Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια δεν θεωρειτε πως ειναι πολυ ακριβο 7 ευρω για 2 μερες και 14 για μια εβδομαδα, με οριο κιολας 2 και 7 GB αντιστοιχα. Ποσο μαλλον και οταν ληξει η προσφορα και παει στα 10 και 30 αντιστοιχα.

 

Γιατι εχουμε τοσο ακριβο mobile internet στην Ελλαδα?

 

Νομίζω επειδή η WIND το έχει μονοπώλιο

καμμία άλλη εταιρεία δεν το παρέχει σε καρτοκινητά .

Αλλά μάλλον το βλέπω δύσκολο να λήξει η προσφορά . Πέρνει συνέχεια παράταση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια δεν θεωρειτε πως ειναι πολυ ακριβο 7 ευρω για 2 μερες και 14 για μια εβδομαδα, με οριο κιολας 2 και 7 GB αντιστοιχα. Ποσο μαλλον και οταν ληξει η προσφορα και παει στα 10 και 30 αντιστοιχα.

 

Γιατι εχουμε τοσο ακριβο mobile internet στην Ελλαδα?

 

To κατα ποσο ειναι ακριβο, να σκεφτεις τα παρακατω :

στο πακετο των 14 ευρω, ειναι 2 ευρω / ημερα, για "απεριοριστο" mobile ιντερνετ σε ολη την Ελλαδα.

 

Σε ιντερνετ καφε του Βολου σαν φανταρος που πηγα, χρεωνε 3.5 ευρω την ωρα

για να μπορεσω να τσεκαρω τα mail μου και να χαζεψω λιγο ιντερνετ μετα απο εβδομαδες....στερησης ιντερνετ λογω κεντρου!:lol:

 

Για καποιον που περιοδικα θελει να εχει ασυρματο ιντερνετ οπουδηποτε και οποτεδηποτε, οχι, δεν θεωρω υπερβολικη την τιμη 2 ευρω/ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω επειδή η WIND το έχει μονοπώλιο

καμμία άλλη εταιρεία δεν το παρέχει σε καρτοκινητά .

Αλλά μάλλον το βλέπω δύσκολο να λήξει η προσφορά . Πέρνει συνέχεια παράταση

 

Και η Vodafone δίνει internet στα καρτοκινητά της, και μάλιστα 100ΜΒ για ένα μήνα με 8 ευρώ! Και μπορεί να μη συγκρίνονται τα 100MB με τα 7GB, αλλά αν μιλάμε για mobile χρήση είναι αρκετά νομίζω, και έχουν το πλεονέκτημα ότι διαρκούν 1 μήνα και όχι 1 εβδομάδα.

 

To κατα ποσο ειναι ακριβο, να σκεφτεις τα παρακατω :

στο πακετο των 14 ευρω, ειναι 2 ευρω / ημερα, για "απεριοριστο" mobile ιντερνετ σε ολη την Ελλαδα.

 

Σε ιντερνετ καφε του Βολου σαν φανταρος που πηγα, χρεωνε 3.5 ευρω την ωρα

για να μπορεσω να τσεκαρω τα mail μου και να χαζεψω λιγο ιντερνετ μετα απο εβδομαδες....στερησης ιντερνετ λογω κεντρου!:lol:

 

Για καποιον που περιοδικα θελει να εχει ασυρματο ιντερνετ οπουδηποτε και οποτεδηποτε, οχι, δεν θεωρω υπερβολικη την τιμη 2 ευρω/ημερα...

 

Το θέμα είναι ότι για να έχεις ασύρματο internet οπουδήποτε και οποτεδήποτε, πρέπει να πληρώνεις 14 ευρώ x 4 εβδομάδες= 56 ευρώ το μήνα!

Θα ήταν ΠΟΛΥ πιο χρήσιμο ένα μηνιαίο πρόγραμμα, όπως το Wind Plus Non-Stop.

