουσιαστικα προεγκριση. Απλα ηθελα να μεινω πειραιως για αλλους λογους. Τωρα μια χαρα.

Η προτίμισή σου να έχεις πιστωτική στην Πειραιώς έναντι της Εθνικής έχει να κάνει με το πρόγραμμα επιβράβευσης ή με την ετήσια συνδρομή;

 

Πειραιώς είναι γι αυτό ρωτάω, μήπως άλλαξε κάτι.

Μήπως ο έμπορος (από τον οποίο έκανες την συναλλαγή σε δόσεις) εκκαθαρίζει τις συναλλαγές μέσω Εθνικής; Αν ναι, τότε οφείλεται σε μια μ@λ@κί@ που έχει κάνει η Εθνική και δεν δεσμεύει ποσό για εκκρεμείς δόσεις σε πιστωτικές κάρτες άλλων τραπεζών!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο έμπορος (από τον οποίο έκανες την συναλλαγή σε δόσεις) εκκαθαρίζει τις συναλλαγές μέσω Εθνικής; Αν ναι, τότε οφείλεται σε μια μ@λ@κί@ που έχει κάνει η Εθνική και δεν δεσμεύει ποσό για εκκρεμείς δόσεις σε πιστωτικές κάρτες άλλων τραπεζών!

 

Της Alpha Bank έχει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη μισθοδοσία μου στην Εθνική τράπεζα. Υπάρχει κάποια πιστωτική κάρτα που μπορώ να βγάλω χωρίς συνδρομή για πάντα ή τουλάχιστον με κάποιο ελάχιστο όριο αγορών το χρόνο;

 

Με ενδιαφέρει αποκλειστικά για τη συλλογή πόντων go4more και όχι για δόσεις κλπ.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μόνο την Toyota VISA αναφέρει ως πιστωτική χωρίς ετήσια συνδρομή στο τιμολόγιο καρτών.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μόνο την Toyota VISA αναφέρει ως πιστωτική χωρίς ετήσια συνδρομή στο τιμολόγιο καρτών.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, την είχα δει και εγώ αυτή την κάρτα όταν έψαχνα στη σελίδα της Εθνικής. Αν δεν βρω κάποια άλλη εναλλακτική ίσως καταλήξω σε αυτήν.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η πειραιώς .Αν και δεν εχω μισθοδοσία εκεί , μου ακύρωσε την university και μου έβγαλε κανονικη με 1500 όριο σε 1 μέρα μπαμ. Βεβαια 2 χρονια που την ειχα ημουν συνεπής και αν και εχω δάνειο το αμάξι ακομα 1 χρόνο δεν μου κανανε θεμα. 9800 εισοδημα

 

Αυτα είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω τη μισθοδοσία μου στην Εθνική τράπεζα. Υπάρχει κάποια πιστωτική κάρτα που μπορώ να βγάλω χωρίς συνδρομή για πάντα ή τουλάχιστον με κάποιο ελάχιστο όριο αγορών το χρόνο;

 

Με ενδιαφέρει αποκλειστικά για τη συλλογή πόντων go4more και όχι για δόσεις κλπ.

 

Go MasterCard κοίταξε

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Όταν έχω π.χ. 2000 πιστωτικό όριο και κάνω μια αγορά 300€ σε έξι δόσεις δεν θα έπρεπε να εμφανίζει υπόλοιπο η κάρτα 1700; Ενώ τώρα βλέπω 1950. Έχει εκκαθαριστεί η συναλλαγή.

 

Σου δεσμεύει το 50αρικο της 1ης δόσης μόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To υπόλοιπο χωρίζεται σε 2 κατηγορίες: 1 υπόλοιπο για εφάπαξ συναλλαγη

1 υπόλοιπο για αγορά σε δόσεις. Το δεύτερο είναι μικρότερο από το πρωτο όταν έχεις εκκρεμείς δόσεις

 

Ισως να μην ισχύει σε όλες τις τράπεζες αυτό.

 

Σωστός !

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που λες δεν ισχύει τουλάχιστον στην Πειραιώς και Alpha bank. Ένα ενιαίο υπόλοιπο δείχνουν για αγορές.

 

Όχι, το όριο που σου δείχνει είναι μόνο για τις εφάπαξ συναλλαγές. Αλλά υπάρχει και διαφορετικό για δόσεις. Και μάλιστα ανάλογα τη συμπεριφορά του χρήστη μπορεί να ξεπερνάει το πιστωτικό του όριο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό εννοώ. Και νομίζω πως το είχα δοκιμάσει και παλιότερα. Δεν περνούσε συγκεκριμένο ποσό σε κάρτα που είχε δόσεις, και μόλις έβαλα άλλη που ήταν πιο άδεια κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Αν γνωρίζεις ποιο είναι το μέγιστο όριο δόσεων αφαιρείς τις υφιστάμενες δόσεις, το τρέχον υπόλοιπο και τις εγκρίσεις και αυτό που θα βρεις είναι το διαθέσιμο ποσό για δόσεις.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Σου δεσμεύει το 50αρικο της 1ης δόσης μόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σωστός !

