Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνεχίζει και το κάνει και σε εμένα,είτε απο tapa, είτε απο windows!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

συνεχίζει και το κάνει και σε εμένα,είτε απο tapa, είτε απο windows!

Μια απο τα ίδια. Me tapatalk δεν υπάρχει κάτι περίεργο στα άλλα forum που παρακολουθώ. Σκέφτηκα μήπως το myphone βλέπει το tapa ως συσκευή που κάνει log in, αλλά έχω αποσυνδέσει εδώ και ώρα το myphone απο tapatalk και στα recently used devices συνεχίζει να δείχνει ότι κάποια συσκευή κάνει log in χωρίς πλέον να στέλνει email το myphone. Έλεος δηλαδή. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη. 

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αναφορικά με τα log in που εμφανίζονται, τελικά καταλήγω ότι μάλλον είναι false alarm και ίσως έχει να κάνει με αυτό που αναφέρει ο moderator στο ποστ, ότι πλέον στέλνουν email όταν γίνεται κάποια σύνδεση απο νέα σύνδεση. 

Όταν κάνω log in μέσω tapatalk έρχεται email από myphone για log in, προφανώς το βλέπει ως σύνδεση απο νέα συσκευή. Στα recently used devices απο τα settings του myphone φαίνεται σύνδεση απο συσκευή windows μέσω chrome. Όταν κάνω log in απο τον browser του κινητού, δεν έρχεται email, αλλά στα recently used devices φαίνεται μία νέα σύνδεση android συσκευής μέσω chrome (ασχέτως αν κάνω τη σύνδεση με edge). Όταν κάνω log in από το pc, στα recently used devices οι πληροφορίες που δείχνει είναι σωστές τόσο για τη συσκευή όσο και για τον browser. Αν θέλει κάποιος ας δοκιμάσει τα παραπάνω να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, την ίδια συμπεριφορά παρατηρώ και εγώ.
Email ειδοποίησης, κάθε φορά που ανοίγω το Tapatalk για σύνδεση μέσω Chrome. Η αλήθεια είναι ότι "ψάρωσα" και άλλαξα κατευθείαν κωδικό, αλλά καμία διαφορά.
Μέσω pc ή browser στο κινητό, όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.
Αυτό ηθελα να γραψω.
Τα μαιλ ερχονται μόνο οταν μπαινω απo tapa.
Πριν μπω στο φόρουμ μεσω tapa, κοιτάω το ρολοι του κινητου.
Μοαινω στο φόρουμ με tapa κ σε 1 λεπτό μου έρχεται μαιλ με την ωρα εισοδου που ειχα δει πριν κλικαρω για είσοδο.



Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα κωδικό,από το laptop μπαίνω χωρίς πρόβλημα. Από το ταπαταλκ μπήκα και έστειλε email περί νεας συσκευής και κου κλείδωσε την πρόσβαση από το laptop για μισή ώρα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κάνουν κάτι οι υπεύθυνοι, έχει αρχίσει και γίνεται εκνευριστικό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έκανα και για την ώρα δείχνει να δουλεύει, μπήκα από το pc στο site και έκανα αποσύνδεση σε όλες τις συσκευές που μου έδειχνε. Uninstall και install το tapa και εδώ και μια ημέρα δεν έχω πάρει κανένα mail. Νομίζω ότι ήρθε mail την πρώτη φορά που μπήκα και τέλος

Edit: μλκς. Πάλι τα ίδια . Μυρίζει μπούρδα από τη μεριά του site


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk



Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Mια απο τα ίδια.. Επίσης αν καταλαβαίνω καλά το login του tapatalk εμφανίζεται ως windows chrome login στο προφιλ μας.. Καθως πχ σήμερα τις ώρες που μου λέει ότι εισήλθα στο site απο chrome ειναι οι ώρες που μπήκα απο το tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mια απο τα ίδια.. Επίσης αν καταλαβαίνω καλά το login του tapatalk εμφανίζεται ως windows chrome login στο προφιλ μας.. Καθως πχ σήμερα τις ώρες που μου λέει ότι εισήλθα στο site απο chrome ειναι οι ώρες που μπήκα απο το tapatalk
Ναι, ετσι το δειχνει, ως win chrome.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ναι, επίσης τα ίδια και σε μένα!
Όταν μπαίνω στο Tapatalk έρχονται 2 mail's για υποτιθέμενο login από chrome! Η τοποθεσία που μου βγάζει όμως δεν είναι η πραγματική. Εξαιτίας της διαφορετικής τοποθεσίας στην αρχή ψάρωσα και εγώ και άλλαξα κωδικό. Μετά κατάλαβα ότι κάτι άλλο συμβαίνει! Όταν διάβασα και το συγκεκριμένο νήμα σιγουρεύτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Φταίει, μάλλον, το Tapa, αφού δεν το χρησιμοποιώ και δεν έχω αυτά τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, προσωπικα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε το tapatalk αλλα μου ηρθε σημερα email για αλλαγη κωδικου, το εκανα βεβαια, αλλα τι φαση;

 

Edit: Διαβάζοντας και προηγούμενες σελίδες απ'όσο κατανοώ θα έγιναν εσφαλμένες προσπάθειες για log in οπότε μου ήρθε γι'αυτό το reset.

