Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα προστεθεί το περσινό χιόνι στη σελίδα φέτος ή ετοιμάζετε κάτι άλλο; :)

 

Αλήθεια, καιρός δεν είναι για λίγο χιόνι;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλήθεια, καιρός δεν είναι για λίγο χιόνι;;;;

 

Μπας και δούμε άσπρη μέρα. :p

 

Έχω παρατηρήσει πως στο MyPhone χιονίζει λίγο αργότερα (γύρω στις 15-20 Δεκέμβρη), αλλά θα ήταν ωραία να χιόνιζε από τώρα. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι δεν γινεται να δεις αγγελιες απο tapatalk,γιατι αυτο;;

 

Μπορείς να τις δεις από την Mobile Έκδοση του site μας.

 

Δεν μας αρέσει το tapatalk :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

πρόταση για συγκριτικό-δυναμικό τομέα στον οποίο θα συγκρίνονται τα καρτοκινητά όλων των εταιρειών. ίδιος τομέας μπορεί να γίνει με τα συμβόλαια - καρτοσυμβόλαια. θα εξυπηρετήσει και θα διευκολύνει άμεσα αρκετό κόσμος.
Link to comment
Share on other sites

ας μπει το (νεα μυμηνατα) πανω πανω ωστε να μην χρειαζεται να κατεβαζουμε την σελιδα για να πατησουμε και να δουμε ολα τα τελευταια μυνηματα
Link to comment
Share on other sites

πρόταση για συγκριτικό-δυναμικό τομέα στον οποίο θα συγκρίνονται τα καρτοκινητά όλων των εταιρειών. ίδιος τομέας μπορεί να γίνει με τα συμβόλαια - καρτοσυμβόλαια. θα εξυπηρετήσει και θα διευκολύνει άμεσα αρκετό κόσμος.

μεταξύ σοβαρού και αστείου, τι σύγκριση να κάνεις; ότι βγάζει ο ένας, το αντιγράφει και ο άλλος...;):blink:

Link to comment
Share on other sites

μεταξύ σοβαρού και αστείου, τι σύγκριση να κάνεις; ότι βγάζει ο ένας, το αντιγράφει και ο άλλος...;):blink:

 

όχι σε όλα, παράδειγμα ναι μεν τώρα έχουν βάλει τα 300άρια αλλά υπάρχουν κι άλλα πακέτα που κάνουν την διαφορά. αν όλα αυτά συγκεντρωθούν και δεν είναι από εδώ κι από εκεί θα βολέψει πολύ.. ήδη κάτι έκανα για q/free2go, αλλά το θέμα είναι να γίνει για όλους τους παρόχους και να είναι συγκεντρωμένα κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να υπαρχουν κατι να ειδοποιησεις οταν σε καποιο θεμα που εχεις απαντησει να σου ερχεται notification οταν καποιος κανει παραθεση του μηνυματος σου;

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να υπαρχουν κατι να ειδοποιησεις οταν σε καποιο θεμα που εχεις απαντησει να σου ερχεται notification οταν καποιος κανει παραθεση του μηνυματος σου;

 

To vBulletin δεν το υποστηρίζει. Όταν αναβαθμιστούμε σε άλλη πλατφόρμα θα έχετε αυτή τη δυνατότητα. Μέχρι τότε, υπομονή ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

To vBulletin δεν το υποστηρίζει. Όταν αναβαθμιστούμε σε άλλη πλατφόρμα θα έχετε αυτή τη δυνατότητα. Μέχρι τότε, υπομονή ;)

 

Είναι στα άμεσα σχέδια αυτή η αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Είναι στα άμεσα σχέδια αυτή η αναβάθμιση;

 

Ναι. Υπομονή.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να γίνω κακός, μπήκα καταλάθος στο θέμα της κλήρωσης του Vu και είναι αστείο πόσα μηνύματα υπάρχουν από mobile newbie μέλη με 4-5 μηνύματα τα οποία είναι κλασικά από άλλες κληρώσεις και τα ίδια είναι δεύτερα και τρίτα account.