Αυτός είναι ο λόγος που με βαριά καρδιά σκέφτομαι να φύγω από τη Wind. :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Και η Vodafone δίνει internet στα καρτοκινητά της, και μάλιστα 100ΜΒ για ένα μήνα με 8 ευρώ! Και μπορεί να μη συγκρίνονται τα 100MB με τα 7GB, αλλά αν μιλάμε για mobile χρήση είναι αρκετά νομίζω, και έχουν το πλεονέκτημα ότι διαρκούν 1 μήνα και όχι 1 εβδομάδα.

 

 

 

Το θέμα είναι ότι για να έχεις ασύρματο internet οπουδήποτε και οποτεδήποτε, πρέπει να πληρώνεις 14 ευρώ x 4 εβδομάδες= 56 ευρώ το μήνα!

Θα ήταν ΠΟΛΥ πιο χρήσιμο ένα μηνιαίο πρόγραμμα, όπως το Wind Plus Non-Stop.

Αυτός είναι ο λόγος που με βαριά καρδιά σκέφτομαι να φύγω από τη Wind. :cry:

 

Συγνωμη, αλλα τα 56 ευρω τον μηνα που περιγραφεις, ειναι φτηνοτερο απο το αντιστοιχο συμβολαιο (ADSM non stop 49 ευρω + τελη συνδρομητων)

 

Και βεβαια, δινει και την ευελιξια του οτι οταν δεν το χρειαζεσαι, δεν το ενεργοποιεις...

 

Και ξαναλεω, για ατομα που ΔΕΝ κανουν συστηματικη χρηση, πχ το θελουν για 1-2 εβδομαδες το καλοκαιρι για διακοπες πχ, ειναι πολλα τα 2 ευρω την ημερα???

Δεν νομιζω....

Εδω σε σταθερη συνδεση ADSL στον ΟΤΕ και πληρωνω σχεδον τα ιδια...27 ευρω το παγιο για την 24αρα συν 15 ευρω το παγιο γραμμης, 42 ευρω....

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, αλλα τα 56 ευρω τον μηνα που περιγραφεις, ειναι φτηνοτερο απο το αντιστοιχο συμβολαιο (ADSM non stop 49 ευρω + τελη συνδρομητων)

 

Και πάλι αναφέρεσαι στη Wind όμως, το ίδιο λέμε, ότι είναι πολύ ακριβή!

 

 

Και βεβαια, δινει και την ευελιξια του οτι οταν δεν το χρειαζεσαι, δεν το ενεργοποιεις...

 

Και ξαναλεω, για ατομα που ΔΕΝ κανουν συστηματικη χρηση, πχ το θελουν για 1-2 εβδομαδες το καλοκαιρι για διακοπες πχ, ειναι πολλα τα 2 ευρω την ημερα???

Δεν νομιζω....

 

Κι εγώ το είχα ενεργοποιήσει για 2 βδομάδες το καλοκαίρι, αλλά όπως και να έχει θα ήθελα να έχω όλο το χρόνο internet στο κινητό μου γιατί δεν είμαι πάντα σπίτι.

Κι αν το πας έτσι, η Vodafone δίνει internet με 0,26 ευρώ την ημέρα!

Άρα ναι, είναι πολλά τα της Wind.

 

Εδω σε σταθερη συνδεση ADSL στον ΟΤΕ και πληρωνω σχεδον τα ιδια...27 ευρω το παγιο για την 24αρα συν 15 ευρω το παγιο γραμμης, 42 ευρω....

 

Τώρα συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια...

Πληρώνεις και τη γραμμή του ΟΤΕ, πληρώνεις και έχεις σταθερά internet, άσχετα με την κάλυψη του δικτύου και με υψηλότερες και σταθερότερες ταχύτητες.

Καμία σχέση με mobile internet.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις παλι της Wind για το συμβολαιο? Γιατι, το απεριοριστο στις αλλες εταιρειες, νομιζεις εχει διαφορετικη τιμη/?!?!Το ιδιο ειναι!

 

Η vodafone, δινει ομως ποσα ΜΒ για 0,26 την ημερα???

 

Σε καθε περιπτωση, εγω την θεωρω καλη τιμη, απο την στιγμη που ειναι πιο φτηνο απο τα περισσοτερα ιντερνετ καφε, τα οποια απλα χρεωνουν πανακριβα.