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε email αλλαγης κωδικού, αυτό γιατί έγινε; είχε θέμα διαρροης κωδικών το site; 

Link to comment
Share on other sites

Οι ιθύνοντες του site διαβάζουν???

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, patrickdrd said:

κι εδω τα ιδια, μας διαβαζει κανας τεχνικος αραγε; @MyPhone Admin

κι εμενα μου ηρθε να αλλαξω κωδικο, ειχα weak, εβαλα strong (συμφωνα με το σαιτ),

να δουμε τωρα αυριο αμα θα πεταξει παλι τιποτα οταν παω να μπω απο tapatalk,

το οποιο tapatalk παντως δεν ζητησε τον νεο κωδικο, τον καταλαβε και

συνδεθηκε απευθειας ( ; ) 

Link to comment
Share on other sites


Μια απ' τα ιδια.
Μου ηρθε μαιλ να αλλαξω κωδικό. Παταω το λινκ του μαιλ κ μου ανοιγει σελίδα του browser για να τον αλλάξω.
Τον αλλάζω κ βλεπω κανονικα μεσω browser.
Εδω ξεκιναει το γέλιο.
Κανω logout από τον browser, και με το που κανω login στον browser, μου λέει "σε μπλοκαρα για 29 λεπτα."
Αλλαζω κωδικό στο tapa κ με βάζει κανονικά (γραφω κ αυτο το μνμα).
Απο browser δεν μπορώ μου λεει οτι με μπλόκαρε, ενω απο tapa ολα οκ


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 5:12 ΜΜ, MyPhone Admin said:

Καλησπέρα σε όλους

 

το τελευταίο διάστημα έχουμε παρατηρήσει πολλά accounts που σπαμάρουν για cryptos, προφανώς από bots. Τα accounts αυτά είναι κανονικών χρηστών και με κάποιο τρόπο, κάποιοι αποκτούν πρόσβαση σε αυτά, πιθανότητα από κάποια διαρροή κωδικών από άλλο site εκτός του myphone και επειδή είχαν τον ίδιο κωδικό σε εκείνο το site αλλά και στο myphone.

Έχουμε αυξήσει από σήμερα τα μέτρα ασφάλειας (μέχρι 3 λάθος attempts εισαγωγής κωδικού, cooldown 30 λεπτών και άλλα), επίσης θα σας έρχονται ειδοποιήσεις αν γίνεται login στο λογαριασμό σας από κάποια άλλη συσκευή.

Αν μέχρι αύριο δεν δούμε κάποια βελτίωση, ενημερώνουμε οτι θα γίνει reset των κωδικών ΟΛΩΝ των χρηστών του Myphone. Θα σας έρθει prompt στο mail με το οποίο έχετε κάνει εγγραφή ώστε να βάλετε νέο κωδικό, ο οποίος θα είναι και ασφαλέστερος από τον παλιό.

Τέλος, γενικά μιλώντας, προσπαθήστε να μην έχετε τον ίδιο κωδικό σε όλα τα sites που επισκέπτεστε, για αποφυγή τέτοιων καταστάσεων (ναι, ξέρω, είναι δύσκολο)

Ευχαριστούμε

 

15 minutes ago, sv2evs said:

Μου ήρθε email αλλαγης κωδικού, αυτό γιατί έγινε; είχε θέμα διαρροης κωδικών το site; 

Βάσει του από πάνω post αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι σε εμάς που δεν έχει έρθει κάποιο περίεργο login και απλώς μας έσκασε κατευθείαν το reset, είναι επειδή κάποιοι έκαναν τρεις εσφαλμένες προσπάθειες εισαγωγής του password μας.

Εγώ ας πούμε είχε τύχει να το αλλάξω σε very strong πρόσφατα μαζί με 500 άλλους κωδικούς μετά από θέμα με το efood που πήγαν να μου φάνε λεφτά γιατί μπήκαν και είχα αυτόματη πληρωμή με κάρτες (συμβουλή btw, βγάλτε τις αυτόματες πληρωμές από παντού) οπότε θα ήθελε μέρες ολόκληρες για να κάτσουν να το βρουν... Κοίταξα και στα login μου στο site και είναι μόνο τα δικά μου, οπότε φτάνω στο συμπέρασμα ότι μας έγινε reset λόγω συνεχόμενων προσπαθειών να μπουν.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έγινε reset ΟΛΩΝ των κωδικών, ΟΛΩΝ των χρηστών. Η ανακοίνωση του myphone έλεγε ότι με κάποιο τρόπο, σε κανονικά accounts, εμφανίζονταν spam posts για κρύπτο κλπ. Πιθανολογούν ότι υπήρξε διαρροή κωδικών από άλλα sites, στα οποία έτυχε διάφοροι χρήστες να έχουν ίδια username και password με εδώ.

Προσωπικά επειδή όντως και εγώ είχα ίδιο κωδικό με άλλα sites, τον άλλαξα με πιο ισχυρό και ξεχωριστό από οποιονδήποτε άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...