Δε λέω να πρέπει να χεις 500 μυνήματα για να συμμετάσχεις, αλλά να χεις 50 ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να γίνω κακός, μπήκα καταλάθος στο θέμα της κλήρωσης του Vu και είναι αστείο πόσα μηνύματα υπάρχουν από mobile newbie μέλη με 4-5 μηνύματα τα οποία είναι κλασικά από άλλες κληρώσεις και τα ίδια είναι δεύτερα και τρίτα account.

Δε λέω να πρέπει να χεις 500 μυνήματα για να συμμετάσχεις, αλλά να χεις 50 ξέρω γω.

 

Μου αρέσει η σκέψη σου :)

 

Να υπάρχει ενεργή συμμετοχή στο site βρε αδελφέ, όχι μόνο συμμετοχή στις κληρώσεις.

 

Μην παρεξηγηθώ, κουβέντα κάνουμε :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει ξαναειπωθεί το παραπάνω ζήτημα και με βρίσκει και εμένα απόλυτα σύμφωνο μαζί σας. Απλά αν θυμάμαι καλά η απάντηση από κάποιον admin ήταν ότι όλοι οι εγγεγραμμένοι χρήστες του myphone έχουν δικαίωμα να συμμετέχουν, χωρίς περιορισμό στα μηνύματα..
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Όσο για κλώνους κλπ. είναι μάταιο να χρησιμοποιούν κάποιοι γιατί όλοι εντοπίζονται κατά την καταμέτρηση και έλεγχο των συμμετοχών.

 

Γιαυτό και τα πολλά ΒΑΝ κάθε φορά :)

 

Καλές γιορτές εύχομαι σε όλους.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λείπει οταν ερχεται pm στο mail να διαβάζω επιτοπου τι μου γραφει ο άλλος. Οταν Ειμαι στο δρόμο δεν εχω το χρόνο να αανοιγω τη σελιδα για να δω τι θελει να μου γραψει ο αλλος
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

θέμα "άσκοπη μορφοποίηση κειμένου"

 

δεν υπάρχει άσκοπη από την στιγμή που γίνεται, και δεν εννοώ να βάλει κάποιος 72άρι font.. αλλά να υπογραμμίσει κάποια πράγματα. ε αυτό δεν είναι άσκοπο, υπάρχει λόγος που γίνεται.

 

η πρόταση είναι να μην υπάρχει κάτι γιατί δεν προσφέρει τίποτα η επεξεργασία ως προς μη σκοπιμότητας μορφοποίησης κειμένου, παρά μόνο για περιπτώσεις που όντως βγάζουν μάτι (όπως είπα παραπάνω με το font size)

 

επίσης οι διορθώσεις "τηλεγραφικού" τύπου παρομοίως. το να πεις ένα τεσπά δεν είναι λόγος για να γίνει επεξεργασία...και το ΟΚ είναι το ίδιο (τύπου SMS) αλλά δεν έχει διορθωθεί πουθενά.

 

γενικά υπάρχουν αρκετά μονόπλευρες "διορθώσεις"

Link to comment
Share on other sites

θέμα "άσκοπη μορφοποίηση κειμένου"

 

δεν υπάρχει άσκοπη από την στιγμή που γίνεται, και δεν εννοώ να βάλει κάποιος 72άρι font.. αλλά να υπογραμμίσει κάποια πράγματα. ε αυτό δεν είναι άσκοπο, υπάρχει λόγος που γίνεται.

 

η πρόταση είναι να μην υπάρχει κάτι γιατί δεν προσφέρει τίποτα η επεξεργασία ως προς μη σκοπιμότητας μορφοποίησης κειμένου, παρά μόνο για περιπτώσεις που όντως βγάζουν μάτι (όπως είπα παραπάνω με το font size)

 

επίσης οι διορθώσεις "τηλεγραφικού" τύπου παρομοίως. το να πεις ένα τεσπά δεν είναι λόγος για να γίνει επεξεργασία...και το ΟΚ είναι το ίδιο (τύπου SMS) αλλά δεν έχει διορθωθεί πουθενά.

 

γενικά υπάρχουν αρκετά μονόπλευρες "διορθώσεις"

Ένα post είναι γραπτός λόγος που αποθηκεύεται στη βάση του forum. Δεν είναι chat που το διαβάζει ο άλλος και μετά γίνεται discard ούτε προφορικός λόγος που δεν αποθηκεύεται καν κάπου.