 

Δεν ξερω τι νομιζεις,

αλλα μιλαμε για προπληρωμενο , πρακτικα απεριοριστο mobile internet, και στα 2 Ε την ημερα, ειναι καλα.

Εδω 20 sms να στειλω απο την συνδεση μου, πληρωνω παραπανω!!

 

Το ξερω οτι θα ηθελες να ειναι και δωρεαν εαν γινεται, αλλα συγνωμη, δεν γινεται , εχει και καποια κοστη η εταιρεια, δεν μπορει να στο δωσει ετσι, αν νομιζεις οτι δεν στοιχιζει στην εταιρεια η υπηρεσια αυτη κανεις λαθος, υποστηριζεται απο πανακριβο εξοπλισμο, και η κινηση δεδομενων γινεται κυριως μεσω μισθωμενων κυκλωματων (hellascom κτλ) που στοιχιζουν απλα πανακριβα στην εταιρεια. Το οτι αποφασιζει και τιμολογιακα σου δινει απεριοριστη πρακτικα προσβαση στο δικτυο για 2Ε/ημερα , εγω τα δινω και δεν νομιζω οτι δινω πολλα.

στο οχι και τοσο μακρινο παρελθον (παρον ακομα για τα καρτοκινητα σε αλλη εταιρεια) με 2 Ε δεν παιρνεις ΟΥΤΕ ΜΒ, μιας και στοιχιζει η 12 η 7 ευρω/ΜΒ.

Αυτα για μετρο συγκρισης...

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις παλι της Wind για το συμβολαιο? Γιατι, το απεριοριστο στις αλλες εταιρειες, νομιζεις εχει διαφορετικη τιμη/?!?!Το ιδιο ειναι!

 

Η vodafone, δινει ομως ποσα ΜΒ για 0,26 την ημερα???

 

Σε καθε περιπτωση, εγω την θεωρω καλη τιμη, απο την στιγμη που ειναι πιο φτηνο απο τα περισσοτερα ιντερνετ καφε, τα οποια απλα χρεωνουν πανακριβα.

 

Δεν ξερω τι νομιζεις,

αλλα μιλαμε για προπληρωμενο , πρακτικα απεριοριστο mobile internet, και στα 2 Ε την ημερα, ειναι καλα.

Εδω 20 sms να στειλω απο την συνδεση μου, πληρωνω παραπανω!!

 

Το ξερω οτι θα ηθελες να ειναι και δωρεαν εαν γινεται, αλλα συγνωμη, δεν γινεται , εχει και καποια κοστη η εταιρεια, δεν μπορει να στο δωσει ετσι, αν νομιζεις οτι δεν στοιχιζει στην εταιρεια η υπηρεσια αυτη κανεις λαθος, υποστηριζεται απο πανακριβο εξοπλισμο, και η κινηση δεδομενων γινεται κυριως μεσω μισθωμενων κυκλωματων (hellascom κτλ) που στοιχιζουν απλα πανακριβα στην εταιρεια. Το οτι αποφασιζει και τιμολογιακα σου δινει απεριοριστη πρακτικα προσβαση στο δικτυο για 2Ε/ημερα , εγω τα δινω και δεν νομιζω οτι δινω πολλα.

στο οχι και τοσο μακρινο παρελθον (παρον ακομα για τα καρτοκινητα σε αλλη εταιρεια) με 2 Ε δεν παιρνεις ΟΥΤΕ ΜΒ, μιας και στοιχιζει η 12 η 7 ευρω/ΜΒ.

Αυτα για μετρο συγκρισης...

 

Oooook...!

Για να μην παρεξηγηθούμε κιόλας από το τίποτα, κι εγώ της Wind είμαι, χρόνια στην καρτοκινητή της και δεν την αλλάζω.

Απλά ξέρω ότι στο εξωτερικό υπάρχουν και αυτά τα κόστη που αναφέρεις εσύ, αλλά και flat-rate προγράμματα.

Και ναι, θα το ήθελα τσάμπα φυσικά! :p:p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρεξηγουμαστε :p

Παντως, σχετικα με το Mobile internet στην Ελλαδα, εχουμε γενικα φτηνοτερες τιμες απο τον υπολοιπο κοσμο (σε φωνη και μηνυμα ειμαστε πολυ ακριβοτεροι).