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι, το όριο που σου δείχνει είναι μόνο για τις εφάπαξ συναλλαγές. Αλλά υπάρχει και διαφορετικό για δόσεις. Και μάλιστα ανάλογα τη συμπεριφορά του χρήστη μπορεί να ξεπερνάει το πιστωτικό του όριο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν γνωρίζεις ποιο είναι το μέγιστο όριο δόσεων αφαιρείς τις υφιστάμενες δόσεις, το τρέχον υπόλοιπο και τις εγκρίσεις και αυτό που θα βρεις είναι το διαθέσιμο ποσό για δόσεις.

 

Αυτό λέω ότι από το τρέχον υπόλοιπο έχει αφαιρεθεί μόνο αυτό της πρώτης δόσης. Δεν έχω βρει βρει πουθενά υπόλοιπο για δόσεις ούτε στο e banking ούτε στο ATM.

Παλιότερα σε αγορά με δόσεις αφαιρούνταν όλο το ποσό και το τρέχον υπόλοιπο αυξανόταν όσο οι δόσεις εξοφλούνταν.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω ότι από το τρέχον υπόλοιπο έχει αφαιρεθεί μόνο αυτό της πρώτης δόσης. Δεν έχω βρει βρει πουθενά υπόλοιπο για δόσεις ούτε στο e banking ούτε στο ATM.

Παλιότερα σε αγορά με δόσεις αφαιρούνταν όλο το ποσό και το τρέχον υπόλοιπο αυξανόταν όσο οι δόσεις εξοφλούνταν.

 

Δεν ξέρω για Πειραιώς, εκεί έχω μόνο χρεωστική. Για άλφα που έχω λίγο καιρό αυτό ισχύει τώρα που μιλάμε, δε γνωρίζω για παλιότερα. Το διαθέσιμο ποσό των δόσεων δεν το αναφέρει όντως, αλλά μπακαλίστικα έτσι το βρίσκεις.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Νέα δυνατότητα επικαιροποίησης στοιχείων με χρήση των κωδικών taxisnet.

 

 

Επιστροφή

Τώρα μπορείτε πολύ εύκολα να επικαιροποιήσετε τα στοιχεία σας, μέσω διασύνδεσης με την ενιαία ψηφιακή πύλη της δημόσιας διοίκησης gov.gr με τη χρήση των κωδικών taxisnet. Από το μενού στο προφίλ σας, επιλέγετε «Αίτηση Επικαιροποίησης στοιχειών».

 

Τα στοιχεία που μπορείτε να επικαιροποιήσετε αφορούν στις παρακάτω κατηγορίες:

Tαυτότητας* (Ελληνικό Αστυνομικό Δελτίο Ταυτότητας)

Εισοδήματος (ΑΦΜ & εισοδήματα)

Επικοινωνίας (διεύθυνση κατοικίας, διεύθυνση επικοινωνίας , τηλέφωνο επικοινωνίας σταθερό-κινητό, email)

Επαγγελματικής δραστηριότητας (επάγγελμα, διεύθυνση εργασίας)

 

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η δήλωση τουλάχιστον του αριθμού κινητού τηλεφώνου σας στο Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας (gov.gr) , αν δεν το έχετε προγενέστερα δηλώσει.

 

Σε περίπτωση που δεν έχετε κωδικούς taxisnet ή δεν τους θυμάστε, μέσω του winbank web banking μπορείτε να επιλέξετε να υποβάλλετε ηλεκτρονικά τα έγγραφα που απαιτούνται για την επικαιροποίηση των στοιχείων 2,3 και 4 , επισυνάπτοντας τα απαραίτητα έγγραφα πιστοποίησης**.

 

*Για την επιβεβαίωση των στοιχείων ή/ και του εγγράφου πιστοποίησης ταυτότητας μέσω gov.gr, ενδέχεται να χρειαστεί να απευθυνθείτε σε κατάστημά της Τράπεζας, στην περίπτωση που υπάρχει αναντιστοιχία στα στοιχεία που λάβουμε από το gov.gr με αυτά που έχετε δηλώσει στη Τράπεζα. Τα στοιχεία ταυτότητας που λαμβάνονται από το gov.gr αφορούν μόνο στο Ελληνικό Δελτίο Ταυτότητας.

**Εάν είστε κάτοικος εξωτερικού τα έγγραφα πιστοποίησης των στοιχείων σας, θα πρέπει να είναι μεταφρασμένα στην ελληνική ή αγγλική γλώσσα και επικυρωμένα από την Ελληνική Πρεσβεία ή το Ελληνικό Προξενείο ή το Notary Public.

μου το εστειλε με μυνημα το taxisnet!!

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Από σαφάρι σε Mac δεν περπάτησε με τίποτα αλλά με chrome οκ. Σε αναμονή η αίτηση επικαιροποίησης. Πολύ χαίρομαι που δε θα χρειαστεί να πάω άμεσα από κατάστημα. :cool:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...