 

Επομένως πρέπει να είναι και ευανάγνωστος και ορθογραφημένος. Ευανάγνωστος για να μπορεί να μεταφέρεται το περιεχόμενό του στον αναγνώστη γρήγορα και εύκολα, και ορθογραφημένος για τον ίδιο λόγο αλλά και για να είναι εύκολα αναζητήσιμο το περιεχόμενο από τις μηχανές αναζήτησης.

 

Οι κανόνες που έχουν τεθεί έχουν λόγο ύπαρξης και πρέπει να τηρούνται απαρέγκλιτα.

 

Τέλος, η επεξεργασία/διόρθωση γίνεται με κόπο του εκάστοτε moderator για εσάς, για να μην χάνεται το υπόλοιπο post. Δεν είναι υποχρεωμένος όμως να το κάνει. Κανονικά τα posts με περιεχόμενο που αντιβαίνει στους ΟΠΧ πρέπει να διαγράφονται αυτούσια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά στο tapatalk, γιατί δεν υπάρχει η επιλογή: Περισσότερα>αναζήτηση

Για να βρίσκουμε με λέξεις κλειδιά, κάποια συγκεκριμένα θέματα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά στο tapatalk, γιατί δεν υπάρχει η επιλογή: Περισσότερα>αναζήτηση

Για να βρίσκουμε με λέξεις κλειδιά, κάποια συγκεκριμένα θέματα?

 

Καλησπέρα! Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση, όμως όπως έχουμε αναφέρει πολλές φορές, δεν υποστηρίζουμε το tapatalk άλλο, μετά τη διάθεση του mobile site μας. :) Δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε σε αυτό ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ο σκοπός της μορφοποίηση των κειμένων είναι αυτός

 

να μεταφέρεται το περιεχόμενό του στον αναγνώστη γρήγορα και εύκολα

 

επίσης

 

Οι κανόνες που έχουν τεθεί έχουν λόγο ύπαρξης και πρέπει να τηρούνται απαρέγκλιτα.

 

δεν ισχύει και το ξέρεις πολύ καλά

 

 

τέλος

 

η επεξεργασία/διόρθωση γίνεται με κόπο του εκάστοτε moderator για εσάς, για να μην χάνεται το υπόλοιπο post.

 

δηλαδή τα Bold φταίνε? θα χαθεί αν έχει Bold???? ε όχι δα... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τρελλόπαιδο PsyGreg ο Elektrik_Eye δεν στα είπε τα παραπάνω για να τα συζητήσετε. Στα είπε επειδή έτσι ισχύουν. Είναι Όροι, που έχει θέσει ο Administrator του forum. Εγώ δηλαδή, ο κακός :p

 

δηλαδή τα Bold φταίνε? θα χαθεί αν έχει Bold???? ε όχι δα... :mad:

 

Ναι δα, γιατί το Google στο crawling του υποβιβάζει στα αποτελέσματα όσα σχόλια έχουν προσθήκη BBcode σαν περιττή χρήση παραμετροποίησης. Αν το επιτρέψουμε χαλάμε τη θέση μας στις απαντήσεις του Google λοιπόν και αυτό δεν αρέσει στον Administrator, δηλαδή εμένα πάλι.

 

Επομένως με το να ξανασυζητάς, να απαντάς, να κάνεις παραθέσεις δεν οδηγεί πουθενά. Το thread άλλωστε λέγεται «Προτάσεις», όχι Εντολές βελτίωσης προς την ΟΔ. Τις βλέπει ο Ομάδα Διαχείρισης, τις μελετά, με ρωτάνε (αν χρειάζεται) και σας απαντάνε :)

 

Σήμερα σου απάντησα ο ίδιος. Ελπίζω να καλύφθηκες (αν και δεν το νομίζω). :p

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δα, γιατί το Google στο crawling του υποβιβάζει στα αποτελέσματα όσα σχόλια έχουν προσθήκη BBcode σαν περιττή χρήση παραμετροποίησης. Αν το επιτρέψουμε χαλάμε τη θέση μας στις απαντήσεις του Google λοιπόν και αυτό δεν αρέσει στον Administrator, δηλαδή εμένα πάλι

 

ok αυτό δεν το γνώριζα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...