Η T-mobile, απο τις μεγαλυτερες παγκοσμιως πχ, το συμβολαιακι της με τα μολις 5 GB το δινει 60 δολαρια...

 

Εχουν flatrate στο εξωτερικο, αλλα εχουν τελικα "flatrate" στο data πολυ χειροτερο απο το δικο μας, με συνηθες μηνιαιο οριο τα 5 η το πολυ 10 GB, και με πολυ πιο αυστηρους ορους χρησης (πχ στο site της T-mobile απαγορευει ενα σωρο πραγματα στους ορους χρησης...), και γενικα με τις ιδιες η ακριβοτερες χρεωσεις απο την Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

....

Παντως, σχετικα με το Mobile internet στην Ελλαδα, εχουμε γενικα φτηνοτερες τιμες απο τον υπολοιπο κοσμο (σε φωνη και μηνυμα ειμαστε πολυ ακριβοτεροι).

...

 

Γεια..

 

φτηνότερες τιμές σε mobile internet?

Στην UK πληρώνω (3mobile) 5GBP/μήνα για 2GB ή με καθε ανανέωση 5GBP εχω 150ΜΒ(+skype +msn) για 3 μήνες (full internet οχι wap)

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο ειπα "γενικα" και δεν ειπα εχουμε τις φτηνοτερες τιμες.

Εξαλου ειχε μπει και αρθρο στο Myphone πριν λιγο διαστημα που ανεφερε ακριβως αυτο, οτι η Ελλαδα ηταν η 5η φτηνοτερη χωρα για Mobile internet, και δεν τα πηγαινε καθολου καλα οσον αφορα το voice/sms. Βεβαια, πακετα σαν αυτο που αναφερεις μπορω με τεραστια ευκολια να παραθεσω αλλα 50 που δειχνουν ακριβως το αντιθετο, οτι ειναι πιο ακριβα, οπως πχ της Tmoblile που ηδη εβαλα το link. Παντα υπαρχουν οι εξαιρεσεις.

Εδω μιλαμε για μεσο ορο, και γενικα τι ισχυει....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ενεργοποίησα χθες (για πρώτη φορά) την υπηρεσία Web & Mail της Wind στο Diamond 2. Έχω μια ερώτηση όμως. Στις ρυθμίσεις του Wi-Fi έχω βάλει συγκεκριμένη IP από το τοπικό δίκτυο. Όταν παω όμως να μπω ιντερνετ μέσω του Web & Mail δεν έχω ιντερνετ. Διαπίστωσα ότι όταν αλλάξω τις ρυθμίσεις του Wi-Fi σε αυτόματη απόδοση IP από το ρούτερ, τότε έχω ιντερνετ μέσω του Web & Mail. Έτσι όμως δεν θα μου δουλέυει το τοπικό δίκτυο μιας και δεν θέλω να ενεργοποιήσω το DHCP στο ρούτερ.

 

Αυτά τα δύο είναι αλληλοεξαρτόμενα;

 

Θέλω να έχω συγκεκριμένη IP στο Wi-Fi και να μπορώ παράλληλα να χρησιμοποιώ χωρίς να αλλάζω κάθε φορά ρυθμίσεις και το Web & Mail. Γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Είδα στο σάιτ της wind στο φυλλάδιο μια ενδιαφέρουσα προσφορά. Για νέα συμβόλαια ADSM οι τρεις πρώτοι μήνες δωρεάν, οι υπόλοιποι εννιά στη μισή τιμή. Απορίες

α) Συμπεριλαμβάνεται και εξοπλισμός; Ξέρει κάποιος;

β) Υπάρχει κάποιος από τη Μεσσηνία (Καλαμάτα, Πύλος) να μου πει εντυπώσεις από την ταχύτητα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει κανεις τις τελευταιες ωρες αυτο το προβλημα με το wind 3g adsm ?

Πολλα websites δεν ανοιγουν λογω DNS error!!

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις τις τελευταιες ωρες αυτο το προβλημα με το wind 3g adsm ?

Πολλα websites δεν ανοιγουν λογω DNS error!!

και σε μενα αυτο γινεται φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μια ερώτηση,

Βλέπω ότι η wind προσφέρει διάφορες επιλογές σε ό,τι αφορά τον εξοπλισμό που σου παρέχει για το mobile broadband (το adsm όπως το λένε). Μεταξύ των άλλων δίνει και αυτό εδώ το μηχανάκι

 

HSDPA Wireless Router - Option GlobeSurfer II 7.2

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1444

(στο τέλος της σελίδας).

 

1. Το μηχανάκι αυτό σου το δίνει η εταιρία ΔΩΡΕΑΝ εάν κάνεις νέο συμβόλαιο (12-μηνη δέσμευση στο adsm) ή το πληρώνεις; Υποθέτω ότι είναι δωρεάν (όπως είναι το usb stick ε; )

 

2. Δεν μου λέτε τώρα (εδώ είναι το κόλπο). Το μηχανάκι αυτό δίνει τη δυνατότητα να μετατρέπει το σήμα της κινητής τηλεφωνίας σε ένα τοπικό always on wifi δίκτυο

(χωρίς ανάγκη να υπάρχει υπολογιστής συνεχώς ανοιχτός για να μοιράζει το ιντερνετ). Άρα αυτό το πραγματάκι μπορεί να καλύψει όλες τις internet ανάγκες μιας ολόκληρης πολυκατοικίας! (μέχρι 100 άτομα μπορούν να είναι συνδεδεμένα λέει το specification sheet του hsdpa router).

 

Δηλαδή για απλή χρήση (email, browsing), μπορεί μια ολόκληρη πολυκατοικία με μόλις 50 ευρώ μηνιάτικο, να έχουν όλοι πρόσβαση στο ιντερνετ.

 

3. (Πιο ψαγμένη ερώτηση για πολύ μάγκες). Σε περίπτωση που κλωνοποιηθεί η adsm κάρτα sim του hsdpa router και επιχειρήσει κάποιος να συνδεθεί στο ιντερνετ με την κλωνοποιημένη adsm κάρτα από άλλο laptop από άλλη πόλη της Ελλάδας, θα μπορέσει να συνδεθεί; Δηλαδή είναι δυνατόν να λειτουργεί η sim που βρίσκεται μέσα στο hsdpa router ταυτόχρονα με τον ΚΛΩΝΟ ΤΗΣ που θα βρίσκεται μέσα σε κάποιο άσχετο λάπτοπ σε ένα οποιοδήποτε άλλο σημείο της Ελλάδας;

 

 

ΕΥΧΑΡΤΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή η Cosmote δεν την παλεύει άλλο λέω να κάνω μια σύνδεση στο wind adsm 10GB (+laptop) Επειδή είμαι δεσμευμένος 21 μήνες ακόμα με την COSMOTE, θα μου το εγκρίνουν στην wind ? πρέπει να έχω πιστωτική?
Link to comment
Share on other sites

2. Δεν μου λέτε τώρα (εδώ είναι το κόλπο). Το μηχανάκι αυτό δίνει τη δυνατότητα να μετατρέπει το σήμα της κινητής τηλεφωνίας σε ένα τοπικό always on wifi δίκτυο

(χωρίς ανάγκη να υπάρχει υπολογιστής συνεχώς ανοιχτός για να μοιράζει το ιντερνετ). Άρα αυτό το πραγματάκι μπορεί να καλύψει όλες τις internet ανάγκες μιας ολόκληρης πολυκατοικίας! (μέχρι 100 άτομα μπορούν να είναι συνδεδεμένα λέει το specification sheet του hsdpa router).

 

Δηλαδή για απλή χρήση (email, browsing), μπορεί μια ολόκληρη πολυκατοικία με μόλις 50 ευρώ μηνιάτικο, να έχουν όλοι πρόσβαση στο ιντερνετ.

 

Σου διαφεύγει μάλλον αυτό:

Πολιτική ορθής χρήσης: Μέγιστη μηνιαία χρήση 30 GB για αποφυγή κακόβουλης χρήσης της υπηρεσίας. Στην περίπτωση που κάποιος υπερβεί το παραπάνω όριο, η εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα να διακόψει την υπηρεσία χωρίς καμία προειδοποίηση. Η χρέωση για την χρήση πέραν των 40GB είναι Euro 0,0001 ανά ΚΒ.

Μάλλον δεν είναι πολλά τα Gb αυτά για μια ολόκληρη πολυκατοικία...

 

Επίσης, γιατί να μην προτιμήσεις μια ενσύρματη ADSL σύνδεση με wifi router για να εξυπηρετηθεί όλη η πολυκατοικία που και πιο φτηνά θα βγαίνει και πιο γρήγορες ταχύτητες θα έχει;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή η Cosmote δεν την παλεύει άλλο λέω να κάνω μια σύνδεση στο wind adsm 10GB (+laptop) Επειδή είμαι δεσμευμένος 21 μήνες ακόμα με την COSMOTE, θα μου το εγκρίνουν στην wind ? πρέπει να έχω πιστωτική?

 

Όχι φίλε, η αποψή μου είναι ότι δεν αξίζει το δωρεάν netbook. Θα πληρώνεις 39 ευρώ + πάγιο κινητής για 24 μήνες! Είναι μεγάλη δέσμευση τα δύο χρόνια. Πάρε ένα netbookακι που να σου αρέσει και βάλε του πάνω ένα αξιοπρεπές πρόγραμμα mobile broadband. Αυτά τα πακέτα με δέσμευση 2 χρόνια είναι χοντρή παγίδα.

 

Σου διαφεύγει μάλλον αυτό:

Πολιτική ορθής χρήσης: Μέγιστη μηνιαία χρήση 30 GB για αποφυγή κακόβουλης χρήσης της υπηρεσίας. Στην περίπτωση που κάποιος υπερβεί το παραπάνω όριο, η εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα να διακόψει την υπηρεσία χωρίς καμία προειδοποίηση. Η χρέωση για την χρήση πέραν των 40GB είναι Euro 0,0001 ανά ΚΒ.

Μάλλον δεν είναι πολλά τα Gb αυτά για μια ολόκληρη πολυκατοικία...

 

Επίσης, γιατί να μην προτιμήσεις μια ενσύρματη ADSL σύνδεση με wifi router για να εξυπηρετηθεί όλη η πολυκατοικία που και πιο φτηνά θα βγαίνει και πιο γρήγορες ταχύτητες θα έχει;

 

ΟΚ.

Σε ό,τι αφορά το 3 point που θέτω όμως; (κλωνοποίηση της hsdpa sim και παράλληλη χρήση από πολλούς χρήστες;;) Γίνεται άραγε;;; ευχαριστω

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα μερικές ευχάριστες αλλαγές στη σελίδα του προπληρωμένου ADSM:

 

- Αφαίρεσαν επιτέλους το "η προσφορά ισχύει ως 30/9/09", άρα και επίσημα πλέον ξέρουμε ότι οι τιμές των NS2 και NS7 είναι μόνιμες -μέχρι ν' αλλάξουν :lol:

 

- Αύξησαν τον δωρεάν όγκο του NS2 από 2 σε 3GB και του NS7 από 7 σε 12GB!:up:

 

- Έβαλαν και τιμή χρέωσης πέρα του δωρεάν όγκου, €0,02 ανά ΜΒ.

 

http://wind.com.gr/pages.fds?pageID=1443&langID=1

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν υπήρχε όριο! Μαλλον τώρα με τις αλλαγές θα ισχύει και πραγματικά το όριο...
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά τα λες... δεν έχω ακούσει κανέναν να είχε χρεωθεί επιπλέον ή να του είχε κοπεί η σύνδεση όταν ξεπέρασαν το 1GB/μέρα.

 

Και κατά τη γνώμη μου, πολύ σωστά θα κάνουν να χρεώνουν πέρα από το δωρεάν όγκο που πλέον είναι τεράστιος συγκριτικά. 12GB/7 μέρες σημαίνει 50GB/μήνα ενώ τα αντίστοιχα "απεριόριστα" προγράμματα συμβολαίου δίνουν 30GB (έως 40GB χαριστικά) το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει σελίδα που να μπορούμε να δούμε/επιλέξουμε το usb dongle ;

Υπάρχει συμβατότητα με το MacOS 10.6.1 ?

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το wind plus, αλλά δυστυχώς μέσω του wind gprs δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το nokia messenger service ούτε τον email client του κινητού. Aν το καταργήσω και βάλω το web & mail θα μπορώ να χρησιμοποιώ το wind internet για να μπαίνω στο internet χωρίς να χρεώνομαι παραπάνω? Θα χρειαστεί να κάνω καμία περαιτέρω ρύθμιση??

Link to comment
Share on other sites

με ληστεψαν 380 ευρω + 280 πριν ενα χρονο η wind ... το ότι έχω ασυρματο 3G ιντερνετ ... σημαινει οτι δεν εχω και επιγεια DSL προσβαση στην περιοχή μου ... λοιπόν γιατί να γα***νε τις αδυναμίες μας η κάθε κ**λ*εταιρία;;; εντάξει θα μου πεις ας προσεχες αφου είσαι φοιτητής και σου δίνει 30gb τις βραδινές ώρες σου δίνει 3gb τις πρωινές ... (που το χρειάζομαι) ... οκ δεν θα μπορούσε να με ειδοποιήσει η wind και η καθε wind ότι ξεπέρασα το όριο για κάποια 100αρια Mb???? είναι ανάγκη να πληρώσω πεταμένα λευτά;;; για 100ψωρο mb ... που κανένας δεν με ειδοποίησε οτι ξεπέρασα;;;; θα κινηθώ δεν θα το αφήσω έτσι δεν πληρώνω δραχμή δευτερη φορά ... πρέπει κάποιος ν βάλει μια τάξη ... είναι τραγικό

 

*** ναι οκ ... με ειδοποιησαν οταν ηταν αργα αλλωτε σου κανουν φραγη στα 100ευρω μετα στα 200 μετα στα 300 και παει λέγοντας ... μας δουλεύουν όποτε θέλουν αυτη κοβουν;;; οτι θελουν ναληστεψουν;;;; όχι ρε φιλε θα μου το κόψεις στο όριο που πλήρωσα και μετα ρωτα με αν εχω τα χρηματα και το βίτσιο να συνεχίσω να πληρώνω ότι κατεβάζω ...

 

Κάνω edit το ποστ και αναφέρω πως ήρθαν τα πράγματα την πρώτη φορα πριν 1 χρόνο που ξεπέρασα το όριο ...

 

Λοιπόν τι παρατήρησα ...

 

Άνοιξα τον λογαριασμο τον αναλυτικό ... και βλέπω την στιγμή της χρέωσης ... ενώ απορούσα αφου δεν έκανα μεγάλη κίνηση ...

 

υπενθυμιζω αναφεροντας πως το φοιτητικο πακετο απ' τις 20.00 - 08.00 έχει όριο 30gb και απο 08.00 - 20.00 3gb το μήνα ... ήξερα πάντα πως το βράδυ μπορώ να κάνω ότι μπορώ ...

 

εκείνη την ημέρα είχα εργαστήριο ... 19.00-21.00 ωραια ...

 

άνοιξα με κλήση την σύνδεση στις 18.00 έκανα λίγο surfing ... και στην συνέχεια αποχώρησα χωρις να κλεισω την σύνδεση ...

επιστρέφω σπίτι κατα τις 22.00 και άρχισα να κατεβαζω ενα αρχειο 700mb ... στις 22.00!!!

 

και ο λογαριΑΣΜΟς διαβαστε τι έγραφε!

 

κλήση 18.ΧΧ - 23.ΧΧ συνολικός όγκος 800 κάτι mb ...

 

με λίγα λόγια ακούστε τι κανουν οι απαταιωνες ... αν δεν κανεις κληση μετα τις 20.00 και το εχεις απο πριν online σου χρφεωνουν οτι κάνεις στο πρώτο ωραριο χρεωσης ... πείτε μου αυτό τι σας λέει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

** αναφερω πως η υπαλληλος με ειρωνικο υφος τα ξερω ολα μου λεει μπηκες σε site που χρεώνει ... ο στόκος!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...